Matteo Darmian

Itálie, 02.12.1989

Itálie včera odehrála přátelské utkání proti Ekvádoru, které bylo velmi speciální pro Nicoló Barellu. Ten totiž úplně poprvé ve své kariéře navlékl v národním týmu kapitánskou pásku a navíc se svým gólem v závěru zápasu podílel na vítězství 2:0.

Celé utkání odehrál i Bastoni a Darmian. Dimarco střídal dolů v 88. minutě. Frattesi naopak na hřiště nastoupil v 67. minutě.

Před chvílí Inter oficiálně oznámil další očekávané prodloužení smlouvy. O jeden rok (do roku 2025) při stejném platu (2,5 milionu eur) byla smlouva prodloužena Matteo Darmianovi. Pokud by ve slovníku existovalo slovo „Darmian“, mělo by zhruba tento význam: „Přizpůsobení se každé herní situaci - stát se okamžitě spolehlivým univerzálním hráčem, zároveň zaručujícím mimořádné výkony”. Takto okomentoval Inter na své oficiální webové stránce 34letého Darmiana.

12/12/23 - Předzápasové tiskové konference se společně s trenérem Simone Inzaghim zúčastnil i Matteo Darmian. Inter čeká rozhodující zápas základní skupiny Ligy mistrů s Realem Sociedad. Hrát se bude o první příčku a výhodu do losu osmifinále. Černomodří musí vyhrát, protože mají o něco horší skóre než jejich španělští soupeři. Vítěz skupiny by měl hrát proti teoreticky slabšímu soupeři, který se umístí na druhém místě jiné skupiny. Darmian chválil dobrou partu a řekl, že se toho oproti loňsku moc nezměnilo. Mluvil o důležitosti zítřejšího zápasu, italském jádru v týmu a mladém spoluhráči Bisseckovi.

06/12/23 - V posledních dnech se zvětšuje Interu seznam zraněných hráčů. Vzhledem k šířce kádru by to pro něj neměl být problém, jenže shodou okolností jsou mimo hru hlavně hráči z defenzivy či pravé strany. Nově na seznam přibyli Denzel Dumfries a Stefan de Vrij. Oba dva se zranili v zápase proti Neapoli a oba dva mají stejné svalové zranění, u něhož se odhaduje návrat na trávník za tři týdny.

Marotta: “Najlepší nákup za malé peniaze? Matteo Darmian. Jednoznačne. S Ausiliom sme jeho prestup dohodli za maličké peniaze, a on svoju hodnotu tu výrazne zvýšil. Je to jeden z hráčov ktorých najviac obdivujem, za jeho serióznosť, schopnosti a hodnôt ktorých sa drží. Matteo je naoaj vzorom. Ukázal jeho kvality a hodnotu bez toho aby mu média dávali akýkúkoľvek pozornosť.”

Itálie dnes porazila Severní Makedonii 5:2 a svou formu si do reprezentace přenesli i hráči Interu.

V základní sestavě jsme mohli najít Barellu, Acerbiho, Dimarca nebo Darmiana. Právě posledně jmenovaný vstřelil úvodní branku zápasu Dimarco si pak připsal asistenci na gól a Barella rovnou asistence dvě. Do utkání ze stříkačky zasáhl i Frattesi.

Inter Milán je připraven brzy uplatnit opci na prodloužení smlouvy s univerzálním obráncem Matteem Darmianem. Píše to deník Tuttosport. V současné době končí Darmianovi smlouva s Interem na konci června příštího roku. Bývalý veterán Manchesteru United a Turína podepsal v minulé sezoně roční prodloužení smlouvy. Ve smlouvě je však zahrnuta opce na další sezónu. Jedná se o opci ze strany klubu. Inter ji může jednostranně uplatnit a prodloužit tak 33letému hráči smlouvu až do konce června 2025. A podle informací Tuttosportu to Nerazzurri hodlají udělat. Chtějí si tak brzy zajistit Darmianovu budoucnost. Italský internacionál zůstává důležitou součástí týmu.

V minulé sezoně Darmian ukázal, že i když mu táhne na třicet, je pro Inter důležitější než kdykoli předtím. Bývalý hráč Manchesteru United a FC Turín hrál pravidelně na pozici pravého středního obránce. Důvodem byla nutnost nahradit Milana Škriniara, protože slovenský reprezentant byl zraněný. Škriniar v létě odešel do Paris Saint-Germain. Inter však na jeho místo podepsal smlouvu s Benjaminem Pavardem z Bayernu Mnichov. Proto to vypadalo, že Darmian bude v této sezoně spíše záložníkem než pravidelným hráčem Interu.

Zranění Pavarda však znamená, že se nyní zdá být jasné, že 33letý hráč bude i v následujících týdnech pravidelně nastupovat na pravé straně obrany. A Darmian nevykazuje žádné známky zpomalení. Nadále prokazuje svou konzistenci i všestrannost. Když Inter v roce 2020 Darmiana podepisoval, možná k němu panovala určitá skepse. Ale zatím tento zkušený bek dobře pokrývá levé i pravé křídlo a obranu. A Inter věří, že tak může velmi zdatně činit ještě nějakou dobu v budoucnu.

Matteo Darmian doprovázel Simoneho Inzaghiho na tiskové konferenci Interu před zápasem s Benficou, který se hraje ve středu večer na San Siru ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Bývalý obránce Manchesteru United potvrdil, že tým Nerazzurri je soustředěný a odhodlaný dokončit práci, kterou začal v prvním utkání v Portugalsku. Inter si do odvetného utkání nese dvoubrankový náskok, Inzaghi však varoval před možným zkomplikováním zápasu proti Benfice, která momentálně nemá co ztratit.

Darmian řekl médiím: "Určitě je tu touha dohrát poslední měsíc co nejlépe, protože nás čeká hodně zápasů, počínaje zítřejším večerem. Víme, že to bude těžké, ale soustředíme se na zítřek. Máme zde za sebou dobrou sérii a chceme v ní pokračovat. Kdybych měl vybrat jeden moment z tohoto tažení, myslel bych na první zápas na Camp Nou."

"Víme, že v lize neprožíváme nejlepší chvíle, nedokážeme odšpuntovat nebo uzavřít zápasy góly a inkasujeme při prvních šancích soupeře. Body, které jsme očekávali nebo si možná zasloužili, nepřicházejí. Je to situace, kterou chceme změnit, ale zítra nás čeká zápas Ligy mistrů a na ten se soustředíme.

Darmian dále poděkoval příznivcům Interu, kteří s týmem drželi po celou převážně neúspěšnou sezonu. Inzaghi a jeho hráči už pět zápasů v Serii A nevyhráli a nyní vypadli z první čtyřky, takže účast v Lize mistrů je ještě důležitější než dříve. "Od začátku roku nám vždy byli velkou oporou a velkou pomocí. Jsem si jistý, že to zítra večer udělají znovu, určitě jim chceme dopřát pocit zadostiučinění."

Obránce také uvedl, že tým nepotřebuje žádnou další motivaci, aby se vrátil na vítěznou vlnu, a že je plně připraven Benficu ve středu vyřadit: "Návrat do první čtyřky Serie A je v této fázi sezóny určitě jedním z našich cílů a nemyslím si, že potřebujeme nějakou další odměnu nebo něco podobného. Víme, jak důležité je tohoto cíle dosáhnout. Víme také, jak důležitý je zítřejší zápas, chceme odehrát skvělý zápas. Určitě bude záležet na tom, s jakým přístupem na hřiště nastoupíme. Je to něco, co rozhodně chceme."

Jak uvedl deník La Gazzetta dello Sport, vedení Interu se obává, že by mu mohlo uniknout umístění v první čtyřce, a proto zvažuje, že v případě postupu do Ligy mistrů nabídne týmu bonus. Nerazzurri se stále nacházejí v choulostivé finanční situaci a nemohou si dovolit vynechat hlavní evropskou klubovou soutěž, takže tento bonus může být formalizován v nadcházejících týdnech.

Matteo Darmian predĺžil zmluvu s Interom do júna roku 2024! Gazzetta dello Sport:“Darmian sa postupom času stale symbolom Interizmu. Od jeho začiatkoch v Interi predvádza konzistentné výkony, strelil niekoľko rozhodujúcich gólov a to aj v majstrovskej sezóne, dokáže spoľahlivo zahrať viacero pozícií. Čo sa týka pomeru cena/kvalita, patrí k najlepším v Taliansku.”

Ďalší na rade by podľa médií mal byť Hakan Çalhanoglu, dohoda je na spadnutie!

Nové smlouvy se dočká Matteo Darmian. 33letý Ital se s Interem dohodl na prodloužení smlouvy do roku 2024 s opcí na další prodloužení do roku 2025. V čistém si Darmian přijde zhruba na 2,5 milionů €. Oficiální prohlášení má přijít brzy.

Nyní se ředitelé chtějí zaměřit na podpis smlouvy s Hakanem Çalhanoğluem, jehož kontrakt sice končí až v roce 2024, Nerazzurri si však jeho služby chtějí pojistit.

Zápas mezi Realem Betis a Interem skončil 1:1. Oba góly padly v posledních sedmi minutách zápasu. Výlet do Sevilly byl pro Nerazzurri dobrou prověrkou, protože se blíží pokračování ligy.

Zápas se v prvních deseti minutách rozjížděl pomalu, oba týmy si ve finální třetině vytvořily jen velmi málo šancí. První průnik Nerazzurri přišel ve 12. minutě, kdy Acerbi vyslal Bellanovu, ale Bravo byl u míče dříve. Ve 25. minutě to byli domácí, kteří zkusili štěstí s Ruizem, ale kapitán byl pozorný a střelu bez problémů vyrazil. Před koncem prvního poločasu zbyl čas na Calhanogluovu střelu z hranice pokutového území. Turecký záložník vystřelil směrem na branku z odraženého míče, ale i tentokrát dokázal Bravo jeho pokus zablokovat.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první, oběma týmům trvalo několik minut, než se rozkoukaly. První střelu druhého poločasu vyslal Mchitarjan. Armén se razantní střelou z hranice pokutového území snažil poslat Inter do vedení: Bravo si připsal dobrý zákrok. Z volného přímého kopu Realu Betis se snažil prorazit Miranda, ale Handanovič byl na místě. Vše se tak odehrálo v posledních sedmi minutách: nejprve Real Betis poslal do vedení Juanmi, kterému asistoval Joaquín. O 60 sekund později pak Darmian vyrovnávací brankou obnovil vyrovnaný stav. V následujících minutách včetně nastaveného času se toho kromě kola střídání už moc nestalo.

REAL BETIS - INTER 1:1

Branky: 83' Juanmi - 84' Darmian

BETIS (4-2-3-1): 1 Bravo; 24 Ruibal, 19 Luiz Felipe (66' 38 Marchena), 6 Victor Ruiz (46' 3 Edgar), 15 Moreno (66' 33 Miranda); 18 Guardado (66' 40 Enrique), 37 Dani Perez (46' 35 Felix); 11 Luiz Henrique (46' 7 Juanmi), 8 Fekir, 28 Rodri (66' 17 Joaquin); 9 Iglesias. Substitutes: 13 Rui Silva, 25 Dani Martin, 37 Fran Delgado, 12 Willian Josè, 29 Loren. Coach: Manuel Pellegrini.

INTER (3-5-1-1): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 15 Acerbi, 95 Bastoni (89' 47 Fontanarosa); 12 Bellanova (62' 36 Darmian), 23 Barella (89' 50 Stankovic), 20 Calhanoglu (77' 45 Carboni), 5 Gagliardini (62' 14 Asllani), 8 Gosens (62' 32 Dimarco); 22 Mkhitaryan; 9 Dzeko (89' 42 Curatolo). Substitutes: 21 Cordaz, 55 Nascimento Brazao, 45 Carboni, 52 Di Pentima, 53 Biral, 56 Pelamatti, 58 Zuberek. Coach: Simone Inzaghi.

Inter čeká několik rušných měsíců. Bude muset rozhodnout, s jakými hráči, kterým v létě končí smlouva, bude chtít spolupráci prodloužit a které nechá odejít zadarmo. A není jich rozhodně málo. Na konci června končí kontrakt Milanu Škriniarovi, Edinu Džekovi, Robertu Gagliardinimu, Danilu D'Ambrosiovi, Stefan de Vrijovi a Matteo Darmianovi.

Posledně jmenovaný se nechal slyšet, že chce v Interu zůstat. Jak informoval server FcInterNews, dvaatřicetiletý Darmian doufá, že mu bude nabídnuta nová smlouva, ale jeho agent Tullio Tinti již byl informován, že případná jednání budou zahájena až po mistrovství světa v Kataru. Hráč by raději znal svou budoucnost dříve a v případě, že by se ho Nerazzurri rozhodli pustit, mohl by si v lednu hledat nový klub.

Darmian v této sezóně pod vedením Simoneho Inzaghiho stabilně nastupuje, připsal si pět startů v Serii A, kde se osvědčil svou taktickou flexibilitou.

"Lukaku je hodně odhodlaný a zapálený. Jde na něm vidět velká touha dělat tu znovu fantastické věci. Jak nás opustil, tak se i vrátil. A ve skutečnosti je ještě více odhodlaný než předtím." Komentoval návrat Romelu Lukakua spoluhráč Matteo Darmian, který proti Lecce asistoval na první ligový gól Belgičana po návratu do Interu.

"Zprávy ohledně přestupů se snažíme neposlouchat. Soustředíme se pouze na naše výkony na hřišti." Dodal dvaatřicetiletý Darmian na otázku novinářů směřující na mnohé spekulace točící se okolo Nerazzurri.

RanocchiaDarmian mají natažené stehenní svaly. Odhalily to dnešní ranní testy. Údajně budou mimo hru 15-20 dní. Jejich stav bude průběžně vyhodnocován.

Darmian: "Nahradiť je Hakmihio je veľmi ťažké, povedal by som že skoro nemožné. Na svojej pozícií patrí medzi najlepších na svete. Keď nastúpim na ihrisko jediný môj cieľ je odovzdať zo seba všetko a potiť krv pre tieto farby, a samozrejme poslúchať pokyny trénera. Všetci sa snažíme robiť maximum a zatiaľ si myslím že sa nám darí."

Inter v neděli nasázel Pergolettese osm branek, z toho sedm v prvním poločase. O branky se postarali Matteo Darmian, Andrea PinamontiMartín Satriano, skóre doplnili Roberto Gagliardini a Francesco Nunziatini. Velmi slušný výkon podpořený několika asistencemi předvedl Dimarco.