Nejlepší hráč: McDonald Mariga

INTER (4-2-3-1):1 Julio Cesar; 4 Zanetti, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 17 Mariga, 19 Cambiasso; 27 Pandev (29 Coutinho 61'), 10 Sneijder, 9 Eto'o; 22 Milito (88 Biabiany 81'). (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 5 Stankovic, 23 Materazzi, 39 Santon). Trenér: Rafael Benitez.

FC Bologna (4-4-2): 1 Viviano; 16 Esposito, 13 Portanova, 6 Britos, 19 Rubin; 32 Casarini, 26 Mudingayi, 12 Ekdal (7 Della Rocca 62), 8 Garics (77 Siligardi 90); 20 Gimenez (65 Meggiorini 68), 9 Di Vaio. (22 Lupatelli, 18 Moras, 21 Cherubini, 35 Paponi). Trenér: Paolo Magnani.

Rafa Benitez koučoval první zápas Serie A.

Francouzský útočník Jonathan Biabiany se konečně dočkal premiéry v soutěžním zápase. V týmu byl již v roce 2006, v následujících letech však hrál jinde.

Poprvé se v lize představil i osmnáctiletý brazilský talent Coutinho. Nadějný záložník si za Inter zahrál i ve finále Superpoháru, proti Atletiku nastoupil na posledních 11 mintu.

Maicon se zranil, na pravé straně obrany ho zastoupil Javier Zanetti.

Inter neodehrál příliš povedený zápas, přesto byl lepší, šance mu však pochytal skvělý gólman domácích Viviany.

Bologna před tímto duelem získala v posledních 12 zápasech s Interem pouhý bod.

Udinese, Bari, Sampdoria a nyní Bologna. Inter s těmito soupeři postupně v posledních letech vždy v prvním kole Serie A pouze remizoval. Na konci sezony se však radoval ze scudetta.

Bologna pošesté za sebou v úvodním zápase neprohrála.

Úřadující šampioni naposledy prohráli první zápas v sezoně 1991-92.

Fotogalerie Serie A, 01.kolo -> FC Bologna - Inter - zobraz všechny fotky

McDonald Mariga

Mariga a Mudingayi

Cambiasso a Mariga

Inter to nedokázal loni, předloni, ani rok předtím a nepovedlo se mu to ani letos. Ptáte se co? No přeci vyhrát první ligový duel nové sezóny. Dnes se proti obhájci titulu postavila Bologna se skvělým Vivianem v brance, který všechny střelce Interu vychytal a značně se podílel na konečné remíze 0:0.

Úvodní minuty zápasu byly pro domácí borce hodně náročný. Inter se totiž stal vládcem míče, soupeři ho vůbec nepůjčil a ani mu nedovolil dostat se z vlastní poloviny. Jenže pak se Bologna oklepala a ve 14. minutě si připravila první šanci zápasu. Respektive menší nedorozumění mezi Luciem a Juliem Cesarem jí zapříčinilo. Hostující brankář si totiž vybíhal na dlouhý míč, ale Lucio ho před ním ukopl a Gimenez mohl lobovat do odkryté klece, ale přestřelil.

Nerazzurri sice možná měli větší držení míče, ale k šancím to nevedlo. Navíc v závěru měl další příležitost Gimenez. Po Di Vaiově průniku ale pálil nad břevno. Těsně před poločasovým hvizdem to na druhé straně zkoušel Wesley Sneijder, ale ani on se mezi tři tyče nevešel. Nechybělo mu ale mnoho.

Ve druhém dějství už šancí značně přibývalo, ale Interu se nevedlo dobýt Vivianovu branku. Jako první byl na řadě Panděv, kterému míč na hlavu posadil Milito, ale míč zamířil přímo do Vivianových rukavic. Další akci si připravil Samuel Eto'o, jenž obešel několik obránců a pak nebezpečně vypálil, ale branku minul. V tu chvíli měl obhájce titulu obrovský tlak. To vzápětí potvrdil Sneijder, jenž vyslal na branku další střelu. Míč se odrazil k Luciovi, ani jeho pokus se ale neujal.

Tlak Interu pak trochu upadl. Hosté se připomněli až v 73. minutě. Sneijder zahrával trestný kop a parádní ranou nechal vyniknout ten večer skvělého Viviana, který držel Bolognu ve hře. Vzápětí střídající Coutinho připravil míč pro Eto'a, který Viviana málem překonal, ale gólman lehkou tečí míč dokázal vytěsnit na břevno. Utkání pomalu spělo ke svému konci a Inter opět začal vyvíjet velký tlak. Minutu před koncem základní hrací doby se opět vyznamenal Viviano, když nejprve zlikvidoval Sneijderovu dělovku a vzápětí se vrhl pod nohy dobíhajícímu Cambiassovi. Ze střetu si sice odnesl úder do hlavy, ale rychle se oklepal a Bologně pomáhal i v závěrečných šesti minutách, které sudí nastavil. Ani v nich nemohl být chvilku v klidu. Opět to byl Sneijder, kdo všechny domácí příznivce vystrašil. Jeho trestný kop tečoval Portanova a míč jen o centimetry minul branku.

Nakonec v ní neskončil a hrdina Viviano mohl společně s celou Bolognou oslavovat první bod, který se ze zápasů s obhájcem titulu rozhodně cení. To Rafa Benítez bude muset hru svého mužstva ještě zlepšit.