INTER (3-4-2-1): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 40 Juan Jesus; 4 Zanetti, 21 Gargano, 19 Cambiasso, 55 Nagatomo; 8 Palacio, 99 Cassano (Guarin 69'); 22 Milito (Mudingayi 80'). (12 Castellazzi, 27 Belec, 6 Silvestre, 11 Alvarez, 31 Pereira, 33 Mbaye, 41 Duncan, 88 Livaja). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Juventus (3-5-2): 1 Buffon; 15 Barzagli, 19 Bonucci, 3 Chiellini; 26 Lichtsteiner (Caceres 38', Quagliarella 78'), 23 Vidal, 21 Pirlo, 8 Marchisio, 22 Asamoah; 12 Giovinco, 9 Vucinic (Bendtner 46'). (30 Storari, 2 Lucio, 6 Pogba, 11 De Ceglie, 20 Padoin, 24 Giaccherini, 27 Quagliarella, 32 Matri, 33 Isla, 39 Marrone). Trenér: Antonio Conte.

Highligts video Youtube/Dailymotion

Postřehy
Inter senzačně vyhrál v Turíně nad Juventusem 3-1. Nadále platí, že nerazzurri v této sezoně na cizích hřištích pouze vyhrávají. V tabulce nyní na první Juventus ztrácejí pouze jeden bod.

Jediný gól Juventusu byl vstřelen hned v 19.sekundě a to z jasného ofsajdu. Hráči Interu se ani nestihli dotknout míče.

Nebyla to jediná chyba rozhodčích. V 34.minutě měl být vyloučen Lichtsteiner, rozhodčí však druhou žlutou kartu švýcarskému hráči neukázal. Trenér Juventusu ho raději po čtyřech minutách vystřídal.

Juventus prohrál poprvé po roce a půl. V celé loňské sezoně neprohrál v lize ani jeden zápas.

Historicky prvním týmem, kterému se podařilo porazit Juventus na jeho novém stadionu je Inter.

Statistiky a rekordy
Juventus před tímto zápasem neprohrál 49 zápasů v řadě. Nejdelší sérii 58 duelů bez porážky nadále drží AC Milán, který neprohrával v letech 1991-1993.

Inter vyhrál devátý zápas na cizím hřišti v řadě. V této sezoně ještě venku neztratil ani jeden bod.

Nerazzurri vyhráli na hřišti Juventusu teprve po patnácté v historii. Celkově v lize 62krát prohráli a 17krát remizovali.

Inter poprvé vyhrál na novém stadionu Juventusu - Juventus Stadium.

Naposledy Inter Juve porazil na jeho hřišti v dubnu roku 2005, jedinou branku vstřelil Julio Cruz.

Inter jako jediný tým z 10 odehraných kol ani jednou neremizoval. Také vloni byl týmem, který měl na kontě nejméně remíz v lize.

Série Juventusu bez porážky skončila. Porazil ho milánský Inter. Stramaccioniho svěřenci sice od začátku zápasu prohrávali, ale nakonec slaví vítězství. Dlouhá (a obdivuhodná) série Staré dámy končí, Inter se znovu hlásí do boje o nejvyšší příčky.

Slavné Derby d'Italia mělo příchuť souboje o první místo. Ač se to mohlo zdát neuvěřitelné, Inter se dokázal po úvodních nezdarech vzchopit a dnešní zápas měl dokázat jeho návrat mezi elitu.

Hlavní rozhodčí Tagliavento sotva pískl do píšťalky, diváci sotva našli svá sedadla a domácí Bianconeri udeřili! Již v první minutě se po přihrávce Mirka Vučiniče prosadil Arturo Vidal, jehož střela skončila za zády brankáře Samira Handanoviče - v první minutě byla tedy nachystána ideální scéna pro pozdější dramatickou zápletku! Problémem ale bylo, že sudí přehlédli jasný ofsajd.

Domácí publikum hnalo své miláčky vpřed, v další šanci se objevil Claudio Marchisio, jehož zastihla přihrávka Pirla ve skvělém náběhu. Potom ale následoval rychlý reflex Handanovičových nohou, které balon vyrazily. V desáté minutě se o srovnání pokoušel holohlavý motor záložní řady jménem Cambiasso, jeho projektil ale letěl nad bránu.

O deset minut později kroutil svou střelu do brány Cassano, brankář Buffon ale nakonec zasahovat nemusel. Po půlhodině hry dostal žlutou kartu Stephan Lichtsteiner, který byl o chvíli později, po dalším ostrém zákroku, stažen. Nahradil ho uruguayský obránce Martin Caceres. První poločas uzavřela střela Artura Vidala, která ale prosvištěla mimo bránu Interu.

Nad bránu Buffona zase pálil ve slibném protiútoku Rodrigo Palacio po spolupráci s Cassanem. Rukavice italské reprezentační jedničky byly v pohotovosti také po ráně Japonce Nagatoma. Inkasování ale stejně nezabránil, protože Claudio Marchisio ve vápně fauloval pronikajícího Milita a sudí byl neoblomný - penalta ve prospěch hostí. K ní se postavil Diego Milito, nadechl se a srovnal!

Střídající Freddy Guarin se dnes mohl stát turínským katem, jeho rána ale našla pouze rukavice Gianluigiho Buffona. To nicméně neznamenal konečnou pro akci Nerazzurri, protože se u míče zjevil Diego Milito a doklepl míč za Buffonova záda - Inter obrátil výsledek ve svůj prospěch a chvíli před koncem se začala nad impozantní sérií Juventusu stahovat mračna porážky.

Juventus pochopil, že teď je řada na něm a snažil se o srovnání. Nejprve to byla střela Andrey Pirla, poté pálil také střídající Dán Bendtner. Oba pokusy ale skončily nezdarem. Když tlak Juventusu vzrůstal a utkání se blížilo ke svému konci, zasadil Inter třetí ránu. Obránce Nagatomo přihrál volnému Palaciovi, argentinský útočník stanul tváří v tvář Buffonovi a ačkoli italský gólman míč stačil tečovat, jeho cestě do sítě nezabránil. Inter tak v závěru utkání zpečetil svou výhru, ukončil jednou velkolepou sérii a z druhého místa se na svého konkurenta dotahuje na rozdíl jediného bodu. Italská Serie A dostává nový náboj!

Preview

V sobotu večer uzavře jedenácté kolo Serie A očekávaný duel mezi domácím Juventusem a hosty z Milána. Souboj bude o to zajímavější, že Inter je v současnosti hned za Starou dámou.

V minulém kole hostil Juventus Bolognu a výhru mu zajistila až branka z nastaveného času. Hrdinou se stal ve skvělé formě hrající Paul Pogba, jehož střela zajistila Juventusu cenné tři body. Přesto cítí italský gigant tlak ze strany médií a možná i z toho důvodu zrušil dnešní tiskovou konferenci. Postoj vedení je tedy jasný - nechte zkrátka hovořit naše výsledky, jakoby znělo z Turína.

A výsledky Juventusu jsou zatím skvělé. Vždyť Bianconeri neprohráli již úctyhodných 49 zápasů v řadě! V zápase vstřelil první gól Fabio Quagliarella, který se prosadil poprvé od drtivé výhry nad AS Řím. Přesto asistent trenéra v osobě Angela Alessia ve své útočníky věří.

"Samozřejmě doufáme, že naši útočníci se budou prosazovat častěji. Ale máme v útoku více variant a navíc je nám k dispozici skvělá záložní řada, v níž se mnoho hráčů neustále tlačí před bránu soupeře a tím vytváří tlak," vidí klíč k úspěchu asistent Alessio.

I přes současnou formu je pravděpodobné, že Paul Pogba uvidí první minuty pouze z lavičky, protože se do plné kondice a připravenosti vrací Arturo Vidal. Jeho by měl podporovat Claudio Marchisio a veterán Andrea Pirlo. Do zápasu se nejspíš nezapojí záložník Simone Pepe, jehož vyřadilo menší zranění.

Milánská družina pod vedení trenéra Stramaccioniho po několika úvodních přehmatech zažívá mnohem lepší časy. Naposledy prohrála překvapivě se Sienou a to 23. září. Od té doby je patrná změna k lepšímu nejen v zápasech Serie A, ale Nerazzurri se daří také v evropských pohárech. Naposledy se Stramaccioniho výběr střetl se Sampdorií a nebyl to vůbec lehký zápas.

Po gólu Munariho dokonce domácí celek prohrával, ale nakonec výsledek otočil a o gól vyhrál. Výsledek 3:2 přinesl Interu nejen tři body, ale také ukázal sílu současného týmu. Někteří trenéři před tak těžkým a prestižním zápasem řeší své názory přes média, ne tak duo Stramaccioni - Moratti. Tito dva pánové jsou si vědomi kvalit svého soupeře a tak se snaží soustředit pouze na předvedenou hru.

Do ní se v dresu hostí nezapojí třeba Philippe Coutinho, Joel Obi, McDonald Mariga, Wesley Sneijder, Christian Chivu a Dejan Stankovič. Statistiky hovoří jasně ve prospěch domácích Bianconeri, kteří vyhráli šestapadesátkrát. Inter si nechal tři body pouze desetkrát.