1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
23.kolo 03/02/11 20:45 CET - Stadio San Nicola, Bari
Doma:   60.370
Venku:  27.453
Dom.max: 80.018
Ven.max: 50.000

70' Kharja, 90'+4' Pazzini, 90'+6' Sneijder
Asistence: Eto'o, Motta, Kharja
Žluté karty: 23' Bentivoglio, 43' Glik - 9' Ranocchia, 48' Thiago Motta, 76' Materazzi, 88' Eto'o
Nejlepší hráč: Houssine Kharja

INTER (4-3-3): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 15 Ranocchia, 23 Materazzi, 26 Chivu; 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 14 Kharja; 7 Pazzini, 22 Milito (61' 10 Sneijder), 9 Eto'o (88' 19 Cambiasso). (21 Orlandoni, 20 Obi, 27 Pandev, 29 Coutinho, 55 Nagatomo). Trenér: Leonardo.

Bari (4-3-1-2): 1 Gillet; 5 Masiello A., 52 Glik (90'+3' 7 Rivas), 33 Rossi, 21 Parisi; 8 Donati, 4 Almiron, 14 Gazzi; 27 Bentivoglio; 71 Rudolf (69' 22 Huseklepp), 89 Okaka. (25 Padelli, 3 Codrea, 24 Kopunek, 32 Romero, 84 Raggi) Trenér: Giampiero Ventura.

Nové posily se Interu vyplácejí. Tentokrát byl pro výhru rozhodující Houssine Kharja, který vstřelil důležitý první gól a na třetí nahrál.

Nerazzurri sice vyhráli rozdílem třídy, ale žádný oslnivý výkon to nebyl. Dvě poslední branky padly až v samém konci nastavení - ve 4. a 6.minutě.

Inter je v tabulce třetí a na vedoucí AC Milán ztrácí sedm bodů. Zápas s Fiorentinou má k dobru.

Pazzini vstřelil další gól. Po dvou brankách v předhozím duelu s Palermem přidal dnes třetí branku.

Goran Panděv po příchodu Pazziniho zřejmě dohrál. Na Makedonce, který doposud nastoupil téměř do každého utkání, nezbývá místo. Přednost mají Milito, Eto'o a lednová posila Pazzini.

Inter zápas vůbec nemusel vyhrát. Cristian Chivu měl okolo 60.minuty totální zatmění mysli, když pěstí udeřil protihráče. Direkt to byl hodně silný a hlavně úmyslný. Rozhodčí ho neviděli, takže Chivu nebyl potrestán a tým tak neoslabil. Je však téměř stoprocetní, že dostane trest dodatečný od disciplinární komise, zřejmě tři zápasy distanc.

Krize na postu stopera. Zranění jsou Samuel, Lúcio a Cordoba, který by snad již na další zápas, mohl být k dispozici.

Po zranění se vrátil Sneijder. Zahrál si poslední půlhodinu a oslavil návrat gólem.

Dalšími zraněnými jsou Dejan Stankovič, MacDonald Mariga a Luca Castellazzi.

Důležitou branku vstřelil po pěkné přihrávce Eto'a Kharja. Maročan v dobré pozici neztratil nervy a bezpečně prostřelil gólmana.

Pazzini dal gól po dlouhé přihrávce od Thiaga Motty. Na střelu z hranice pokutového území si Gillet sice sáhl, zabránit míči dostat se do sítě však nedokázal.

Samueli Eto'ovi se moc nelíbilo taktické střídání Leonarda v 88.minutě. Kamerunec šel ze hřiště tak pomalu, až si vysloužil úplně zbytečně žlutou kartu.

Fotogalerie Serie A, 23.kolo -> Bari - Inter - zobraz všechny fotky

Houssine Kharja

Coutinho a Kharja

Pazzinimu chybí jedna branka k tomu, aby vstřelil stý gól v klubové kariéře.

Interu se daří hlavně v druhém poločasu. Ukázal to i v tomto zápase. Žádný jiný tým není lepší.

Inter je ze všech týmů Serie A nejlepší v počtu branek vstřelených na vlastním hřišti.

Hned šestkrát se podařilo střídajícím hráčům vstřelit branku - Pazzini (2), Milito, Muntari, Thiago Motta a Sneijder. Ani v tomto není žádný jiný tým lepší.

V zápase se ukázaly zase nové posily. Houssine Kharja a Gimpaolo Pazzini. Oba vstřelili jeden gól. I Wesley Sneijder skóroval. Do zápasu přišel v 61. minutě za stále trápícího se Milita.

V první půli byl zápas vyrovnaný a první šanci mělo Bari, když pálil z přímého kopu Almiron, jenže Júlio César i se svou pokrývkou hlavy tuto jedovku vychytal. Obránce Maicon se dostával hodně do šancí, ale ani jednu neproměnil. Brankář Bari Jean-Francois Gillet musel zkrotit střelu Maicona a poté hlavičku Ranocchii. Nerazzurri měli perfektní držení míče, ale diváci by radši viděli akčnější fotbal. První poločas tedy skončil bez branek.

Druhá půle už byla ostřejší. Hrálo se více do těla a také to bylo vidět na statistikách v počtu žlutých karet. Krásnou akci odstartoval Samuel Eto´o. Samuel nahrál Militovi a ten mu poslal míč zpět, jenže střela Samuela byla zablokována. Ani jeden z rozhodčích neviděl, jak rumunský obránce Chivu udeřil pěstí Rossiho do obličeje. Hráči domácího týmu se rozeběhli za rozhodčím di Veronou a chtěli, aby Christian dostal červenou kartu. Rozhodčí zůstal chladný a Chivuovi nic nedal. Rumunského beka může ještě stihnout i po zápasové potrestání.

V 70. minutě jsme se konečně dočkali. Kharja si narazil s kamerunským forwardem a poslal míč do branky. Houssine Kharja vstřelil svůj první gól za Inter – 0:1. Bari se nevzdalo. Krásná střela Alessandra Parisiho ale neskončila v síti díky pohotovému zákroku Césara. Ani Alessandro Gazzi nepřekonal brazilského brankáře ranou z otočky. Černomodří si pojistili výhru, když v nastavení vstřelil branku Pazzini. Jeho rána skončila v pravém rohu branky – 0:2. To ale nebylo vše. Wesley Sneijder dokázal, že stále po dlouhém zranění umí hrát a v rozběhnuté 96. minutě zarovnal na konečných 0:3.

Nerazzurri si odvážejí tři body a využili zaváhání AC a AS. Dostávají se tedy na třetí příčku se ztrátou sedmi bodů na vedoucí AC Milán.

Autor: Jan Šmídl