Rozhodčí: Emir Aleckovic (Bosna a Hercegovina)
Nejlepší hráč: Marko Livaja

INTER (4-2-3-1): 27 Belec; 42 Jonathan, 19 Cambiasso, 25 Samuel (Cassano 46'), 31 Pereira; 52 Romano (Bandini 63'), 24 Benassi; 28 Pasa, 61 Garritano (Nagatomo 53'), 7 Coutinho; 88 Livaja. (12 Castellazzi, 49 Terrani, 54 Donkor, 60 Belloni). Trenér: Andrea Stramaccioni

PFC Neftchi (4-4-1-1) 30 Stamenkovic; 22 Shukurov (Mehdiyev 46'), 5 Mitreski, 4 Guliyev, 16 Bertucci; 10 Wobay, 6 Sadygov (Seyidov 77'), 15 Ramos, 9 Flavinho; 25 Imamverdiyev (A. Abdullayev 90'+2'); 11 Canales. (12 Balayev, 14 Nasimov, 21 Nurahmadov, 32 Yunuszade). Trenér: Boyukaga Hajiyev.

Postřehy
Inter přišel o výhru nad Ázerbajdžánským FC Netchi v předposlední minutě. Remíza 2-2 nic v tabulce pro nerazzurri neřešila, mezi nejlepších 32 týmu v Evropské lize postupuje z druhého místa.

Los další fáze je na programu 20.prosince. Inetr bude kvůli 2.místu v tabulce mezi nenasazenými týmy.

Dvě branky vstřelil Marko Livaja. Zatímc v Serii A odehrál ve čtyřech zápasech dohromady pouze 23 minut, v Evropské lize hraje pravidelně. V základní sestavě byl ve všech šesti zápasech základní skupiny.

Trenér Andrea Stramaccioni znovu šetřil opory týmu a postavil hodně juniorů. Průměrný věk 23 let základní sestavy z minulého zápasu proti Rubinu však nepřekonal. Když se však přičtou střídající hráči vychází průměr na 23,4 roku. Hned sedmi hráčům nebylo více jak 20 let.

Premiéru za A tým si odbyly obránce Andrea Bandini a záložník Simone Pasa. Ten dokonce odehrál celý zápas.

Trenér Stramaccioni použil ve 26 zápasech letošní sezony už neuvěřitelných 35 hráčů!

Na San Siru zápas sledovalo pouhých 6 150 diváků.

Fotogalerie Evropská liga, ZS 6.z -> Inter - PFC Neftchi - zobraz všechny fotky

Marko Livaja

Livaja a Romanò

Coutinho a Livaja

Statistiky a rekordy
Devatenáctiletý Chorvat Marko Livaja je nejlepším střelcem Interu v základní části Evropské ligy. Vstřelil čtyři branky. Rodrigo Palacio vstřelil v této soutěži o jeden gól víc, dvakrtá se ale trefil už v předkole.

Historický úspěch zaznamenali fotbalisté Něftči. A to, že Inter na San Siru nenastoupil v nejlepší sestavě, na to se už nikdo prát nebude. Ázerbajdžánský celek uhrál na jednom z nejslavnějších stadionů na světe proti jednomu z nejslavnějších klubů remízu 2:2. Děkovat může Nicolásu Canalesovi, který vsítil druhý gól minutu před koncem.

Oba týmy se za svůj výkon nemusejí nijak stydět. Diváci viděli celkem pohledný fotbal se čtyřmi brankami a několik pěkných akcí. Zkrátka zápasu, ve kterém šlo o to co nejvíce si ho užít, nechybělo nic. Domácí navíc můžou kvitovat výkon Marka Livaji, jenž po čtyřech vstřelených gólech na evropské scéně vyrůstá ve velkého hráče.

Chorvat byl samozřejmě nejsledovanějším borcem milánského klubu a určitě nezklamal. Ba naopak. Hned zkraje, konkrétně v 9. minutě, se propracoval po Perreirově centru do dobré střelecké pozice, kterou u bližší tyčky nakonec zakončil gólově. Inter by i nadále lepším, přetavit ovšem tlak na vyšší vedení nedokázal.

Coutinhův pokus dokázal zablokovat Mitreski, Jonathanovo sólo a jeho následnou střelu nohou zlikvidoval gólman Stamenkovič. Samuel byl po centru Coutinha opravdu dost blízko, hlavou však trefil tyčku, Garritanova volej se rovněž neujala. Sedm minut po obrátce se naopak z ničeho nic prosadili hosté.

Äbülfäz Sadiqov přitom vyslal opravdu parádní ránu z dvaceti metrů přesně do šibenice. Něftči remízu nedrželo dlouho, o chvilku později ho totiž do kolen srazil zase Livaja. Nagatomo na hřišti nebyl ani minutu po svém střídání a naservíroval centr na hlavu milánského mladíka, jenž mohl jásat podruhé.

Pochopitelně že Livaja nebyl daleko ani od hattricku, jenže do jeho šance v malém vápně se vložil na poslední chvíli skvěle zasahující Mehdijev. Nagamoto pak mohl tři body pojistit, kdyby nezamířil jen do břevna. A tak v 89. minutě udeřil klub z Baku, když hlavou dotlačil míč za brankovou čáru Chilan Canales.

Ani přes senzačně uhraný výsledek se Něftči na třetí příčku nedostalo. Partizan totiž v souběžně hraném klání remizoval s vedoucím Rubinem 1:1 a díky pravidlu o lepších vzájemných střetnutí, tedy spíše díky vstřelené brance na půdě soupeře v odvetě, uhájil lepší pozici. Inter zůstal druhý s tříbodovou ztrátou na tu první.

Preview Snad jen nezkazit si náladu a potvrdit roli jasného favorita, nic jiného se od Interu proti trpaslíkovi z Ázerbájdžánu nečeká. Něftči ještě na dálku bojuje s Partizanem o zisk lepší třetí pozice, pokud však na San Siru neuhraje ani bod, a to by se rovnalo zázraku, skončí v tabulce ve své premiérové sezóně skupinové fáze Evropské ligy na posledním fleku.

Hostům škodí horší vzájemná bilance s Partizanem, tedy spíše fakt, že zatímco venku uhráli remízu 0:0, doma si nechali inkasovat jednu branku (1:1). Při rovnosti bodů se tak srbský celek posune právě před svého soupeře. Něftči z dvaceti utkání na evropské scéně venku vyhrálo jen dvakrát, patnáctkrát navíc prohrálo.

Je dost pravděpodobné, že sestava, se kterou vyrukuje domácí kouč Andrea Stramaccioni, bude plná hodně neznámých tváří. Stále se však diskutovalo, zda-li do hry zasáhne konečně záložník Wesley Sneijder, který si fotbal kvůli zranění nezahrál od konce září. Novému vedení navíc vzkázal, že prodlužovat smlouvu v klubu nehodlá.

Stramaccioni se na tiskové konferenci vysmál všem novinářům, kteří jeho nezařazení do kádru na utkání s Baku spojovali právě s Nizozemcovým nedávným chováním. "Nečekal jsem, že se mě na otázku kolem Sneijdera zeptáte. Vážně jste mě překvapili," žertoval. "Všechna rozhodnutí, i ta v budoucnu, která se týkají hráčů, jsou v mé kompetenci."

Pro Sneijdera by to přitom byla velká příležitost, jak obnovit svou dřívější formu. "Vše vyhodnocuji já, proto otázka, jestli zapojím Sneijdera do hry, je výhradně na mě. Je šťastný, že již může trénovat. Takže se mě na to už, prosím, neptejte. Opakuji, že to je moje rozhodnutí a beru za něj všechnu zodpovědnost," dodal Stramaccioni.