Sisenando Maicon

Wesley Sneijder

Dejan Stankovič

Samuel Eto'o

35' Stankovič, 47' Samuel - 5' Mikhalik, 40' Lucio (vl.)
Asistence: Lucio, Sneijder
Žluté karty: Stankovič 23', Maicon 29', Chivu 52', Zanetti 83' - Almeida 31', Shevchenko 61', Milevskiy 68', Vukojevic 82'
Nejlepší hráč: Wesley Sneijder

INTER (4-3-2-1): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso (23 Materazzi 86'), 11 Muntari (18 Suazo 46'); 5 Stankovic (14 Vieira 86'), 10 Sneijder; 9 Eto'o. (1 Toldo, 2 Cordoba, 30 Mancini, 39 Santon) Trenér: José Mourinho

Dynamo Kyjev (4-4-2): 31 Bogush; 11 Eremenko, 34 Khacheridi, 44 Almeida, 21 Magrao (3 Betao 71'); 17 Mikhalik, 36 Ninkovic (20 Gusev 69'), 5 Vukojevic, 70 Yarmolenko; 7 Shevchenko, 10 Milevskiy (22 Kravets 90'+3'). (55 Rybka, 8 Aliyev, 20 Gusev, 25 Atanda, 79 Zozulia). Trenér: Valery Gazzaev

Zajímavosti
Inter nevyhrál v Lize mistrů poosmé v řadě!

Přestože Inter po třech zápasech ani jednou neprohrál, je v tabulce poslední a vzhledem k tomu, že už hrál dvakrát doma je postup ze skupiny spíš nepravděpodobný.

Druhý gól Interu vstřelil Samuel po centru z rohového kopu, který zřejmě vůbec neměl být.

Inter dal v nastavení gól, který nebyl správně kvůli ofsajdu uznán.

Kvůli zranění nemohli hrát Thiago Motta a Diego Milito.

Mario Balotelli pykal za vyloučení v posledním zápase.

Inter Milán nedokázal na San Siru porazit Dynamo Kyjev a výrazně si zkomplikoval postup ze skupiny. Ukrajinci v zápase dvakrát vedli a dokonce byli v prvním poločasu lepším týmem. Situace ve skupině se pekelně zamotala, protože v průběžně hraném zápase vyhráli fotbalisté Kazaně na půdě Barcelony.

Ukrajinci na Inter vlétli ve velkém stylu, už po pár minutách netrefil po rohovém kopu odkrytou branku Yarmolenko, ale Inter si ponaučení nevzal a už v 5. minutě inkasoval. Obrana Nerazzurri neodvrátila zahraný přímý kop, který propadl až k Mychalykovi, jenž střelou od tyče poslal Dynamo do vedení - 0:1. Inter byl rychlou brankou zcela zaskočen a než se stihl rozkoukat, mohl inkasovat podruhé, Lucio ale před Milevskim odkopl na roh. Domácí na sebe poprvé upozornili, když se dožadovali odpískání pokutového kopu. Eto’o byl přidržen Chačeridim, ale rozhodčí penaltu neodpískal. Dynamo nadále útočilo, ve stoprocentní šanci se ocitl Shevchenko, když hlavou zamířil těsně vedle. Vůbec první střelu na branku hostů vyslal Stankovič, jenomže Bogush s ní problémy neměl. O chvíli později dokázal Inter vyrovnat, Lucio krásně vyslal Stankoviče, proti němu vystartoval Bogush, ale Stankovič klidnou střelou překonal kyjevského brankáře - 1:1. Inter snadno vyrovnal, ale stejně tak znovu inkasoval. Zahraný rohový kop si do vlastní sítě dopravil stoper Lucio a Dynamo Kyjev do poločasu zaslouženě vedlo 2:1.

V útrobách stadionu pak musel trenér Mourinho svým svěřencům důrazně domluvit, protože Nerazzurri hráli po změně stran jako vyměnění. Ve 47. minutě si naskočil na rohový kop Walter Samuel a vyrovnal na 2:2. Strhnout vedení na stranu Interu mohl Eto’o, jenž se ocitl sám před brankářem, Bogush vytáhl perfektní zákrok. Pozadu nezůstal ani Cesar, ten si pro změnu poradil s pokusem Ninkoviče.

Kyjev se mohl ujmout opět vedení, Luciovu chybu nevyužil Shevchenko, který přestřelil Cesarovu branku. Inter měl opět velké štěstí. Shevchenko se navíc ujal zahrávání přímého kopu a Cesar proti němu opět zasáhl. Ke konci utkání byly šance na rozhodnutí vyrovnané, nejblíže k tomu měl Suazo, jenž z blízka nevyužil dobré práce a přihrávky Javiera Zanettiho. V nastaveném čase začalo San Siro jásat, Suazo vstřelil gól, jenomže ten nebyl pro ofsajd správně uznán. Inter nakonec pouze remizoval s Dynamem Kyjev 2:2 a zkomplikoval si situaci ve skupině.