1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
16.kolo 09/12/12 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   45.586
Venku:  32.805
Dom.max: 57.374
Ven.max: 73.736

8' Guarin, 39' Milito - 54' Cavani
Asistence: Cassano, Guarin
Žluté karty: Handanovic 28', Gargano 58' - Gamberini 43', Pandev 60', Behrami 61'
Nejlepší hráč: Fredy Guarín

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 19 Cambiasso, 40 Juan Jesus; 55 Nagatomo, 4 Zanetti, 21 Gargano, 14 Guarin, 31 Pereira; 99 Cassano (Palacio 60'), 22 Milito (Coutinho 74'). (12 Castellazzi, 27 Belec, 6 Silvestre, 17 Mariga, 24 Benassi, 28 Pasa, 33 Mbaye, 41 Duncan, 52 Romano, 88 Livaja). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Neapol (3-4-1-2): 1 De Sanctis; 55 Gamberini (Pandev 46'), 28 Cannavaro, 5 Britos; 11 Maggio, 85 Behrami, 88 Inler (Dzemaili 58'), 18 Zuniga; 17 Hamsik (Mesto 84'); 24 Insigne, 7 Cavani. (22 Rosati, 2 Grava, 4 Donandel, 6 Aronica, 8 Dossena, 9 Vargas, 14 Campagnaro, 15 Colombo, 21 Fernandez). Trenér: Walter Mazzarri.

Highligts video Youtube/Dailymotion

Inter v přímém souboji o 2.místo doslova vydřel výhru nad Neapolí 2-1. Obě branky po vzájemné spolupráci zařídili Guarín a Milito. Po 16.kole nadále ztrácí na vedoucí Juventus pouze 4 body.

Branka Neapola neměla pro ofsajd platit.

Vzrušující souboj vidělo na San Siru necelých 60 tisíc diváků.

Distancovaného Samuela nahradil ve středu obrany Esteban Cambiasso.

První gól padl po nádherně zahraném rohovém kopu již v 8.minutě. Všichni ve vápně si nabíhali na přední tyč, dva hráči běželi dokonce ven z pokutového území. Překvapení hráči Neapola pak úplně zapomněli na volný prostor u zadní tyče, kam si nasprintoval zcela volný Guarín a poslal míč k tyči.

Akci u druhé branky založil skvělým průnikem kolem postranní čáry Pereira, Guarín našel prostor mezi obránci Neapole a Milito nezávahal.

Již v 28.minutě viděl Handanovič za zdržování při výkopu od branky žlutou kartu. Podobně zdržoval i chvíli před tím. I z toho pohledu je vidět, že hráči si po několika nepovedených zápasech na Neapol moc nevěřili a výhra je velmi cenná.

Antonio Cassano mohl přidat třetí branku, ale z levé strany nastřelil pouze tyč.

Hráči Interu nezvládali konec zápasu. Posledních 20 minut byli pod tlakem Neapole a když získali míč, tak ho zbytečně hned odkopli na druhou stranu hřiště.

Trenér Andrea Stramaccioni se pokoušel změnit hru v závěru utkáním nasazením Coutinha. Bohužel ale ani brazilský technik nedokázal delší čas podržet balón.

Procentuální držení míče 62% ku 38% hovoří jasně o tom, že výhra Interu se nerodila lehce.

Fotogalerie Serie A, 16.kolo -> Inter - Neapol - zobraz všechny fotky

Fredy Guarín

Medel a Perišić

Guarín a Murillo

Inter Milán nakonec o gól zvítězil nad Neapolí a po výhře se usadil na druhé příčce. Tým trenéra Mazzariho klesl na třetí příčku. Po Guarinově střele se prosadil také Diego Milito, ve druhém poločase pak korigoval uruguayský kanonýr Edinson Cavani.

Těžké časy teď zažívá Wesley Sneijder. Klub ho nutí prodloužit smlouvu. Následkem toho není povoláván k zápasům prvního týmu. A dnešní utkání proti silné Neapoli na tom nic nezměnilo. Kromě něj se do utkání nezapojil ani stoper Samuel, kterého musel v obranné řadě nahradit argentinský defenzivní hráč Esteban Cambiasso. Proti bývalým spoluhráčům se dnes poprvé postavil Walter Gargano, jeden z pětičlenné záložní řady Interu.

Walter Mazzari mohl skládat základní jedenáctku z téměř kompletního seznamu hráčů, mezi nimi nefigurovalo akorát jméno Gorana Pandeva. Slovenská hvězda Marek Hamšík podle italských médií utrpěl symptomy chřipky, ale nakonec byl schopen zasáhnout do utkání. Své bývalé spoluhráče podpořil na tribuně také Ezequiel Lavezzi, jenž se přestěhoval do Paříže.

V první minutě musel být ošetřen Alessandro Gamberini, který utrpěl zásah do hlavy. Nejednalo se ale o vážné zranění a tak mohl obránce ve hře pokračovat. Již v osmé minutě se poprvé otevřelo skóre zápasu, prosadila se bývalá opora Porta. Fredy Guarin si naběhl na zadní tyč po Cassanově centru a přesnou ranou z první překonal brankáře De Sanctise - 1:0.

K životu se probudila také Neapol, po souhře s Cavanim technicky vypálil mladík Insigne, ale jeho střela mířila vedle tyče. Edinson Cavani nahrával na lépe postaveného spoluhráče také o minutu později, Marek Hamšík ale poslal svůj projektil také jen těsně vedle.

A do třetice hosté - Edinson Cavani prokázal dobrý výběr místa a hlavičkou zakončoval, ale brankář Handanovič nakonec zasahovat nemusel. Přesto, že byli Partenopei aktivnějším celkem, gól vsítilo domácí mužstvo. Míč do malého vápna dostal zkušený útočník Diego Milito a ten si v takových situacích většinou dokáže poradit. Učinil tak i tentokrát a brankář De Sanctis šel pro míč podruhé.

Pět minut po změně stran si vzal míč pod patronát Alváro Pereira a nabídl jej Cassanovi. Jeho technickou střelu ale De Sanctis vyrazil. Na druhé straně se musel činit Handanovič, kterého prověřoval milovník střel z dálky, švýcarský záložník Inler. Jeho varování nevzala obrana Interu vážně a hosté toho využili. Po rohovém kopu se k míči dostal střídající Pandev, který sice na několikrát Handanoviče nepřekonal, ale to se povedlo Cavanimu, který zdramatizoval vývoj zápasu a udržel hosty v naději na bodový zisk. Gól neměl platit pro ofsajd.

Poté se ale tempo hry trochu uklidnilo a na další velkou šanci jsme si museli počkat až do konce zápasu. Díky standardní situaci se k ohrožení brány dostala Neapol, ale Maggio svou hlavičku poslal přímo do Handanovičových rukou. Poslední slovo utkání měl Argentinec Rodrigo Palacio, jehož akci a následnou střelu zastavil opět brankář De Sanctis. Rozhodčí Rizzoli nastavil tři minuty, ale v nich jsme se změny skóre nedočkali a tak hosté odjíždí bez bodu.

Online textový přenos

Preview

Nedělní večer uzavře souboj dvou týmů, které usilují o ligový primát. Šlágr kola na San Siru svede dohromady domácí Stramaccioniho výběr s Neapolí.

Partenopei jsou druzí, na vedoucí Juventus ale ztrácí pouhé dva body. Stejný počet dělí Mazzariho tým od třetího Interu. Nadchází klíčová část sezony a oba týmy jsou si vědomi důležitosti tohoto duelu. Prohra samozřejmě neznamená konec nadějí na titul, ale minimálně by mohla poškodit sebevědomí jednoho z týmů.

Domácí Inter ale rozhodně není v ideální formě. Od památného vítězství nad Juventusem uplynul již téměř měsíc a za tu dobu už Inter ztratil několik důležitých bodů. Z posledních sedmi utkání ve všech soutěžích vyhráli Stramaccioniho svěřenci pouhé dva.

Mladý trenér se vrací k poslednímu z nich, remízovému utkání s Něftči v Evropské lize. Velký počet hráčů tvořili mladíci a v tom vidí Stramaccioni velké pozitivum.

"Sehráli jsme velmi dobrý zápas. Musím složit kompliment mladíkům, kterým jsem dal šanci a oni se jí chopili skvělým individuálním výkonem. To ukazuje, že klubová politika ohledně mladých talentů funguje," vrací se Stramaccioni k utkání.

Nejlepší vizitku si v pohárové Evropě ale neudělala ani Neapol, která nezvládla poslední zápas s PSV Eindhoven a prohrála 3:1. Trenér Mazzari jistě uvítá dvouměsíční přestávku, než jeho tým načne jarní část domácí Serie A i Evropské ligy. Sám se k prohranému utkání vrací velmi výstižnou větou: "Jsem rozzloben po té prohře, protože opravdu nemáme rádi prohry."

Velmi speciální zápas má před sebou milánská posila v podobě Waltera Gargana. Dynamický záložník totiž nastupuje na San Siru po dlouhých letech právě v dresu Neapole. Od doby, co se Neapol vrátila mezi elitní celky italské kopané, prohrála s Interem první čtyři zápasy. Naposledy už ale svého soka zaskočila a tým pod Ranieriho vedením porazila jasně 3:0.

Interu se proti velkým soupeřům daří. Sice prohrál s AS Řím, ale porazil Fiorentinu, městského rivala i Juventus. V tomto prestižním utkání se bude muset obejít bez několika hráčů. Zranění jsou Stankovič, Obi, Chivu a Mudingayi. Kvůli kartám nenastoupí Walter Samuel. Neapol se bude muset obejít bez Panděva a Maggia.