FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Leonardo: V Itálii se fotbal studuje
18/01/11 - Leonardo 18/01/11 - "První minuty jsou nejdůležitější, protože určují ráz zápasu. Způsob, jakým k zápasu nastoupíte, je důležitý, proti Bologni to bylo téměř perfektní. Zkusíme zítra to samé proti Ceseně," to byla první Leonardova slova na dnešní předzápasové konferenci. Inter zítra večer dohrává 16. kolo Serie A a má šanci v případě tříbodového zisku poskočit už na čtvrté místo ligové tabulky. "Tým je schopen se adaptovat a hrát proti soupeři, ať už nastoupí s jakoukoliv taktikou či herní formací."

Sulley Muntari je i přes nedávnou aféru v nominaci. "Muntari je připravený a je v kádru. Je na něm, jak se rozhodne, ale posledních pár dní vypadal dobře a to je důvod, proč byl zařazen." Co se týče zítřejšího dohrávaného utkání, Leonardo říká: "Je to situace, kterou musíme využít. Je to zápas k dobru, mohl by být klíčový. Musíme se koncentrovat, ne sedět a spekulovat ohledně možná, kdyby, jestliže ..." AC Milán v neděli večer remizoval a Inter má šanci trochu zvýšit tlak na městského rivala. "V lize se hraje mnoho utkání, tým může hrát dobře v neděli a příště zase hůř. Je to součást hry a může se to stát každému. Stalo se to i Interu. Je těžké analyzovat věci po jednom utkání. Je to otázka toho, kdo zůstane ve formě co nejdéle. Každopádně ten, kdo vyhrává, jsme my sami a nesmíme se koukat na druhé, to nám zápas nevyhraje. Starám se jen o Inter, co děláme teď a co je třeba udělat v budoucnu."

pokračování...  


"Toto není můj Inter, je to Inter. Tento tým vyhrál vše, má velkou kvalitu - sílu, touhu po vítězství, například," odpovídá Leonardo na dotaz novináře, co přinesl do Interu nového. "Tyto hráče jsem nestvořil, oni vědí, jak mají hrát a co chtějí. Vy můžete změnit jen soustředění, koncentraci a další malé věci." Dejan Stankovič nastupuje do zítřejšího utkání s Damoklovým mečem nad hlavou. V případě žluté karty nebude moci nastoupit do těžkého venkovního utkání proti Udinese. "Je těžké se zaobírat věcmi okolo počtu žlutých či červených karet. Jsem toho názoru, že hráč musí být uvolněný, i když je v ohrožení."

A jak je na tom Inter s marody? "Thiago Motta není v nominaci, takže si může odpočinout. Není to nic vážného, jen potřebuje chvilku klidu. Nepovažuji to za zranění, potřebuje jen malý odpočinek. Coutinho není ještě připraven, i když už trénuje s ostatními. Sneijder potřebuje ještě trochu času, už běhá a dělá lehká cvičení. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, než budeme moci stanovit přesné datum. Samuel a Suazo - to je dlouhodobější záležitost. Julio Cesar se dává do pořádku rychle, ale ještě nějaký čas potřebuje, než se dostane do zápasové kondice."

Další zajímavý dotaz. Koho připomíná Leonardovi Samuel Eto´o? "Jestliže řeknu George Weah, může to znít trochu otřepaně, protože oni jsou dva nejlepší afričtí hráči v historii. Ale jsou si podobní. Myslím, že George byl jeden z nejtalentovanějších hráčů vůbec, byl silný na míči, jeho pohyb ... Je to hráč, kterého jsem obdivoval a myslím, že Eto´o je trochu jako on. Weah mohl ovšem nastoupit i v záloze, kdežto Samuel je ryzí útočník, který dává každý rok hodně branek."

A nyní přichází varování pro každého, kdo si myslí, že je Cesena slabým soupeřem. "Nemyslím si, že tento tým přistupuje k zápasům v závislosti na jejich důležitosti, kdyby ano, tolik by toho loni nevyhráli. Pamatujte si, není to vždy sranda, obzvláště v Itálii, kde jsou všechny týmy skvěle takticky organizované. Itálie je země, kde se fotbal studuje. Není tu nikdy snadný."

Je leden a to se vždy otázky směřují směrem k přestupnímu oknu. "Tým začal sezónu s jasně vymezeným kádrem, potom se objevily nějaké problémy, ale vždy si udržoval určitou rovnováhu. Inter může najít způsob, jak se vyrovnat s problémy všeho druhu, protože je to tým s hodně širokým kádrem. Andrea Ranochia přišel z důvodu dlouhodobého zranění Waltera Samuela. A vždy zvažujete možnosti s ohledem do budoucna, ale teď je čas myslet na současnou situaci. Co se stane, když Muntari odejde? Myslím, že jestliže někdo odejde, jiný by měl přijít, jako Ranocchia a Samuel. Ale opakuji, nyní je čas se soustředit na současnost. Muntari je připravený do zápasu, je v dobré pohodě, takže tu není důvod zaobírat se dalšími přestupy."

Jak vidí Leo Cesenu? "Odstartovala skvěle ve stínu minulého úspěšného roku v Serii B. Myslím, že je to zkušený tým s pár exinteristy v kádru, rádi hrají fotbal. Mají v týmu také pár talentovaných borců + další možné alternativy. Musíme být obezřetní. Jsou schopní hrát různými způsoby, už to mnohokrát ukázali. V poslední době nebyli nikým přehráni, odehráli pár povedených střetnutí."

Mario Balotelli pronesl pár komentářů na adresu Josého Mourinha. Prý by se měl naučit dobrému chování. Od Maria Balotelliho to zní jako dobrý vtip. "Oba se znají velmi dobře, ale nikdy nevíte, jak byly věci řečeny. Jsem si jistý, že si navzájem rozumějí. Četl jsem mnoho věcí o Mourinhovi a můžu jen opakovat, že ke mně byl vždy velmi otevřený. Měli jsme dobrý vztah už před Interem. Inter nás ještě víc spojil. Nyní je trenérem Realu Madrid a já Interu Milán. Nikdy nemluvíme o naší každodenní práci, ale José rád vzpomíná na čas strávený zde. Co jsem přišel do Interu, náš vztah je silnější."

Nominace Inter - Cesena:
12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni, 92 Alberto Gallinetta

2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 15 Andrea Ranocchia, 23 Marco Materazzi, 26 Cristian Chivu, 39 Davide Santon

5 Dejan Stankovic, 11 Sulley Muntari, 17 MacDonald Mariga, 19 Esteban Cambiasso, 20 Joel Obi

9 Samuel Eto'o, 22 Diego Milito, 27 Goran Pandev, 88 Ludovic Biabiany

Zdroj: Inter.it, FCInterMilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 16/01/11 - Zanetti: Bylo krásné cítit podporu na Meazze
Další článek: 18/01/11 - Eto'o: Chcem skončiť v Malorke a trénovať Inter
2086


Diskuze
migel   (19/01/11 16:01:54)

Zurix: máš pravdu, Benitez mluvil o charakteru hodně často  Leonardovy tiskovky jsou mnohem lepší, vždycky se něco dozvíš,
kdežto Benitez byl v komunikaci s médii asi nejhorší člověk, co jsem kdy viděl  

Zurix   (19/01/11 14:53:41)

migel: Ne to byla narážka na Beníteze, jak pořád mluvil o tom charakteru.  

Lp   (18/01/11 23:56:11)

 

migel   (18/01/11 22:39:13)

Změnil jsem to. Jsi spokojen?  

Zurix   (18/01/11 22:16:04)

Já nevím, ale to slovíčko charakter...  Jinak samozřejmě moc pěkný článek. :-)


359


 
 Středa 19/01/11 20:45, Serie A, 16.kolo 
INTER3:2CESENA
[rozhovor]
Související články
Chivu vystřelil svou novou hlavou tři body