Rozhodčí: Damir Skomina (Slovinsko)
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 15 Ranocchia, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 5 Stankovic (27 Panděv, 46'); 10 Sneijder (29 Coutinho, 80'), 22 Milito, 9 Eto'o. (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 14 Kharja, 19 Cambiasso, 23 Materazzi). Trenér: Leonardo.

Schalke 04 (4-4-2): 1 Neuer; 22 Uchida, 21 Metzelder, 4 Howedes, 2 Sarpei; 11 Baumjohann (31 Draxler, 73'), 32 Matip, 14 Papadopoulos, 18 Jurado (13 Schmitz, 87'); 7 Raul, 9 Edu (15 Charisteas, 77'). (33 Schober, 5 Plestan, 8 Hao, 16 Karimi). Trenér: Ralf Ragnick.

Ostuda. Současný Mistr Itálie, vítěz Italského poháru a Superpoháru, mistr Evropy a světa se doma nechal zesměšnit průměrným německým týmem. Přestože měl nejlehčího možného soupeře, do semifinále Ligy msitrů se s největší pravděpodobností nepodívá.

San Siro, gól v první minutě, krátce po přestávce vyloučen Chivu a prohra o tři branky a tím pádem minimální šance na celkový úspěch. Ne to není sobotní milánské derby a pokles na třetí příčku tabulky, místo vysněné první pozice. To se stalo znovu o tři dny později tentokrát v nejvíce ceněné soutěži - miliónářské Lize mistrů. Rozdíl byl jen v tom, že první gól nedal soupeř, ale nerazzurri. Efekt to však mělo ten samý. Hráči přestali bránit. Zatímco v derby kvůli tomu, že chtěli útočit a zvrátit nepříznivé skóre, v druhém utkání kvůli tomu, že totálně svého soupeře podcenili.

Inter začal velmi dobře, vstřelil první gól a přestože se znovu potvrdilo, že uměle vytvořená stoperská dvojice Ranocchia-Chivu hoří, poločasový stav 2-2 přesto nevypadal tak špatně. Interu se v útoku dařilo a šlo jen o to, proměnit šance. To se však nestalo, stoprocentní dvě zahodil hned po přestávce Milito a Eto'o a pak se nechal Chivu podruhé během čtyř dnů vyloučit.

Již v 25.sekundě se Inetr dostal do vedení. Zanetti na vlastní polovině vybojoval míč, Cambiasso poslal dlouhým lobem míč za obranu, vybíhající gólman ho musel před Militem odhlavičkovávat pryč a pohotový Stankovič ho z poloviny hřiště naprosto dokonalou střelou z voleje poslal pohotově do brány. Nádherný gól.

V 17.minutě vyrovnal Matip, autor prvního gólu Stankovič ho nechal svého hráče bez povšimnutí, Julio Cesar jeho střelu vyrazil, na doážku Matipa však již neměl.

Do vedení šel Inter znovu ve 33.minutě a nikdo by si v té době netipnul výsledek, jakým zápas nakonec skončil. Po centru za obranu Cambiasso sklepl míč hlavou Militovi, který měl lehkou pozici. Uklízel míč do odkryté brány.

Schalke hrálo stále svoji aktivní ofenzivní hru, Inter si v obraně nebyl jistý a navíc díky tomu, že vedl, někteří záložnící s vidinou lehkého vítězství obraně nepomáhali a tak dost často byl počet hráčů Schalke na polovině Interu vyrovnaný. Tím pádem při malé chybě hrozilo nebezpečné přečíslení. Ve 40.minutě měl Inter nadějnou útočnou akci, která skončila rychlým brejkem německého týmu a gólem v síti Julia Cesara. Ten nejprve s velkými problémy vyrazil tečovanou střelu Chivuem, aby pak na dorážku již neměl šanci dosáhnout.

V 53.minutě nechali stopeři na hranici pokutového území prostor Raulovi, kterému stačila jen přihrávka a bylo to 2-3.

O čtyři minuty si nepochopitelně srazil míč skluzem do vlastní sítě Ranocchia. I tak byl Inter za stavu 2-4, schopný aspoň vyrovnat a vše bylo otevřené. To by však na hřišti nesměl být Chivu.

V 62.minutě za zbytečný faul Cristian Chivu druhou žlutou kartu a pro Inter to stejně jako v derby znamenalo konec. V deseti lidech nemohl proti natěšenému aktivně hrajícímu soupeři uspět.

Schalke nastřelilo dvakrát tyč, přičemž v druhém případě akce skončila pátou branou. Střídající Cordoba místo uklizení míče do bezpečí, přihrál soupeři a v pokutovém území se pěkně z otočky prosadil Edu.

V odvetě musí Inter v Gelsenkirchenu příští středu vyhrát minimálně 4-0 a tak je otázkou, s jakým týmem tam Leonardo pojede.

Ve 24.minutě musel kvůli zranění, které si přivodil při faulování soupeře, střídat Dejan Stankovič. Pro tým to bylo určitě velké oslabení. Střídající Kharja zápas nedohrál, kvůli vyloučení Chivua musel přepustit místo Cordobovi.

Zajímavé je, že Inter dostal takovýto nášup v téměř ideální sestavě. K úplné dokonalosti chyběl Lúcio a Samuel ve středu obrany. Bohužel se ukázalo, jak moc důležité jsou právě tyto dvě místa sestavy.

Fotogalerie Liga mistrů, Čtvrtfinále 2.z -> Schalke 04 - Inter - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Samuel Eto'o

Obhájce titulu pro vítěze Ligy mistrů končí ve čtvrtfinále. Osud milánského Interu byl zpečetěn ve Veltins-Areně, kde svěřenci trenéra Leonarda znovu prohráli a po sedmigólovém přídělu v dvojutkání se Schalke se tak s pohárovou Evropou loučí.

Vzhledem k výsledku z prvního utkání v Miláně bylo již dopředu jasné, že to po většinu utkání bude muset být Inter, kdo bude tvořit hru a tlačit se do brankových příležitostí. O to vážnější tak je upozornění, že k první, brankou zavánějící příležitosti, se dostal až ve 36. minutě, kdy Baumjohann ztratil míč a ke střele ze dvaceti metrů se odhodlal střelec úvodního gólu dvojutkání Stanković, proti němuž si ale poradil skvělý Neuer.

Srbský záložník neproměněné šance mohl ještě více litovat v samém závěru prvního poločasu. Jurado vybídl svým pasem Raúla, ten při samostatném nájezdu na Júlia Césara obešel brankáře hostí s klidem zabijáka a s podobnou rozkoší také uklidil do sítě svůj 73. gól v evropských pohárech, čímž opět posunul hranice dokonalosti a Schalke do komfortního vedení.

Hosté tak do kabin šli s nepříjemným faktem, že pro postup musí vstřelit pět branek. Vše pro odklízení obrovského náskoku Königsbla

uen začali dělat po pěti minutách druhé poloviny. Rohový kop Sneijdera se snesl na hlavu Lúcia, od níž putoval na bránu, kde jej za brankovou čáru dopravil Thiago Motta. To ale ze strany milánských bylo jaksi vše. V 64. minutě hlavou těsně minul Řek Papadopulos, nicméně zoufat mohl jen do 81. minuty. Raúl nádherně vybídl přihrávkou za obranu Benedikta Höwedese, jenž ze šestnáctky propálil Júlia Césara a kromě toho, že si napravil chuť po neuznané brance ze 60. minuty také poslal gelsenkirchenský klub do semifinále Champions League!