FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Historie loga Interu Milán
18/01/21 - Jak se v historii vyvíjelo logo Interu Milán? Inter byl založen v roce 1908 po oddělení od Kriketového a fotbalového klubu Milán, z kterého vznikl dnešní AC Milán. Skupina tehdejších členů nesouhlasila s jeho vedením a chtěla, aby za tým mohli hrát i cizinci. Proto se nový tým v překladu jmenuje "Mezinárodní".

Jeho první odznak navrhl v roce 1908 malíř Giorgio Muggiani a byl inspirován anglickými kluby. Zůstala v něm černá barva, ale červená byla nahrazena modrou. Byl to kruhový odznak s propletenými písmeny FCIM.

1971: Prohra 1-7, plechovka a opakování zápasu
01/12/20 - Na den přesně a bez jednoho roku před 50 lety se konal první a do dneška jediný platný vzájemný zápas Borussie Monchengladbach a Interu Milán v evropských pohárech hraný v Německu. Branka tehdy nepadla a Inter díky výhře 4-2 ze San Sira postoupil do čtvrtfinále. Co vše však tomu předcházelo je více než zajímavé! Vypadnutí dvojnásobného vítěze bundesligy vyvolalo v Německu velkou vlnu nenávisti proti Italům.

Jednalo se vlastně totiž o již třetí zápas. První duel se hrál 20.října 1971 a Borussia vyhrála na svém stadionu Bökelberg 7:1! UEFA ale později zápas anulovala, protože útočník Interu Roberto Boninsegna byl zasažen plechovkou od limonády a musel být již ve 28.minutě vystřídán. Němcům byl zavřen stadion a třetí zápas se po dlouhých dohadech hrál v Berlíně. Uvažovalo se kontumaci 2-0 ve prospěch Interu, ale v regulích takovéto případy UEFA neměla. Legendární je utkání i tím, že nebylo kvůli neshodě o zaplacení nákladů na výrobu televizního přenosu vysíláno.

Před 50 lety Inter vyhrál PMEZ
07/06/15 -
Je tomu 50 let, co Inter hrál své druhé finále PMEZ, a znovu vyhrál. 27.května 1965 porazil na svém stadionu portugalskou Benfiku 1-0. Díky členovi fanklubu Cechia Nerazzurra Václavu Motlíčkovi si můžeme tento zápas připomenout. Fotky z jeho alba ukazují články a obrázky, které tehdy vyšly v československém tisku.

Simoni: Inter je morálním vítězem Scudetta 1998
18/09/13 - Gigi Simoni 18/09/13 - Derby d'Italia vždy oživuje staré vzpomínky. Fanoušci Interu a celý klub si určitě neradi vzpomenou na skandál Calciopoli, v kterém bylo prokázáno, že Juventus korumpoval rozhodčí a potvrdilo se tak to, co si Interisté roky mysleli. Stejné to bylo i v roce 1998, kdy Inter vedl trenér Gigi Simoni. V tomto roce se odehrálo jedno z nejvíce neslavných zápasů mezi největšími italskými rivaly. Pozdější vyšetřování v roce 2006 se však tak daleko do minulosti nedostalo a Juventus za tento zápas nebyl nikdy potrestán. V přiloženém videu se můžete o skandálním řízení rozhodčího přesvědčit sami.

"Z mého pohledu je morálním vítězem Derby d’Italia z roku 1998 Inter," říká Simoni po letech. "Po jasném faulu Marka Iuliana na Ronalda rozhodčí odmítl zapískat penaltu." V 71.minutě byl trenér za protesty vykázán z lavičky, pár minut na to byl vyloučen i jeho hráč Ze Elias po zákroku, které doposud rozhodčí ani netrestal. Juventus tehdy vyhrál 1-0 a tři kola před koncem byl najednou blízko scudetta. Inter se po zářezu psychicky rozložil a tým, který v předchozích zápasech jenom vyhrával, šlapal jako hodinky a porazil třeba AC Milán 3-0, vyhrál z posledních tří zápasů jediný, kdy už o nic nešlo.

Andreolli: Dres si musím zasloužit
18/08/13 - 18/08/13 - Marco Andreolli se po letech vrátil do klubu, kde jako mladý začínal. Příprava pod trenérem Mazzarrim se mu však příliš nepovedla. "Byla to těžká letní příprava, ale tak to má být. V USA jsme se střetli s velmi kvalitními týmy, které byly trochu před námi. Přesto to mělo pro nás pozitivní přínos," řekl italský bek o americkém turnaji, v kterém milánský klub skončil z osmi týmů na sedmé příčce.

"Jakou mám v obraně pozici? Loni jsem více méně polovinu sezony hrál v tříčlenné obraně pod Corinim. Bylo to pohodlné, takže z tohoto hlediska se dá říct, že mám trochu výhodu než jiní spoluhráči. Pak samozřejmě každý trenér má své vlastní nápady a žádá něco konkrétního. Takže se budeme postupně poznávat a musíme pochopit, co od nás chce."

Turnaj v New Yorku: 1.AC, 2.Inter, 3.Sparta. Scifi?
16/07/13 -
16/07/13 - Oba milánské týmy spolu se Spartou na jednom turnaji hraném v USA? Ne, to není vtip. Vše se stalo v roce 1969 v New Yorku na původním stadionu Yankee. Konal se zde 4.ročník turnaje zvaného Americký pohár šampionů. Kromě zmíněných mužstev se ho ještě zúčastnil řecký Panathinaikos Atény. V semifinále porazil AC Milán Panathinakos 4-0 a Inter před 30 tisíci diváky Spartu až na penalty. Pražané vedli ještě minutu před koncem 2-1, pak ale svým druhým gólem vyrovnal z přímého kopu Angelo Domenghini. O postupujícím rozhodly penalty, nerazzurri vyhráli 4-3. O průběhu utkání si můžete přečíst z dobového výstřižku novin.

Potápějící se loď s hadem ve znaku
25/06/13 -
25/06/13 - José Mourinho a Velký Inter číslo dvě je zapomenut. Madridské finále je daleká minulost. Jak se Interu dařilo po odchodu slavného trenéra z klubu? Pojďme si shrnout tři sezony, během kterých se na lavičce černomodrých vystřídalo mnoho osobností. Ani jedna však klub nedokázala vrátit na vrchol. V tabulce Serie A se propadl až na letošní ostudnou devátou příčku.

Před 14 lety zemřel Helenio Herrera
09/11/11 -
Helenio Herrera
09/11/11 - Je tomu právě dnes již 14 let, co v Benátkách zemřela legenda černomodrých barev, zlatý trenér Helenio Herrera. Rodákovi z argentinského Buenos Aires bylo sedmaosmdesát let.

O Herrerovi kolují mnohé historky. Říká se, že byl na hráče přehnaně tvrdý, také proto mu navždy zůstala přezdívka „Diktátor“. Byl to právě on, kdo k naprosté dokonalosti dovedl tzv. „catenaccio“, herní styl, s nímž v 60. letech dobyl celý fotbalový svět. V roce 1955 ve funkci prezidenta nahradil Angelo Moratti odcházejícího Carla Masseroniho a právě Morattiho zásluhou se Inter dostal ke svému vůbec nejúspěšnějšímu období vůbec. Moratti do týmu přivedl Itala Allodiho, kterýžto platil za nejlepšího sportovního ředitele v Calciu, a který dokázal uskutečnit jakýkoli přestup. Jako mladý byl angažován Peppino Prisco, začínající advokát, který miloval Inter celý život a poté, co bojoval za Itálii ve 2. světové válce, zůstal věrným Interistou až do své smrti.

Panděv všem děkuje, Julio Cesar chtěl odjet na koni
16/03/11 - Pandev 16/03/11 - Včerejší zápas proti Bayernu rozhodl v 88.minutě Goran Panděv. Přesně ten Panděv, na kterého se valí kritika ze všech stran, protože nedokáže ve vyložené šanci skórovat. "Eto'o mi dal skvělý míč, to jsem nemohl nedat. Děkuji každému, klubu, spoluhráčům, kteří př i mě stáli i v těžkých časech. Nejsem někdo, kdo dá 20 nebo 30 branek za sezony, ale někdo kdo pracuje tvrdě pro tým a když k tomu přijdou i góly, je to velmi důležité," řekl Panděv.

Každý mi říkal, že bych mohl skórovat a tím bychom vyhráli zápas. Spoluhráčům bych chtěl opravdu poděkovat, gól slavili se mnou a dělali si ze mě legraci. Tento gól přišel pro mě v důležitý čas, jsem šťastný. Teď musím pokračovat v práci, určitě se ale cítím lépe než předtím," řekl makedonský reprezentant, který při oslavě svlékl dres a viděl žlutou kartu.

Díky třetímu gólu se velmi ulevilo i brankáři Julio Cesarovi. Brazilec stejně jako v prvním utkání předvedl kiks, lehkou střelu Robbena nedokázal zpracovat do rukou a vyražený míč vrátil do brány Gomez. Stejně jako v Miláně.

FC Internazionale slaví 103 let
09/03/11 - 09/03/11 - Psal se 9. březen roku 1908, když se parta fotbalových nadšenců odebrala z milánské vinárny Toscana do bohémské restaurace Orologio poblíž Dómu, kde se těsně před půlnocí navždy vytvořil klub FC Internazionale Milano. Ono "i" v názvu bylo původně malé, aby ukazovalo klubovou nezávislost a otevřenost vůči všem, později se ovšem přezdívka Inter natolik vžila, že se počáteční písmeno upravilo na velké "I". Inter je spolu městským rivalem AC značkou města Milán, patřícího do regionu Lombardie v severní Itálii.

Barvami klubu se stala černá a modrá, odtud tedy proslulá přezdívka Nerazzurri. Klubové barvy i znak navrhnul malíř Giorgio Muggiani, jeden ze 43 bývalých členů AC Milán, kteří však AC opustili z nelibosti k tomu, že AC odmítal do svých řad přijímat cizince a fungoval až příliš uzavřeně. Byla to právě skupina těchto 43 disidentů, kteří oné březnové noci roku 1908 s půlnočními údery zvonice Dómu připíjeli na oslavu nového klubu - Interu.

>> Starší