Rozhodčí: Sebastiano Peruzzo
Nejlepší hráč: Samir Handanović

INTER (3-4-1-1): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 40 Juan Jesus; 55 Nagatomo (Gargano 67'), 14 Guarin, 19 Cambiasso (Mudingayi 83'), 4 Zanetti, 31 Pereira; 10 Sneijder (Cassano 26'); 22 Milito. (12 Castellazzi, 27 Belec, 6 Silvestre, 7 Coutinho, 11 Alvarez, 20 Obi, 26 Chivu, 42 Jonathan, 88 Livaja). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Chievo (4-3-1-2): 54 Sorrentino; 2 Dainelli, 6 M.Rigoni (Stoian 76'), 12 Cesar, 16 L. Rigoni, 17 Di Michele (Samassa 62'), 20 Sardo, 21 Frey, 25 Vacek (Cruzado 69'), 31 Pellissier, 56 Hatemaj. (1 Puggioni, 5 Guana, 9 Moscardelli, 14 Cofie, 23 Viotti, 26 Farkas, 33 Papp, 77 Thereau, 99 Drame). Trenér: Domenico Di Carlo.

Inter po páté v řadě vyhrál venku, aniž by inkasoval jediný gól. Navíc všechny výhry byly rozdílem minimálně dvou branek. V Evropské lize porazil Hajduk 3-0, Vaslui 2-0, Pescaru 3-0, FC Turín a nyní Chievo 2-0. V tabulce jsou nerazzurri čtvrtá, na první místo ztrácí 4 body.

Trenér Stramaccioni zkusil hru se třemi obránci. Na pojetí hry se ale moc nezměnilo. Pořád se na to nedalo dívat, tým se nevytvářel žádné šance a nedá se říct, že by vyhrál zaslouženě.

Hned dva hráči, které Stramaccioni střídal, měli zdravotní problémy. Sneijder si zřejmě ve 26.minutě natáhl stehení sval. O stejnou část těla se Cambiassovi po vystřídání starali lékaři.

Inter si nemohl dlouho vytvořit žádnou šanci. První gól padl s přispěním domácí obrany. Nagatomo z pravé strany odcentroval a míč se s pomocí teče dostal k osamocenému Pereirovi, který ho nasměroval do brány. Uruguayec hrál v těsném ofsajdovém postavení, které mají rozhodčí pouštět, což se také stalo. Druhý gól přišel po akci na jejímž konci byl Gargano, který krásně poslal do šestnáctky míč hned na dva volné hráče. Antonio Cassano byl u něj blíž než Milito a v pohodě skóroval střelou podél brankáře.

Rodák ze Zaire s belgickým pasem - Gabriel Mudingayi, si připsal první zápas v Serii A za Inter. V létě přišel z Boloni. Za 10 minut pobytu na hřišti zaujal a řekl si o další využití. Doposud nehrál kvůli zranění.

Za Chievo Verona hrál český záložník Kamil Vacek.

Inter vyhrál ve Veroně i letos v březnu 2-0. Branky vstřelili až v 88. a 91.minutě Samuel a Milito.

Fotogalerie Serie A, 5.kolo -> Chievo Verona - Inter - zobraz všechny fotky

Samir Handanović

Džeko a Handanović

Šestadvacetiletý Álvaro Pereire, který přišel v létě z FC Porto vstřelil svoji první branku za černomodré.

Antonio Cassano oslavil 300.start v Serii A vstřelenou brankou.

Naposledy Inter dostal branku na cizím hřišti 13.května od Lazia, kdy prohrál 3-1. Od té doby neinkasoval více než 450 minut.

Inter Milán napravil domácí nečekanou porážku od Sieny a dnes zvítězil na půdě Chieva 2:0, čímž zároveň potvrdil vynikající bilanci ze vzájemných zápasů. Inter nasměroval k vítězství v prvním poločase Pereira, ve druhém pak korunoval vítězství Cassano.

Rozhodně se však nedá říci, že by byl Inter lepším týmem a výhru si vyloženě zasloužil. Chievo hrálo velmi dobře, jenže neproměnilo žádnou ze svých šancí. Tu první si domácí vytvořili ve 21. minutě, po centru Sarda se ocitl sám před brankou Pellissier, jenže ten v šanci pohořel a branku netrefil. Pellissier si mohl vše vynahradit o pár minut později, v další obrovské šanci ale zase selhal a to později musel domácí pořádně mrzet. Ve 33. minutě se osmělil i Inter. Nagatomo odvedl výbornou práci a Guarín z poměrně ostrého úhlu nepřekonal brankáře Sorrentina.

Ještě v prvním poločase došlo ke změně skóre. Dvě minuty před odchodem do šaten odcentroval Nagatomo na Alvára Pereiru, který z blízka v pohodě překonal domácího brankáře - 1:0 pro Inter.

Chievo rozhodně neskládalo zbraně a po změně stran mělo velké šance na vyrovnání. Rigoniho volný přímý kop skvěle zlikvidoval Handanovič. Čtvrthodiny před koncem nakonec Nerazzurri vstřelili pojistku, Gargano posunul míč na nabíhajícího Cassana, který nezaváhal a zvýšil na 2:0 pro hosty. Chievo pokračovalo ve spalování i nadále, Cruzadovu střelu fantasticky zlikvidoval pozorný Handanovič. V nastavení měl na kopačce třetí gól Cassano, ale další branku už diváci neviděli. Milánský gigant odčinil porážku se Sienou a ve Veroně zvítězil 2:0.

Preview

Inter v neděli šokoval své fanoušky, když doma opět nevyhrál a přenechal všechny tři body do té doby mizerně hrající Sieně. V táboře Nerazzurri si další neúspěch nepřipouštějí, do nedaleké Verony cestují s jasným cílem - odčinit potupnou porážku a zvítězit.

Chievo nebude v zápase proti Interu favoritem, přesto však pomýšlí na bodový zisk. Fly Donkeys ze čtyř zápasů vyhráli jediný, ale zrovna proti trápícímu se Interu cítí šanci na herní vzestup. V minulém kole Chievo nestačilo na dosud suverénní Juventus Turín a aktuálnímu mistrovi podlehlo 2:0.

Jeden z největších předsezonních favoritů na Scudetto Inter Milán si zatím počíná velice zle. Nerazzurri sice dokázali dvakrát venku zvítězit, ale stejným počtem prohráli před vlastním publikem a dosud čekají na první domácí body. Proč se Interu na stadionu Giuseppe Meazzy nedaří je otázkou, jedna z hlavních opor Esteban Cambiasso se nechal slyšet, že vítězství dozajisté přijdou. Inter koneckonců netápe jenom v domácí soutěži, ale také na evropské scéně. O tom, že je Evropská liga pro klub formátu Interu druhořadá vypovídají výsledky, přesto ale nevyhrát doma proti Hajduku Split, Vaslui i Kazani je více než zarážející.

Inter ve své historii neměl s Chievem dlouhodobé potíže. Jeho bilance proti domácím je vynikající, výjimku tvoří listopadový výsledek z roku 2010, kdy Chievo na domácím stadionu Bentegodi zdolalo Inter 2:1. Další výhra domácích se datuje až k roku 2003, tehda Chievo udolalo Inter stejným výsledkem, tedy opět 2:1.

Chievo nemůže počítat s trojicí Luciano, Paloschi a Squizzi. Inter zase kanonýrka Palacia, Stankoviče, Marigu a Mbayeho.