FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Quaresma krok od Interu a mnoho dalších
28/07/08 - Inter (Aktualizováno o videa)
28/07/08 - Poslední červencový víkend zapůsobil na rozbouřené vody spekulačního šílenství, které se točí kolem ofenzivně laděného křídelníka, velice uklidňujícím způsobem. Téměř každý den jsme mohli na mnoha stránkách číst titulky typu: „Poslední portugalské dny Quaresmy“, „Inter uzavírá veliký obchod“, „Quaresma je jen otázkou času“, nebo „Quaresma, dnes je ten správný den“, ale až víkend přinesl zklidnění pro všechny fanoušky, netrpělivě očekávající den, kdy se kluby a hráč konečně dohodnou a všichni fanoušci Interu budou moci sledovat rychlé nohy portugalského technika, který může hrát jak na pravém, tak i na levém křídle.

Hráč, který neuspěl v Barceloně, získal znovu reputaci světového hráče v Portu, kde především díky své vynikající technice a fenomenálním výkonům přilákal pozornost mnoha evropských velkoklubů. Nejaktivněji ze všech si zatím počíná právě Inter Milán, který se nezalekl ani překážky v podobě 35 milionů euro, které si za hráče portugalský mistr vyžádal. Byla to nadsazená částka, která se nikdy neshodovala s částkou, kterou je pan Moratti ochoten zaplatit a tak i Porto muselo trochu slevit. Nyní se cena hráče pohybuje mezi 20 a 25 miliony euro, přičemž první jmenovaná částka je cena, na kterou je Inter ochoten přistoupit, zatímco druhá suma je minimální požadavek Porta. Každý fotbalový fanoušek musí uznat, že to je cena, která se začíná trochu blížit reálné ceně hráče na fotbalovém trhu.

pokračování...  


Inter neustále pokračuje ve vyjednávání, ale za kolik nakonec hráč přestoupí jisté není a cena by se ještě mohla vychýlit oběma směry. Je velice pravděpodobné, že do celé transakce bude zakomponován portugalský mladík věhlasného jména Pelé, který do Interu přišel před touto sezonou za částku okolo 2 milionů euro a v černomodrém dresu se, i díky mnoha zraněním svých spoluhráčů, v několika zápasech ukázal a předvedl ve velmi dobrém světle a cenu Quaresmy by tak mohl na zmiňovaných 20 milionů snížit. I přesto, že Inter nákupem Manciniho již jednoho kvalitního křídelního hráče získal, tak nákupem tak kvalitní posily, jakou Quaresma bez pochyby je, by zaručeně neprohloupil a já jen doufám, že v příští sezoně budeme mít možnost sledovat jeho neuvěřitelné technické kousky, jako je například jeho věhlasný kop vnějším nártem, kdy míči dokáže dát až neuvěřitelnou faleš a srdce každého fotbalového diváka zaplesá, zatímco brankář protivníka ho v tu chvíli má někde hluboko v kalhotách (v lepším případě).

Pozornému oku jistě neuniklo, že se Inter pokoušel shánět záložníky kde to jen šlo a nejvíce pozornosti se patrně věnovalo Franku Lampardovi, hvězdě Chelsea a oblíbenci trenéra Mourinha. Jako blesk z čistého nebe pak zněla zpráva o příchodu Sulley Ali Muntariho, ghanského reprezentanta, který přišel za částku, která se pohybuje mezi 14 a 16 miliony euro. Média hráče okamžitě překřtila na MOUntary a předpovídají, že bude v Interu vykonávat podobnou roli, jako měl Essien pod vedením portugalského kouče v Chelsea. Pokud vezmeme v potaz všechny aspekty tohoto nákupu a podíváme se na celou transakci s větším odstupem, tak uvidíme další chytrý tah interistického vedení. Kromě toho, že nakoupilo perspektivního mladého hráče (23), tak jde také o hráče, který byl vychován italským klubem Udinese Calcio, což opravňuje Inter k tomu, aby Muntariho vedl v příští sezoně Ligy mistrů jako hráče z Itálie.

Podobný problém by řešil i nákup Mattea Ferrariho, který by byl dokonce brán jako černomodrý odchovanec, čímž přestup i v nabité obraně milánského celku získává na hodnotě. Vzhledem k tomu, že kluby mají možnost získat tuto posilu zadarmo, tak se bývalý italský reprezentant bohužel stal velice žádaným zbožím a kluby jako například Sampdoria Janov by ho také rády zlákaly do svých řad a bude jen na našem vedení, jak se k problému postaví

Dnes je skoro jisté, že v článku již jednou zmiňovaný Lampard patrně v černomodrém dresu na trávníky nevyběhne. Několik zdrojů proklamovalo jeho prodloužení kontraktu, které z něj patrně udělalo nejlépe placeného hráče Chelsea. Právě nízká cena způsobena pomalým končením smlouvy dělala třicetiletého záložníka atraktivním a vytvářela na londýnský klub tlak k jeho prodeji. Sečteno a podtrženo, Lampard si příští sezonu pod Mourinhem asi určitě nezahraje. Dalo by se očekávat, že tím přestupové spekulace ustanou, ale právě naopak, okamžitě se vyrojily další, konkrétně o zájmu o Aquilaniho. Ten by se mohl stát součástí hráčské výměny, protože jak známo, tak Inter pokukuje po posilách do záložních řad, hlavně po těch ofenzivněji laděných, zatímco AS Řím se snaží posílit svůj útok. A zatímco Mourinho má přebytek útočníků a Spaletti naopak zase záložníků, nabízí se zde přirozeně prostor pro řadu výměnných teorií. Vyvolávají se zde především jména Davida Suaza a Adriana.

Mourinho se zatím tváří, že s Adrianem počítá a dokazuje to i v přípravných zápasech, kde mu dává šanci se ukázat. Můžeme proto doufat, že největší posilou bude právě navrátivší brazilský reprezentant, který si velice pochvaluje Mourinhovo rozestavení se třemi útočníky. Velice překvapivě proto vzhledem k situaci v klubu vyzněla zpráva, že Inter patří mezi zájemce o služby Samuela Eto’oa, který patrně z Barcelony odejde. A já se podobně jako v případě případného angažování Didiera Drogby ptám: „Potřebuje Inter skutečně dalšího útočníka?“ Copak šestice Cruz, Crespo, Suazo, Adriano, Balotelli, Ibrahimovic nestačí?

Začínají se však objevovat i první zmínky o možném prodeji v milánském týmu. Konkrétně se jedná o argentinského obránce Burdissa, o kterého se vehementně zajímá hlavně Fiorentina. Burdisso je Interem ohodnocen na 6 milionů euro a tak je jen otázkou jakou částku budou fialky ochotny nabídnout. Na světlo se dostaly dokonce spekulace, že by Inter mohl dát Fiorentnině „slevu“ v případě, že ta neprodá Adriana Mutu do konkurenčního AS Řím, který se snaží získat služby této útočné posily. Zajímavé bude také sledovat další osud Stankoviče, kterého do Interu přivedl kdysi Mancini, a který je momentálně spojován s turínských Juventusem.

Inter však myslí i na budoucnost a dokázal to nákupem mladičké, teprve šestnáctileté, posily z brazilského Vasco da Gama. Mladý Philipe Coutinho, o kterého se velice zajímal Real Madrid, byl nakonec přiveden do italského města módy za 3,8 milionu euro, které Moratti vyplatí ve třech ročních splátkách. Coutinho zůstane ve svém mateřském klubu do 30. června 2010 na hostování, aby se pak mohl ve svých osmnácti letech přesunout do Itálie. Inter je již delší dobu v kontaktu také s jeho krajanem Kerlonem, který se proslavil hlavně díky svému osobitému vedení míče na hlavě, díky kterému mu v Brazílii přezdívají Foquinha, neboli lachtan.

Osobně považuji dosavadní počínání Interu na přestupovém trhu za velice úspěšné. Je vidět, že neutrácí neuváženě za nepotřebné hvězdy, ale naopak se snaží posilovat na postech, kde je to potřeba, tedy hlavně na krajích zálohy, kde velice oceňuji nákup Amantina Manciniho, technicky velice vyspělého a hbitého hráče, který je znám svým uměním rychle rozkmitat nohy kolem míče, čímž se mu obvykle povede dokonale oklamat bránící protihráče, který přinesl do pokladny Říma necelých 13 milionů euro, především kvůli pomalu končícímu kontraktu záložníka. I kdyby již žádná další posila nepřišla, tak si myslím, že má Inter dostatečně silný kádr na to, aby byl v příští sezoně schopen usilovat o kteroukoli z trofejí a my můžeme jen doufat, že se povede nové hráče adekvátně zapracovat do již existující kostry mužstva. Největší kus práce leží stejně nejspíše na José Mourinhovi a nám nezbývá než držet palce.
Quaresma:


Mancini:


Muntary:


Coutinho:


Kerlon:


Zdroj: FCInterMilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 28/07/08 - Mourinho: Jsem tu, abych se učil
Další článek: 28/07/08 - Branca: Quaresma bude brzy náš
1396


Diskuze
d56   (28/07/08 13:51:44)

Muntari bol dnes oficálne predstavený. Lampard predlži v Chelsea to je už teraz isté. Branca dnes potvrdil, že k dohode o prestupu
Quaresmy sú kluby blízko. Malo by sa jednat o 22 mega + 25 percent z dalšieho predaja Quaresmy


452