1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
27.kolo 27/02/11 20:45 CET - Stadio Luigi Ferraris, Janov
Doma:   60.331
Venku:  28.113
Dom.max: 80.018
Ven.max: 50.000

73' Sneijder, 90'+4' Eto'o
Nejlepší hráč: Wesley Sneijder

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 55 Nagatomo, 6 Lucio, 15 Ranocchia, 26 Chivu; 4 Zanetti, 5 Stankovic, 14 Kharja (63' Pandev); 10 Sneijder; 7 Pazzini (88' Mariga), 9 Eto'o. (12 Castellazzi, 8 Thiago Motta, 20 Obi, 23 Materazzi, 29 Coutinho). Trenér: Leonardo

Sampdoria (4-3-3): 85 Curci; 26 Volta, 28 Gastaldello, 6 Lucchini; 7 Mannini, 4 Dessena (77' Biabiany), 16 Poli (88' Macheda), 17 Palombo, 3 Ziegler; 8 Guberti (84' Koman); 32 Maccarone. (1 Da Costa, 18 Laczko, 25 Martinez, 78 Zauri). Trenér: Domenico Di Carlo

Inter vydřel v nezáživném utkání veledůležité tři body a před pondělní dohrávkou AC Milán - Neapol mu patří 2.místo.

Andrea Ranocchia se zázračně uzdravil a proti všem očekávání nastoupil v základní stestavě. Původně se léčba jeho středečního zranění z Ligy mistrů odhadovala minimálně na dva týdny.

Giampolo Pazzini a Jonathan Biabiany si v lednu prohodili týmy a dnes proi svým bývalým zaměstnavatelům nastoupili.

Maicon nemohl hrát kvůli žlutým kartám. Ve všech statistikách však má uveden počet pouhých tří žlutých...

Do 70.minuty neudělil rozhodčí ani jednu žlutou kartu, potom celkem pět.

V 73.minutě vstřelil Wesley Sneijder nádherný gól z přímého kopu. Zatímco jeho spoluhráči reklamovali vzdálenost zdi od se bez velkého rozběhu rozhodl vystřelil a naprosto přesně obstřelil špatně postavenou zeď a poslal míč do šibenice. Byl to jeho vůbec první gól z přímého kopu v této sezoně. V Serii A vstřelil letos druhý gól, stejný počet má na kontě i v Lize mistrů.

Nerazzurri měli výrazně větší čas míč ve své moci, proti kompaktně bránící Sampdorii se však nedokázali prosadit.

Oba týmy nastřelili tyč. V prvním poločase rozvonil brankovou konstrukci Guberti, 10 minut před koncem málem překvapil Curciho v bráně znovu Sneijder.

V nastaveném čase vstřelil Samuel Eto'o svůj 16.ligový gól. Hráči Sampdorie čekali, že Inter bude při rozehrání přímého kopu ve středu hřiště zdržovat. Sneijder je však překvapil rychlým pasem za obranu, kde byl zcela sám kamerunský útočník, který po klikčce v pokutovém území prostřelil brankáře mezi nohama.

Fotogalerie Serie A, 27.kolo -> Sampdoria Janov - Inter - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Wesley Sneijder

Inter vyhrál na Sampdorii po čtyřech letech. Naposledy uspěl v lednu 2007, kdy se trefili Ibrahimovič a Maicon.

Černomodří znovu potrvdili, že mají vynikající závěry zápasu. Inter je nejlepší v počtu bodů získaných v druhých poločasech. Navíc do tohoto zápasu jeho 53% branek padlo v posledních třiceti minutách. Dnešní dva góly tuto statistiku ještě vylepší.

Inter stále nemá vyloučeného hráče (spolu s Cagliari). Naposledy viděl červenou kartu Muntari 12.března 2010. Série bez vyloučeného hráče se po tomto zápase natáhla na 37 utkání.

V zápase Inter potvrdil roli favorita a vyhrál 2:0. Oba dva góly padly až ve druhém poločase. V 73. minutě vstřelil úvodní branku po přímém kopu Wesley Sneijder a ve třetí minutě nastavení pojistil výhru Samuel Eto´o.

Sampdoria chtěla v tomto zápasu zvítězit, jenže šance které domácí zahodili jí vítězství nepřineslo. Šance v prvním poločase byly však na obou stranách. Nejdříve Sneijderův pas nevyužil Ranocchia a ani Kharja, oba minuli branku. Ve třetí šanci Nerazzurri už skvěle hrající záložník nenahrával, ale sám vystřelil. Dobře vypadající střelu vychytal brankář domácích Curci. Ovšem po těchto nevydařených šancích Interu přišla na řadu Dorie. Maccaroneho slabá střela nemohla nějak ohrozit branku Júlia Césara s jeho kulichem. Poté se však do střely opřel Poli, jenže jeho dobrá střela skončila vedle.

Ke konci první půle přišel další pozdrav od hráčů Dorie pro Césara. Rohový kop, který Interu zavařil. Zápas by možná zápas skončil jinak, kdyby měli v bráně jiného brankáře. Protiútok černomodrých byl zastaven obranou domácích. Viděn byl hlavně obránce Ranocchia. Maccarone ani Ziegler na něj nevyzráli. Snad největší šance prvního poločasu byl průnik Poliho, který překonal Césara, ale tyč se postavila míči do cesty. Ještě v nastavení mohl něco udělat s výsledkem Samuel Eto´o, ale Curci mu v tom zabránil.

Druhý poločas byl spíš klidnějším, týmy hrály více obrannou hru. Až v 73. minutě prokázal svojí výbornou kopací techniku nizozemský záložník Wesley Sneijder. Jeho přímý kop tentokrát skončil za zády domácího brankáře. Po pár minutách se tento Nizozemec ukázal znovu, avšak z přímého kopu trefil jen tyč. Čarovat musel znovu Júlio César, s Komanovou střelou si poradil. Sudí nakonec odpískali ofsajd a gól by stejně neplatil.

V závěru matche se ke dvou příležitostem dostal kamerunský forvard Eto´o. První pokus Samuelovi nevyšel, ale v nastavení už svojí šanci proměnil a Inter tedy nakonec vyhrál 2:0. Tímto vítězstvím se černomodří posunuli, alespoň dneska na druhou příčku. A budou doufat, že duel mezi AC Milán a Neapolí skončí remízou.

Autor: Jan Šmídl