FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Co Walter Mazzarri nedokázal
Důvody pro Mazzarriho odvolání? Nedokázal vyhrát tři zápasy v řadě. Přestože Inter loni nehrál evropské soutěže, nedokázal v tabulce být výš než Fiorentina, která je hrála a ještě měla zraněného Rossiho a Gomeze. Trenér udělal chybu, když si myslel, že hráči v Interu mají stejnou mentalitu jako v Neapoli, kde předtím trénoval.

O odchodech, systému a možných příchodech
Tento článek pojednává převážně o možných odchodech z Interu a příchody se moc zabývat nebude, nicméně jsou to samozřejmě spojené nádoby a tak je třeba posuzovat to komplexně. Veškeré odchody a příchody se pochopitelně budou odvíjet od finančních možností a velmi důležitý bude rovněž systém, kterým se bude v příští sezóně hrát. Nejprve musím zmínit, že tyto mé úvahy vycházejí ze současné situace a neberu v potaz hypotetické varianty, že nějaký "šejkklub" jako MC nebo PSG nabídne 50 mega za Kovačiče nebo 30 mega za Icardiho.

Špatná předsevzetí do nového roku?
Co se asi honilo hlavou hráčům Interu během Novoročního přípitku? Bylo uspokojení z těsné, leč příjemné, výhry v milánském derby přílišnou satisfakcí, než aby se hráči vyvarovali přejídání se cukrovím a sledováním pohádek? Nebo proč to prostě letos nejde…?

Při pohledu na poslední zápasy všem fanouškům Interu vlhnou černomodré oči. Těsné prohry s těmi, kteří by měli po devadesáti minutách padnout. Inter si měl zvenku odvést uloupené body. Všechny tři! Slabé domácí výsledky, remízy s týmy, které se zuby nehty snaží zachránit v italské Serii A. Pro fotbalové výsledky posledních dní klikněte sem.

Jaký je rozdíl mezi Stramaccionim a Mazzarrim?
Dlouholetý fanoušek Interu Robert Voska se pozastavil nad současnými výkony týmu a napsal svůj názor na to, jaký je rozdíl mezi současným trenérem černomodrých Walterem Mazzarrim a tím minulým - Andrea Stramaccionim.

Srovnání dua Stramaccioni-Mazzarri pro druhého jmenovaného nevyznívá vůbec dobře, protože mezi ním, zkušeným a velmi renomovaným trenérem a neznámým zajícem Stramaccionim bez jakýchkoli zkušeností s velkým fotbalem není v podstatě žádný rozdíl, alespoň tedy co se úspěšnosti (či "úspěšnosti"?) vedení Interu týče.

Walter Mazzarri oživil staré hráče
Walter Mazzarri
03/09/13 - V troskách se nacházel tým v poslední čtvrtině loňské sezony. Inter skončil v tabulce až devátý a ačkoliv na tom mělo značný podíl velké množství zraněných hráčů, volalo se po obměně kádru. Několika hráčům se nedařilo, některé posily posilami byly, jiné však zdaleka ne. V létě měl být stvořen "Nový Inter". Přišlo hned osm hráčů: Icardi, Belfodil, Andreolli, Botta, Campagnaro, Wallace, Rolando a Taider. A kolik z nich hraje v základní sestavě týmu, který ve třech soutěžních zápasech třikrát vyhrál, vstřelil 9 branek a žádnou neinkasoval? Jediný! A to stoper Hugo Campagnaro.

Změny v klubu: Strama a Branca zřejmě zůstávají
18/05/13 - Inter má před sebou ještě poslední zápas Serie A, přesto se však živě diskutuje o změnách, které musí přijít. Tým zklamal, skončí na 8. nebo 9.místě v Serii A. Úspěch nepřišel ani v Evropské lize, kde přišel konec po výpadku v Londýně s Tottenhamem již v osmifinále. V italském poháru došel Inter dál, v semifinále ho zastavil AS Řím. Jak ovlivní celkový neúspěch zaměstnance klubu?

V dřívější dobách by tyto velmi špatné výsledky odnesli trenéři. Moratti býval schopný během jediné sezony vystřídat i tři. Časy se však mění a vše nasvědčuje tomu, že Andrea Stramaccioni u týmu zůstane i v příští sezoně. To je bez znalosti podrobností velmi neuvěřitelná věc. Mladému kouči však zachránila funkci totální marodka. V první polovině sezony jeho tým chvíli útočil na scudetto, pak však přibývali zranění a vše vyvrcholilo před několika týdny, kdy větší polovina kádru byla na neschopence. Nejprve se zranili hvězdní útočnici, tým přestal dávat góly. Teď ke konci nejvíc chyběli obránci a Inter hodně gólů naopak dostával.

Je prodej Coutinha správnou volbou?
26/01/13 - Inter je kritizován za zamýšlený prodej Coutinha. Někteří však jeho odchod schvalují. "Myslím, že prodej Coutinga a Sneijdera, talentu a šampiona, kvůli příchodu Paulinha je přehnaný," tvrdí novinář Riccardo Trevisani. "Třeba už jen tím, že Paulinho není klasickým režisérem hry nebo aspoň hráč, kterého Inter nutně potřebuje."

Agent FIFA Nicola Guiliani hovoří podobně: "Klub sice tvrdí, že s ním počítá, ale žádné prohlášení nevydal. Je to 20letý kluk, umí driblovat a přejít přes hráče. To v jeho věku není obvyklé. Přijetí nabídky z Liverpoolu by byla velká chyba."

Opačně mluví Roberto Perrone z Corriere della Sera: "Coutinho nikdy neukázal, že je fenomenální. Z toho důvodu a podle mého názoru, je jeho prodej za 12 až 13 milionů eur pro Inter dobrý. Možná za rok vyhraje Mistrovství světa, ale právě teď je toto řešení inteligentní."

Hodnocení hráčů v polovině sezony - 4.část
21/01/13 - V našem hodnocení hráčů v polovině sezony jsme se dostali až na konec. Zbývá nám čtveřice ofenzivní hráčů - Antonio Cassano, Diego Milito, Rodrigo Palacio a Álvaro Pereira. Celkem vstřelili ve všech soutěžích 28 branek.

Antonio Cassano

Pokud byla před sezonou pozornost nejvíce zaměřena na Andrea Ranocchiu, tak z nových posil to byl vedle brankáře Handanoviče hlavně Antonio Cassano.

Zlobivé dítě si prošlo několika velkými kluby, aby nakonec od městského rivala přišlo podle svých slov domů - do Interu. Černomodrým jako malý fandil a proto na tiskové konferenci, kde byl představován, to nezapomněl zmínit.

Hodnocení hráčů v polovině sezony - 3.část
09/01/13 - V našem hodnocení hráčů v polovině sezony 2012/13 se dnes zaměříme na záložníky. Vedle tradičních opor Sneijderovi a Cambiassovi, se budeme věnovat mladému Coutinhovi a dvěma novějším tvářím v černomodrém dresu - Fredy Guarínovi a Walteru Garganovi.

Philippe Coutinho

V létě se vrátil z povedeného hostování v Espanyolu Barcelona. Začátek měl výborný, hlavně v přípravě hrál velmi dobře. V říjnu už však tolik nehrál a koncem měsíce se zranil. Hrát začal až za čtyři týdny a jeho výkony už nebyly takové jako na začátku. V posledních 4 zápasech Serie A odehrál dohromady jen 20 minut. Brazilský záložník prokázal, že týmu dokáže být prospěšný, ale velká konkurence mu nesvědčí. Stramaccioni by mu měl dávat víc prostoru, aby znovu získal velké sebevědomí. Pokud se ani tak nevrátí do své letní formy, těžko říct, co s ním klub v červenci udělá

Hodnocení hráčů v polovině sezony - 2.část
31/12/12 - V druhé části článku věnované hodnocení po polovině sezony se zaměříme na hráče, kteří se nedokázali prosadit natrvalo do základní jedenáctky a trenér Andrea Stramaccioni je nasazuje pouze sporadicky. Řeč bude například o Matiasu Silvestremu, Gaby Mudingayiovi či Ricky Álvarezovi.

Luca Cestallazzi

Italský brankář přišel do týmu po triumfu v Lize mistrů v roce 2010 s úkolem dělat náhradníka Juliu Cesarovi. Po Brazilcovu odchodu se však jeho role nezměnila, přišel Samír Handanovič a Castellazzi dostává šanci pouze, když je slovinský brankář zraněný. Chvíli to vypadalo, že by dokonce mohl být po Belecovi až třetím v řadě.

>> Starší