Rozhodčí: Viktor Kassai (Maďarsko)
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-3-2-1): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 15 Ranocchia (74' 14 Kharja), 26 Chivu; 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso; 5 Stankovic, 10 Sneijder; 9 Eto'o. (12 Castellazzi, 17 Mariga, 23 Materazzi, 27 Pandev, 55 Nagatomo, 29 Coutinho). Trenér: Leonardo.

Bayern (4-2-3-1): 35 Kraft; 21 Lahm, 44 Tymoshchuk, 28 Badstuber, 23 Pranjic (38' 2 Breno); 30 Gustavo, 31 Schweinsteiger; 10 Robben, 25 Muller, 7 Ribery; 33 Gomez. (1 Butt, 5 Van Buyten,16 Ottl, 8 Altintop, 39 Kroos, 18 Klose). Trenér: Luis Van Gaal

Inter první zápas osmifinále Ligy mistrů pokazil. Na domácím stadionu odehrál s Bayernem vyrovnanou partii, své šance však neproměnil a v závěru smolně inkasoval. Odveta bude pro milánský tým hodně složitá.

Na San Siru se odehrála repríza loňského finále Champions League.

Oba týmy střídali pouze jednou a to kvůli zranění hráčů.

Tým pod Leonardem neuspěl ani v druhém očekávaném duelu. Po prohře 0-1 s Juventusem, prohráli nerazzurri stejným rozdílem i s bavorským týmem.

Kvůli zranění nemohli hrát Samuel a Milito. Naopak zpět jsou Lúcio a Sneijder.

V 74.minutě se zranil Ranocchia. Leonardo, než aby z lavičky posílal na hřiště Materazziho, raději přesunul Chivua ze strany do středu, na jeho místo se posunul Zanetti a Kharja zaujal místo napravo v záloze.

Nejlepším hráčem Interu byl Samuel Eto'o. Na hřišti odvedl hodně práce a mohl bý tím, kdo Interu zajístí vítězství. V některých šancích však byl příliš sobecký a své spoluhráče v mnohém lepších pozicích neviděl.

Esteban Cambiasso zrovan oslnivou formu nemá. Bohužel to dokázal i nyní. Dvakrát se ocitl sám před brankářem. Zatímco v první těžší pozici ho z bezprostřední blízkosti dokázal pouze trefit, v další šanci zbrkle ležícího gólmana přepálil i s bránou.

Bayern nastřeli tyč a břevno.

Fotogalerie Liga mistrů, Osmifinále 1.z -> Inter - Bayern Mnichov - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Samuel Eto'o

San Siro dobyto. Předtím naposledy Inter doma prohrál v Lize msitrů s Panathinaikosem 26.listopadu 2008.

Po 63 soutěžních zápasech doma se jedná teprve o druhou porážku. První přivodil Interu v derby AC 14.11.2010

Inter prohrál po 11 zápasech v řadě v Lize mistrů bez porážky. Naposledy ho pokořila Barcelona 1-0 letos v dubnu.

Bayern nevyhrál v Miláně nad Interem poprvé. V září 2006 zde v základní skupině zvítězil 2-0.

Bohužel osmifinálový zápas neskončil dobrým výsledkem pro Nerazzurri. Černomodří ztratili v poslední minutě bezbrankovou remízu a v odvetě za čtrnáct dní budou mít horší pozici. Jediný gól zápasu vstřelil Mario Goméz.

A to zápas vůbec nezačal špatně ani pro jednoho z týmu. Oba celky měli hodně šancí. Na straně domácích v zápase fungovala souhra kamerunského forwarda Samuela Eto´o a brazilského krajního obránce Maicona. Naopak na druhé stráně zachraňoval brankář Kraft, který je letošní jedničkou v Bayernu. Mnichovský tým mění brankáře jako na běžícím pásu. Po odchodu Oliviera Kahna se brankáři měnili po každé sezóně.

Hned velký rozruch obstaral Luiz Gustavo. Jeho rána však skončila vedle pravé tyče Júlia Césara. Na druhé straně měl protiútok Samuela Eto´o, jenže byl zastaven obráncem a kamerunský útočník se dožadoval penalty marně. O chvíli později znovu Gustavo vystřelil a míč, který byl ještě tečovaný se otřel o tyč.

Ještě v první poločase skombinovali gólově vyhlížející šanci Maicon a Eto´o. Kamerunský hráč tentokrát nezakončoval a ještě nahrál na volného Estebana Cambiassa a ten v stoprocentní šanci trefil jen skvěle chytajícího Krafta. Do konce druhého poločasu se mohla divákům líbit akce Robbena a Ribéryho. Druhý jmenovaný hlavičkoval pouze do břevna. Mario Goméz se hodně snažil, ale když měl „gólovku“ vždy jí spálil. V první půli nakonec postrašil Krafta, kdo jiný než Samuel Eto´o. Jeho ránu však tento německý brankář vytěsnil. A tak první půle skončila bez branek.

Do druhé půlky zápasu vstoupil aktivněji Bayern. Thomas Muller mohl dát už vedoucí gól a nebyl sám i Arjen Robben trefil tyčku. Druhý poločas však už nebyl moc nabytý akcemi. Esteban Cambiasso zahodil svůj druhý pokus na gól. V závěru tlačil Inter na branku Bayernu. Kraft ale za záda nic nepustil a tak se černomodří drželi za hlavu. A pak to přišlo. Protiútok Bayernu. Nizozemec Robben vystřelil z krásné pozice a brankář Júlio César jen vyrazil před sebe, kde čekal už Goméz, kterému se vůbec v zápase jinak nedařilo. Obrana Nerazzurri určitě chybovala a tak ta chyba není jen na brankáři domácích.

Bayern tedy vyhrál 1:0 a veze si zpět do Německa lepší pozici v odvetě, která se hraje za 14 dní v Mnichově.

Autor: Jan Šmídl