1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
21.kolo 20/01/13 20:45 CET - Stadio Olimpico, Řím
Doma:   45.043
Venku:  34.415
Dom.max: 57.374
Ven.max: 73.736

22' Totti p. - 46' Palacio
Asistence: Guarín
Žluté karty: Lamela 23', Osvaldo 42, De Rossi 44' - Ranocchia 21', Pereira 50', Chivu 63', Juan Jesus 76', Handanovic 78', Rocchi 90'
Nejlepší hráč: Fredy Guarín

INTER (3-4-3): 1 Handanovic; 23 Ranocchia, 26 Chivu, 40 Juan Jesus; 55 Nagatomo (Obi 57'), 4 Zanetti, 21 Gargano (Mudingayi 84'), 31 Pereira; 14 Guarin; 8 Palacio, 88 Livaja (Rocchi 73'). (27 Belec, 77 Di Gennaro, 6 Silvestre, 17 Mariga, 19 Cambiasso, 24 Benassi, 41 Duncan, 42 Jonathan, 82 Bessa). Trenér: Andrea Stramaccioni.

AS Řím (3-5-2): 13 Goicoechea; 23 Piris, 3 Marquinhos, 5 Castan, 42 Balzaretti; 48 Florenzi (Perrotta 68'), 16 De Rossi (Tachtsidis 46'), 4 Bradley; 8 Lamela, 9 Osvaldo, 10 Totti (Destro 81'). (24 Stekelenburg, 1 Lobont, 7 Marquinho, 11 Taddei, 15 Pjanic, 27 Dodo, 29 Burdisso). Trenér: Zdeněk Zeman.

Highligts video Youtube/Dailymotion

Ve 21.kole Inter remizoval na hřišti AS Řím 1-1. Jedinou branku nerazzurri vstřelil v závěru první půle Palacio. V tabulce je Inter nadále čtvrtý.

Andrea Stramaccioni byl na druhé straně. Ještě nedávno byl zaměstnancem AS Řím.

Antonio Cassano, Diego Milito, Walter Samuel, Philippe Coutinho, Ricky Alvarez, Dejan Stankovic a Luca Castellazzi. Ti všichni dnes nemohli hrát. Navíc z klubu definitivně odchází Wesley Sneijder.

Přestože Stramaccionimu chybělo hodně ofenzivních hráčů, čekal se v základní sestavě spíš Rocchi než 19letý Livaja. Překvapením byla i absence Cambiassa.

Prvních třicet minut byl Inter pod velkým tlakem a vypadalo to, že si z Říma odveze nakládačku.

AS Řím dokázalo vstřelit branku pouze z penalty. Tu svoji nešikovností zařídil Andrea Ranocchia, když se vrhl skluzem po míči, který nezasáhl a přeskakující Bradley o něj škrtl nohou. Přestože se hráč AS Řím míče vůbec nedotkl a spíš ho pouštěl svému spoluhráči, sudí zapískal pokutový kop. Zatímco například web football-italia.net píše o kontroverzní penaltě, oficiální stránky Interu mluví jasně - nespravedlivá.

V závěru poločasu zařídil svoji nezdolnou vůli vyrovnání Fredy Guarín. Přestože jeho střela z dálky byla zblokovaná, vrhl se po hlavě do pokutového území, míč znovu získal a i když byl obklopen protihráči dokázal přesně najít na malém vápně Palacia, kterému stačilo jen nastavit nohu - 1-1.

Druhý poločas již byl vyrovnaný, Inter se snažil držet míč a chvílemi mu to šlo. Až v posledních deseti minutách znovu hrozili domácí.

Hned šest hráčů černomodrých vidělo žlutou kartu, mimo jiné i Samír Handanovič za zdržování hry. Na straně AS byli žlutě oceněni tři hráči.

Chorvatský mladík Marko Livaja odehrál výborný zápas. Škoda, že byl v 73.minutě střídán, protože zaujal rozhodně více než nová posila Rocchi, který přišel na hřiště místo něj. Livaja předvedl, že si pro sebe dokáže zpracovat i těžké centry a v prvním poločase dokázal prakticky z ničeho málem vyrovnat. Jeho pěkná pohotová střela skončila na tyči.

Joel Obi, který tuto sezonu bojuje hlavně se zdravotními potížemi nastoupil teprve do třetího soutěžního utkání.

Walter Gargano v poslední době dost kazí. Stejně jako minule dokázal svoji lajdáckostí při rozehrávce poslat soupeře do nebezpečného brejku. Chivu musel faulovat a dostal za to žlutou.

Fotogalerie Serie A, 21.kolo -> AS Řím - Inter - zobraz všechny fotky

Fredy Guarín

Medel a Perišić

Guarín a Murillo

Francesco Totti se na Olympijské stadionu trefil do sítě Interu poprvé od roku 2004.

Naposledy skončil zápas remízou 5.března 2006. Pak Inter v Římě třikrát vyhrál, po té to samé dokázal AS Řím.

Rodrigo Palacio vstřelil ve svém 16. zápase v lize sedmý gól.

Online textový přenos

Preview

Další kolo italské Serie A završí očekávaný souboj římských Vlků s milánskými Nerazzurri. Když se oba kluby setkaly naposledy, hosté z Říma na San Siru vyhráli 3:1. Inter má tedy týmu trenéra Zemana co vracet.

Ve zmíněném zápase hosté z Říma jasně předčili svého soupeře. Zvláště kapitán Totti, který zažívá pod staronovým trenérem opět skvělé období, dodával svým spoluhráčům jistotu a jeho spolupráce s Pablem Osvaldem dovedla Římany k cennému skalpu. To byl Řím, jaký Zeman sliboval. Na druhou stranu, stejný Řím je ničen neschopností udržet nastavený řád vlivem mnoha faktorů nedokáže na své úspěchy navázat po delší dobu. To má za následek současnou pozici bez pohárů.

Inter Milán zareagoval mnohem lépe, když vyhrál následujících osm zápasů z devíti. Od konce prosince se mu ale nedaří a na vedoucí tým ztrácí sedm bodů. Zvláště konec roku 2012 a začátek toho současného Nerazzurri nezvládli, prohráli s Laziem a Udinese, bod si rozdělili s letos hluboko pod možnostmi hrajícím Janovem. Minulé kolo jim ale přálo, protože branky Palacia a Guarína stačily na zdolání Pescary. Na dobrý výkon navázali svěřenci trenéra Stramaccioniho výhrou nad Bolognou v poháru.

Zápas s Bolognou ale nebyl právě procházka růžovou zahradou. Inter sice o dva góly vedl, když se trefili Guarín a Palacio, ale nakonec muselo o výhře a postupu rozhodnout až prodloužení. Díky Rancchiově trefě se Nerazzurri dostali do semifinále, kde na ně narazí...

...AS Řím. Ano, Giallorossi se s Interem utkají třikrát za čtrnáct dní. Ani AS v poháru nepřesvědčilo. Na zdolání Fiorentiny potřeboval tým trenéra Zemana rovněž prodloužení, ve kterém se trefil strádající Mattia Destro. Mladý útočník zatím ani zdaleka nenaplňuje vysoká očekávání, ale bude je muset dokázat velmi brzy. Pablo Daniel Osvaldo totiž stále není připraven. Otázkou je také zdravotní stav kapitána Tottiho. Vedle nich nenastoupí ani zranění Romagnoli se Stekelenburgem.

Andrea Stramaccioni bude mít problémy se složením útočné vozby - mimo hru jsou Diego Milito i Antonio Cassano, bývalý Říman. Yuto Nagatomo, Luca Castellazzi, Dejan Stankovič, Ricardo Alvárez, Philippe Coutinho a Walter Samuel jsou zranění, do akce se už dlouho nedostal ani Holanďan Sneijder, jenž by měl být na cestě za jiným angažmá. Oba trenéři si ale jsou vědomi závažnosti prvního kola tohoto vzájemného minisouboje a udělají maximum práce pro maximum bodů.