Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (3-4-3): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 40 Juan Jesus; 4 Zanetti, 16 Mudingayi (Guarin 71'), 19 Cambiasso, 20 Obi (Gargano 61'); 8 Palacio, 22 Milito, 99 Cassano (Alvarez 69'). (27 Belec, 32 Cincilla, 6 Silvestre, 7 Coutinho, 31 Pereira, 33 Mbaye, 41 Ducan, 42 Jonathan, 88 Livaja). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Catania (4-3-3): 21 Andujar; 3 Spolli, 4 Almiron (Ricchiuti 81'), 6 Legrottaglie, 9 Bergessio, 10 Lodi, 12 Marchese, 13 Izco (Castro 65'), 17 Gomez, 22 Alvarez, 28 Barrientos. (1 Frison, 2 Potenza, 5 Rolin, 15 Morimoto, 27 Biagianti, 30 Salifu, 33 Capuano, 34 Messina, 35 Doukara). Trenér: Rolando Maran.

Highligts video Youtube/Dailymotion

Inter počtvrté v řadě vyhrál a po osmi kolech Serie A ani jednou neremizoval. S 18 body je za Juventusem, Neapolí a Laziem stále čtvrtý.

Yuto Nagatomo nemohl hrát kvůli vyloučení v derby.

Antonio Cassano znovu vstřelil gól. Ve 28.minutě si naběhl na skvělý centr od Cambiassa a hlavou si připsal svůj pátý ligový gól.

V 77.minutě nastřelil Ranocchia tyč.

Rodrigo Palacio nastoupil po zranění poprvé v základní sestavě. Po dlouhé pauze na něm byla znatelná nerozehranost. Přesto přidal v 85.minutě druhý gól, když se nádherně trefil po Militově přihrávce.

Fotogalerie Serie A, 8.kolo -> Inter - Catania - zobraz všechny fotky

Esteban Cambiasso

Cambiasso a Zanetti

Inter hrál v Serii A s Catanii doma celkem 16krát. Ani jednou nebyl poražen a pouze dvakát se musel spokojit s remízou.

Rodrigo Palacio vstřelil svoji první branku v Serii A za Inter.

Poprvé letos si Serii A zahrál Joel Obi. Začátek sezony zmeškal kvůli zranění.

Fotbalisté Interu Milán navázali na dobré výsledky a výhrou 2:0 doma nad Catanií odpověděli Laziu. Svěřenci trenéra Andrey Stramaccioniho si tak pojistili čtvrté místo, dnes se prosadili útočníci Antonio Cassano a pět minut před koncem i Rodrigo Palacio.

Catania cestovala na stadion Giuseppe Meazzy s cílem bodovat a byť se to nakonec nepodařilo, nevedli si hosté vůbec špatně. Právě Catania měla první větší příležitost v utkání, kdy Almiron sice dobře zpracoval, ale nepřesně zakončil, jeho rána šla hodně nad. Na druhé straně se řítil do samostatného zakončení Cassano, ale brankář Andujar i včasným výběhem nebezpečí odvrátil. Inter se dostal do vedení ve 28. minutě, po dobré práci Milita odcentroval Cambiasso a Antonio Cassano hlavou dopravil míč do sítě - 1:0 pro Inter Milán.

Hosté mohli zanedlouho odpovědět, ze střední vzdálenosti vypálil Marchese a Handanovič vytáhl výborný zákrok. Před koncem prvního poločasu měli další dobrou příležitost hosté, hlavička Barrientose skončila těsně vedle.

Úvod druhého dějství patřil pro změnu domácímu Interu. Na Militovu přihrávku před branku Cassano nedosáhl a samotnou střelu argentinského útočníka se štěstím vyrazil Andujar. Nerazzurri chtěli co nejrychleji vstřelit uklidňující druhý gól, ale to se dlouho nedařilo. Ranocchiovi se dokonce do cesty postavila tyč!

Inter nakonec druhou branku vsítil pět minut před koncem utkání. Milito našel přihrávkou svého krajana Palacia, jenž parádně zpracoval míč a neomylně zakončil - 2:0 pro Inter Milán. Druhá branka hosty definitivně srazila na kolena. Stramaccioniho svěřenci utkání dovedli do vítězného konce a bodově se srovnali se třetím Laziem.

Preview

K dobrým výkonům se konečně rozehrál Inter Milán. Aktuálně čtvrtý tým soutěže přivítá na stadionu Giuseppe Meazzy rovněž rozjetou Catanii. Sicilanům se zatím daří i pod trenérem Maranem, ale uspějí na půdě Interu? V letošním roce už se jim to jednou povedlo.

Inter naposledy zvládl derby proti AC (1:0) a vyhrál v lize potřetí za sebou. Tým trenéra Andrey Stramaccioniho odpověděl na sílící kritiku a od prvního místa jej dělí jen pouhé čtyři body. Interu se konečně zadařilo i na evropské scéně, i bez svých největších hvězd Nerazzurri zvítězili v Baku nad Neftči 3:1.

Jakkoliv je Inter favoritem v boji o titul, jeho trenér spekulace o Scudettu odmítá. "Možná v březnu nebo dubnu, když se podíváme na tabulku, tak o tom můžeme přemýšlet, ale určitě ne teď," prohlásil poněkud alibisticky Stramaccioni. Inter Milán je pochopitelně favoritem na titul a jiný cíl by si snad ani neměl dávat.

Daří se i Catanii. Ta vcelku pravidelně boduje a aktuální sedmé místo je rozhodně velkým úspěchem. Zvláště se očekávalo, co s týmem provede odchod úspěšného kouče Vincenza Montelly do Fiorentiny. Catania ale pod Maranem na výkony z minulé sezony navázala a naposledy její sílu pocítila Parma, která ze Sicílie odjížděla s porážkou 2:0. "Je příjemné přijímat komplimenty a jsme rádi, že s námi souhlasíte, ale ještě stále se můžeme zlepšovat. Ještě jsme ničeho nedosáhli, takže musíme naše výkony potvrdit," klidnil přílišné nadšení trenér Maran.

Catania proti Interu určitě nebude bez šance. Letos v březnu se Elefantinům podařilo na Interu remizovat 2:2, to ale ještě běžela loňská sezona. V té letošní pak Maranovi svěřenci obrali o bod AS Řím, či dosud neporaženou Neapol. Na marodce Interu zůstávají Stankovič, Mariga, Mbaye, Sneijder a Chivu. Chybět bude i hříšník z derby Nagatomo. Beze ztrát se to neobejde ani na straně Catanie, která bude postrádat Keka, Terracciana, Bellusciho, Rolina, Augustyna a Sciaccu.

Inter-Catania 2-0 Rai by Salvo451