FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Christian Eriksen nebude smět hrát v Serii A

23/07/21 - Christian Eriksen nebude smět hrát za Inter v Serii A, dokud mu nebude odstraněn defibrilátor, varoval člen lékařské komise italské federace. CTS (technický vědecký výbor) FIGC se v posledních letech soustředí především na reakci na pandemii, nyní je nucen zvážit i zdravotní stav záložníka Eriksena.


Oficiálně: Socios.com na dresu Interu Milán

22/07/21 - Inter po 26 letech mění sponzora na dresu. Pirelli končí. Klub oznámil nového hlavního partnera. Stala se jím společnost Chiliz $CHZ, přední poskytovatel blockchainu pro globální sportovní a zábavní průmysl provozující web Socios.com. Prostřednictvím tohoto partnerství bude klub propagovat na přední straně dresu svůj fanouškovský token $INTER, který bude brzy uveden na trh.


Inter oficiálně odhalil nový dres
13/07/21 - Spekulace se potvrdily a dnes Interem oficiálně odhalený nový domácí dres odpovídá verzi, kterou jsme na stránkách ukazovali před několika týdny. Hlavní verze dresu nebude po dlouhé době pruhovaná a kromě lemů kolem krku a na rukávech postrádá sytou černou barvu. Na hrudi zatím stále chybí dres hlavního sponzora, kterým má být platforma Socios. Co píše Inter na oficiálních stránkách o novém dresu? Had Biscione změnil svou kůži - domácí dres Interu 2021/22 oslavuje novou vizuální identitu klubu. Společnosti Inter a Nike dnes představily nový domácí dres pro sezonu 2021/22, první svého druhu s novým klubovým znakem, a zároveň přivítaly návrat speciální nášivky poté, co Nerazzurri v květnu získali 19. Scudetto. Zároveň partnerství Interu se společností Lenovo, které trvá od roku 2019, nyní dosáhlo nové úrovně - technologická firma se objeví na zadní straně dresu. Na polyesterovém dresu, na jehož výrobu bylo použito nejméně 95 % recyklovaných plastových lahví, se objevuje design hadí kůže jako poklona hadu Biscione, což je historický symbol klubu i města Milána, který hraje významnou roli v hrdinském videu, jež bylo dnes zveřejněno na digitálních kanálech Interu. Video ukazuje na spojení mezi Nerazzurri a městem Milán, přičemž Biscione navštěvuje různá symbolická místa ve městě, která pro věrnost Interu tolik znamenají. Na novém dresu je na zadní straně vyobrazeno logo společnosti Lenovo, která tak rozšiřuje úspěšné partnerství, jež započalo v roce 2019. Modernizovaná dohoda oslavuje spojení dvou ikonických globálních značek, které vždy usilují o stále lepší výkony a neustálé inovace. Po dvou letech na zadní straně tréninkové soupravy Nerazzurri bude mít nyní značka Lenovo novou strategickou pozici na zápasovém dresu, čímž se výrazněji zviditelní. Společnost Lenovo je globálním technologickým partnerem klubu a stala se integrovanou součástí dynamiky klubu, kterému poskytuje technologie pro správu obrovského množství dat s cílem zlepšit výsledky na hřišti i mimo něj.

Eriksen má velkou podporu, koronavirus neprodělal
13/06/21 - Dánská reprezentace po šokujících momentech v zápase proti Finsku, kde Christian Eriksen bojoval o život, dostala profesionální psychologickou pomoc. Tým zrušil všechny mediální aktivity a trénink. Hráč Interu dostává spoustu povzbuzujících vzkazů a i během ostatních zápasů se na něj myslí. Střelci rakouských branek například ukázali tričko s nápisem: "Christane, zůstaň silný". Jeho spoluhráč z Interu Lukaku, který vstřelil dvě branky za Belgii do ruské sítě běžel při oslavě ke kameře a křičel do ní, Chrisi, Chrisi, zbožňuju tě! Na Eriksena nezapomněli ani ostatní spoluhráči. Achraf Hakimí dal v dresu Maroka v přátelském zápase gól Burkině Faso a do kamery ukazoval na prstech dva a čtyři. Právě číslo 24 totiž nosí Eriksen na černomodrém dresu. Eriksenův zdravotní stav s napětím sleduje i Giuseppe Marotta, sportovní ředitel Interu, který se okamžitě spojil s lékařským týmem dánské reprezentace a odmítl spekulace, že by Eriksenův kolaps souvisel s nemocí covid-19 či údajnou nedávnou vakcinací. "Neměl koronavirus a nebyl ani očkovaný," řekl Marotta televizi Rai Sport s tím, že další podrobnosti má právo komunikovat jen dánský svaz. Velmi zděšený byl i Sanjay Sharma, kardiolog Tottenhamu Hotspur, kde Eriksen dříve působil. "Všemi lékařskými testy procházel vždy naprosto bez problémů," popisoval. "Když jsem ho viděl, byl jsem v šoku. Pomyslel jsem si: Bože, copak jsme něco přehlédli? Ale díval jsem se znovu na všechny záznamy a jeho výsledky byly perfektní," citoval lékaře Mail on Sunday. V každém případě je vyloučené, že by se Eriksen ještě do mistrovství zapojil a dokonce jedna lékařka prohlásila, že je nepravděpodobné, že by mohl pokračovat v profesionální kariéře.

Christian Eriksen při zápase zkolaboval a bojoval o život
12/06/21 - Nejlepší dánský fotbalista Christian Eriksen pár minut před koncem prvního poločasu úvodního zápasu jeho reprezentace proti Finsku na Euro 2020 zkolaboval a lékaři bojovali o jeho život. Dlouho trvalo než ho i s pomocí defibrilátoru přivedli po zástavě srdce zpět k životu. Šokující scény poznamenaly všechny účastníky utkání a diváky na tribunách. Teprve až po té, co se všichni dozvěděli, že je Eriksen stabilizovaný a dokonce i při vědomí, řešilo se, zda se zápas dohraje. Záložník Interu Milán hráčům přes videohovor vzkázal, že je v pořádku a že mají hrát. Jedinou branku dalo Finsko a trefil se Pohjanpala. Vzhledem k okolnostem ale neslavil. "Naše myšlenky jsou v těchto těžkých časech s Christianem Eriksenem a jeho nejbližšími. Když se přihodí něco takového, fotbal je náhle nepodstatný. Život je drahocenný, dávejme na něj pozor," napsal na twitter kapitán Finů Tim Sparv. Do podpory na dálku se zapojili v Kodani, kde se hrálo, i finští fanoušci, kteří na tribunách vyvolávali jméno "Christian", a dánští příznivci pro změnu odpovídali v odezvě: "Eriksen". Eriksen padl na zem krátce po té, co ho ještě plného života zachytila detailně kamera. Z autového vhazování k němu mířil míč, on se však bezvládně s otevřenýma očima a nepřítomným výrazem sesunul k zemi. Rozhodčí okamžitě přerušil zápas a volal k lavičkám pro pomoc. Jako první k němu přispěchal kapitán Kjaer, který ho uvedl do stabilizované polohy. Lékaři k němu běželi přes celou šíři hřiště. Když k němu doběhli, tak ještě dýchal, ale jeho stav se zhoršoval. Následovala masáž srdce, později i pomoci defibrilátoru. Trvalo to předlouhých čtrnáct minut, než ho odvezli na nosítkách schovaného za plachtami, aby na něj nebylo vidět. Nebylo jasné, zda byla masáž úspěšná. Až z fotky, která se chvíli po té, objevila na internetu bylo zřejmé, že je při vědomí. Mezitím Kjaer s brankářem Smeichelem utěšoval Eriksenovu partnerku, která se dostala z tribun na hřiště. Zhruba po hodině UEFA vydala na twitteru zprávu, že Eriksen je stabilizovaný. Pak hráčův agent pro dánské rádio řekl, že je Christian schopný i komunikovat.

Inter slaví 113 let vítězství, vášně a hrdosti

09/03/21 - Kolikrát v naší historii jsme křičeli slovo gól?

Křičeli jsme ho jako děti, když nás naši tátové učili kopat do míče. Křičeli jsme ho v parku, na školním dvoře, na hřištích, s našimi přáteli. Gól!

Křičeli jsme ho pokaždé, když jsme v rádiu poslouchali zápas Interu. Křičeli jsme ho z tribun San Sira, ve všech koutech světa, před televizí a při sledování na mobilech. Gól!


Conte a Agnelli: Nadávky a prostředníček
10/02/21 - Během semifinálové odvety v italském poháru mezi Juventusem a Interem došlo k několika nevhodným incidentům. Hráči a prezident Bianconeri uráželi trenéra Conteho. Ten jim na oplátku ukázal prostředníček a pak si stěžoval, že jim chybí respekt a sportovní duch. Další manažer z Juventusu Paratici, pak během poločasové přestávky vyhrožoval Orialimu, že ho zbije.

Italská média chválí Nicolo Barellu
06/02/21 - Nicoló Barella předvádí v Interu vynikající výkony už dlouhou dobu a jeho včerejší představení toho bylo jen důkazem. Po právu si italský záložník, který zítra oslaví 24. narozeniny, vysloužil chválu italských médií. "Dragowski mu hned na začátku chytl střelu, která byla prakticky v síti. O několik minut později si vybral místo, kam přesně poslal míč a Dragowski tam nemohl dosáhnout. Úžasný výkon tohoto záložníka," hodnotí Barellovu branku Corriere dello Sport.

Experti se Conteho zastali
11/01/21 - Antonio Conte byl po zápase s AS Řím znovu kritizován za střídání, které provedl. Dlouhodobě je mu vyčítáno, že svými rozhodnutími nedokáže mužstvo nastartovat k obratu nebo při dobrém výsledku doplnit novou energií, aby zápas dovedlo v klidu do úspěšného konce. To se stalo v Římě, kde Inter ovládal hru a dokázal se dostat do vedení 2-1. AS se po obratu ve skóre probudilo, začalo hrát, Inter se dostal pod tlak a ani nově přichozí hráči to nedokázali zvrátit.

Fanoušci nerazzurri trenérovi vyčítají jeho defenzivní náhradníky, protože tým se po jejich příchodu stáhl příliš hluboko, což umožnilo Mancinimu vyrovnat. Conte se zřejmě po rozepři s novináři poučil a svá rozhodnutí vysvětlil hned po závěrečném hvizdu: "Vidal se zranil a byl nahrazen Gagliardinim. Lautaro toho měl v 75.minutě dost, chtěl jsem pomoct defenzivní fázi... Stejně tak Hakimi, který toho hodně naběhal a začal ztrácet míč příliš často. Hráli jsme třetí zápas v týdnu, tito hráči vždy hráli a od toho máme střídání, abychom je mohli nahradit," prohlásil kouč. Navíc ještě spolu s asistenty řekl o přestávce hráčům, že pokud se dostanou do vedení, mají být pořád stejně aktivní.

Velký přehled o změnách v týmu
07/09/20 - Dnešním dnem začíná Inter oficiálně novou sezonu. V tréninkovém centru Appiano Gentile se sejdou hráči k prvnímu tréninku. Nebudou všichni, někteří si plní povinné reprezentační povinnosti. Seznam hráčů, které bude mít trenér Antonio Conte zveřejněný nikde není. Přesto se zdá, že by kádr mohl být hodně široký.

Pokusíme se shrnout všechny dosavadní změny v týmu. Ač to tak možná na první pohled nevypadá, je toho skutečně dost. Na pondělním tréninku se může hlásit velký počet hráčů a někdy i překvapivá jména.

>> Starší