Sedm změn a identita týmu se nezměnila

05/10/12 - "Přestože jsem udělal mnoho změn v sestavě, Inter byl v prvním poločasu výborný," radoval se po výhře nad PFC Neftchi 3-1 trenér Andrea Stramaccioni. "Dokazuje to, že tým roste. Před přestávkou jsme vedli 3-0 a vytvořili si spoustu šancí, to je dobré znamení. Pracujeme dobře a toto byla důležitá výhra, která mi dala odpověď na to, co jsem hledal."

"Byla to třetí výhra v řadě a jsem potěšen, jakým způsobem byli všechny dosaženi," pokračoval 36letý kouč. "Měli jsme v týmu pět hráčů do 21 let. To je začátek nového cyklu." Výhru 3:1 zařídili svými brankami pouze mladíci - 20letý Coutinho, 21letý Obi a 19letý Livaja. "Teď se těšíme na derby." Při dalších otázkách, které novináři směřovali na nedělní duel, již trenérovi úsměv ze tváře zmizel. "Po té, co AC vyhrál v Petrohradě, myslím, že je favoritem..."

"Bude to těžké. Milán hraje dobře a vypadá to, že to bude velký zápas. Obecně máme pouze jeden den na přípravu na tréninkovém hřišti, ale to zvládneme. Sneijder? Vždy je lepší ho mít k dispozici. Coutinho? Jeho kvality jsem poznal hned. Pracuje tvrdě a dobře. Mohl bych o něm říct spoustu dobrého. O všech pěti mladících. Je to jasný důkaz, že naše mládežnická akademie přináší výsledky. V týmu máme hodně talentů. Je to krok dopředu v řízení týmu. Myslím, že chlapci ukázali spoustu ze svých osobností a hráli dobrý fotbal. V mé mysli nemám o kvalitě mých hráčů pochybnosti. Jsme úzce spletená skupina. To znamená, že pokud nastane v týmu sedm změn a identita týmu se nezmění, něco to musí znamenat."

"Že hráli rezervní hráči? Tak bych to neříkal. Teď pět hráčů, kteří odpočívali, by jinak hráli v krátké době další důležitý zápas. Jsem si jistý, že kdyby hráli, bylo by to pro ně těžší. Do zápasu jsem pro Inter postavil nejlepší sestavu."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

327x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy