FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Velké téma Lukaku - co bude dál?
17/02/23 - Romelu Lukaku od svého návratu v létě v Interu příliš nezapůsobil a klub se údajně přiklání k tomu, že ho v létě pošle zpět do Chelsea. Od návratu Lukakua brzdila zranění, v základní sestavě nastoupil jen do pěti zápasů Serie A a celkově v domácí soutěži skóroval pouze jednou, a to v srpnu proti Lecce. Jak informoval deník Corriere dello Sport, Inter stále čeká na Lukakuův zlomový moment sezony a chce vidět jeho návrat jak v číslech, tak v jeho výkonech na hřišti. V současné době se klub přiklání k tomu, aby se v létě vrátil do Chelsea, protože nechce investovat tak velké prostředky za tak malý zisk. Pokud by však v následujících měsících znovu objevil svou formu, Nerazzurri by se s Blues chtěli dohodnout na nové smlouvě. Zprávy o Lukakuově budoucnosti v Interu se však rozcházejí, neboť La Gazzetta dello Sport nedávno naznačil, že Nerazzurri jsou ochotni udržet Belgičana i pro příští sezónu, i kdyby se do léta nepředvedl v nejlepší formě. Bývalý obránce Interu Daniele Adani souhlasí, že Romelu Lukaku není dost dobrý a viní Simoneho Inzaghiho z toho, že v tom má prsty. V rozhovoru pro La Gazzetta dello Sport Adani nejprve vysvětlil, proč se Lukakuovi v této sezoně v Interu nedaří. "Začněme u zranění. Lukaku se nenarodil jako mistr, nemá přirozenost talentovaného útočníka, jakou má Džeko, v pohybu a hře. Jeho fotbal se neobejde bez kondice a týdenní práce. Když je Lukaku v pořádku, roste mu sebevědomí a pak i technika, dokonce i driblink. Když je ale špatný, stává se z něj obyčejný hráč, který se trápí." Zdůraznil, že Lukaku v této sezoně nestíhá a nedokázal zopakovat formu, kterou měl před svým přestupem do Chelsea. "Dosavadní výkony se ani nepřibližují tomu, aby byly hodnoceny jako dostatečně dobré. Je jasné, že když Inter přivedl Lukakua zpět do Milána, myslel přitom na jeho předchozí dvouleté působení v Serii A. Myslel na hráče, který je schopen udělat rozdíl, přinejmenším v Itálii. Takového hráče v sezoně 2022-23 ale vidět není. I když v posledních zápasech se jeho přístup a hlava zdají být lepší." Část viny svalil na trenéra Inzaghiho. "Očekávám, že současný trenér Nerazzurri najde způsob, jak Lukakův výkon ovlivnit. Jak vždycky říkám, když špičkový hráč nepředvádí výkony podle očekávání, vinu musí nést i technické vedení. Chtěl bych, aby Inzaghi také veřejně řekl, jakou práci chce s Belgičanem udělat." Na závěr Adani naznačil, že Inter udělal chybu, když loni v létě nezískal na volný přestup Paula Dybalu. "Pokud máme mluvit o chybách na trhu, nepodepsání Dybaly bylo určitě jednou z nich, bez ohledu na to, zda přišel Lukaku nebo odešel Sanchez. Inter je v Serii A poslední v počtu pokusů o driblink i úspěšných driblinků. Chybí člověk, který by se pohyboval mimo hru, to bylo vidět i proti Sampdorii. Mít navíc Dybalu proti zataženým soupeřům, lze zlomit zápas."

Moratti připomněl okrádání Interu
31/10/22 - Bývalý prezident a majitel Interu Massimo Moratti připomněl, že Serie A byla dlouho zmanipulována a Nerazzurri byli okradeni. Černomodří získali titul v sezóně 2005/06 dodatečně poté, co byl Juventus přeřazen do Serie B a kvůli skandálu Calciopoli mu byla odebrána poslední dvě Scudetta, která získal pod Fabiem Capellem. Debata v Itálii je stále otevřená, ale Moratti se hrdě hlásí k titulu, který získal v roce 2006 po sestupu Juventusu. "Rozhodně, vím, že se to fanouškům Juventusu nebude líbit, ale trvám na tom. Ten titul bylo minimum, které jsme mohli získat poté, co jsme byli okradeni. Měli jsme dostat ještě víc," řekl Moratti listu Il Corriere Della Sera, z něhož cituje Gazzetta. Bývalý mecenáš Interu také potvrdil, že k Nerazzurri chtěl nastoupit bývalý ředitel Juventusu Luciano Moggi, jeden ze zodpovědných za skandál Calciopoli. "Je to pravda, a i když jsem mu nikdy výslovně neřekl, že ho nechci, nikdy bych ho nepřijal. Serie A byla zmanipulovaná a my jsme byli obětí. Juventus byl tlačen, aby vyhrál, a když to nešlo jemu, tak byl na řadě AC Milán. Bylo to hanebné, protože největší formou nepoctivosti je podvádět city lidí." Moratti je nejúspěšnějším patronem v historii Nerazzurri. Inter během jeho prezidentství získal pět titulů v Serii A, čtyři tituly Coppa Italia a italský Superpohár, jeden Pohár UEFA, jednu Ligu mistrů a klubové mistrovství světa. V roce 2013 prodal klub indonéskému podnikateli Erickovi Thohirovi a o tři roky později jej převzala společnost Suning.

Gazzetta: Pět věcí pro Inzaghiho k řešení

04/10/22 - Růžový sportovní deník se domnívá, že následující tři zápasy budou klíčové pro rozhodnutí o budoucnosti Inzaghiho, který v této sezoně prohrál čtyři z úvodních osmi zápasů Serie A a jeden v Lize mistrů proti Bayernu Mnichov.


Kolik vydělají milánské kluby na novém stadionu?
21/09/22 - Podle posledních zpráv očekávají Milán a Inter od nového stadionu příjmy ve výši 120,4 milionu eur za sezónu, přičemž výstavbu plánují zahájit v lednu 2024 a otevřít v září 2027. Místnímu zastupitelstvu byly předloženy dokumenty včetně zprávy o proveditelnosti projektu výstavby nové arény v milánské čtvrti San Siro, která by měla nahradit současný Stadio Giuseppe Meazza. Calcio e Finanza tvrdí, že do dokumentů nahlédlo a získalo více informací o termínu realizace projektu. Oba kluby doufají, že práce začnou 1. ledna 2024, a věří, že vysoutěžení celé infrastruktury včetně ploch pro sport, hry a přírodu v okolí potrvá celkem 80 měsíců. Probíhat by měla ve dvou fázích, přičemž v první se staví nový stadion s termínem dokončení 12. září 2027. Druhou fází je demolice současného Stadio Giuseppe Meazza, přičemž by se tato plocha využila jako podzemní parkoviště, obchody, restaurace, sportovní centrum a muzeum sportu. Ta by probíhala od září 2027 do července 2030. Studie rovněž uvádí, že kluby očekávají, že díky vlastnímu stadionu získají dodatečné příjmy ve výši 120,4 milionu eur za sezónu, což je o něco méně než 123,9 milionu eur předpokládaných v první iteraci projektu v listopadu 2019. Přibližně 80,1 milionu eur bude jen z činnosti stadionu, včetně práv na pojmenování, jídla a nápojů, sponzorů, zboží, parkoviště a firemních akcí. V této částce nejsou zahrnuty příjmy ze zápasů, tedy z prodeje vstupenek. Dalších 40,28 milionu eur pochází ze staveb spojených se stadionem a v jeho blízkosti, jako jsou kanceláře, kongresové centrum, komplexy pro volný čas a zábavu, z nichž většina by byla k dispozici až po dokončení prací v roce 2030. Pro srovnání, v poslední kompletní sezóně 2018-19 vygenerovaly milánské kluby a Inter celkem 12,3 milionu eur na příjmech z muzea, prohlídky stadionu, akcí a sponzorů.

Interu hrozí za FFP pokuta a omezení registrace nových hráčů

24/08/22 - Interu a Římu by mohlo být zakázáno registrovat nové hráče v soutěžích UEFA, zatímco Juventus by mohl čelit přísnějším trestům, protože údajně odmítl jednat o dohodě o vyrovnání. Podle deníku The Times se evropský fotbalový řídící orgán chystá oznámit sankce proti nejméně deseti klubům za porušení pravidel finančního fair play, včetně Juventusu, Interu a Říma. Nerazzurri a Giallorossi v posledních měsících jednali s UEFA o dohodě o vyrovnání, zatímco Juventus prý totéž odmítl. Stará dáma je stále formálně zapojena do Evropské superligy a v současné době je spolu s Barcelonou a Realem Madrid z ECA vyřazena.

UEFA upřesnila, že "CFCB (orgán finanční kontroly klubů) určuje druh a rozsah disciplinárních opatření, která mají být uložena, v závislosti na okolnostech případu", a dodala, že "v případě, že nejsou splněny požadavky stanovené v předpisech UEFA o licencování a finanční udržitelnosti klubů, může první komora uzavřít s žalovaným dohodu o narovnání".

Co tedy hrozí Juve, Interu a Římu? UEFA nedávno zveřejnila seznam "disciplinárních opatření, která mohou být přijata proti kterémukoli obžalovanému/žalobci".

varování;

pokárání;

pokuta;

odečtení bodů;

odnětí příjmů ze soutěže UEFA;

zákaz registrace nových hráčů v soutěžích UEFA;

omezení počtu hráčů, které může klub registrovat pro účast v soutěžích UEFA, včetně finančního limitu na celkové souhrnné náklady na hráče zapsané na seznamu A pro účely klubových soutěží UEFA;

diskvalifikace z probíhajících soutěží a/nebo vyloučení z budoucích soutěží;

odebrání titulu nebo ocenění.


Proč prodává Inter talentovaného Casadeie?
16/08/22 - S blížícím se začátkem letního přestupového období se rychle ukazovalo, že Nerazzurri budou potřebovat získat značné finanční prostředky, aby vyrovnali své finanční ztráty. To se stalo i v loňském roce a klub v rámci velkých transakcí zpeněžil Achrafa Hakimiho a Romelua Lukakua. Inter to ale letos opakovat nechtěl. Milánský klub se chtěl vyhnout ztrátě hráčů prvního týmu, aby trenér Simone Inzaghi měl před dalším útokem na titul co nejsilnější kádr. Vypadalo to, že někteří hráči odejdou, jako například cíl Paris Saint-Germain Milan Škriniar nebo tolik ceněný Denzel Dumfries, ale nakonec k prodeji žádného klíčového hráče nedošlo. Simone Inzaghi nedávno v podstatě vyloučil jakékoliv odchody z prvního týmu, když prohlásil, že "přestupový trh je uzavřen". To znamenalo, že Inter musel finanční ztráty nějaký způsobem zalepit. Nucený odchod hráčů jako je Alexis Sanches a Arturo Vidal odlehčil mzdovému rozpočtu, ale ani za jednoho z nich nepřipluly do pokladny klubu žádné peníze. Interu tak nezbývalo nic jiného, než se zaměřit na své mladé talenty a pokusit se tento problém jimi vyřešit. Dvacetiletý Sebastiano Esposito byl poslán na hostování do Royal Anderlecht s opcí na koupi za 10 milionů eur a třiadvacetiletý Andrea Pinamonti se připojil k Sassuolu na hostování s klauzulí o povinnosti koupit za 20 milionů eur, ale ani to nestačilo. Proto milánský klub souhlasil s prodejem Casadeie do Chelsea za 15 milionů eur plus 5 milionů eur jako doplatek. Odchod talentovaného devatenáctiletého hráče umožňuje klubu proplout neklidnými finančními vodami a zároveň si udržet hráče prvního týmu.

Vše o novém stadionu Katedrála
24/12/21 - Nový stadion Milána a Interu přezdívaný "Katedrála" by měl být hotov v roce 2027 a projekt počítá s přestavbou okolí stadionu San Siro. Milánské kluby před pár dny oznámily výstavbu nového stadionu. Jeho autorem je společnost Populous, stejná skupina, která navrhla stadion ve Wembley, hlavní stadiony pro olympijské hry v Sydney 2000 a Londýně 2012, stadion Emirates a stadion Tottenhamu Hotspur v Londýně. Skupina podrobně vysvětlila, jak projekt ovlivní oblast San Sira. "Rozhodnutí, které milánská radnice oznámila v listopadu loňského roku, znamená změnu podoby území ve čtvrti San Siro, kde se v současné době nachází stadion Meazza, a to vytvořením nové čtvrti určené pro sport a volný čas," uvádí se v prohlášení. "Součástí nové čtvrti bude nová zelená plocha o rozloze 50 000 m2, která bude doplněna o omezení zastavěnosti v souladu s nejnovějšími předpisy. Čtvrť bude určena pouze pro pěší a bude mít více než 110 000 m2 zelených ploch (40 % celkové plochy). Parkoviště, které ve stávajícím plánu představuje 27 % celkové plochy, bude přesunuto do vyhrazeného podzemního prostoru. Většina sportovních a volnočasových aktivit - umístěných uvnitř i venku - bude bezplatná nebo přidružená k městu Milán." V návaznosti na rozhodnutí Comune di Milano urychlily kluby proces dokončení výběru společnosti Populous a zahájení další fáze projektu, která bude probíhat v následujících měsících s cílem předložit konečný projekt v pozdější fázi v roce 2022. Nový stadion, obklopený rozsáhlou zelenou plochou, bude uhlíkově neutrální a bude mít certifikát LEED, a to díky použití nejinovativnějších materiálů a nejmodernějších technologií, pokud jde o spotřebu vody a elektřiny, jakož i regulaci hluku. Vynikající bude také přístupnost a uživatelský komfort stadionu, který nabídne bezprecedentní bezpečnost, pohodlí a výhled, stejně jako řadu nových veřejných služeb. "AC Milán a FC Internazionale Milano potvrdily své přání realizovat vynikající projekt, který vytvoří nové pracovní příležitosti, regeneruje klíčovou městskou oblast ve městě a vytvoří novou zelenou plochu o rozloze více než 50 000 m2 pro občany. Cílem projektu je upevnit a zlepšit image města Milána a italského fotbalu." Stadio Meazza bude částečně zbourán v roce 2026 po slavnostním zahájení zimních olympijských her, které se uskuteční v současném domově milánských klubů a Interu. Katedrála bude menší než Meazza, s kapacitou 65 000 diváků oproti současným 80 000 míst. Bude zde více míst pro VIP, aby se maximalizovaly příjmy, přičemž se očekává, že Inter a Milán získají z nového stadionu každý rok nejméně 80 milionů eur. Byl vytvořen nový účet na Twitteru, který bude i nadále informovat o nejnovějším vývoji ohledně nového stadionu: @NuovoStadioMI. Existují i webové stránky www.nuovostadiomilano.com. "Nové San Siro bude pro svou silnou identitu a rozpoznatelnost nejkrásnějším stadionem na světě," uvedl prezident milánského klubu Paolo Scaroni. "Atraktivní aréna, dostupná a udržitelná pro město Milán, která usnadní růst klubů a jejich globální konkurenceschopnost." Generální ředitel společnosti Inter Alessandro Antonello dodal: "Nový milánský stadion bude v mimořádně moderní zelené oblasti, kterou bude možné obývat po celý rok. Díky nové čtvrti pro sport a volný čas a parku o rozloze 50 000 m2 bude San Siro vyhledávanou čtvrtí pro sport a zábavu."

Derby o scudetto? Nebo se Neapol nevzdá?
23/12/21 - Před vánoční přestávkou jsou Inter a Milán na čele tabulky Serie A, přičemž oba rivaly dělí čtyři body. Vyústí letošní sezóna v závod o titul mezi oběma milánskými celky? Nerazzurri Simoneho Inzaghiho mají v této sezóně neuvěřitelnou formu, když vyhráli 14 z 19 zápasů a pouze jednou prohráli, a to v říjnu s Laziem. Tým vyhrál posledních sedm zápasů v řadě a naposledy ztratil body v listopadu, kdy remizoval 1:1 s Rossoneri. Vánoční přestávka však může narušit jeho současnou aktuální formu. Inter čeká poměrně zajímavý start do roku 2022. Ligový ročník zahájí zápasy s ospalou Boloňou, nekonzistentním Laziem a houževnatou Atalantou. Tři vítězství v těchto zápasech by ho postavila do pozice, kdy by si na obhajobu ligového titulu mohl věřit ještě více. Milánští naopak budou za vánoční přestávku vděční, protože jim dává čas na uzdravení řady klíčových hráčů, kteří se v posledních týdnech zranili, například Zlatan Ibrahimovič, Rafael Leao a Ante Rebič. Ti by se měli vrátit před prvním zápasem roku 2022 proti Římu 6. ledna. Rossoneri se daří dobře zvládat krizi způsobenou zraněními a zároveň ztrácet jen minimum bodů, přičemž prohra s Neapolí a remíza s Udinese jsou vzhledem k okolnostem přijatelné. Jejich včerejší výhra 4:2 nad Empoli potvrdila, že s týmem ještě nelze nepočítat, i když mu chybí čtyři útočníci. Poslední forma Neapole naznačuje, že by se její naděje na titul mohly rychle rozplynout. Partenopei vyhráli pouze jeden z posledních pěti ligových zápasů, a i v něm si vítězství zajistili až poté, co byl gól Francka Kessieho sporně neuznán pro ofsajd. Nyní ztrácejí tři body na AC Milán a sedm na Inter, což znamená, že si v lednu nemohou dovolit ztrácet body. Naštěstí pro svěřence Luciana Spallettiho mají ze všech tří uchazečů o titul nejjednodušší start do roku 2022. Neapol se 6. ledna utká s Juventusem, což je těžký zápas, ale pak ji 9. ledna čekají provinční Sampdoria, 16. ledna Bologna, 23. ledna Salernitana a 6. února Benátky. Ztracené body z těchto zápasů, kromě střetnutí s Juventusem, by mohly zcela ukončit jejich sny o Scudettu. Ve hře zůstává i Atalana Bergamo, která má po Interu jako druhá nejlepší aktuální formu. Za Neapolí je čtvrtá a ztrácí na ní pouze jeden bod. Zatím je příliš brzy na to předpovídat, který tým skončí na konci května na vrcholu, ale Neapol se musí více soustředit, pokud chce, aby se boj o titul nezúžil na dvoučlenný závod mezi Interem a Milánem.

Podle známkování v denících byl nejlepší Darmian
22/11/21 - Podle známkování italských deníků patřil mezi nejlepší hráče včerejšího zápasu Interu proti Neapoli Matteo Darmian a Samir Handanovič. Svěřenci Simoneho Inzaghiho vybojovali na Stadio Giuseppe Meazza důležitou výhru 3:2 nad Neapolí a přiblížili se na čtyři body ke svěřencům Luciana Spallettiho a k AC Milán, který v sobotu prohrál 4:3 s Fiorentinou. Interu se po remízách s Juventusem, Atalantou a Milánem konečně podařilo porazit přímého konkurenta v boji o titul, takže závod o Scudetto je nyní otevřený. Podle deníků La Gazzetta dello Sport a Il Corriere dello Sport byl Matteo Darmian nejlepším hráčem střetnutí na Meazze. La Gazzetta ho ohodnotila známkou 7,5 a druhý deník známkou 7. Bývalý obránce Manchesteru United zaujal svým pracovním tempem a schopností důsledně útočit, aniž by se vystavoval defenzivnímu tlaku. Zvláštní je, že novináři asi zapomněli na závěr zápasu, kdy nechal Darmian dvakrát na zadní tyči volného hráče a jen s velkým štěstím hosté díky tomu nevyrovnali. Handanovič sice inkasoval dva góly, ale na vítězství Nerazzurri měl zásadní podíl, když ve druhém poločase předvedl spektakulární zákrok na Maria Ruie. V obou denících Gazzetta dostal hodnocení 7,5 (stejně jako Darmian), v Corriere dello Sport 7 a v Tuttosportu 6,5. Vysoké známky dostalo mnoho dalších hráčů Interu. Ivan Perišič, Milan Škriniar, Andrea Ranocchia, Marcelo Brozovič a Lautaro Martinez byli hodnoceni v La Gazzetta dello Sport známkou 7 a podobné hodnocení dostali i v Tuttosportu a Corriere dello Sport. Pouze Arturo Vidal a Edin Džeko byli zklamáním. Oba se představili ve druhém poločase a Vidal byl všemi třemi sportovními deníky hodnocen známkou 5,5, zatímco Džeko dostal 5 v Gazzettě a Tuttosportu a 5,5 v Corriere dello Sport.

PIF koupil Newcastle a dál přemýšlí nad Interem
14/10/21 - Po koupi většinového podílu v Newcastlu je saúdský investiční fond PIF údajně připraven investovat 1 miliardu eur do Interu Milán, ale zdroje blízké klubu popírají, že by měl být klub prodán. Podle deníku Libero jsou jednání mezi Suningem a saúdským investičním fondem v pokročilé fázi. PIF právě získal 80 % akcií klubu z Premier League za přibližně 350 milionů eur a podle informací je nyní připraven na větší investici. Jednání se Suningem začala již v loňském roce, ale byla pozastavena po dubnovém oznámení vzniku Superligy. Nyní obě strany jednají znovu a podle zprávy došlo k setkání 15. září, ve stejný den, kdy se Inter utkal v Lize mistrů s Realem Madrid. Na stole leží nabídka ve výši 1 miliardy eur a rodina Zhangů je údajně "v pokušení" ji přijmout vzhledem k tíživé finanční situaci Suningu, a tedy i Interu. Zpravodaj listu La Repubblica Franco Vanni však na Twitteru poskytl aktuální informace a napsal, že zdroje blízké klubu popírají, že by Inter měl být prodán. "Někteří říkají že se nic neděje, zatímco jiní souhlasí: Možná je to jen fáma, která měla tlačit na Newcastle," napsal Vanni. Deník Corriere della Sera tvrdí, že saúdský investiční fond PIF měl zájem o převzetí Interu, ale už to není prioritní. Nerazzurri jistě nejsou v ideální finanční situaci, protože loni v létě museli prodat Achrafa Hakimiho a Romelua Lukakua, aby vyvážili účetnictví. Začátkem května Suning dokončil finanční operaci na půjčku od Oaktree Capital ve výši 275 milionů eur pro Inter s desetiprocentním úrokem a s tříletou splatností. Předpokládá se, že Suning si chce Inter ponechat alespoň do doby, než bude schválen nový stadion, ale vzhledem k italské byrokracii to může trvat několik let.

>> Starší