Rozhodčí: Martin Atkinson (Anglie)
Nejlepší hráč: Ricardo Álvarez

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 55 Nagatomo, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 19 Cambiasso, 11 Alvarez (Faraoni 88'), 4 Zanetti, 5 Stankovic; 28 Zarate (Coutinho 69'); 22 Milito (Pazzini 85'). (12 Castellazzi, 8 Thiago Motta, 20 Obi, 23 Ranocchia). Trenér: Claudio Ranieri.

(4-4-2): 29 Tolga; 5 Cech, 6 Glowaski, 23 Giray, 28 Celustka; 25 Alanzinho (Paulo Henrique 84'), 15 Zokora, 20 Colman, 30 Serkan (Mierzejewski 64'); 17 Burak, 9 H. Altintop. (1 Kivrak, 21 Atas, 22 Mustafa, 24 Aykut, 32 Brozek). Trenér: Senol Gunes.

Inter měl zajištěný postup již před zápasem. V Moskvě se hrálo již od 18 hodin a CSKA prohrálo s Lille 0-2. Remíza s Trabzonsporem znamená, že nerazzurri skupinu B vyhrají.

První zápas skončil překvapivou prohrou domácího Interu 0-1. V součtu tak milánský tým papírově nejslabšího člena skupiny B ani jednou neporazil.

Od 14.září 2010, kdy Inter remizoval s Twente 2-2, čekali fanoušci v mezinárodních pohárech na další remízu až do tohoto zápasu.

Fotogalerie Liga mistrů, ZS 5.kolo -> Trabzonspor - Inter - zobraz všechny fotky

Ricardo Álvarez

Ricardo Álvarez vstřelil svůj první gól v dresu Interu.

V posledních 10 zápasech turecký tým dokázal Inter porazit pouze jednou. Aktuální bilance je pro Inter 4-5-1.

Nerazzurri dokázali vstřelit aspoň jeden gól i v 11.venkovním soutěžním zápase po sobě.

Fotbalisté Interu si díky překvapivé první výhře Lille ve skupině na půdě CSKA Moskva zajistili ještě před začátkem večerního duelu postup do osmifinále, navíc díky remíze na půdě tureckého Trabzonsporu už mají jistotu prvního místa a v posledním klání s ruským CSKA tak už nebudou mít o co hrát. Pro Trabzonspor zisk bodu rozhodně není ztrátou, ovšem postup do osmifinále bude ještě velice komplikovaný.

Turecký celek se sice v těžké skupině nachází zatím na druhém místě se šesti body, má však jen o korálek více než Lille i moskevský celek. Pouze výhra na francouzské půdě ho jistě posune do nejlepší šestnáctky, naopak prohra mu zaručí maximálně Evropskou ligu a navíc by ruský soupeř nesměl bodovat v Miláně. Pokud remizuje, tak nesmí CSKA na půdě Interu vyhrát a historický úspěch bude na světě.

Do utkání lépe vstoupili domácí, avšak po čtvrthodině hry slavili svůj jediný gólový úspěch právě hosté. Nicméně o pět minut později bylo srovnáno a fanoušci už žádnou další branku neviděli. Hned v úvodu zahrozil nepřesně český obránce Ondřej Čelůstka a také Burak Yilmaz. Poté stejně ze šancí naložil Remzi Giray Kacar a vážněji tak ohrozil branku Interu až Yilmaz, který svou ranou trefil jen rameno gólmana Júlia Césara.

Ovšem pravidlo nedáš - dostaneš platilo do puntíku v 18. minutě. Na pravé straně těsně před vápnem se uvolnil Ricardo Álvarez, díky krásné narážečce s Diegem Militem se ocitl osamocen před gólmanem Tolgou Zenginem a prudkou přízemní střelou mu nedal šanci - 0:1. Hned na to neuspěl s dorážkou Yilmaz, jenž minul tyč o pár centimetr, ovšem ve 23. minutě se už radoval Halil Altintop po překrásné střele.

Po kombinaci ve středu hřiště dostal kolmou přihrávku, napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a díky lehké teči od zad Waltera Samuela se balón odrazil od horní tyčky přímo za bezmocného Césara. Trabzonspor mohl otočit stav ještě do poločasu, ovšem ránu Alanzinha z dvaceti metrů vyrazil César brilantně konečky prstů nad branku. Do konce zápasu byly k vidění šance na obou stranách, ale po pauze stále více dominoval turecký celek a měl ke třem bodům blíže. Hrozil především Yilmaz, skóre zápasu se už však nezměnilo a zkušený výběr kouče Claudia Ranieriho proto těsný náskok uhlídal.