FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Czech unoffical site)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Jonathan si pochvaluje souhru s Guarínem
Důležitým mužem zápasu s Atalantou byl Jonathan. Nebyl ovšem vidět jen v podařených ofenzivních akcích. U obou inkasovaných branek byl nejblíže ke střelci. Inter doma prohrál ve 29.kole 1-2.

"Očekával jsem těžký zápas, protože mají dobrý útok. Po vyrovnání jsme hráli skvělý zápas. Měli šance stejně jako my, ale nikdo další gól nemohl přidat. Snad třikrát jsme nastřelili tyč nebo břevno. Ke konci se naše koncentrace snižovala a Atalanta dala gól."

"Moje šance? Viděl jsem, jak brankář vybíhá, tak jsem zkusil lob," řekl Brazilec o šanci, která skončila nastřelením břevna. Dorážka se pak otřela ještě o tyč. V kabině jsme byli zklamaní. Fanoušci nám ale po závěrečném hvizdu aplaudovali. Víme, že prohry k fotbalu patří."

Thohir: Nový stadion? Jen pokud se to vyplatí
V druhé části rozhovoru s prezidentem Erickem Thohirem se dočtete o americkém partnerovi, důležitosti osobností v klubu, novém stadionu a o tom, zda nový indonéský majitel někdy sportoval a zda se učí italsky.

Budete mít také čas na setkání s představenstvem, abyste jim vymezil jejich pravomoci?
"Víc než cokoliv jiného, se chci ujistit, že vše v klubu v tichosti funguje - souhra mezi lidi, kteří tu byli a těmi, kteří tu jsou noví. V lednu to případně budeme řešit. Pozval jsem mého amerického partnera Jasona Leviena, aby přiletěl 29. Někdo mylně psal, že on bude mým partnerem v Interu, ale já chci teď více poznat Morattiho, abychom mohli dát své zkušenosti dohromady."

Erick Thohir chce zdravý klub
Velmi zajímavý rozhovor s novým prezidentem Interu, indonéském podnikatelem Erickem Thohirem, přinesly sportovní deníky La Gazzetta dello Sport a Corriere dello Sport. Thohir mluví nejenom o tom, jak by měl tým fungovat a o dlouhodobé práci ale i o tom, že se musí hrát atraktivní fotbal a že nejdůležitějším je zdraví klubu. Přinášíme vám část z tohoto rozhovoru, v příštích dnech by se měl na stránkách objevit zbytek.

Jaký by měl být Inter podle nového prezidenta?
"Přišel jsem ze světa médií, takže samozřejmě chci, aby to byl tým, který lidi potěší. Miluji atraktivní fotbal, přivede nové fanoušky a ty současné udělá šťastnými. Mluvil jsem s trenérem Mazzarrim. Ví, že musí být trpělivý, aby dokázal udělat mix a dobře takticky rozvrhl ofenzivu a přitom neriskoval v obraně. Dobrým příkladem jsou v basketbale Los Angeles Lakers Magica Johnssona, který dokázal bavit lidi a přitom vyhrávat.

Thohir: Vzorem je americký model
Přinášíme vám část rozhovoru nového prezidenta Interu Ericka Thohira v televizi Rai. Indonéský podnikatel se svěřil s tím, že v klubu chce Massima Morattiho určitě udržet a že chce zavést americký model vedení klubu. Musí být znám jasný podnikatelský plán. Kvůli časovým pásmům musí Thohir vstávat kvůli zápasům uprostřed noci. Nezmění kvůli tomu čas výkopů?

Jaké budou investice? "Způsob vedení klubů se v posledních 6 - 7 letech mění. V Anglii mají tři nebo čtyři týmy v rukou Američané. Nejsem Američan, ale vím, že to dělají dobře. Miluji basketbal a učil jsem se tam od nich. Pokud Inter jejich model nebude následovat, v budoucnu nemá šanci být na té nejvyšší úrovni. První věcí je být silný, pak fanoušci budou schopni zažívat vzrušující zápasy. Investice nikdy nebudou ziskové bez dobrého podnikatelského plánu. Vytvoření tohoto systému je zásadní, pokud jde o podporu týmu."

Campagnaro: Takový start jsem nečekal
05/10/13 - V létě přišel do Interu nový obránce Hugo Campagnaro a okamžitě se stal jedním z nejlepších hráčů. Na prezentaci Oknoplastu, jednoho z hlavních sponzorů Interu, poskytl rozhovor novinářům.

Inter má nového trenéra, na kterého si zbytek týmu teprve zvyká. Campagnaro ho však zná ze svého předchozího působení z Neapole. Nemůže za jeho dobré výkony právě znalost Mazzarriho taktických pokynů? "Nějakou dobu ho znám, takže výhoda to je. Musím ale říct, že každý v tomto týmů dělá svoji práci dobře," řekl 33letý stoper, který přišel k černomodrým zadarmo.

"Teď nás čeká zápas proti AS Řím, které hraje velmi dobře. Bude to skutečně těžké. Dokud není konec, tak ale není nic jasné. Budeme se snažit hrát naši hru," řekl Argentinec o sobotním večerním zápase.

Javier Zanetti: Končit ještě nechci a trenérem nebudu
04/09/13 - "Přestat hrát? Ani zdaleka ne. Hned jsem věděl, že je to přetržená Achillova šlacha a první na co jsem myslel bylo to, zda budu schopný se pak vrátit na hřiště," řekl Javier Zanetti pro belgický magazín o svém zranění.

"Dostal jsme mnoho přání, jedno bylo od Beckhama. Často jsme spolu hráli, ale nikdy jsme se přáteli nestali. Napsal mi: Netrap se, měl jsem to stejné zranění. Vrátíš se silnější než předtím. Pak přišla zpráva také od Mourinha, ale ta překvapivá nebyla. Vždyť on je součásti našeho klubu vlastně pořád. Myslím, že se k nám dříve nebo později vrátí, ale to už asi na hřišti nebudu."

"Trenérem Interu? Nesmysl. Stejně tak zvěsti o tom, že Argentinci v kabině vládnou," řekl čtyřicetiletý kapitán nerazzurri, který se vážně zranil 28.dubna v utkání proti Palermu. O pár dní později se podrobil operaci a prodloužil o rok smlouvu. V klubu je 18.rok a byl první posilou, kterou prezident Moratti koupil, když se ujal dirigenství v roce 1995.

Moratti v klubu po vstupu Thohira zůstane
30/08/13 - Je téměř jisté, že v příštích dnech bude oficiálně oznámen nový spoluvlastník Interu Erick Thohir. Indonésan by měl nakonec vlastnit podle posledních informací 70% klubu, ale zdaleka není nic jistého. První zprávy mluvili jen o jedné třetině. Massimo Moratti, současný většinový vlastník a prezident, ujišťuje, že v klubu nějakým způsobem bude působit i dál. Dohoda by měla vejít v platnost 3.září.

"Jednání představenstva klubu proběhlo na konci minulé sezony. Mluvili jsme o tom, jak si vedl tým, o přestupové strategii a dalších věcech. Zavládla spokojenost. Zda to byla moje poslední účast na těchto jednáních? Ne, nebyla," odpověděl Moratti na dotaz novinářů. "Když si přečtu noviny, tak to vypadá, že toho víte dost. Dokonce i něco, co já sám nevím... Ve skutečnosti jednání nadále pokračují. Jsme si nakloněni, ale ještě jsou některé aspekty, které je třeba dořešit."

Rolando: V Portu mi chtěli zničit život
13/08/13 - Zatím poslední oficiální posilou je Rolando z FC Porto. Do Interu přišel na hostování z FC Porto. Inter má možnost ho po sezoně koupit za 4,5 milionu eur. Rolando je 27letý obránce, který několikrát reprezentoval Portugalsko. Walter Mazzarri se s ním hrál ze společného půlročního působení v Neapoli.

Rolando v jednom z prvních rozhovorů poskytnutých v Itálii překvapil: "V Portu se mi snažili zničit život," řekl Radiu Antena 1. "S trenérem Vitorem Pereirou jsem tam neměl nikdy dobrý vztah. Z jeho práce jsem si nic neodnesl. Zklamal mě jako člověk."

"Podobné to bylo s výkonným ředitelem Anterem Henriquesem. Nejdříve to bylo v pořádku, ježe když k mužstvu přišel Pereira, zkomplikovalo se to."

Kuzmanovič: Toto bude moje první skutečná sezona
02/08/13 - Nejistou budoucnost v Interu má Zdravko Kuzmanovič. Srbský hráč měl přitom podle původního plánu teprve nyní do Interu přijít. Ve Stuttgatu mu končila smlouva a milánský klub s ním byl již dopředu domluvený na tom, že přijde v létě zadarmo. Inter ale potřeboval v lednu posílit zálohu a Stuttgart neměl zájem držet si v týmu hráče, který ho za pár měsíců opustí. Kluby se tak dohodly na přestupu, do Německa odešel přibližně 1 milion eur.

Kuzmanovičovi však předčasný příchod do Interu neprospěl. Nerazzurri se po jeho příchodu dostali do obrovské krize, která vyvrcholila až konečným devátým místem v Serii A. Kuzma i přes pravidelné nasazování do zápasů svými výkony nijak neoslnil a tak při přestavbě týmu nemá nic jistého. Spíš převládají názory, že se ho Moratti s Brancou zbaví.

Cassano: Mohl jsem mít lepší kariéru
17/05/13 - O budoucnosti Antonia Cassana není stále rozhodnuto. Italský útočník přišel v létě od městského rivala AC Milán a okamžitě se začal podílet na střelecké produktivitě týmu. Jeho příspěvky nebyly malé a tak by bylo překvapení, kdyby se v létě znovu stěhoval. Trenér Stramaccioni tvrdí, že pokud by záleželo na něm, v týmu by zůstal a to i přes hádku, kterou s ním měl před několika měsíci. Management však může mít jiné záměry. Zájem o 30letého útočníka má bohaté Monako a kluby ze Spojených Arabských Emirátů.

Cassano se nedávno dal po svalových problémech, kvůli kterým chyběl na hřišti více než měsíc, dohromady. Ve čtvrtek si však zlomil záprstní kůstku. Ta by ho však limitovat v posledním utkání ročníku neměla. Inter hraje s Udinese v neděli od 20:45.

>> Starší