FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Lukaku se jako první trefil pětkrát po sobě

23/02/21 - Inter v Derby della Madonnina potvrdil, že je nejofenzivnější tým soutěže. Po dalších třech vstřelených brankách jich má po 23 kolech Serie A na kontě již 57. Lepší byl v historii pouze dvakrát! V sezoně 1949/50 a 1950/51. Stále platí, že Inter je i nejlepší v gólech hlavou. Celkem jich má jedenáct, nejlepší střelcem je Lautaro, který hlavičkoval do sítě již třikrát. Žádný jiný hráč v Serii A není lepší.


Podle mnoha statistik patří Inter k nejlepším
24/10/16 -
24/10/16 - Po posledních ligových zápasech Interu, kdy doma remizoval s Boloňou a pak prohrál postupně s AS Řím, Cagliari i Atalantou Bergamo, se fanoušci vzácně shodnou, že Inter hraje doslova tragicky a trenér Frank de Boer je po pouhých třech týdnech na vyhazov. A to jsme ještě nezmínili doslova bídné všechny tři zápasy v Evropské lize, kde jen díky štěstí dokázali milánští aspoň porazit Southampton a mohou stále myslet na postup ze skupiny. Prostě Interu to vůbec nejde a tak je otázkou, co za tím vězí. Špatní hráči, jejich sebevědomí, taktika, trenér nebo souhra náhod? Nerazzurri jsou po 9.kole Serie A až na 14.místě a z odehraných zápasů může divák nabýt dojmu, že tým nepředvedl vůbec nic, dostal se jen do několika málo šancí a šance na lepší zítřky v současném stavu snad ani není možná. Při pohledu na týmové statistiky to však vůbec není pravda. V následujícím článku se na to podíváme detailněji a věřím, že můžete být hodně ale hodně překvapeni. Mě z nich totiž vyplývá, že stačí začít proměňovat šance, vyvarovat se individuálních chyb, z toho získat sebevědomí a Inter musí být nahoře. Dokonce někde kolem třetího místa.

Hráči Interu Milán málo běhají a nezískávají míče
04/11/15 -
Vedení Serie A si vede oficiální statistiku týmů a hráčů v několika disciplínách. Samozřejmostí je, že se počítají vstřelené góly a asistence. Sčítají se i centry, měří se pohyb hráčů a kolik míčů dokázali vybojovat. A jsou to zajímavá čísla. To, že Inter dává málo gólů, víme, ale pojďme se podívat na další statistiky.

Inter klesl, v návštěvnosti je třetí
10/07/15 -
10/07/12 - Sezóna 2014/2015 skončila velkým neúspěchem na hřišti a bohužel i v hledišti. Nepřesvědčivé výkony se promítly do návštěvnosti, která klesla za poslední sezónu o 8 874 diváků na jeden zápas. Oproti předešlým letům je propad fanoušků na San Siru ještě markantnější.

Nejvíce permanentek prodal Inter
06/05/14 -
Nejvíce prodaných permanentek v letošní sezóně hlásí Inter Milán. Sezónní lístek si koupilo 30 729 fanoušků. Přesto není důvod k nějakému velkému jásotu. Letos se prodalo o 4 497 permic méně než loni. Pokles je čtvrtou sezónu po sobě.

Pokud se podíváme na ostatní soupeře v Serii A, zjistíme, že na druhém místě je Juventus, následuje AS Roma, čtvrtá Fiorentina, pátý druhý celek z Milána AC. Největší nárůst má Fiorentina, přes 11 000 nových permanentkářů přilákaly nové posily. Některé týmy počty neuvádí.

Inter vyhrál návštěvnost
26/08/13 -
26/08/13 - Nová sezóna začala, přesto se ještě podíváme na tu skončenou z pohledu návštěvnosti. Zatímco v sezóně 2011/2012 skončil Inter druhý za AC, loni černomodří rivala porazili o více než tři tisíce diváků a celou Serii A s průměrem 46 654 diváků vyhráli. Oproti předešlé sezóně je to nárůst o 990 diváků na jeden zápas. Po tak tragické sezóně je to jedna z mála pozitivních věcí.

Zajímavosti z tohoto ročníku Serie A
30/05/13 - 31/05/13 - Přestože se na většinu zápasů nedalo dívat a Inter skončil v tabulce až devátý, udržel si nejvyšší návštěvnost? Byl někdo v lize v počtu žlutých karet horší než Juan Jesus? Kopal někdo méně penalt než Inter? Vybíráme další zajímavosti z tohoto ročníku Serie A z pohledu Interu nebo jeho hráčů - disciplínu, poločasové výsledky, penalty, návštěvnost, počet použitých hráčů, formu z posledních zápasů.

V disciplíně si tým vedl překvapivě velmi dobře. Pokud budeme počítat za červenou kartu 3 body a 1 bod za žlutou, je Inter třetí nejlepší s bilancí 4+83. Druhá Neapol má 0+89, první Juventus 1+77.

Nejtrestanějším hráčem Interu je Juan Jesus, který obdržel 15 žlutých karet a jednu červenou. Celkově je při zachování stejného způsobu bodování čtvrtý v lize. Pouze Conti z Cagliari nasbíral o jednu žlutou kartu víc. Zajímavé je, že Stramaccioni nebyl z lavičky vykázán ani jednou.

Úspěšnost se soupeři v sezóně 2012/2013
29/05/13 -
29/05/13 - Katastrofální sezóna už je naštěstí za námi, Inter se nedokázal probojovat do fotbalové Evropy a skončil v Serii A devátý.

V sezóně byly jen čtyři týmy, které dokázali černomodří porazit doma i venku. Sestupující Pescaru, Chievo, Catanii a Sampdorii Janov. Kladnou bilanci měl překvapivě v derby s AC, se kterým dokázal vyhrát a remizovat. Mistrovský Juventus je v tabulce na sedmém místě. Nejméně se týmu dařilo s Atalantou Bergamo, Laziem, Sienou a Udinese. S těmito kluby Inter nezískal ani bod, obzvlášť u Bergama a hlavně u sestupující Sieny je to velké zklamaní.

Nová úloha Milita?
28/10/12 - 28/10/12 - Diego Milito nastrieľal doposiaľ v drese Interu 67 gólov. V prebiehajúcej sezóne sa Argentínčanovi až tak strelecky nedarí. Na šťastie, ale iné štatistiky ukazujú, aký dôležitý je Diego pre tým Andreu Stramaccionieho.

V októbri sa Milito ani raz netešil zo streleného gólu do súperovej siete. Posledný gól strelil ešte 30. septembra vo víťaznom zápase s Fiorentinou. Aj napriek tomu ho tréner Interu nemá v pláne posadiť na lavičku.

Ako ukazujú štatistiky v posedných týždňoch, Il Principe plní úplne inú úlohu. Tréneri s ktorými sa Milito doposiaľ stretol ho zaradili stále na hrot útoku. Hlavnou úlohou Milita bolo strieľanie gólov. Teraz je Argentínčan "na papieri" stále hrotovým útočníkom.

Nejvíce permanentek prodal Inter
02/01/12 -
02/01/12 - Nejvíce prodaných permanentek v letošní sezóně hlásí Inter Milán. Přesto není důvod k nějakému velkému jásotu. Loni prodal Inter 42 315 permic, letos 36 890, což je pokles o 5 425 diváků sezónních lístků. Černomodří prodali o skoro šest tisíc permanentek více než druhý AC Milán. Za posledních deset se jedná o druhý nejhorší výsledek, méně se prodalo jen v sezóně 2006/2007. Pokles diváků Interu je zřejmý i u letošní návštěvnosti, letos zatím jen dvě návštěvy překročily padesátitisícovou hranici, na Juventus a Neapol, zbylých šest bylo nižších. Loni přitom nebyla žádná návštěva pod padesátitisícovou hranici.

>> Starší