O Interu MilánFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Brozovic jde nejprve na 2 roky hostovat
Inter oficiálně oznámil příchod 22letého chorvatského záložníka. Marcelo Brozovič bude v Miláně nejprve 2 roky hostovat. Chcete vědět detaily o smlouvě a znát jeho první smlouva? Čtěte dál.

Z Bayernu přišel Xherdan Shaqiri
Inter získal druhou posilu v lednovém termínu. Záložní řadu posílí 170 centimetrů vysoký a 23 let starý reprezentant Švýcarska - Xherdan Shaqiri. Od roku 2012 hrál v Bayernu Mnichov, kde se mu hned v první sezoně podařilo získat trebl. Na konci roku 2013 pomohl vyhrát i Mistrovství světa klubů.

Krhin je zpět a Mazzarri s ním počítá
Velmi nenápadně se v týmu ocitla další posila. Při pohledu na seznam nominovaných hráčů pro přípravu v Pinzolu se mohlo zdát, že René Krhin se do Interu vrátil po nějakém ukončeném hostování a nerazzurri mu hledají nový klub, kam by ho mohli půjčit. Jenže není tomu úplně tak. Slovinský záložník hrál čtyři roky v Boloni a oba kluby ho spoluvlastnily. Protože Boloňa sestoupila do Serie B a za rok již nebude možné vlastnit jen polovinu hráče, Inter Krhina koupil zpět za přibližně 1,3 milionu eur.

Dodo se rozloučil s AS Řím
Inter včera oficiálně oznámil příchod Doda. 22letý Brazilec přichází na dvouleté hostování za 1,2 milionu eur. Milánský klub má opci na přestup ve výši 7,8 milionu. Dodo se se všemi z AS Řím rozloučil na twitteru. Jeho agent vysvětlil důvody transferu.

"Děkuji AS Řím za všechny ty roky," napsal hráč na účet na sociální síti. "Děkuji všem fanouškům za jejich náklonnost za celou tu dobu. Jsem hrdý na to, že jsem byl součástí velkého týmu, děkuji spoluhráčům, kteří mi pomáhali každý den a všem lidem v klubu za jejich práci."

Hernanes chce být rozdílovým hráčem
Inter včera oficiálně oznámil příchod Hernanese. Podle Sky Inter za záložníka Laziu vyplatí 15 milionů eur plus případné bonusy, jejichž výše má být mezi 4 až 5 miliony eur. V následujících řádcích se dočtete o jeho dosavadních úspěších a pocitech po příchodu do Milána.

Brazilec celým jménem Anderson Hernanes De Carvalho Viana Lima nastoupil 23krát za reprezentaci a vstřelil dvě branky. Vyhrál s ní i Konfederační pohár. Mezi jeho další úspěchy patří dva tituly se Sao Paulo a italský pohár s Laziem. Smlouvu podepsal na 4 a půl roku.

Matias Silvestre jde na hostování do AC Milán
02/08/13 - Inter oficiálně oznámil odchod Matiase Silvestreho na hostování do AC Milán. Městský rival získal opci na přestup. Neoficiálně se hovoří o tom, že Inter získá za půjčení 28letého hráče 1 milion eur. Pokud si ho AC po sezoně koupí, doplatí ještě 4 miliony.

"Je pravda, že jsem nepředváděl takové výkony jako v Catanii a Palermu," řekl Argentinec pro fcinternews.it. "Všechno se ale vyvíjelo špatně již od začátku, kdy jsem se zranil a pak se chtěl co nejrychleji vrátit na hřiště.

Trenér Stramaccioni změnil taktiku na tři obránce. Nějakou dobu mu to vycházelo a pro mě bylo ještě těžší se dostat do sestavy. S Mazzarrim jsem neměl to potěšení se ani setkal," řekl Silvestre, který odehrál v černomodrém dresu jen jednu sezonu.

Marko Livaja zůstává v Atalantě
22/06/13 - Hned 20 přestupových změn oznámil na svém oficiálním webu Inter Milán. Jedná se většinou o vyřešení spoluvlastnických práv. Z těch zajímavých vybíráme Samira Handanoviče, který je teprve až nyní po dohodě s Udinesem plně vlastněn Interem. Opačného majitele má nyní mladý a talentovaný Davide Faraoni.

Marko Livaja, autor 4 branek v Evropské lize, může být spokojený. V Atalantě, kam šel v lednovém přestupovém období zůstává, kluby se na pokračování spoluvlastnictví dohodly.

Další bývalý hráč primavery Interu - obránce Luca Caldirola byl ze spoluvlastnictví s Cesenou vykoupen. Záložník René Krhin zůstává v Boloni, nerazzurri mají nadále na hráče poloviční práva.

Přehled lednových přestupů
Matias Ezequiel Schelotto
31/01/13 - Hned pět nových posil získal Inter v závěru lednového přestupového období. Krýt záda Handanovičovi bude Juan Pablo Carrizo, který přišel z Lazia na hostování. V záložní řadě nastala doslova revoluce. Schelotto by měl pravidelně hrát, Kuzmanović je získaný za cenu okolo jednoho milionu eur skvělou investicí a Diego Laxalt je velkou neznámou. Ten však přijde až v létě. Doposud působil jen v uruguayské lize, která není tolik sledovaná.

Nejvýznamnější posilou je však jeden z největších talentů v Evropě 18letý Mateo Kovačić. Inter ho dokázal získat neuvěřitelně rychle a porazil tak další zájemce o jeho služby. Sledoval ho například Juventus a několik prestižních klubů v Evropě. Inter nabídl nejvíce. Chelsea měla údajně připraveno 9 milionů eur, Real Madrid a Manchester United ještě o jeden víc.

Generální ředitel Ernesto Paolillo končí
Inter opouští jeho dosavadní generální ředitel Ernesto Paolillo. Dnes v poledne byl na oficiálních stránkách zveřejněn otevřený dopis adresovaný Massimu Morattimu, v kterém se s klubem loučí a vysvětluje důvody svého odchodu. Na jeho pozici nastoupí Marco Fassone.

"Vážený prezidente, vždycky jsem si myslel, že stejně jako ekonomika se mění v cyklech, mění se i život. Tím bych vás chtěl informovat o tom, že i můj cyklus v Interu je u konce. Z hlouby srdce vám děkuji, děkuji i vaší rodině a každému v klubu za nepřetržitou podporu, kterou jsem od vás během těchto fantastických let měl. Děkuji i za příležitost, kterou jsem měl - být součástí úspěšného Interu, který byl v každé úrovni."

"Byly to neuvěřitelné, unikátní zkušenosti a ani nebudu skrývat jak moc pro mě toto rozhodnutí bylo emocialní. Ještě jednou děkuji a svému nástupci Marcu Fassonemu přeji vše nejlepší."

Novým trenérem je Andrea Stramaccioni
27/03/12 - Kdo? Může si většina fanoušků říct. Jméno nového trenéra slyší poprvé. Vždyť v době svého jmenování neměl ani vlastní stránku na wikipedii. Ti, kdo však sledují dění v italském velkoklubu detailně, ví, že Andrea Stramaccioni od začátku sezony trénuje primaveru - juniorský výběr Interu. A daří se mu. V neděli vyhrál NextGen Series, první ročník soutěže pro nejlepší evropské týmy do 19 let, a v lize patří jeho teď již bývalému týmu první příčka ve své skupině. Jediný neúspěch přišel na slavném turnaji ve Viareggiu. Loni ho Inter vyhrál, letos pod novým trenérem, který předtím šest let trénoval mládežnické kategorie v AS Řím, vypadl krátce po postupu ze skupiny.

Zajímavé je, že Stramaccionimu je pouze 36 let. Narodil se 9.června 1976 v Římě a hned trojice hráčů, které má teď v týmu, je minimálně stejně stará jako on. Kapitánovi Zanettimu je 38, náhradním gólmanům Orlandonimu 39 a Castelazzimu 36.

Stramaccioni aktivně hrál fotbal za Boloňu, kvůli vážnému zranění kolene však musel svoji kariéru předčasně ukončit již v 19 letech. Od té doby se věnoval trénování a vedl několik amatérských týmů.

>> Starší