FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Steven Zhang o finanční situaci klubu
09/06/21 - Prezident Interu Steven Zhang sa konečne vyjadril k situácií klubu: "Chceme jednoznačne byť naďalej kompetitivní, ale musíme po tomto prestupovom období byť vo finančnom surpluse, čiže zarobiť. Počas pandémie sme stratili a strácame milióny a milióny eur kvôli zavretým štadiónom a obmedzení určitých komerčných aktivít. Prestupové obdobie je možnosť, ako tieto peniaze získať späť. A musíme samozrejme znížiť naše výdavky." "Cieľ na ďalšiu sezónu je ako som už spomínal, zostať kompetitivní a dúfať, že sa nám podarí ísť aj do ďalších kôl Ligy Majstrov. Klub ako Inter musí bojovať o najvyššie priečky v Taliansku ako aj v Európe, a práve Európa je dôležitá aj z ekonomického hľadiska." "Inzaghi je tréner ktorý sa dokonale spája s myšlienkami klubu. Má skúsenosti a perfektne pasuje k nášmu mužstvu. Dúfam že ho fanúšikovia budú podporovať a dajú mu čas, aby sme aj naďalej pokračovali v našom výhernom dlhoročnom projekte." "Od kedy Suning zakúpil Inter sme si predstavovali Conteho ako ideálneho trénera pre dosiahnutie našich cieľov. Veľa sme do neho aj do tohto mužstva investovali. Už minulý rok pandémia zasiahla naše príjmy ale aj napriek tomu sme pokračovali sním s istotou, že vyhráme trofej. Teraz je ale finančná situácia naozaj vážna a nemohli sme to už nechať len tak. To čo on nepovažoval za dôležité, pre klub dôležité bolo. A naopak. Conte je top tréner, ale ja ako prezident musím v prvom rade myslieť na zdravie klubu."

Marotta vysvětlil Superligu a promluvil s Ultras
28/05/21 - Ředitel Interu Beppe Marotta popsal vznik Superligy jako akt zoufalství od 12 klubů: "Nebylo to racionální ani logické, ale vyslali jsme tím signál. Velké kluby, které patří k nejvíce exponovaným na evropské scéně, si uvědomily, že při pandemii jejich dluhy jenom rostou." "Italský a evropský fotbalový model dnes nefunguje. Instituce musí zasáhnout, aby vytvořily udržitelný model. Pandemie pouze prohloubila obtížnou situaci, ve které se už svět fotbalu nacházel. Čelíme velmi znepokojivému scénáři. Náklady nezadržitelně rostou, ale zdroje nejsou efektivně využívány. Existují dva typy příjmů: televizní práva a prodej lístků. My jako Inter jsme v této sezóně přišli o 70 mil. eur z příjmů na stadionu. To jsou mzdy pro naše zaměstnance na čtyři měsíce." Ultras ve středu navštívili sídlo klubu a Marotta prozradil, co jim řekl. "Myslel jsem, že nejjednodušší věcí bude mluvit se třemi zástupci. Nastínil jsem jim situaci v klubu, který prochází těžkým obdobím. Následně vydali prohlášení potvrzující, že tomu porozuměli." "Ve fotbale často platí, že ti, kteří utratí nejvíce peněz, nakonec vyhrají. Je ale také pravda, že můžete vyhrát i bez velkých investic. Tuto propast musíte překlenout kompetencí a motivací. Hráči a fanoušci musí být o situaci informováni, všichni musíme snížit náklady."

Bezprostřední pocity týmu při oslavách
24/05/21 - Eriksen: "Jsem šťastný. Byla to dlouhá a neobvyklá sezóna, ale nyní je to skvělé. Chci to oslavit s fanoušky, kteří mi hodně chyběli, a vyhrát další Scudetto." Hakimi: "Jsem velmi šťastný za fanoušky Interu, vyhrát tady je významné. Zpočátku to pro mě bylo těžké, pak se to s pomocí Lautara a ostatních stalo jednodušším. Jsem zde velmi šťastný, Nevím, co se stane příští rok. Jsem však rád, že jsem tady. V Interu jsem se toho hodně naučil a jsem za to také šťastný. Vždy se musíte zlepšovat a tento tým je schopný dělat velké věci i v budoucnu." De Vrij: "Dnes cítím obrovskou radost, nemohu setřít úsměv z tváře. Je to pocit, na který nezapomenu, to jsou cíle, které mají fotbalisté během své kariéry, a je úžasné, když jich dosáhnete." "Dostat do rukou trofej bylo úžasné. Tohoto úspěchu jsme dosáhli díky obětavostí a tvrdou prací po dlouhou dobu. Všichni jsme projevili ochotu získat tento triumf. Zeď v obraně? Vždycky jsem do toho dával vše, jako všichni ostatní. Pomáhali jsme si navzájem a byli jsme jednotní." Ranocchia: "Jsem tak šťastný! Po tolika letech je to skvělý pocit uspokojení ... Je to opravdu emotivní a mnozí z nás to zažívají poprvé. To vše je zvláštní." Darmian: "Toto je zasloužený úspěch, takže je správné, že si ho užíváme. Můj syn má dva roky, budu mu moct vyprávět o tomto nezapomenutelném dni, až vyroste." Asisten Stellini: "Je to úžasný okamžik. Důležitý klub s velkou fanouškovskou základnou jako je Inter, by neměl tak dlouho čekat, aby zažil takovou radost. V Itálii jsme dosáhli vynikajících výsledků díky fantastické skupině a tento projekt by měl pokračovat. Klub nám na to dá odpovědi, pokud tento projekt bude pokračovat, máme nadšení a touhu posunout se vpřed. Když pracujete s nejlepším koučem, všechny projekty musí být na vysoké úrovni. Nyní máme tým, který vyniká v Itálii a má ambice prosadit se i v Evropě - to je náš cíl. Je to triumf, který si lze jen těžko představit a zkonstruovat. Je to výsledek mimořádné práce každého, a proto je třeba, aby se Inter snažil dál prosazovat a měl energii k dalšímu růstu."

Oriali: Skvělý tým a Conte, co bude ale dál?
21/05/21 - Zůstane Conte v Interu? To je zásadní otázka pro každého fanouška Interu. Stejná se řešila i po konci minulé sezony a prohře ve finále Evropské lize. Zatímco tehdy se kouči nelíbilo prostředí v klubu, kdy utíkaly do médií interní informace, nyní jsou problémy finanční. Kvůli epidemii COVID-19 a uzavřeným stadionům chybí klubům peníze. Hráčská legenda Interu byla jmenována technickým manažerem v roce 2019. S Antoniem Contem pracovala předtím v italském národním týmu. "Tavecchio mi zavolal v roce 2014 a nabídl mi, abych se stal italským týmovým manažerem. Nikdy jsem s Contem nepracoval, takže jsme se setkali v Miláně a trvalo nám pět minut, než jsme pochopili, že vidíme věci stejně," řekl Oriali pro La Gazzetta dello Sport. "Jeho příprava je neuvěřitelná. Mohli byste viděli, jak moc je Inter organizován, je to orchestr dokonale režírovaný Contem. Velikost trenéra je definována schopností vybrat si do jeho týmu ty správné lidi a totéž platí o ředitelích, jako je Marotta," pokračoval Oriali. Hádka Lautara s Contem během zápasu proti Romě? Vzduch vyčistil "boxerský zápas" v Appiano Gentile. "Všechno bylo vyřešeno už na konci zápasu, když se Lautaro omluvil trenérovi a spoluhráčům. Lukaku a Ranocchia boxerský zápas vymysleli a to je další důkaz, že se jedná o skvělou a jednotnou skupinu. "Bylo postaveno něco důležitého a může to nějakou dobu vydržet." Ohledně příští sezóny však stále přetrvávají problémy. Společnost Oaktree Capital půjčila společnosti Suning 275 mil. eur, ale nekoupila žádné akcie Interu. Bojí se Oriali další sezony? "Mám obavy, protože zatím neexistuje žádný program pro předsezónní přípravu, nejsou žádné termíny, nic se nám neříká. Každý musí nejprve pochopit plány vlastníků." Inter minulý týden prohrál s Juventusem 3:2, ale rozhodčí Gianpaolo Calvarese se dostal na titulní stránky díky několika kontroverzními rozhodnutími. "Je mi ho líto, protože se blíží ke konci své kariéry. Byla to dobrá kariéra a každý si tento zápas bude pamatovat. Je však pravda, že nám někdy rozhodčí nepomáhají."

Conte srovnal Inter s Juventusem, který vedl

02/05/21 - Novináři Conteho po utkání v Crotone požádali, zda by mohl srovnat své nynější působení v Interu s Juventusem, který vedl v letech 2011–2014. Tehdy převzal neúspěšný tým, který hned v následující sezoně dovedl ke scudettu a ani jednou s ním neprohrál. Scudetto si si pak s ním ještě dvakrát zopakoval, než z klubu kvůli přestupové politice odešel. Bylo to v Interu obtížnější?


Handanovič: Nejhladovější Inter, za jaký jsem hrál

21/02/21 - Méně než minuta. 52 sekund, které mohly změnit příběh derby. K žádné změně však nedošlo, díky jednomu muži - Samiru Handanovičovi. Rossoneri měli na začátku druhého poločasu tlak a tří obrovské šance a všechny tento brankář skvělými zákroky zlikvidoval. Nejprve Slovinec skočil jako kočka, aby zablokoval dvě hlavičky Zlatana Ibrahimoviče. Potom vyrazil Tonaliho střelu. Udržel tím vedení Interu 1:0, což byla pro další vývoj zápasu jasná výhoda.


Rozhovor s Lautarem: Jsme jednotní!

21/02/21 - Agresivní, divoký, nemilosrdný. Lautaro Martinez nabitý energií v derby všechny oslnil: San Siro bylo jeho pódiem. Rossoneri na něj pořádali hon, ale nebyli schopni ho zastavit. Lautaro byl sebejistý od samého začátku zápasu a také otevřel skóre hlavičkou. Pak i zvýšil na 2:0, aby zhatil plány AC Milán na obrat. Argentinec má skvělou bilanci, v Serii A se letos podílel již na 17 gólech (13 gólů, 4 asistence) a v tomto ohledu tak již vyrovnal svoje statistiky z minulé sezóny.


Conte: Minulá sezóna byla anomálií
16/11/20 - Antonio Conte se v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport vyjádřil ke spoustě tématům. "Můj plat závisí na tom, co jsem ve své kariéře dokázal. Nikdo vám ve fotbale nedá nic zadarmo, ani Liverpool Jürgena Kloppa v prvních čtyřech letech nic nevyhrál. Chtělo to čas a důležité podpisy v každé sezóně. Díky tomu vybudujete tým, který bude mezi nejlepšími na světě."

Conte: Šance musíme využívat
01/11/20 - Inter dnes přišel o bod, po té co remizoval na domácím trávníku s Parmou 2:2. Po zápase měl Antonio Conté při odpovědi na otázky novinářů následující slova.

Jak hodnotíte výkonnost týmu?

"Byl to zápas, kde jsme museli jít nadoraz, abychom měli aspoň bod. Není to poprvé, co jsme dominovali a skoro prohráli. To je fotbal: pokud nedáte gól, budete potrestáni. Opět jsme udělali spoustu chyb, měli jsme vytěžit z našich šancí víc. Nebyli jsme přesní, zase... Musíme se pokusit zlepšit, musíme být odhodlanější a nemilosrdnější, využívat šance, jinak nemůžeme uspět."

Ausilio: Na Messiho, Kanteho i Chiesu nemáme
02/09/20 - Sportovní ředitel Interu Piero Ausilio se vyjádřil k přestupovým spekulacím. Nepřijde Lionel Messi, N’Golo Kante ani Federico Chiesa. Odejít může Marcelo Brozovič.

Ausilio pro Sportitalia překvapivě řekl, že s Messim Inter nikdy nejednal. "Všechno co můžu říct je, že vidět Messiho v Interu je nemožné. Nikdy žádná jednání jakéhokoliv druhu nebyla. Je správné si to jednou provždy vyjasnit, pro všechny: Inter si takovéto transfery vůbec nemůže dovolit, je to mimo naše ekonomické možnosti. Doufám, že to bylo naposledy, co se o tom mluvilo."

>> Starší