FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Pioliho svěřenci vyhráli přípravný turnaj v Marbelle
04/01/16 - Tým momentálně trénuje v slunné španělské Marbelle, kde v úterý odehrál turnaj organizován místním týmem. Kromě domácích (zatím druzí ve čtvrté skupině třetí ligy) a Interu se turnaje zúčastnil i tým Balompedica Linense (stejná liga jako domácí, sestupové pásmo). Hrálo se systémem každý s každým, přičemž jeden zápas měl délku 45 minut bez přestávky.

Kádr Pescary je pro fanouška Interu zajímavý
30/08/16 - Za normálních okolností nevěnují příznivci fotbalu klubům jako Pescara větší pozornost, ale v této sezoně se alespoň vybrané hráče určitě fanouškům s černomodrým srdcem vyplatí sledovat. Několik jich je totiž díky dobrým vztahům mezi vedeními obou klubů spjato s Interem a v průběhu aktuální sezony si nevedou vůbec špatně. Pojďme si je tedy přiblížit.

Staří známí v přípravě. Zůstanou?
12/08/16 - V současném týmu Interu, který absolvuje letní přípravu najdete překvapivá jména. Černomodrý dres znovu oblékají Ranocchia, Dodo a Andreolli. Čím to? Zůstanou? Vzhledem k tomu, že se změnil trenér, tak jejich šance se dost zvětšila.

Primavera si o titul nezahraje
Rey Manaj
01/06/16 - Pro kluky z Primavery byl včerejší semifinálový souboj s AS Řím konečnou zastávkou této sezony. Na stadionu Sassuola podlehli žlutočerveným po penaltovém rozstřelu.

V první půli dostal Inter do vedení Baldini, ale Tumminello dvěma brankami vývoj zvrátil. V 90. minutě byl ovšem při průniku do vápna stáhnutý na zem aktivní Manaj a pískala se penalta. Tu dokázal sám proměnit a poslal souboj do prodloužení. V něm už po několika sekundách poslal stejný hráč černomodré do vedení, když bleskovou akci zakončil výstavní bombou pod břevno. O necelých dvacet minut později ale ve skrumáži vyrovnal argentinský supertalent Ponce a tak jako ve čtvrtfinále musel rozhodnout rozstřel.

V šestém kole kopů ovšem zaváhal Baldini a Římané se těšili z postupu do finále, kde si o titul zahrají s vítězem utkání FC Turín – Juventus.

Inter – AS Řím 3:3 (5:6 ppk)

24' Baldini, 90' (P), 91' Manaj - 39', 50' Tumminello, 108' Ponce

Sestava Interu: Radu – Gyamfi, Gravillon, Popa, Miangue (Pinamonti) – Zonta (Bakayoko), Bonetto, de Micheli – Baldini, Manaj, Kouame (Correia)

Stále žije šance na Ligu mistrů
20/04/16 - AS Řím má na třetím místě zajišťující vstup do kvalifikační fáze do Ligy mistrů čtyři kola před koncem před Interem velmi slušný náskok sedmi bodů. Přestože mu stačí dvakrát vyhrát a může slavit lukrativní miliónové příjmy, vypadá to, že stále ještě není nic jasné. Římané zrovna oslnivou formu nemají, doma s Boloňou remizovali, v Bergamu ještě čtyři minuty před koncem prohrávali a nyní doma s Turínem to samé. Zatímco první zápas stihli zremizovat, dokonalý obrat předvedli s Turínem.

Trofej Primavera TIM Cupu pro mladíky Interu
14/04/16 - Mládež Internazionale slaví cenný úspěch. V 44. ročníku poháru pro výběry do 19 let se probojovali přes Cesenu, AS Řím a Lazio až do finále. V něm narazili na Juventus a po vítězstvích 1:0 v Turíně a 2:1 v Miláně pozvedli tenhle pohár nad hlavy znovu po deseti letech.

Katar: Inter-PSG 0:1
V katarském Douhá prohrál Inter přátelský zápas s francouzským PSG 0-1. Zápas rozhodl jedinou brankou na konci prvního poločasu mladíček Augustin. Za vítěze odehrála 65 minut i bývalá hvězda nerazzurri Zlatan Ibrahimovič. Další Interista Maxwell odehrál skoro půl hodiny, Thiago Motta se na hřiště nedostal.

D’Ambrosia těší, že už se na něj nepíská
Danilo D’Ambrosio si zahrál v minulém kole proti AS Řím vůbec poprvé v této sezoně. Roberta Manciniho zřejmě zaujal a tak ho zařadil do základní sestavy i nyní proti Turínu. Inter znovu vyhrál 1:0 a v tabulce Serie A je druhý jen kvůli horšímu skóre. "Je to skvělý moment pro mě i Inter. Vždycky se snažím trenérovi ztížit rozhodování o sestavě tím, že během tréninku tvrdě makám a když dostanu šanci na hřišti, tak tam nechám vše," řekl D’Ambrosio.

Etihad - nový sponzor na dresy?
Není to tak dávno, co dlouhodobý sponzor Interu gumárenská firma Pirelli pohrozila, že pokud Inter nebude hrát evropské poháry, svoji podporu klubu ukončí. Nyní to vypadá tak, že Inter by to trápit nemuselo. Téměř dvacetileté partnerství může skončit, protože Inter dojednává výhodnější kontrakt se společností ze Spojených arabských Emirátů.

Ljajič fláká tréninky, Montoya zklamal, co další?
V létě přišlo do týmu hodně posil a ne všechny se prosadili a hrají. Proč tomu tak je?

Adem Ljajič přišel podpořit ofenzivu a zatím pouze paběrkuje. Mancini ho na hřiště posílá jen minimálně. Ljajič údajně netrénuje s dostatečným úsilím a tak víc příležitostí dostává Biabiany a mladíček z Albánie Manaj. Pokud by to tak pokračovalo, dá se očekávat, že se hráč vrátí do AS Řím, odkud přišel pouze na hostování.