Samuel Eto'o

Stankovič a Eto'o

Jose Mourinho

Inter - Bari

56' Eto'o p. - 74' Kutuzov
Asistence: faul na Milita
Žluté karty: Vieira 25', Materazzi 42', Stankovic 90'+1' - Langella 61', A.Masiello 71'
Nejlepší hráč: Diego Milito

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 23 Materazzi (2 Cordoba 61'), 4 Zanetti; 11 Muntari (45 Balotelli 29'), 14 Vieira (7 Quaresma 46'), 8 Thiago Motta; 5 Stankovic; 22 Milito, 9 Eto'o. (1 Toldo, 26 Chivu, 30 Mancini, 39 Santon). Trenér: José Mourinho

Bari (4-4-2): 1 Gillet; 5 A.Masiello, 13 Ranocchia, 19 Bonucci, 21 Parisi; 90 Alvarez, 9 De Vezze, 14 Gazzi (27 Stellini 90'+4'), 30 Allegretti (23 Langella 57'); 99 Sforzini (7 Rivas 60'), 20 Kutuzov. (25 Padelli, 4 Carobbio, 17 S.Masiello, 18 Greco). Trenér: Giampiero Ventura

Zajímavosti
Vítěz Serie A nedokázal porazit vítěze Serie B.

Esteban Cambiasso má na začátku sezony vážně zraněné koleno.

Penalta, kterou proměnil po faulu na Milita Eto'o, asi neměla být nařízena. Carmine Russo nejprve zasáhl míč ...

Z nových posil si ligový debut v dresu Interu odbyla hned čtveřice hráčů. Lucio, Thiago Motta, Milito a Eto'o. Všichni začali v základní sestavě.

Ve 29.minutě byl střídán Muntari, jak se později ukázalo, kvůli zranění to nebylo.

V základní jedenáctce byl překvapivě vedle Lucia Materazzi. Dalším překvapením bylo, když byl v 61.minutě střídán Cordobou. Zřejmě však proto, že dostal žlutou kartu za velmi ostrý faul a hrozilo, že při dalším provinění bude vyloučen.

Ricardo Quaresma je po půl roce zpátky z Chelsea a s tím se vrátil i pískot z tribun při každém jeho dotyku. Portugalec se s tím těžko vyrovnává a několikrát směrem k fanouškům naštvaně gestikuloval.

Hned na úvod nového ročníku Serie A zaváhal úřadující mistr. Inter pouze remizoval s nováčkem z Bari 1:1. Samuel Eto’o se trefil hned ve svém debutu. Trefu zařídil z penalty.

Podle očekávání se iniciativy utkání chopil domácí Inter již od samého úvodu. Běžela 6. minuta a kombinace Eto’oa s Militem, kterou však včasným zákrokem zažehnal bránící Alvarez. Milito měl další možnost o dvacet minut později, kdy převzal výborný pas od Vieiry. Z dobré střelecké pozice však mířil z voleje nad branku Gilleta.

Klíčovou postavou hostů byl bránící Alvarez. Ten zneškodnil výbornou možnost Interu jž v 6. minutě a po půl hodině hry se postaral o další zmaření brankové příležitostí domácích, když v dobré pozici zakročil proti Militovi. Ten poté netrefil odkrytou branku.

Blížil se konec první půle a mohli to být hosté, kteří by šli do kabin s úsměvem na tváři. Bari se tlačila do útoku a míče se zmocnil hostující Kutuzov. Ten si udělal dobrý den z bránícího Lúcia a šel sám na brankáře Césara. Toho však již nedokázal překonat, protože míč zapomněl za sebou a tak poločasový stav byl bezbrankový 0:0.

Druhý poločas začal znovu v režii domácích. Eto’o, Milito a Balotelli byli nejčastějšími střelci Interu. Ani jeden pokus se však neujal. Běžela 56. minuta a domácí Milito si to nasměroval přímo k hostující brance. Jeho jízdě však vystavil stopku Bonucci. Rozhodčí však jeho zákrok posoudil jako penaltový. K pokutovému kopu se postavila nová posila z Barcelony a chladnokrevně zakončila. Pro Eto’oa to byla první trefa v prvním utkání sezony.

Poté se hra zcela uklidnila a diváci spíše vyčkávali, který tým začne útočit. Byli to znovu domácí. Tentokrát Balotelli našel přesným pasem Quaresmu. Ten však v koncovce nezachoval klid a stav se neměnil.

Blížil se závěr utkání a na řadu přišla poslední čtvrthodinka. Na jejím začátku však hostující Bari zasadilo Internu smrtelnou ránu, po které ztichlo i celé San Siro. Langella a Kutuzov si dovolili skvěle zakombinovat mezi domácími hráči při čemž se druhý jmenovaný záhy objevil sám před Césarem. Kutuzov však potvrdil funkci střelce a s přehledem vyrovnal.

Domácí byli okamžitě jako nápadů zbavení. Kombinace nevycházely a střelba ze střední vzdálenosti nijak hosty neohrozila. Ti se navíc odhodlali k pouhému bránění, které jim stačilo ubránit cennou remízu až do samotného závěru, v kterém měli hosté z Bari další vyloženou šanci. Utkání však skončilo nerozhodně 1:1.