O Interu MilánFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Roberto Mancini zhodnotil hráče
Roberto Mancini se vrátil po deseti letech do Interu. Je za dlouhou dobu jedním z mála trenérů, který zde vydržel čtyři roky. "Je těžké ty týmy porovnávat, předtím jsme měli úžasné hráče. Myslím, že se současnými hráči si můžeme vést také dobře," řekl bývalý kouč Manchesteru City a Galatasaray Istanbul.

Mazzarri zatím čtyřčlennou obranu nevyzkoušel
Inter porazil v prvním přípravném utkání nové sezony Trentino 6-1. Jak se výkon hráčů líbil trenérovi Walteru Mazzarrimu a co říká na nové posily M'Vilu a Vidiče? Odpovědi se dozvíte v rozhovoru, který poskytl novinářům hned po konci zápasu. Poprvé si kapitánskou pásku na ruku navlékl Andrea Ranocchia.

Tommaso Berni se vrací do Interu jako trojka
Třetím brankářem Interu se stal trochu překvapivě Tommaso Berni, který doposud v nejvyšší soutěži nikdy pravidelně nechytal. Do Milána přišel z FC Turín. Stejně jako René Krhin či Marco Andreolli se i on po letech vrací do Interu. Dva roky působil v mládežnických týmech. V sezoně 2000/2001 byl u A týmu, ale do sestavy pro soutěžní zápase se nedostal. Pak se odstěhoval do Anglie, kde chytal za FC Wimbledon.

Nemanja Vidič vzadu ve třech nikdy nehrál
Dnes byl na oficiální prezentaci představen nový zadák Interu Milán. Zadarmo po vypršení smlouvy přišel z Manchesteru United kapitán Nemanja Vidič.

"Proč jsem si vybral Inter? Je to jeden z největších klubů světa. Má skvělou tradici a vyhrál spoustu trofejí doma i na mezinárodní úrovni, třikrát Ligu mistrů. Kolik klubů toto dokázalo? Teď se jedná o nový projekt s novým vlastníkem a okamžitě se mi zalíbila idea být toho součástí," řekl 32letý Srb.

Mudingayi: V Interu se mi líbilo
"Zkušenosti v Interu byly krátké, ale intenzivní," tak hodnotí své působení v milánském klubu Gabi Mudingayi. Podle všeho v týmu končí. "Děkuji Morattimu a Stramaccionimu. Prezident je výjimečná osoba, vždy se snažil, abych cítil, že jsme jedna rodina."

"Zavolá vám, když vám není úplně dobře nebo když jste zraněný. Trenérovi děkuji, protože to byl on, kdo mě do týmu chtěl po čtyřech letech v Boloni."

Zanetti se v sobotu bude loučit na San Siru
Javier Zanetti se rozhodl ve 40 letech ukončit aktivní fotbalovou kariéru. V sobotu večer odehraje Il Tractor svůj poslední soutěžní zápas na San Siru. Možná. Možná ho má dokonce i za sebou. Záleží na tom, zda ho trenér Walter Mazzarri zařadí proti Laziu do sestavy. Zanetti poskytl interview argentinským novinám La Nacion. V rozhovoru mluví o své kariéře i budoucnosti. Vzpomíná na pěkné momenty a bývalé spoluhráče. V Interu je 19 let a získal s ním 16 trofejí. Jenom jednou přitom nebyl kapitán. Již nyní je Argentinec legendou klubu.

Jonathan si pochvaluje souhru s Guarínem
Důležitým mužem zápasu s Atalantou byl Jonathan. Nebyl ovšem vidět jen v podařených ofenzivních akcích. U obou inkasovaných branek byl nejblíže ke střelci. Inter doma prohrál ve 29.kole 1-2.

"Očekával jsem těžký zápas, protože mají dobrý útok. Po vyrovnání jsme hráli skvělý zápas. Měli šance stejně jako my, ale nikdo další gól nemohl přidat. Snad třikrát jsme nastřelili tyč nebo břevno. Ke konci se naše koncentrace snižovala a Atalanta dala gól."

"Moje šance? Viděl jsem, jak brankář vybíhá, tak jsem zkusil lob," řekl Brazilec o šanci, která skončila nastřelením břevna. Dorážka se pak otřela ještě o tyč. V kabině jsme byli zklamaní. Fanoušci nám ale po závěrečném hvizdu aplaudovali. Víme, že prohry k fotbalu patří."

Thohir: Nový stadion? Jen pokud se to vyplatí
V druhé části rozhovoru s prezidentem Erickem Thohirem se dočtete o americkém partnerovi, důležitosti osobností v klubu, novém stadionu a o tom, zda nový indonéský majitel někdy sportoval a zda se učí italsky.

Budete mít také čas na setkání s představenstvem, abyste jim vymezil jejich pravomoci?
"Víc než cokoliv jiného, se chci ujistit, že vše v klubu v tichosti funguje - souhra mezi lidi, kteří tu byli a těmi, kteří tu jsou noví. V lednu to případně budeme řešit. Pozval jsem mého amerického partnera Jasona Leviena, aby přiletěl 29. Někdo mylně psal, že on bude mým partnerem v Interu, ale já chci teď více poznat Morattiho, abychom mohli dát své zkušenosti dohromady."

Erick Thohir chce zdravý klub
Velmi zajímavý rozhovor s novým prezidentem Interu, indonéském podnikatelem Erickem Thohirem, přinesly sportovní deníky La Gazzetta dello Sport a Corriere dello Sport. Thohir mluví nejenom o tom, jak by měl tým fungovat a o dlouhodobé práci ale i o tom, že se musí hrát atraktivní fotbal a že nejdůležitějším je zdraví klubu. Přinášíme vám část z tohoto rozhovoru, v příštích dnech by se měl na stránkách objevit zbytek.

Jaký by měl být Inter podle nového prezidenta?
"Přišel jsem ze světa médií, takže samozřejmě chci, aby to byl tým, který lidi potěší. Miluji atraktivní fotbal, přivede nové fanoušky a ty současné udělá šťastnými. Mluvil jsem s trenérem Mazzarrim. Ví, že musí být trpělivý, aby dokázal udělat mix a dobře takticky rozvrhl ofenzivu a přitom neriskoval v obraně. Dobrým příkladem jsou v basketbale Los Angeles Lakers Magica Johnssona, který dokázal bavit lidi a přitom vyhrávat.

Thohir: Vzorem je americký model
Přinášíme vám část rozhovoru nového prezidenta Interu Ericka Thohira v televizi Rai. Indonéský podnikatel se svěřil s tím, že v klubu chce Massima Morattiho určitě udržet a že chce zavést americký model vedení klubu. Musí být znám jasný podnikatelský plán. Kvůli časovým pásmům musí Thohir vstávat kvůli zápasům uprostřed noci. Nezmění kvůli tomu čas výkopů?

Jaké budou investice? "Způsob vedení klubů se v posledních 6 - 7 letech mění. V Anglii mají tři nebo čtyři týmy v rukou Američané. Nejsem Američan, ale vím, že to dělají dobře. Miluji basketbal a učil jsem se tam od nich. Pokud Inter jejich model nebude následovat, v budoucnu nemá šanci být na té nejvyšší úrovni. První věcí je být silný, pak fanoušci budou schopni zažívat vzrušující zápasy. Investice nikdy nebudou ziskové bez dobrého podnikatelského plánu. Vytvoření tohoto systému je zásadní, pokud jde o podporu týmu."

>> Starší