FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Ibra vyhrál podzimní Zlatý míč Interu 2007/08
27/02/08 - Ibra 27/02/08 - Devatenáct dní dlouhé hlasování na našich stránkách rozhodlo o vítězi podzimní části ankety Zlatý míč Interu. Asi nebude překvapením, že oním vítězem se stal švédský útočník Zlatan Ibrahimovič. Ibra byl v první polovině sezony nejlepším střelcem nerazzurri a o více než 400 získaných bodů porazil druhého hráče v pořadí. Obhájil tak loňské jarní vítězství.

Hlasování probíhá na FCINTERMILANO.COM v každém roce dvakrát a účastnit se ho může každý čtenář tohoto serveru. Letos probíhá již sedmý ročník. První tři ročníky vyhrál Christian Vieri, když v jednotlivých částech vyhrál celkem pětkrát. Po italském střelci převzal nadvládu Brazilec. Adriano vyhrál čtyřikrát v řadě, přesto se celkovým vítězem stal pouze jednou. V sezoně 2005/06 ho v celkovém součtu z podzimního a jarního hlasování dokázal předběhnout Luis Figo. Loni vyhrál v první části Dejan Stankovič, ve druhé Zlatan Ibrahimovič. Nejlepším hráčem sezony se ale nestal ani jeden z nich. Cenu Zlatý míč Interu dostal Hernan Crespo. V celkovém součtu získal 665 bodů, což je o přibližně 150 bodů méně, než nyní Zlatan za pouhou jednu polovinu sezony. I to svědčí o tom, že zájem a návštěvnost našich stránek stoupá. I tentokrát byl počet hlasujících rekordní. Platných hlasů bylo 185.

13. Zlatý míč Interu 2006-07 (jaro)
fcintermilano.com
1Zlatan Ibrahimovič817
2Julio Cruz403
3Esteban Cambiasso370
4Javier Zanetti184
5Julio Cesar163
6Sisenando Maicon150
7Walter Samuel104
8Luis Figo92
9Luis Jimenez63
10Marco Materazzi61


pokračování...  


Kompletní výsledky ankety zde

Stříbrnou medaili z posledního třináctého hlasování bere po Ibrovi další útočník - Julio Cruz. Argentinský reprezentant si svými mnoha góly vysloužil místo v základní sestavě. Mancini mu dával přednost před slavnějšími jmény jako je Crespo či Adriano. Nedokázal ho zastínit ani nováček David Suazo. Cruz získal 403 bodů, což je o více než polovinu méně než první Ibrahimovič. Oproti poslednímu hlasování, kdy skončil dvanáctý, tak zaznamenal výrazný posun.

Na třetím místě skončil záložník Esteban Cambiasso. Holohlavý borec si drží stabilně vysokou formu a pravidelně patří k nejlepším hráčům na hřišti. Na rozdíl od minulé sezony ho nezastavilo delší zranění a naplno tak mohl dokazovat svoje kvality. Bývalý hráč Realu Madrid zaostal za druhým Cruzem o pouhých 37 bodů. I on se v porovnání s poslední anketou výrazně zlepšil. Loni na jaře byl až desátý.

Čtvrtou příčku bere kapitán Javier Zanetti. Již třetí Argentinec v první čtyřce získal 184 bodů, loni skončil šestý. Pátý je gólman Julio Cesar, který se stejně jako všichni před ním také zlepšil. Loni byl o dvě příčky horší. Hned za ním je jeho kolega z brazilské reprezentace. Pravý bek Maicon získal 150 bodů. Sedmým je obránce Walter Samuel, který oproti posledním dvěma bodům, nyní získal 104 bodů. Ze stoperů tak byl výrazně nejlepším hodnoceným hráčem.

Až osmý je Luis Figo, který se doposud pohyboval vždy v první šestici. Na deváté příčce se umístil Luis Jimenez, což je vzhledem k nepříliš podařenému startu do sezony velmi slušný výsledek. Navíc až za ním skončili takový hráči jako jsou Marco Materazzi, Dejan Stankovič či Ivan Cordoba. Adrianovi se nepodařilo vrátit se do své bývalé formy a na jaře byl poslán na hostování do Brazílie. Třinácté místo se i tak může stát nadhodnocené. Za ním totiž není jen Hernan Crespo, ale také Cristian Chivu a Patrick Vieira, což jsou hráči základní jedenáctky. Ještě hůř je na tom Maxwell. Brazilský levý bek je čtvrtým nejčastěji nasazovaným hráčem a přesto je až dvacátý! V Interu je opravdu velká konkurence. Při pohledu na žebříček je vidět, že hned 25 hráčů patří mezi ty, které Mancini využívá a nejedná se přitom pouze o záplaty do sestavy.

Největší propad od jarního hlasování v minulé sezóně zaznamenal Hernan Crespo. Směrem dolu klesl o dvanáct míst. Naopak největší posun si připsal Julio Cruz. Z 11.místa je nyní druhá příčka. Nejlepším útočníkem je Zlatan, záložníkem Cambiasso, obráncem Maicon a brankářem Julio Cesar.

Redakce fcintermilano.com
1Zlatan Ibrahimovič
2Esteban Cambiasso
3Julio Cruz
4Sisenando Maicon
5Walter Samuel


Jak by vypadal Zlatý míč Interu, kdyby o jeho pořadí rozhodovali jen redaktoři stránek? První místo by se nezměnilo, vyhrál by Ibra. Cruz by si s Cambiassem prohodil druhé a třetí místo. Větší změna by nastala na čtvrtém a pátém místě, kam by se o dvě příčky dopředu posunuli obránci Maicon a Samuel.

Zajímavé je, že ačkoliv redaktoři hlasovali nezávisle a nevěděli, jak hlasují ostatní, tři ze čtyř volilo stejnou pětici hráčů a dokonce dva napsali úplně stejné pořadí.

Redakce fcintermilano.com - Lp
1Zlatan Ibrahimovič
2Esteban Cambiasso
3Julio Cruz
4Sisenando Maicon
5Walter Samuel
Redakce fcintermilano.com - rihy10
1Zlatan Ibrahimovič
2Esteban Cambiasso
3Julio Cruz
4Sisenando Maicon
5Walter Samuel
Redakce fcintermilano.com - Inter-ol
1Zlatan Ibrahimovič
2Sisenando Maicon
3Julio Cruz
4Esteban Cambiasso
5Walter Samuel
Redakce fcintermilano.com - Massimo R.
1Esteban Cambiasso
2Zlatan Ibrahimovič
3Walter Samuel
4Julio Cruz
5Javier Zanetti


Zdroj: -


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 25/02/08 - Sampdoria Interu vyhrát nedovolila
Další článek: 28/02/08 - Javier Zanetti vstřelil důležitý gól Římu
1226


Diskuze

203


 
Související články
ZMI - Na jaře byl nejlepší Ibra
Nejlepším hráčem sezony je Zlatan Ibrahimovič