INTER (4-2-3-1): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 2 Cordoba (39 Santon 46'), 26 Chivu; 5 Stankovic, 19 Cambiasso; 88 Biabiany (22 Milito 31') , 10 Sneijder, 29 Coutinho; 9 Eto'o. (12 Castellazzi, 17 Mariga, 23 Materazzi, 30 Mancini). Trenér: Rafael Benitez.

Juventus (4-4-2):30 Storari; 21 Grygera, 19 Bonucci, 3 Chiellini, 29 De Ceglie (17 Motta 46'); 27 Krasic, 4 Melo, 14 Aquilani (5 Sissoko 80'), 8 Marchisio; 9 Iaquinta (10 Del Piero 65'), 18 Quagliarella. (13 Manninger, 23 Pepe, 25 Martinez, 33 Legrottaglie). Trenér: Luigi Delneri.

Postřehy
Inter znovu nevyhrál. Po remíze v Derby d'Italia je druhý.

Nebezpečně se rozšiřuje marodka. V utkání se zranil stoper Ivan Cordoba a útočník Biabiany.

Po delší době nebyl tento zápas vyprodaný. Podle skalních fanoušků je to kvůli zavedení průkazek pro diváky - Tessera del Tifoso. Na Curva Nord se objevily transparenty kritizující toto opatření.

Curva Nord překvapila a žádnou choreografii neukázala...

Kapitánem byl Ivan Cordoba, po přestáce Dejan Stankovič.

Ve 32.minutě dal Iaquinta gól. Branka nebyla správně kvůli ofsajdu uznána.

Fotogalerie Serie A, 6.kolo -> Inter - Juventus Turín - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Samuel Eto'o

Statistiky a rekordy
Historická bilance ligového zápasu Inter-Juventus je 42 výher pro nerazzurri, 29 remíz a 20 porážek.

Nerazzurri před tímto zápasem dali deset zápasů v řadě Juventusu vždy aspoň jeden gól.

Poslední domácí porážka má datum 26.listopadu 2008.

Jedenáct soutěžních zápasů v řadě Inter vyhrál, proti bianconeri byla série přerušena.

Ne, že by snad italská klasika mezi Interem a Juventusem nebyla povedená, ale bez branek to prostě není ono. Přitom na San Siru bylo příležitostí relativně dost, žádná ale gólem neskončila a po výsledku 0:0 si obě strany rozdělily po bodu.

Nerazzurri po ztrátě bodů přišli o první místo, na to se vyhouplo Lazio. Juventus chtěl navázat na poslední vystoupení s Cagliari, kde vstřelil hattrick Miloš Krasič a i dnes byl jedním z nejaktivnějších na hřišti. Ve 22. minutě zprava nebezpečně vystřelil a Julio Cesar málem míč vyrazil přímo k Iaquintovi. O deset minut později prakticky ve stejné pozici už Krasič hledal právě Iaquintu, ale hostující útočník stál v ofsajdu a gól neplatil.

Už po půlhodině hry musel Biabianyho nahradit Diego Milito, jenž měl také největší šanci první půle. Jenže nedokázal Eto'ův dlouhý pas po kvalitním zpracování ještě přesně umístit.

Po hodině hry vzal situaci do svých rukou Krasič, obešel čtyři soupeře a vystřelil. Julio Cesar byl pozorný. Chvilku nato se málem ujal vedení Inter. Sneijderův trestný kop našel Maicona a Storari potřeboval dva pokusy na to, aby míč zachytil. Lucio na něj málem stihl dosáhnout.

V 69. minutě měl největší příležitost Juventus, Fabio Quagliarella ale v souboji proti Juliovi Cesarovi neuspěl. Za devět minut měl opět dobrou palebnou pozici Milito. Připravil mu ji Cambiasso, ale argentinský útočník marně vzpomíná na loňskou formu, branku netrefil. A nakonec vše dospělo k bezbrankové remíze.