FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Profil: Denzel Dumfries

16/08/21 - Denzel Dumfries si tím byl tak jistý, že si to napsal na zeď ve svém pokoji: "Jednou budu hrát za národní tým." Denzel byl živý kluk - jeden z těch, kteří se nikdy nepřestali hýbat a u nohou měli neustále míč. Možná je pochopitelné, že si Denzelovy čmáranice na zdi pokoje nikdo moc nevšímal - byl to koneckonců sen každého dítěte. Ale Denzel měl jiné představy. Jak dospíval a procházel vzestupy a pády prvních kroků ve světě fotbalu, nechával si tyhle sny nablízku.


Profil: Edin Džeko - z Teplic až do Interu

16/08/21 - Říkali mu Kloc - pouliční lampa. To bylo v době, kdy hrál za sarajevský Zeljezničar. Byl ještě malý kluk a s tátou jezdil každý den na trénink dvěma autobusy a tramvají. Byl vysoký a hrál ve středu pole. Ale víc než pouliční lampou to byla labuť. Labuť ze Sarajeva.


Hakan Çalhanoğlu začínal svou kariéru v Německu

23/06/21 - Mannheim, Bayburt. To jsou města, která vyprávějí o kořenech Hakana Çalhanoğlu, o jeho fotbalových začátcích, vývoji a cestě.


Simone Inzaghi bude novým trenérem Interu
28/05/21 - Přestože Simone Inzaghi slíbil Laziu prodloužení smlouvy nakonec druhé vylepšené nabídce od Interu neodolal. Římský klub vydal prohlášení, v kterém odchod trenéra potvrdil. Lazio skončilo v tomto ročníku šesté a kvalifikovalo se do Evropské ligy. Původně měl v klubu, s kterým získal během 4 sezon italský pohár a dva superpoháry, prodloužit smlouvu o tři roky. V Laziu přitom ani neměl být. V dubnu 2016 měl jen dokoučovat za odvolaného Pioliho sezonu, aby ho v té další nahradil Bielsa. Argentinec si to však po týdnu rozmyslel a tak se Inzaghi do pozice hlavního trenéra vrátil natrvalo. Předtím zde působil jen u mládeže. Simone se již s klubem a fanoušky rozloučil: "Děkuji klubu, prezidentovi, hráčům a fanouškům, kteří mě během těchto skvělých 22 let jako hráče a trenéra doprovázeli. Bojovali jsme a vyhrávali jsme společně. Tyto barvy vždy zůstanou v mém srdci: Biancocelesti bude navždy součástí mé duše." Jeho slavnější bratr Filippo má bohatší kariéru na kluby, ale chudší na poháry. S trénováním začínal také u mládeže, ale v AC Milán, sezonu vedl A-tým, dva roky byl v Benátkách a rok v Boloni. Nyní po dvou sezonách skončil v Beneventu, které přivedl k sestupu do Serie B. V trénování je tak úspěšnější Simone. Inter se rozhodl pro nového trenéra rychle. V médiích se mluvilo také o Sarrim a hlavně Allegrim, kteří mají stejně jako Conte ve své minulosti Juventus. Allegri však narozdíl od něj, dal přednost právě druhému angažmá v turínskému klubu, u kterého skončil Pirlo. Dalšími kandidáty údajně byli i Siniša Mihajlovič, Paulo Fonseca nebo Walter Zenga. Simone má podepsat dvouletou smlouvu s ročním platem 4 miliónů eur plus 1 milión v bonusech.

Zakletý Christian Eriksen - profil
13/11/20 - Na konci ledna letošního roku se Interu povedl skvělý transfer. Z Tottenhamu Hotspur získal jednu z jeho největších hvězd Christiana Eriksena. Fanoušci Interu byli nadšení, přesně takového hráče tým potřeboval. Jenže Eriksen se doposud nedokázal přizpůsobit italskému fotbalu a na hřišti je doslova neviditelný. Navíc na něm nejsou znát emoce, a tak není jasné, jak moc se v černomodrém dresu snaží. Contemu dochází trpělivost a je možné, že dánský reprezentovat v lednu odejde. Jaký je Eriksen člověk? Znáte jeho minulost?

Eriksen přišel z Anglie velmi levně a to za pouhých 27 milionů eur. V té době byla přitom jeho hodnota okolo 90 milionů! Nerazzurri uspěli kvůli tomu, že dánskému záložníkovi končila v Tottenhamu v létě smlouva a dopředu deklaroval, že chce po 7 letech změnu a klub opustí. Fanoušci Interu byli nadšení, spolu s dalšími letními posilami byl tým nabytý tak, že letos v boji o scudetto byl spolu s Juventusem největším favoritem.

Osm let bez zápasu a Tommaso Berni končí
04/09/20 - Lidovky.cz píší o konci kariéry náhradního brankáře Interu Tommase Berniho. Smlouva mu skončila 1.září. Berni byl oblíbeným. Když se zrovna nevešel do zápasové nominace, šel fandit do kotle na Curva Nord. Po pěti letech, během kterých za Nerazzurri neodehrál jediné utkání a obdržel dvě červené karty, ale svérázný gólman s vyholenou hlavou končí. Na besedách probíral všemožná témata, v šatně zase pomáhal mladým hráčům se začleněním do kolektivu, na členy realizačního týmu neustále vymýšlel nějaké vtípky.

Profil: Vratislav Greško
12/06/18 - V pátek 15.června se v Italském kulturním institutu na Malé Straně v Praze koná oslava 15 let založení Inter Clubu Cechia Nerazzurra. Všichni fanoušci Interu jsou zváni a pokud dorazí, mohou se zde setkat s bývalým hráčem Interu Milán – slovenským obráncem Vratislavem Greškem, který v týmu plném hvězd v sezoně 2001/02 až do posledního kola bojoval o scudetto a v Poháru UEFA skončil v semifinále. Přinášíme vám jeho profil.

Narodil se 24.července 1977 v obci Tajov nedaleko Banské Bystrice. Jeho prvním ligovým klubem byla FK Dukla Banská Bystrica.

Van der Meyde: Rozvod, alkohol, drogy
23/02/17 -
23/02/17 - Andy van der Meyde ukončil profesionální kariéru v únoru 2011 v pouhých 31 letech. O rok a půl později vydal svou biografii "Bez milosti", v které se přiznal k dlouho trvajícím osobním problémům. Pil alkohol, prohrával peníze v hazardních hrách, bral drogy a chodil do strip barů. Zároveň mu utekla manželka a jedno dítě mělo vážné zdravotní potíže. Tuto neděli se znovu ukáže na San Siru. V dresu bývalých hráčů nerazzurri se v týmu Inter Forever postaví proti Legendám AS Řím.

Ljajič odmítal zpívat hymnu, Mihajlovič ho zavrhl
03/09/15 -
Fiorentina, Roma a teď Inter. Adem Ljajič přidal do své kariéry v Itálii další kapitolu. Doufá, že přichází v pravý čas, aby naplno ukázal, co v něm je. Začínal v Partizanu, v roce 2009 získal Manchester United na hráče opci, ale nakonec ji nevyužil. Ofenzivní záložník nebo útočník tak šel do Florencie.

Melo je v Interu. Proč?
02/09/15 -
Proč? Nechápou někteří fanoušci a není jich málo. Proč klub koupil Felipe Mela? Jaký k tomu měl důvod? Vždyť ještě nedávno hrál za nenáviděný Juventus. Z Turína přitom odcházel zadními dveřmi. Bianconeri za něj zaplatili 25 milionů Fiorentině a od Galatasaray dostali pouze 8,5 milionu. Navíc je mu 32 let!

>> Starší