FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Samuel Eto'o uspořádá na San Siru exhibici

04/05/22 - Eto'o se nyní stal prezidentem Kamerunské fotbalové asociace a organizuje přátelské utkání v Itálii, aby získal finanční prostředky pro svou nevládní organizaci a Slums Dunk. "Nechci mluvit o fotbale, ale o tom, co tento sport může udělat ve prospěch integrace a inkluze," řekl deníku La Repubblica. "Je to mimořádný nástroj, protože překonává překážky a mluví všemi jazyky. Hrál jsem v mnoha zemích a Španělsko i Itálie mě přijaly vřele. Poselstvím je, že můžeme žít všichni společně a vzájemně se respektovat, i když existují kluby, které si myslí, že jsou důležitější než ostatní, a mají tendenci potvrzovat určité hierarchie."

"Věřím v multikulturu," pokračoval. "Sport je skvělý, protože v něm má každý svou roli. Také jsem čelil opičímu skandování a měl jsem problémy i v ulicích, ale mohu vám říct, že Itálie je nejméně rasistická země v Evropě a možná nejméně pokrytecká. Moje rodina stále žije v Miláně, manželka se tam cítí dobře. Ti na stadionech jsou menšiny, které kazí image země. Nechápu, jak je možné, že tento problém ještě nevyřešili. V Anglii se jim to podařilo. Neměli bychom se vzdávat a zaměřit se na děti, které se vracejí domů a slyší, jak dospělí o těchto věcech určitým způsobem mluví."

Leo Messi, bývalý Eto'oův spoluhráč v Barceloně, se 23. května na San Siru zúčastní přátelského utkání spolu s dalšími fotbalovými legendami. V utkání si zahraje také Wesley Sneijder, Andrea Pirlo, Clarence Seedorf, Paulo Dybala, Pippi Inzaghi, Andrij Ševčenko a Lilian Thuram a další.

Jak Eto'o přesvědčil Messiho, aby se připojil? "Byl jsem v Barceloně, když postoupil do prvního týmu, a dal jsem mu pár rad. Řekl jsem mu: 'Co chceš dělat, být průměrným fotbalistou, nebo tvrdě pracovat, aby ses někým stal? Pro mě je nejlepší, pořád spolu občas mluvíme, tak jsem mu zavolal."

Eto'o se také podělil o svůj názor na válku na Ukrajině a upozornil na mnoho konfliktů probíhajících v Africe. "Války jsou tak špatné. V Africe jich je mnoho, i když jména zúčastněných nejsou známa," řekl. "Zdá se, že se o ně nikdo nezajímá, ale Afričané mají pocit, že jejich země nejsou dobře přijímány, přestože Evropa využívá náš plyn, naše diamanty a naše zdroje."

"Sport má silný hlas a musí jít nad rámec předsudků. Na Wimbledonu by bylo hezké, kdyby spolu ve čtyřhře hráli Rusové a Ukrajinci, aby ukázali, že soužití v tomto světě je možné, zvláště když hrajeme společně, aniž bychom vytvářeli falešný pocit nadřazenosti."

Eto'o strávil v Interu dvě sezony a ve 102 zápasech nastřílel 53 gólů. K Nerazzurri přišel z Barcelony v rámci výměnného obchodu se Zlatanem Ibrahimovičem a byl součástí týmu, který pod José Mourinhem v letech 2009-10 získal treble.


Zdroj: football-italia.net


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 02/05/22 - Milánsky závod o Scudetto
Další článek: 12/05/22 - Skvělé finále poháru ovládl Inter
3185


Diskuze

108