FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Suning prý plánuje prodat zadlužený Inter
17/08/21 - Zprávy z Itálie tvrdí, že Suning reálně riskuje ztrátu kontroly nad Interem, pokud v příštích 36 měsících nezíská 340 milionů eur, protože jeho dluhy údajně dosahují 700 milionů eur. Včera večer měl být odvysílán díl investigativního pořadu Report televize RAI 3 o finanční krizi ve fotbale, ale noviny Il Fatto Quotidiano přinášejí několik předběžných odhalení konkrétně o situaci v Interu, který v květnu získal titul v Serii A. Upozorňují na to, že investiční fond Oaktree půjčil 275 milionů eur společnosti Great Horizon, holdingu, který vlastní 68 % Interu. Problémem je, že to nejsou jediné peníze, které si Suning půjčil, aby udržel klub nad vodou, a celkový dluh prý nyní dosahuje přibližně 700 milionů eur. Na obzoru jsou také všechny termíny, takže půjčka od Oaktree musí být splacena do tří let s devítiprocentním ročním úrokem, což za tři roky činí 72 milionů eur. Po připočtení původní půjčky to znamená, že Suning musí během následujících 36 měsíců najít 340 milionů eur na splacení půjčky Oaktree. Alternativou je, že holding, a tedy i klub, bude převzat podobným způsobem, jako se to stalo v případě bývalého prezidenta AC Milán Yonghong Li u vysoce úročené půjčky od společnosti Elliott Management. To ale není vše, protože Il Fatto Quotidiano poukazuje také na dluhopisy v hodnotě 375 milionů eur, které musí být splaceny do prosince 2022, což by bylo obtížné i v nejlepších časech, ale ještě obtížnější, když klub hospodaří se ztrátou a jeho mzdové a provozní náklady jsou vyšší než příjmy. Zpravodaj deníku Il Sole 24 Ore Carlo Festa na Twitteru tvrdí, že Suning prodává hráče, aby měl vyrovnané účetnictví a klub byl atraktivní pro kompletní převzetí. Trvá na tom, že nabídka 700 milionů eur od BC Partners, která byla v létě odmítnuta, byla odmítnuta jen proto, že si Inter myslel, že bude v nově vznikající Superlize, což byl projekt, který byl oznámen a pak se během 48 hodin zhroutil. Festa tvrdí, že nyní by se Suning spokojil s tím, kdyby za prodej Interu dostal 600 milionů eur.

BC Partners chtějí novou mediální firmu
18/01/21 - Zájemci o většinový podíl v Interu, BC Partners, mají plán, jak ekonomicky využít potenciál klubu. Chtěli by vytvořit vlastní mediální společnost. Nová společnost by klubu umožnila zvýšit obrat díky televizním právům, internetu, merchandisingu a dalším věcem.

Jednání s Interem za investiční fond vede Nikos Stathopoulos. To jestli se ale nakonec britská firma stane většinovým vlastníkem, záleží hlavně na Suning, jestli jim to umožní.

Suning shání do klubu investora
14/01/21 - Přestože Inter na začátku roku vydal oficiální prohlášení vyvracejí spekulace o záměru současného většinového majitele prodat podíl v klubu, pár dní na to, zřejmě pod tlakem dalších zpráv v médiích, je vše jinak. Výkonný ředitel klubu Beppe Marotta potvrdil, že čínský holding Suning hledá společníka a dokonce není vyloučen ani prodej majoritního podílu akcií.

Zdroje z Interu televizi Sky Sport řekly, že možnost prodeje podílu v klubu je považována za "pozitivní příležitost". Ujišťují, že budoucnost klubu nikdy nebyla tak růžová, jaká je právě teď. Společnost Suning si najala společnost Goldman Sachs, aby jí poskytla poradenství ohledně potenciálních možností získávání finančních prostředků. Vlastní 68,5% podíl akcií od léta 2016, kdy ho za 270 milionů eur koupila od indonéského byznysmena Ericka Thohira. Od té doby do něj investovala stovky milionů eur. V současnosti by chtěla prodat ideálně 40%, nadále klub spravovat a v budoucnu mít možnost odkoupit podíl zpět. Zůstává nejasné, zda hongkongská společnost LionRock Capital, která vlastní zbývající akcie, chce svůj podíl také prodat.

Inter má špatné sponzorské smlouvy
22/08/19 - Sportovní deník La Gazzetta dello Sport zveřejnil zajímavou statistiku příjmů od hlavních sponzorů klubů Serie A, z které vyplynulo, že Inter dostává od hlavního sponzora méně peněz než provinční Sassuolo. My ji ještě doplňujeme o nedávno vydanou zprávu od SportBusiness, která srovnávala nejenom hlavní partnery ale i sponzory dresů v nejlepších evropských ligách a přikládáme grafy.

Finance: Nejnižší ztráta za posledních 15 let
26/10/18 - Po zveřejnění informacích o finančních úspěších v Asii, Calcio e Finanza přišlo s informacemi o hospodaření Interu celkově. Klub se v loňské sezoně nezúčastnil žádné evropské soutěže a přesto dokázal vykázat nejnižší ztrátu za posledních 15 let!

Finance Interu - 2.část Hospodaření klubu
31/01/18 - Připravili jsme pro vás sérii článků, která vyšla na serveru SempreInter. Jejím cílem je fanouškům Interu Milán vysvětlit finanční situaci klubu. Podíváme se do historie, jak hospodařil Massimo Moratti a jaké obrovské chyby udělal? Byl Erick Thohir lepší a jak se daří Suningu plnit finanční fair play pravidla UEFA, která klub v současnosti velmi omezují? Je to jediný důvod toho, že jedna z nejbohatších společností na světě, odmítá uvolnit prostředky na nákup důležitých posil? Proč Inter vydal dluhopisy? Když se tým nedostane do Ligy mistrů a přijde tak o tučné odměny, nehrozí mu bankrot? Na všechny tyto otázky se pokusíme odpovědět.

Druhý díl série se zaměří již na náš milovaný Inter a na hospodaření klubu od pozdní éry Morattiho, kdy se týmu dařilo a přesto neuvěřitelně prodělával. Podíváme se na to, co změnil Erick Thohir a na čem vyhořel. A nakonec nebude chybět zhodnocení Suningu, který vrací do Inter do zdravých čísel. Sice to bolí a majitel musel odmítnout hostování Pastoreho, ale jednoznačně to dává smysl. I fanoušci Interu to musí pochopit, zatnout zuby a doufat, že se do Ligy mistrů podíváme již v příští sezoně. Pokud ne, na velké nákupy zřejmě můžeme na nějaký čas zapomenout.

Finance Interu - 1.část FFP
25/01/18 - Připravili jsme pro vás sérii článků, která vyšla na serveru SempreInter. Jejím cílem je fanouškům Interu Milán vysvětlit finanční situaci klubu. Podíváme se do historie, jak hospodařil Massimo Moratti a jaké obrovské chyby udělal? Byl Erick Thohir lepší a jak se daří Suningu plnit finanční fair play pravidla UEFA, která klub v současnosti velmi omezují? Je to jediný důvod toho, že jedna z nejbohatších společností na světě, odmítá uvolnit prostředky na nákup důležitých posil? Proč Inter vydal dluhopisy? Když se tým nedostane do Ligy mistrů a přijde tak o tučné odměny, nehrozí mu bankrot? Na všechny tyto otázky se pokusíme odpovědět.

Sérii začínáme článkem o dluhopisech a finančních fair play pravidlech UEFA, abychom věděli, o čem vůbec hovoříme a jaký to má pro klub význam. Povíme si o tříletém hodnotícím období FFP, velikosti povolené dotace od majitele k umoření ztráty, amortizaci přestupových částek a vysvětlíme, jak je možné, že PSG mohlo koupit Neymara.

Obchodní rok v perspektivě
03/01/17 -
03/01/17 - Interu se v roce 2016 z komerčního pohledu dařilo. Mnoho sponzorských smluv bylo prodlouženo, nové vznikly, podstatně se zvýšily příjmy ze vstupného a plánuje se další expanze. Hlavním cílem je díky novému většinovému akcionáři klubu, holdingu Suning, přirozeně Čína.

Inter ovládnou od července Číňané
03/06/16 -
03/06/16 - Čínská společnost Suning Commerce Group v těchto dnech kupuje Inter. Zatím není jasné, jak velký podíl získá, ale spekuluje se o tom, že by se nejprve mělo jednat o 68,5%, který po roce vzroste na 99,5%. Co tato změna znamená? Co to Interu přinese, proč Thohir odchází a co na to říkají významné osobnosti?

Inter snížil roční deficit na 8 milionů eur
09/12/15 -
Portál Calcio & Finanza zveřejnil informaci, že Inter, má za poslední sezonu 2014/15 ztrátu 8,29 milionu eur. Klub a jeho dvě společnosti, které vlastní Inter Media & Communications a Inter Brand, vykázaly v účetní uzávěrce čisté příjmy ve výši 176,08 milionu eur.

>> Starší