Mourinho se s Rivasem totálně spletl
25/02/09 - Mourinho 25/02/09 - José Mourinho je veřejně uznávaným trenérem, ale to co udělal v tak důležitém utkání jako byl osmifinálový duel Interu s Manchesterem United v Lize mistrů, se jen tak nevidí. Portugalský kouč evidentně přecenil své schopnosti anebo měl dočasné zatmění mysli. Jak by jinak mohl do základní jedenáctky dát Nelsona Rivase?

0-0

Vraťme se nejprve do loňského roku. Inter hrál v této době první zápas osmifinále v Liverpoolu. Velké problémy měl na hřišti ve stoperské dvojici. Zeď s jménem Walter Samuel byla zraněná a v utkání se k ní přidala i další opora Ivan Cordoba. Inter tak musel dohrát zápas s nevyzpytatelným Burdissem a Materazzim, který navíc nestíhal tempo anglického fotbalu a právě kvůli němu byl ve 30.minutě vyloučen. Tehdy se jasně ukázalo, že obsazení stoperů je klíčové.

Letos zranění ze sestavy na poslední chvíli znovu vyřadilo Samuela. Zbyl však Ivan Cordoba a připravený Cristian Chivu. Cordoba letos již odehrál přes dvacet utkání a tak nic nenasvědčovalo tomu, že by se Mourinhovi na poslední chvíli znelíbil. Ale stalo se!

pokračování...

Do základní sestavy šel Nelson Rivas. Ten Nelson Rivas, kterého celou sezonu Mourinho totálně přehlížel. Ten Nelson Rivas, který odehrál pouze v září Italský superpohár, 73 minut v lize proti Boloni v 6.kole a dvě minuty pro Catanii ve 21.kole. Pravda, zahrál si i v posledním zápase v Boloni, ale svým výkonem nepřesvědčil. Když nestíhal, raději fauloval a to se stávalo docela často. Nebyl tak jediný důvod se domnívat, že by měl hrát v tomto zásadním zápasu...

Nic proti Rivasovi, je to dobrý hráč, ale pokud nemá pravidelnou herní praxi, tak přeci nemůže podat proti poslednímu vítězi Ligy mistrů dobrý výkon. Jak si má poradit s takovou hvězdou jakou je třeba Cristiano Ronaldo? Mourinho se v tomto směru totálně mýlil a když ho o přestávce střídal za Cordobu, musel si hodně z hluboka oddechnout, že po Rivasových chybách nepadl gól. Za ten gól by totiž nemohl hráč, ale jednoznačně trenér.

Touto chybou přišel Inter o poločas, v kterém mohl dát třeba i nějaký gól. Hráči byli už tak sami ze sebe nervózní a když viděli v sestavě chybujícího Rivase, šla jejich sebedůvěra ještě víc dolu. Špatně hrál i Muntari. Za toho však kouč patřičnou náhradu neměl a tak se musel spokojit s tím, co je. Naštěstí v druhém poločasu nastala potřebná změna, přišel Cordoba, hráči se probudili, snad i zásluhou trenéra, který jim dal o přestávce potřebné rady a výsledek 0-0 dává Interu do odvety naději.

Předchozí článek: 24/02/09 - Uspěje Inter konečně v Lize mistrů?
Další článek: 25/02/09 - V druhém poločasu byl Inter lepší