1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
6.kolo 30/09/12 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   41.608
Venku:  24.377
Dom.max: 43.385
Ven.max: 25.753

17' Milito pen., 34' Cassano - 40' Romulo
Asistence: Zanetti (ruka po jeho centru), Nagatomo
Žluté karty: Samuel 27', Ranocchia 30', Cambiasso 71', Guarin 90'+4' - Rodriguez 15', Fernandez 55', Rodriguez 62', Roncaglia 64', Jovetic 88'
Nejlepší hráč: Jesus Juan

INTER (3-4-1-2): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 40 Juan Jesus; 4 Zanetti, 21 Gargano, 19 Cambiasso (Mudingayi 82'), 55 Nagatomo; 29 Coutinho (Alvarez 71'); 99 Cassano, 22 Milito (Guarin 85'). (12 Castellazzi, 27 Belec, 6 Silvestre, 20 Obi, 31 Pereira, 41 Duncan, 42 Jonathan, 44 Bianchetti, 88 Livaja). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Fiorentina (3-5-2): 1 Viviano; 4 Roncaglia, 2 Rodriguez, 40 Tomovic; 11 Cuadrado (Toni 70'), 92 Romulo, 7 Pizarro, 20 Borja Valero (Migliaccio 82'), 23 Pasqual; 22 Ljajic (Fernandez 46'), 8 Jovetic. (89 Neto, 3 Hegazy, 5 Olivera, 12 Lupatelli, 15 Savic, 16 Cassani, 17 Seferovic, 19 Llama). Trenér: Vincenzo Montella.

Highligts video Youtube/Dailymotion

Inter poprvé v sezoně vyhrál na vlastním hřišti.

Vítězství proti Fiorentině bylo naprosto zasloužené. Hlavně v prvním poločasu si hráči vytořili mnoho šancí a mohli vést daleko větším rozdílem než jen 2-0.

Za Fiorentinu chytal Emiliano Viviano, kterého ještě v létě Inter vlastnit.

První branku vstřelil z penalty Diego Milito. Viviano směr střely vystihl, na míč ale nedosákl. Penalta se kopala po zásahu míče Rodriguezovou rukou, hráč hostí zdvihl ruku nad úroveň hlavy a zablokoval Zanettiho centr. Hned minutu po první brance přišla krásná akce, kterou zakončoval Diego Milito a ze vzduchu napálil míč do břevna.

Druhý gól dal sebevědomý Antonio Cassano. Centr Nagatoma z pravé strany vtipně pustil Cambiasso a italský útočník zůstal před brankářem sám.

Fredy Guarín přišel na hřiště až na posledních pár minut a na konto si stihl připsat žlutou kartu a hodně nepovedenou střelu z dálky. Tímto způsobem se do základní sestavy nepropracuje.

Stramaccioni znovu hrál systémem se střemi obránci a znovu mu to vyšlo.

V příštím kole je na programu milánské derby.

Juan

Antonio Cassano vstřelil již čtvrtou ligovou branku za Inter. Diego Milito si připsal třetí zásah.

První výhru na domácím hřišti si v právě probíhající sezoně připsali fotbalisté Interu Milán. Ve večerním šlágru totiž porazili Fiorentinu 2:1 a posunuli se už na třetí místo. Všechny branky padly už v prvním poločase. Ve druhém dějství Inter hájil náskok a nakonec i s přispěním vyloučení Rodrigueze o vítězství nepřišel.

Inter před tímto zápasem ještě na domácí půdě nevyhrál a jeho fanoušci proto byli ve velkém očekávání. Fiorentině se zatím vede dobře a do Milána určitě cestovala s cílem bodovat. Jenže Viole se vstup do utkání příliš nepovedl. Po čtvrthodině hry zasáhl Zanettiho centr ruku Rodrigueze a hlavní sudí nařídil ve prospěch Interu pokutový kop. Argentinec Diego Milito ho bezpečně proměnil a Inter vedl 1:0. Hned za dvě minuty mohlo být vedení domácích ještě vyšší, Milito ale napálil míč jen do břevna.

Nerazzurri byli celkově aktivnější, ještě v prvním poločase zahodil obrovskou šanci Milito, který se ocitl sám před Vivianem. Každopádně ho to nemuselo příliš mrzet, neboť hned za další čtyři minuty vstřelil druhou branku Antonio Cassano, a to poté, co na něj šikovně pustil míč Cambiasso - 2:0 pro Inter Milán. Fiorentina se dostala velmi brzo zpátky do hry. Pět minut před koncem prvního poločasu přesně hlavičkoval Romulo a bylo to 2:1. Poslední slovo před odchodem do šaten mohl mít přeci jenom domácí Inter, ale Milito Viviana neobstřelil.

Fiorentina vstupovala do druhého poločasu s cílem vyrovnat, jenže místo kýžené branky přišla v 62. minutě o vyloučeného Rodrigueze. Ten zbytečným zákrokem fauloval Nagatoma, a jelikož viděl už druhou kartu, byl vyloučen. V tuto chvíli už to měla Viola velmi těžké. Inter navíc pokračoval v útočení a čtvrthodiny před koncem spálil další velkou šanci Milito, znovu ho dobře vychytal Viviano. Inter vedení proti oslabenému soupeři nepustil a druhou výhrou v řadě poskočil už na třetí pozici, kde má shodný počet bodů jako Lazio.

Preview

Inter Milán je sice se třemi výhrami na pátém místě, ale co se týče domácích zápasů, tak ještě nevyhrál. O nápravu se Nerazzurri pokusí proti Fiorentině. Souboj Interu s Violou je největším tahákem kola, mezi oběma celky je pouze bodový rozdíl.

Po nečekané domácí porážce se Sienou se fotbalisté Interu a zejména trenér Stramaccioni ocitli pod velkým tlakem. V následujícím zápase na půdě Chieva Verony se však Nerazzurri vzpamatovali, vyhráli 2:0 a alespoň prozatím odčinili předchozí zaváhání. Fanoušci několikanásobného italského šampiona však chtějí konečně vidět domácí vítězství.

Interu se to zatím s podivem nepovedlo, a to ani na evropské scéně. Doma to Inter nebude mít jednoduché ani nyní, kdy hostí Fiorentinu. Ta zatím dává jasně najevo, že se chce vrátit na pohárové příčky. "Viola je nejlepším týmem, který jsem v letošní sezoně viděl hrát," vysekl Fiorentině velkou poklonu prezident Interu Massimo Moratti.

Fiorentina na rozdíl od minulých ročníků konečně odstartovala dobře a po pěti kolech má na svém kontě slušných osm bodů. Montellovi svěřenci zatím vyhráli dvakrát a v posledních dvou kolech si rozdělili body s Parmou respektive Juventusem. S mistrovským Juventusem sehráli více než vyrovnanou partii a konečná remíza 0:0 by mohla být vzhledem k průběhu utkání ztrátou.

Domácí se nadále musejí vypořádat s poměrně rozsáhlou marodkou. Mimo jsou stále Palacio, Stankovič, Mariga ,Mbaye, Sneijder a Chivu. Kompletní není ani Fiorentina, které bude scházet trojice El Hamdaoui, Aquilani a Della Rocca.

Inter Milan vs Fiorentina 2:1 GOALS HIGHLIGHTS by numizmatico