ZS 2.z 29/09/10 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   48.126
Venku:  20.000
Dom.max: 48.126
Ven.max: 20.000

21' Eto'o, 27' Eto'o, 34' Sneijder, 81' Eto'o
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-2-3-1): 1 Julio Cesar (12 Castellazzi 46'); 13 Maicon, 6 Lucio (39 Santon 62'), 2 Cordoba, 26 Chivu; 5 Stankovic (20 Obi 80'), 19 Cambiasso; 88 Biabiany, 10 Sneijder, 29 Coutinho; 9 Eto'o. (11 Muntari, 17 Mariga, 30 Mancini, 57 Natalino). Trenér: Rafael Benitez.

Werder (4-4-2): 1 Wiese; 5 Wesley, 29 Mertesacker, 15 Prodl, 16 Silvestre; 20 Jensen, 6 Borowski (3 Pasanen 46'), 44 Bargfrede, 10 Marin (14 Hunt 63'); 7 Arnautovic, 23 Almeida (19 Wagner 78'). (21 Mielitz, 17 Husejnovic, 18 Kroos, 41 Schimdt). Trenér: Thomas Schaaf.

Postřehy
Obhájce titulu Inter Milán hrál svoje první domácí utkání v Lize mistrů.

Za Werder Brémy hráli dva bývalí hráči Interu - Mikaël Silvestre a Marco Arnautovič.

Marko Arnautovič byl loni jako hráč Twente Enschede na hostování v Interu. Letos hraje za Werder Brémy. Všechny tři týmy se potkali ve skupině A Ligy msitrů.

Kvůli zranění nehrál Walter Samuel, Javier Zanetti, Diego Milito, Goran Panděv a Thiago Motta.

Díky zraněným hráčům se do základní sestavyd ostali dva mladíci - Coutinho a Biabiany.

Samuel Eto'o vstřelil hattrick a na čtvrtý gól přihrál Sneijderovi.

Do druhého poločasu přišel do brány místo Julia Cesara, který si lehce natáhl levý stehenní sval, Luca Castellazzi. Byla to jeho premiéra v dresu Interu.

Zápas kvůli zranění kolene nedohrál Lúcio. Benitezovi se tak zranil i druhý stoper. Na jeho místě dohrál utkání Chivu, kterého na levém beku nahradil střídající Davide Santon.

V závěru se na trávník dostal i Nigérijec Joel Obi. Byla to jeho premiéra v černomodrém dresu v soutěžním zápase.

Fotogalerie Liga mistrů, ZS 2.z -> Inter - Werder Brémy - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Samuel Eto'o

Statistiky a rekordy
Samuel Eto'o vstřelil první hattrick letošní Ligy mistrů.

Inter se v posledních šesti letech střetává s Werderem Brémy již potřetí. V roce 2008 na San Siru pouze remizoval 1-1, v roce 2004 vyhrál díky dvěma trefám Adriana 2-0.

Inter neprohrál 49.soutěžní zápas v řadě.

Nerazzurri vyhráli 11. domácí soutěžní zápas v řadě.

Loni veleúspěšný Inter Milán se v prvním domácím zápase Ligy mistrů předvedl v parádním světle. Německý Werder Brémy zničil čtyřmi branky a na svém kontě má čtyři body. Hrdinou se stal Kamerunec Samuel Eto'o, jenž vstřelil hattrick.

Inter nezačal zrovna dobře, Brémy se rychlou akcí dostaly do stoprocentní příležitosti, kdy Almeida přehodil vyběhnutého Cesara a Lucio musel dobíhat míč směřující do branky. Německý klub začal vůbec aktivněji, Almeida se znovu ocitl ve stoprocentní příležitosti, ale tentokrát netrefil míč ideálně. Brémy tyto šance nevyužily a to je mohlo hodně mrzet, neboť pak začal úřadovat Inter. Wesley Sneijder nejdříve z přímého kopu minul, ale po něm už Samuel Eto'o poprvé rozveselil domácí tifosi. Kamerunce neuhlídala německá obrana a krátký byl i brankář Wiese, před ním Eto'o míč jen tak lehce dloubnul a poslal Inter do vedení - 1:0.

Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat, Eto'o znovu získal míč, a v pokutovém území přesně vystřelil - 2:0 pro FC Internazionale. Ofenzíva Nerazzurri pokračovala. Stankovič si několikrát vyměnil míč s kamerunským útočníkem a pak nechal vyniknout Tima Wieseho. Ještě do konce prvního poločasu Inter své vedení navýšil. Samuel Eto'o tentokrát v roli nahrávače vyslal Sneijdera, a ten si poradil jako leckterý zkušený kanonýr - 3:0 pro Inter Milán.

Druhý poločas zahájily lépe hostující Brémy a obrana Interu musela několikrát hasit. Činit se musel brankář Castellazzi, který po změně stran vystřídal Julia Cesara. Na druhé straně se předvedl dobrým zákrokem Wiese, na něm si vylámal zuby mladíček Coutinho. Inter byl nadále aktivnější, Sneijder pálil vedle a rovněž nepřesný byl i Stankovič. Hrdinou večera se stal Samuel Eto'o, deset minut před koncem se opět dostal do situace jeden na jednoho, a i tentokrát byl úspěšný - 4:0 pro Inter Milán. Obhájce další branku nepřidal a vyhrál 4:0.