FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Inter má špatné sponzorské smlouvy
22/08/19 - Sportovní deník La Gazzetta dello Sport zveřejnil zajímavou statistiku příjmů od hlavních sponzorů klubů Serie A, z které vyplynulo, že Inter dostává od hlavního sponzora méně peněz než provinční Sassuolo. My ji ještě doplňujeme o nedávno vydanou zprávu od SportBusiness, která srovnávala nejenom hlavní partnery ale i sponzory dresů v nejlepších evropských ligách a přikládáme grafy.

Finance: Nejnižší ztráta za posledních 15 let
26/10/18 - Po zveřejnění informacích o finančních úspěších v Asii, Calcio e Finanza přišlo s informacemi o hospodaření Interu celkově. Klub se v loňské sezoně nezúčastnil žádné evropské soutěže a přesto dokázal vykázat nejnižší ztrátu za posledních 15 let!

Finance Interu - 2.část Hospodaření klubu
31/01/18 - Připravili jsme pro vás sérii článků, která vyšla na serveru SempreInter. Jejím cílem je fanouškům Interu Milán vysvětlit finanční situaci klubu. Podíváme se do historie, jak hospodařil Massimo Moratti a jaké obrovské chyby udělal? Byl Erick Thohir lepší a jak se daří Suningu plnit finanční fair play pravidla UEFA, která klub v současnosti velmi omezují? Je to jediný důvod toho, že jedna z nejbohatších společností na světě, odmítá uvolnit prostředky na nákup důležitých posil? Proč Inter vydal dluhopisy? Když se tým nedostane do Ligy mistrů a přijde tak o tučné odměny, nehrozí mu bankrot? Na všechny tyto otázky se pokusíme odpovědět.

Druhý díl série se zaměří již na náš milovaný Inter a na hospodaření klubu od pozdní éry Morattiho, kdy se týmu dařilo a přesto neuvěřitelně prodělával. Podíváme se na to, co změnil Erick Thohir a na čem vyhořel. A nakonec nebude chybět zhodnocení Suningu, který vrací do Inter do zdravých čísel. Sice to bolí a majitel musel odmítnout hostování Pastoreho, ale jednoznačně to dává smysl. I fanoušci Interu to musí pochopit, zatnout zuby a doufat, že se do Ligy mistrů podíváme již v příští sezoně. Pokud ne, na velké nákupy zřejmě můžeme na nějaký čas zapomenout.

Finance Interu - 1.část FFP
25/01/18 - Připravili jsme pro vás sérii článků, která vyšla na serveru SempreInter. Jejím cílem je fanouškům Interu Milán vysvětlit finanční situaci klubu. Podíváme se do historie, jak hospodařil Massimo Moratti a jaké obrovské chyby udělal? Byl Erick Thohir lepší a jak se daří Suningu plnit finanční fair play pravidla UEFA, která klub v současnosti velmi omezují? Je to jediný důvod toho, že jedna z nejbohatších společností na světě, odmítá uvolnit prostředky na nákup důležitých posil? Proč Inter vydal dluhopisy? Když se tým nedostane do Ligy mistrů a přijde tak o tučné odměny, nehrozí mu bankrot? Na všechny tyto otázky se pokusíme odpovědět.

Sérii začínáme článkem o dluhopisech a finančních fair play pravidlech UEFA, abychom věděli, o čem vůbec hovoříme a jaký to má pro klub význam. Povíme si o tříletém hodnotícím období FFP, velikosti povolené dotace od majitele k umoření ztráty, amortizaci přestupových částek a vysvětlíme, jak je možné, že PSG mohlo koupit Neymara.

Obchodní rok v perspektivě
03/01/17 - Interu se v roce 2016 z komerčního pohledu dařilo. Mnoho sponzorských smluv bylo prodlouženo, nové vznikly, podstatně se zvýšily příjmy ze vstupného a plánuje se další expanze. Hlavním cílem je díky novému většinovému akcionáři klubu, holdingu Suning, přirozeně Čína.

Inter ovládnou od července Číňané
03/06/16 - Čínská společnost Suning Commerce Group v těchto dnech kupuje Inter. Zatím není jasné, jak velký podíl získá, ale spekuluje se o tom, že by se nejprve mělo jednat o 68,5%, který po roce vzroste na 99,5%. Co tato změna znamená? Co to Interu přinese, proč Thohir odchází a co na to říkají významné osobnosti?

Inter snížil roční deficit na 8 milionů eur
Portál Calcio & Finanza zveřejnil informaci, že Inter, má za poslední sezonu 2014/15 ztrátu 8,29 milionu eur. Klub a jeho dvě společnosti, které vlastní Inter Media & Communications a Inter Brand, vykázaly v účetní uzávěrce čisté příjmy ve výši 176,08 milionu eur.

Erick Thohir nejenom o tom, jak zvýší klub příjmy
Velmi zajímavý rozhovor poskytl Inter Channelu vlastník a prezident klubu Erick Thohir. V první jeho části mluvil o možnostech, jak zvýšit příjem ze sponzoringu, z médií a fanoušků. Jak je důležitý marketing, který současný kapitán Javier Zanetti již studuje, aby se mohl stát po konci sezony součástí managementu. Indonéský obchodník mluví i posilování týmu a jeho vyváženosti pro další dva tři roky. V neposlední řadě hovoří o nových smlouvách založených na výkonech hráčů.

Moratti: Na platech jsme ušetřili 80 milionů
28/06/13 - Massimo Moratti mluvil s novináři po té, co se zúčastnil jednání představenstva klubu. "Za poslední dva roky jsme snížili mzdové náklady o 80 milionů eur. Pokud bychom v následující sezoně hráli Ligu mistrů, byla by to sezona bez ztrát. Bohužel, je nám to líto. Ztráty jsou ale nižší, než bylo původně předpokládáno."

Do Parmy odchází po jediném roce v Interu Antonio Cassano. Když přišel, mluvil o něm Moratti jako o umělci. "Je mi to líto. Je to typ hráče, u kterého vás to bude vždy mrzet, protože je radost ho sledovat. Jako mnoho jiných hráčů s jedinečnými vlastnostmi," řekl prezident milánského klubu.

Jak se vyvijí jednání s Juventusem. "Je pravda, že jednáme o příchodu Isly. Ale stejně tak jednáme s jinými kluby o jiných hráčích. Uvidíme, jaké bude pro nás nejlepší řešení."

Finanční policie vyšetřuje italské kluby
25/06/13 - Corriere dello Sport a Gazzetta dello Sport informují o zásahu finanční policie ve 41 italských klubech. Má podezření na daňovými úniky, praní špinavých peněz nebo falešné faktury. Důkazy hledá i v klubech jako Juventus, AC Milán, Inter Milán, Lazio Řím, AS Řím a Neapol.

Policie údajně sbírala zhruba rok důkazy a poté podnikla rozsáhlou razii. Kluby mohly připravit italský stát na daních o desítky až stovky miliónů eur. Obvinění se v Serii A netýká pouze celků Boloni a Cagliari.

Jako první na danou situaci zareagoval prezident Interu Milán Massimo Moratti. Před kanceláří, která sídlí v centru Milána na něj čekali novináři. "Není to o hledání dokumentů v našem sídle. Pouze podali žádost o jejich vydání. Stejně to dělají i ve 40 jiných klubech."

>> Starší