FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Inter bude stavět nové tréninkové centrum a sídlo
Inter má v plánu se přestěhovat a důvody jsou jednoduché. Roztříštěnost. Sídlo klubu je v centru Milána, tréninkové centrum pro mládež (Giacinto Facchetti Sports Centre) na severu Milána, tréninkové centrum pro A tým a primaveru v La Pinetě (Suning Training Centre in Memory of Angelo Moratti), což je přibližně 40 kilometrů od San Sira, kde hraje A tým zápasy. Není divu, že se klub snaží o centralizaci a vypadá to, že se mu to povede.

Inter vyhrál ICC v Singapuru, trenér je spokojený
Luciano Spaletti po velmi úspěšném tažení jeho týmu v Číně a Singapuru věří, že se hráčům zvedne sebevědomí. "Po nepovedené sezoně je to důležité." Inter nejdříve na Dragon Cupu remizoval bez branek se Schalke. Pak odehrál tři zápasy v rámci International Champions Cupu a všechny vyhrál. Nejprve porazil v Číně Lyon 1-0 brankou Jovetiče, pak se přesunul do Singapuru. Tam vyhrál nad německým mistrem Bayernem 2-0, když obě branky vstřelil Eder. V posledním utkání zvítězil i nad vítězem Premier League Chelsea 2-1. Branky dali Perišič, Jovetič a Kondogbia z téměř poloviny hřiště do vlastní sítě. Ve čtyřech zápasech tak nerazzurri gól od hráče soupeře nedostali ani jednou.

Pioliho svěřenci vyhráli přípravný turnaj v Marbelle
04/01/16 - Tým momentálně trénuje v slunné španělské Marbelle, kde v úterý odehrál turnaj organizován místním týmem. Kromě domácích (zatím druzí ve čtvrté skupině třetí ligy) a Interu se turnaje zúčastnil i tým Balompedica Linense (stejná liga jako domácí, sestupové pásmo). Hrálo se systémem každý s každým, přičemž jeden zápas měl délku 45 minut bez přestávky.

Kádr Pescary je pro fanouška Interu zajímavý
30/08/16 - Za normálních okolností nevěnují příznivci fotbalu klubům jako Pescara větší pozornost, ale v této sezoně se alespoň vybrané hráče určitě fanouškům s černomodrým srdcem vyplatí sledovat. Několik jich je totiž díky dobrým vztahům mezi vedeními obou klubů spjato s Interem a v průběhu aktuální sezony si nevedou vůbec špatně. Pojďme si je tedy přiblížit.

Staří známí v přípravě. Zůstanou?
12/08/16 - V současném týmu Interu, který absolvuje letní přípravu najdete překvapivá jména. Černomodrý dres znovu oblékají Ranocchia, Dodo a Andreolli. Čím to? Zůstanou? Vzhledem k tomu, že se změnil trenér, tak jejich šance se dost zvětšila.

Primavera si o titul nezahraje
Rey Manaj
01/06/16 - Pro kluky z Primavery byl včerejší semifinálový souboj s AS Řím konečnou zastávkou této sezony. Na stadionu Sassuola podlehli žlutočerveným po penaltovém rozstřelu.

V první půli dostal Inter do vedení Baldini, ale Tumminello dvěma brankami vývoj zvrátil. V 90. minutě byl ovšem při průniku do vápna stáhnutý na zem aktivní Manaj a pískala se penalta. Tu dokázal sám proměnit a poslal souboj do prodloužení. V něm už po několika sekundách poslal stejný hráč černomodré do vedení, když bleskovou akci zakončil výstavní bombou pod břevno. O necelých dvacet minut později ale ve skrumáži vyrovnal argentinský supertalent Ponce a tak jako ve čtvrtfinále musel rozhodnout rozstřel.

V šestém kole kopů ovšem zaváhal Baldini a Římané se těšili z postupu do finále, kde si o titul zahrají s vítězem utkání FC Turín – Juventus.

Inter – AS Řím 3:3 (5:6 ppk)

24' Baldini, 90' (P), 91' Manaj - 39', 50' Tumminello, 108' Ponce

Sestava Interu: Radu – Gyamfi, Gravillon, Popa, Miangue (Pinamonti) – Zonta (Bakayoko), Bonetto, de Micheli – Baldini, Manaj, Kouame (Correia)

Stále žije šance na Ligu mistrů
20/04/16 - AS Řím má na třetím místě zajišťující vstup do kvalifikační fáze do Ligy mistrů čtyři kola před koncem před Interem velmi slušný náskok sedmi bodů. Přestože mu stačí dvakrát vyhrát a může slavit lukrativní miliónové příjmy, vypadá to, že stále ještě není nic jasné. Římané zrovna oslnivou formu nemají, doma s Boloňou remizovali, v Bergamu ještě čtyři minuty před koncem prohrávali a nyní doma s Turínem to samé. Zatímco první zápas stihli zremizovat, dokonalý obrat předvedli s Turínem.

Trofej Primavera TIM Cupu pro mladíky Interu
14/04/16 - Mládež Internazionale slaví cenný úspěch. V 44. ročníku poháru pro výběry do 19 let se probojovali přes Cesenu, AS Řím a Lazio až do finále. V něm narazili na Juventus a po vítězstvích 1:0 v Turíně a 2:1 v Miláně pozvedli tenhle pohár nad hlavy znovu po deseti letech.

Katar: Inter-PSG 0:1
V katarském Douhá prohrál Inter přátelský zápas s francouzským PSG 0-1. Zápas rozhodl jedinou brankou na konci prvního poločasu mladíček Augustin. Za vítěze odehrála 65 minut i bývalá hvězda nerazzurri Zlatan Ibrahimovič. Další Interista Maxwell odehrál skoro půl hodiny, Thiago Motta se na hřiště nedostal.

D’Ambrosia těší, že už se na něj nepíská
Danilo D’Ambrosio si zahrál v minulém kole proti AS Řím vůbec poprvé v této sezoně. Roberta Manciniho zřejmě zaujal a tak ho zařadil do základní sestavy i nyní proti Turínu. Inter znovu vyhrál 1:0 a v tabulce Serie A je druhý jen kvůli horšímu skóre. "Je to skvělý moment pro mě i Inter. Vždycky se snažím trenérovi ztížit rozhodování o sestavě tím, že během tréninku tvrdě makám a když dostanu šanci na hřišti, tak tam nechám vše," řekl D’Ambrosio.