FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Obchodní rok v perspektivě
03/01/17 - Interu se v roce 2016 z komerčního pohledu dařilo. Mnoho sponzorských smluv bylo prodlouženo, nové vznikly, podstatně se zvýšily příjmy ze vstupného a plánuje se další expanze. Hlavním cílem je díky novému většinovému akcionáři klubu, holdingu Suning, přirozeně Čína.

Inter ovládnou od července Číňané
03/06/16 - Čínská společnost Suning Commerce Group v těchto dnech kupuje Inter. Zatím není jasné, jak velký podíl získá, ale spekuluje se o tom, že by se nejprve mělo jednat o 68,5%, který po roce vzroste na 99,5%. Co tato změna znamená? Co to Interu přinese, proč Thohir odchází a co na to říkají významné osobnosti?

Inter snížil roční deficit na 8 milionů eur
Portál Calcio & Finanza zveřejnil informaci, že Inter, má za poslední sezonu 2014/15 ztrátu 8,29 milionu eur. Klub a jeho dvě společnosti, které vlastní Inter Media & Communications a Inter Brand, vykázaly v účetní uzávěrce čisté příjmy ve výši 176,08 milionu eur.

Erick Thohir nejenom o tom, jak zvýší klub příjmy
Velmi zajímavý rozhovor poskytl Inter Channelu vlastník a prezident klubu Erick Thohir. V první jeho části mluvil o možnostech, jak zvýšit příjem ze sponzoringu, z médií a fanoušků. Jak je důležitý marketing, který současný kapitán Javier Zanetti již studuje, aby se mohl stát po konci sezony součástí managementu. Indonéský obchodník mluví i posilování týmu a jeho vyváženosti pro další dva tři roky. V neposlední řadě hovoří o nových smlouvách založených na výkonech hráčů.

Moratti: Na platech jsme ušetřili 80 milionů
28/06/13 - Massimo Moratti mluvil s novináři po té, co se zúčastnil jednání představenstva klubu. "Za poslední dva roky jsme snížili mzdové náklady o 80 milionů eur. Pokud bychom v následující sezoně hráli Ligu mistrů, byla by to sezona bez ztrát. Bohužel, je nám to líto. Ztráty jsou ale nižší, než bylo původně předpokládáno."

Do Parmy odchází po jediném roce v Interu Antonio Cassano. Když přišel, mluvil o něm Moratti jako o umělci. "Je mi to líto. Je to typ hráče, u kterého vás to bude vždy mrzet, protože je radost ho sledovat. Jako mnoho jiných hráčů s jedinečnými vlastnostmi," řekl prezident milánského klubu.

Jak se vyvijí jednání s Juventusem. "Je pravda, že jednáme o příchodu Isly. Ale stejně tak jednáme s jinými kluby o jiných hráčích. Uvidíme, jaké bude pro nás nejlepší řešení."

Finanční policie vyšetřuje italské kluby
25/06/13 - Corriere dello Sport a Gazzetta dello Sport informují o zásahu finanční policie ve 41 italských klubech. Má podezření na daňovými úniky, praní špinavých peněz nebo falešné faktury. Důkazy hledá i v klubech jako Juventus, AC Milán, Inter Milán, Lazio Řím, AS Řím a Neapol.

Policie údajně sbírala zhruba rok důkazy a poté podnikla rozsáhlou razii. Kluby mohly připravit italský stát na daních o desítky až stovky miliónů eur. Obvinění se v Serii A netýká pouze celků Boloni a Cagliari.

Jako první na danou situaci zareagoval prezident Interu Milán Massimo Moratti. Před kanceláří, která sídlí v centru Milána na něj čekali novináři. "Není to o hledání dokumentů v našem sídle. Pouze podali žádost o jejich vydání. Stejně to dělají i ve 40 jiných klubech."

Platy hráčů? Inter je ve sportovních klubech desátý
15/06/13 - Stránky Sporting Intelligence uveřejnily těžko uvěřitelnou informaci. Inter je podle ní v roce 2013 10.sportovním klubem na světě ve výši průměrného platu, který dává ročně svým hráčům. Údajně má na mzdy vydávat za rok v průměru 4,7 miliony eur na hráče. Podle dřívější zprávy z deníku La Gazzetta dello Sport jsou přitom v klubu pouze dva hráči, kteří berou aspoň 4 miliony euro - Milito a Cambiasso. Jedná se ale o čisté částky. Výzkum bral v potaz celkové výdaje.

Otázkou je kolik hráčů z týmu bylo do statistik zahrnuto. Pokud jsou informace pravdivé měl by devátý tým Serie A, který v příští sezoně nebude hrát žádné evropské poháry znovu zapracovat na snížení svých platů. Zajímavé je, že za kluby, co jsou před ním tolik neztrácí. V celkové tabulce první Manchester City má pouze o téměř půldruhého milionu výdaje vyšší.

Platy hráčů Interu Milán
13/09/12 - Přinášíme vám aktuální výši platů jednotlivých hráčů, tak jak je uveřejnil italský sportovní deník La Gazzetta dello Sport. Massimo Moratti splnil své předsevzetí a rázně začal omezovat výdaje na platy hráčů. V této sezoně musí Inter vyplatit hráčům přibližně 100 milionu euro, což je o 40 milionu méně než loni. V částce jsou započteny i odvody státu na daních, což je přibližně ta samá částka, kterou dostávají hráči na účet.

Jak už jsme informovali, nejlépe placeným hráčem v týmu a vlastně i v celé Serii A spolu s Buffonem a De Rossim je Wesley Sneijder. Ročně si přijde na čistý plat ve výši 6 milionu euro. Druhá příčka v Interu Milán patří útočníkovi Diegu Militovi, bere 4,5 milionu. O půl milionu méně má další Argentinec - Esteban Cambiasso. Záložník, který přišel z Realu Madrid začíná u nerazzurri devátou sezonu. To ale není nic proti Javieru Zanettimu, který je v klubu 18.rok! Il Capitano pobírá 2,7 milionu.

Inter dává hráčům ročně 100 milionu euro
11/09/12 - Zatímco deník Corriere dello Sport psal o tom, že Inter snížil výdaje na platy hráčů ročně o 30 milionu euro na 140 milionu, jiné noviny píší něco jiného. La Gazzetta dello Sport informuje, že Inter snížil náklady o 40 milionů a hráčům dává 100 milionu ročně. Větší výdaje má Juventus 115 a AC Milán 120 milionu euro. Čtvrtá příčka patří AS Řím za 95 milionu a páté je Lazio s částkou 66 milionu. Loni třetí v Serii A Udinese je v této platové tabulce až čtrnácté, hráčům rozdává 21 milionů.

Nejlépe placeným hráčem ligy je Wesley Sneijder, který dostává od Morattiho ročně 6 milionu euro. Stejnou sumu berou také Gianluigi Buffon v Juventusu a Daniele De Rossi v AS Řím. Z dalších dobře placených hráčů je v Interu Diego Milito, který dostává 4,5 milionu, stejně bere také Edison Cavani. Esteban Cambiasso má plát o půl milionu menší. Pato, Mexes a Robinho dostávají identickou mzdu.

V Inter pokračuje velká revoluce
02/09/12 - Revoluce, které si nelze nevšimnout. Novou přestupovou strategii pochválil i agent FIFA Giocondo Martorelli: "Věřím, že Inter utratil peníze velmi dobře. Má silný tým s klíčovými hráči a to dává Stramaccionimu konkurence schopný tým." Fanouškům se změna líbí, na oba zápasy předkola Evropské ligy proti ne příliš známým týmům jich příšlo více než 40 tisíc, to zvykem nebývalo.

Klub začal s přeměnou kádru a změnou finanční politiky již loni. Hlavním cílem je snížit náklady na platy hráčů. Zatímco předloni vydával Moratti na platech až 200 milionu euro ročně, loni to bylo již 170 milionů a letos velmi slušných 140 milionů, jak informuje Corriere dello Sport. Cílem je stáhnout tyto náklady na 120 až 130 milionů, to v této sezoně ještě možné nebylo a tak se s touto částkou počítá příští rok.

>> Starší