INTER (3-5-1-1): 1 Handanovic; 6 Silvestre, 19 Cambiasso, 40 Juan Jesus; 42 Jonathan, 14 Guarin (Gargano 82'), 16 Mudingayi, 20 Obi (Ranocchia 64'), 31 Pereira; 7 Coutinho (Garritano 75'); 88 Livaja. (12 Castellazzi, 24 Benassi, 44 Bianchetti, 55 Nagatomo). Trenér: Andrea Stramaccioni

PFC Neftchi (4-2-2-2) 30 Stamenkovic; 22 Shukurov, 32 Yunuszade, 5 Mitreski, 16 Bertucci; 15 Ramos, 6 Sadygov; 10 Wobay, 9 Valencio; 21 Nurahmadov (Seyidov 46), 11 Canales. (12 Balayev, 3 Yunisoglu, 4 Guliyev, 8 Abdullayev Elshan, 17 Abdullayev Araz, 28 Medhiyev). Trenér: Miso Krsticevic.

Fotogalerie Evropská liga, ZS 2.z -> PFC Neftchi - Inter - zobraz všechny fotky

Fredy Guarín

Medel a Perišić

Guarín a Murillo

Inter Milán v ázerbájdžánském Baku nepřipustil žádné překvapení a zvítězil pohodlně 3:1. Nerazzurri na domácí Neftci vlétli a o výsledku celého zápasu rozhodli už v prvním poločase. Trefili se Coutinho, Obi a Livaja. Jedinou branku domácích měl na svědomí Canales.

Favorizovaní hosté nechali dle očekávání šetřit své největší hvězdy, ale na hřišti to vůbec nebylo znát. Už v 10. minutě našel Guarín na malém vápně Coutinha a brazilský ofenzivní hráč nezaváhal - 0:1. Neftči mohlo za šest minut srovnat, po neshodě Cambiassa s Handanovičem prováhal dobrou příležitost Canales. Ale Inter byl lepším týmem a brankář Stamenkovič měl štěstí, že střela Coutinha minula těsně branku. Nerazzurri vstřelili druhou branku přesně po půlhodině hry, Guarín znovu odvedl výbornou práci a před prázdnou branku naservíroval míč úplně volnému Obimu - 0:2.

Tím první poločas rozhodně nekončil. Po krásné akci se do zakončení dostali domácí, konkrétně Sadygovov, ovšem chyběla mu větší přesnost, a tak se korigace výsledku nekonala. Neftči svoje dobré šance neproměnilo a ještě do poločasu potřetí inkasovalo. Livaja se na malém vápně dostal k dorážce a bez problému skóroval - 0:3.

Zápas byl tedy rozhodnut už po prvním poločase. Inter se nadále nikam nehrnul a v poklidu si hlídal své luxusní vedení. Neftči se ale snažilo něco s výsledkem udělat. Krátce po změně stran musel Handanovič likvidovat nebezpečnou ránu Bertrucciho a Shukurovovu ránu vyrazil na rohový kop. Aktivita Neftči byla oceněna v 53. minutě snižující brankou. Nicolas Canales byl blízko branky úplně volný, dostal přihrávku a tu zužitkoval - 1:3! To byla poslední branka zápasu, nějaké šance se sice ještě vyskytly, ale nic, co by mělo vliv na konečný výsledek. Inter tak nedopustil překvapení, vyhrál 3:1 a udělal důležitý krok za postupem.

Preview: Ázerbájdžán zažije fotbalový svátek, do Baku zavítá Inter Milán

Ázerbájdžánské hlavní město Baku zažije fotbalový svátek. V rámci Evropské ligy sem totiž zavítá několikanásobný italský šampión a vítěz Ligy mistrů z roku 2010 Inter Milán. Pro Italy je sice Evropská liga druhořadou soutěží, ovšem prohrát s ázerbájdžánským Neftci Baku by bylo obrovským překvapením a především velkou ostudou.

Tím samozřejmě nechceme snižovat kvality Neftci, neboť pokud se tým kvalifikuje do základních skupin Evropské ligy, musí něco umět. Přesto je ale konfrontace domácích s Interem Milán jako souboj Davida s Goliášem.

Nováček základních skupin evropských pohárů se ale svého slavnějšího soka nebojí a také nemá proč. Svěřenci trenéra Boyukagha Hajiyeva ještě neochutnali hořkost porážky a to z předkola vyřadili například loňského čtvrtfinalistu Ligy mistrů APOEL Nikósie. Neftci také vstoupilo úspěšně i do základních skupin, na horké půdě bělehradského Partizanu dokázalo vybojovat cennou remízu 0:0.

Zato Inter v Evropské lize nenahání hrůzu ani omylem. Body rozdává jako na běžícím páse a doma dokonce ještě nebyl schopen zvítězit. Po špatném začátku se ale Nerazzurri přeci jenom zvedají, což se odráží od výsledků z domácí soutěže. Inter vyhrál dvakrát v řadě, na Chievu a posléze doma nad Fiorentinou. V EL má ale jen jeden bod, za domácí dělbu s Kazaní (2:2) a i z tohoto hlediska je zápas v Ázerbájdžánu důležitý. Další ztráta by totiž dostala slavný celek do velkých komplikací.

Každopádně Inter čeká o víkendu prestižní milánské derby proti úhlavnímu nepříteli AC. Je proto velmi pravděpodobné, že kouč Andrea Stramaccioni bude šetřit své největší hvězdy. Zápas na stadionu Tofiga Bakhramova začne kvůli časovému posunu už o hodinu dříve, tedy v 18 hodin SEČ a pískat jej bude sudí Blom.