Rozhodčí: Sebastiano Peruzzo
Nejlepší hráč: Wesley Sneijder

INTER (4-3-1-2): 1 Toldo; 29 Donati (13 Maicon 83'), 6 Lucio, 26 Chivu, 11 Muntari; 14 Vieira, 5 Stankovic, 8 Thiago Motta; 10 Sneijder; 45 Balotelli, 18 Suazo (22 Milito 76'). (12 Julio Cesar, 9 Eto'o, 19 Cambiasso, 28 Stevanovic). Trenér: José Mourinho.

Livorno (4-3-1-2): 11 Benussi; 2 Perticone, 4 Rivas, 13 Knezevic (59 Diniz 46'); 5 Marchini, 8 Bergvold (7 Pulzetti 72'), 24 Mozart, 83 Candreva, 46 Pieri; 9 Danilevicius (18 Dionisi 63'), 99 Lucarelli. (1 De Lucia, 3 A.Filippini, 90 Simeoni). Trenér: Serse Cosmi.

Osmifinále Italského poháru se hraje na jediný zápas. Inter byl nasazen a díky tomu hrál s Livornem doma.

První soutěžní zápas odehrál v dresu Interu devatenáctiletý italský obránce Giulio Donati. Mladík vstřelil v letošním ročníku primavery jeden gól.

Hráči nerazzurri měli mnoho šancí, nastřelili tyč a břevno. Gól však dali jediný.

Sneijder dal gól z přímého kopu, který neměl být správně nařízen. Sudí viděl Rivasovu ruku, která nebyla.

Honduraský útočník David Suazo si připsal čtvrtý start, nastoupil v základní sestavě a v zápase odehrál doposud nejvíce minut. Naposledy si zahrál v Lize mistrů proti Dynamu Kyjev celý druhý poločas. Přestože se proti Livornu hodně snažil a dostal se do dost šancí, měl smůlu a z branky se neradoval.

38letý Francesco Toldo odchytal letos svůj první zápas.

Za soupeře hrál obránce Nelson Rivas, který je v Livornu na hostování. Vedl si velmi slušně.

Inter postoupil do čtvrtfinále Italského poháru po té, co na San Siru před 8 tisícema diváků porazil Livorno těsně 1-0. Nerazzurri měli stejně jako poslední ligový duel v Bergamu zápas pod kontrolou. Z mnoha šancí však nedokázali vstřelil druhý pojišťovací gól a o výhru se museli bát až do konce. Naštěstí vyrovnání nepřišlo, přestože Livorno mělo v poslední minutě nastavení velkou šanci.

V prvním poločasu nastřelil Stankovič břevno a Sneijder z přímého kopu tyč. Druhý trestňák v 61.minutě Sneijderovi již vyšel. Přesnou střelou zamířil do šibenice. Paradoxní je, že přímý kop se vůbec neměl kopat. Podle rozhodčího zahrál Nelson Rivas, hráč, který v Livornu z Interu hostuje, rukou. Televizní záběry však prokázaly, že to pravda nebyla.