181m

Smlouva do: 30.06.2014
Číslo dresu v sezoně:
Přezdívka: Il Drago (Drak)
Úspěchy: 1994/95: Mistr Jugoslávie, Jugoslavský pohár; 1995/96: Jugoslavský pohár; 1996/97: Jugoslavský pohár; 1998/99: PVP, Italský superpohár, Evropský superpohár; 99/2000: Mistr Itálie, Italský pohár; 2000/01: Italský superpohár; 2004/05: Italský pohár; 2005/06: Mistr Itálie; 2006/07: Mistr Itálie; 2005/06: Italský superpohár; 2005/06: Italský pohár; 2006/07: Italský superpohár; 2007/08: Mistr Itálie; 2008/09: Italský superpohár; 2008/09: Mistr Itálie; 2009/10: Italský pohár; Mistr Itálie; Liga mistrů; 2010/11: Italský superpohár; Mistrovství světa klubů; Italský pohár;
Novinky
13/08/23  Inter v generálce na úvodní zápas Serie A až díky povedenému závěru porazil albánský tým Egnatia 4-2. Zápas se hrál ve Ferraře a soupeř se velmi brzo dostal do vedení. Nerazzurri si vypracovali mnoho šancí, ale neproměnili je a tak poločas prohráli 0-1. Vyrovnání zařídil v 55.minutě Barella, ale nerozhodný stav dlouho netrval. Po ruce Lautara v pokutovém území měli Albánci penaltu, kterou proměnili. Inter měl stále převahu, střelecké pokusy však chytil brankář nebo hráči v bílých dresech netrefovali bránu. Až po hromadném prostřídání 8 hráčů, kdy se na trávník dostal i gólman Audero, přinesli noví hráči rychlejší tempo. Lautaro v 80.minutě po centru od Bissecka hlavou vyrovnal, o 8 minut později po faulu na svou osobu pak skóroval znovu a Inter vedl 3-2. Finální tečku výsledky dal mladíček Stabile, kterého našel přesnou přihrávkou Correa. Branky: 55' Barella, 79' Lautaro, 82' pen. Lautaro, 90' Stabile - 6' Dwamena, 68' pen. Medeiros INTER (3-5-2): 1 Sommer (77 Audero 73'); 36 Darmian (31 Bisseck 73'), 6 De Vrij (44 Stabile 83'), 95 Bastoni; 2 Dumfries (17 Cuadrado 73'), 23 Barella (21 Asllani 73'), 20 Calhanoglu ( 5 Sensi 73'), 22 Mkhitaryan (16 Frattesi 73'), 32 Dimarco (19 Lazaro 73'); 9 Thuram (11 Correa 73'), 10 Lautaro (49 Sarr 83'). Lavička: 12 Di Gennaro, 44 Stabile, 49 Sarr, 50 A. Stankovic. Trenér: Simone Inzaghi. EGNATIA (3-5-2): 1 Sherri; 77 Lila, 13 Malota, 19 Xhemajli; 26 Memolla, 6 Aleksi, 17 Zejnullai, 11 F. Medeiros (27 Isgandarli 75'), 16 Ndreca (28 Ahmetaj 83'); 9 Paulauskas (82 Kasa 75'), 7 Dwamena (5 Janku 83'). Lavička: 12 Dabjani, 44 Fangaj, 29 Musta, 8 Mellugja, 18 Mihana. Trenér: Edlir Tetova.
12/08/23  Mladý odchovanec a brnakář Interu Filip Stankovič odchází do týmu Serie B na hostování s opcí. Nerazzurri si ponechali právo na budoucí zpětný odkup. Syn slavného záložníka Dejana Stankovice absolvoval s Interem přípravu a odchytal několik zápasů. I přes dobré výkony pro něho ale po příchodech Sommera a Audera nezbylo v prvním tymu Interu místo.
09/08/23  Inter na těžce podmáčeném trávníku a v zápase, v kterém takřka pořád silně pršelo, dokázal porazit RB Salzburg na jeho stadionu 4:3. Jednalo se o atraktivní utkání, v kterém se hodně útočilo a bylo k vidění spousta šancí. Domácí měli navíc ještě dvě penalty, které neproměnili. V závěru jim rozhodčí kvůli těsnému ofsajdu neuznal gól. Do brány nastoupil poprvé po příchodu z Bayernu Mnichov Yann Sommer a začátek mu moc nevyšel. V 5.mminutě zavinil penaltu a o minutu později nezvládl vyběhnutí z pokutového území a Konaté se tak mohl trefit do prázdné brány. Lautaro Martinez zůstal doma kvůli lehkým svalovým problémům a otcovské dovolené, v pondělí se stal podruhé otcem. FC Red Bull Salzburg - Inter Milán 3:4 Branky: 6' Konate, 34' Konate, 46' Baidoo - 9' Pavlovic vl., 24' De Vrij, 42' Correa, 90' Sensi INTER (3-5-2): 1 Sommer; 36 Darmian (31 Bisseck 62'), 6 De Vrij (8 Gosens 69'), 95 Bastoni (19 Lazaro 86'); 2 Dumfries (17 Cuadrado 62'), 23 Barella (16 Frattesi 62'), 20 Calhanoglu (21 Asllani 69'), 22 Mkhitaryan (5 Sensi 69'), 32 Dimarco; 9 Thuram, 11 Correa (30 Esposito 82'). Lavička: 12 Di Gennaro, 35 F. Stankovic, 44 Stabile, 50 A. Stankovic. Trenér: Simone Inzaghi. SALZBURG (4-3-1-2): 1 Mantl; 70 Dedic (39 Morgalla 46'), 22 Solet (5 Okoh 46'), 31 Pavlovic (6 Baidoo 46'), 3 Terzic (55 Wallner 46', 4 Piatkowski 58'); 18 Bidstrup (46 Jano 46'), 27 Gourna-Douath (44 Tijani 46'), 14 Kjaergaard (8 Kameri 46'); 30 Gloukh (50 Sadeqi 46'); 32 Forson (45 Nene 46'), 19 Konate (23 Simic 46'). Lavička: 24 Schlager. Trenér: Gerhard Struber
08/08/23  Inter se dohodl se Sampdorií na zapůjčení Emila Audera s opcí na koupi. 26letý brankář fakticky nahradí Samira Handanoviče. Podle Sky Sport Italia půjde o hostování s opcí na trvalý přestup za 6,5 milionu eur plus 0,5 milionu eur na bonusech. Audero se již dohodl na tříleté smlouvě, která bude mít hodnotu přibližně 1,2 milionu eur za sezonu plus bonusy. Plat tak bude mít podobný tomu, jaký měl v Sampdorii. Ta by měla na oplátku získat na hostování mladého brankáře Filipa Stankoviče. Audero prošel mládežnickou akademií Juventusu, v roce 2019 odešel na hostování do Benátek a poté se natrvalo přesunul do Sampdorie za celkem 21 milionů eur. Gólman se narodil v Indonésii, odkud se po roce se svým indonéským otcem a italskou matkou přestěhovali do Itálie. Od 15 let prošel všemi mládežnickými reprezentacemi Itálie. Měří 192 cm.
03/08/23  Nerazzurri se stále nepodařilo najít nového brankáře poté, co prodali Andreho Onanu do Manchesteru United a následně uvolnili ze smluv Samira Handanoviče a Alexe Cordaze. Během předsezónní přípravy se této role ujal syn klubové legendy Dejana Stankoviče. Sommer je jejich první volbou, ale Inter se snaží vyjednat za švýcarského reprezentanta lepší cenu, nabízí 4 miliony eur plus bonusy, které by se rozložily do několika splátek. Bayern Mnichov už tento přístup unavuje a varoval, že neustoupí z výstupní klauzule ve výši 6 milionů eur, která je uvedena v jeho smlouvě, a dokonce veterána nasadil ve včerejším přátelském utkání proti Liverpoolu. Odchytal první poločas (2:2). Vzhledem k tomu, že Manuel Neuer je na začátku sezony zraněný, nemají bundesligoví giganti důvod loučit se se svým brankářem za méně, než je jeho hodnota. Interu se po posílení zálohy, obrany a útoku rovněž nedostává finančních prostředků, a tak Sportmediaset tvrdí, že jedná s Atalantou o zapůjčení Mussa s opcí na koupi. Devětadvacetiletý brankář má dva starty v seniorské reprezentace Argentiny a do Atalanty přišel v roce 2021 z Udinese za 20,5 milionu eur, ale jeho vztahy s trenérem Gian Pierem Gasperinim se rozpadly a v posledních měsících sezony byl posazen na lavičku.
30/05/23  Primavera Interu loňské scudetto neobhájí. V základní skupině Serie A skončila na 7.příčce a přestože měla stejně bodů jako šestý AS Řím do Play off nepostoupila a sezona tak pro ní skončila. V pondělí 29. května večer se v milánském televizním studiu uskutečnilo slavnostní předávání cen Primavera Best Awards, které pořádala společnost Sport Italia. Během akce byl oceněn záložník Interu Aleksandar Stankovič, který byl zařazen do nejlepší jedenáctky šampionátu Primavera 1 TIM. Stankovič při předávání cen řekl: "Bohužel nám nepříliš pozitivní začátek neumožnil vstup do play-off, ale závěr šampionátu byl rozhodně dobrý. V průběhu sezony jsme se jako skupina ještě více stmelili, a to bude základem pro to, abychom to příští rok zkusili znovu s ještě větší silou. Z ocenění mám velkou radost, děkuji klubu i své rodině," řekl syn legendy klubu Dejana Stankoviče. Jeho druhý syn Filip je brankářem a aktuálně hostuje v FC Volendam.
19/12/22  Zápas mezi Realem Betis a Interem skončil 1:1. Oba góly padly v posledních sedmi minutách zápasu. Výlet do Sevilly byl pro Nerazzurri dobrou prověrkou, protože se blíží pokračování ligy. Zápas se v prvních deseti minutách rozjížděl pomalu, oba týmy si ve finální třetině vytvořily jen velmi málo šancí. První průnik Nerazzurri přišel ve 12. minutě, kdy Acerbi vyslal Bellanovu, ale Bravo byl u míče dříve. Ve 25. minutě to byli domácí, kteří zkusili štěstí s Ruizem, ale kapitán byl pozorný a střelu bez problémů vyrazil. Před koncem prvního poločasu zbyl čas na Calhanogluovu střelu z hranice pokutového území. Turecký záložník vystřelil směrem na branku z odraženého míče, ale i tentokrát dokázal Bravo jeho pokus zablokovat. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první, oběma týmům trvalo několik minut, než se rozkoukaly. První střelu druhého poločasu vyslal Mchitarjan. Armén se razantní střelou z hranice pokutového území snažil poslat Inter do vedení: Bravo si připsal dobrý zákrok. Z volného přímého kopu Realu Betis se snažil prorazit Miranda, ale Handanovič byl na místě. Vše se tak odehrálo v posledních sedmi minutách: nejprve Real Betis poslal do vedení Juanmi, kterému asistoval Joaquín. O 60 sekund později pak Darmian vyrovnávací brankou obnovil vyrovnaný stav. V následujících minutách včetně nastaveného času se toho kromě kola střídání už moc nestalo. REAL BETIS - INTER 1:1 Branky: 83' Juanmi - 84' Darmian BETIS (4-2-3-1): 1 Bravo; 24 Ruibal, 19 Luiz Felipe (66' 38 Marchena), 6 Victor Ruiz (46' 3 Edgar), 15 Moreno (66' 33 Miranda); 18 Guardado (66' 40 Enrique), 37 Dani Perez (46' 35 Felix); 11 Luiz Henrique (46' 7 Juanmi), 8 Fekir, 28 Rodri (66' 17 Joaquin); 9 Iglesias. Substitutes: 13 Rui Silva, 25 Dani Martin, 37 Fran Delgado, 12 Willian Josè, 29 Loren. Coach: Manuel Pellegrini. INTER (3-5-1-1): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 15 Acerbi, 95 Bastoni (89' 47 Fontanarosa); 12 Bellanova (62' 36 Darmian), 23 Barella (89' 50 Stankovic), 20 Calhanoglu (77' 45 Carboni), 5 Gagliardini (62' 14 Asllani), 8 Gosens (62' 32 Dimarco); 22 Mkhitaryan; 9 Dzeko (89' 42 Curatolo). Substitutes: 21 Cordaz, 55 Nascimento Brazao, 45 Carboni, 52 Di Pentima, 53 Biral, 56 Pelamatti, 58 Zuberek. Coach: Simone Inzaghi.
31/10/22  Po závěrečném hvizdu zápasu Interu proti Sampdorii se Stankovič a Lukaku u postranní čáry dlouze a intenzivně objímali a vyměňovali si slova. Jak toto přátelství s Lukakuem začalo? "Stara se o mé děti, brankáře Filipa a také Aleksandara, který trochu trénoval se seniorským týmem. Vzal je pod svá ochranná křídla, došlo k výměně dresů, má zlaté srdce a já mu za tuto náklonnost k mým dětem děkuji," vysvětlil bývalý hráč nerazzurri Dejan Stankovič v současnosti trenér Sampdorie. Brankář Filip Stankovič strávil nějaký čas v akademii Interu a nyní hostuje v FC Volendam, zatímco Aleksandar je stále v mládežnickém týmu Primavera.
29/10/22  Dejan Stanković (tréner Sampdorie): “Moja minulosť v Interi sa nedá vymazať, nesmie sa na ňu zabudnúť a nikdy to neurobím. Bolo to 10 najkrajších rokov môjho života, 10 rokov plných úspechov. Vraciam sa na San Siro ako súper, ale fanúšikovia Interu ma poznajú. Vedia že som férový chlap a budem férový aj ku Sampdorii.
04/10/22  Sky Sport: “Budúcnosť Simoneho Inzaghiho by mohla závisieť od výsledku dnešného zápasu. Inter ma vyhliadnuté 3 mená: Chivu, Stanković, Ranieri. Nový tréner by dostal zmluvu do konca sezóny, potom by Inter hľadal nového trvalého trénera.”