FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Hakan o sporu s Ibrou a kritice Inzaghiho

26/06/22 - Asi největší kontroverze v městě Milán teď tropí následky rozhovoru Hakana Calhanoglu pro turecký Tivibu Spor. Nejenomže se opřel do svého bývalého kamaráda Ibrahimoviče, aby mu vrátil jeho nevhodné chování během oslav scudetta, ale zkritizoval v něm i trenéra Inzaghiho za prohrané derby. Turecký záložník z toho však nemusí vyjít lacino. Všechny rozhovory, které hráči poskytují, musí autorizovat klub, což se zde nestalo. Hakanovi tak hrozí minimálně pokuta. Slevu by snad mohl dostat za tvrzení, že Inter je mnohem silnější klub než AC.

Calhanoglu působil v AC Milán od roku 2017 do roku 2021, kdy odešel jako volný hráč poté, co se nedohodl na nové smlouvě. V Miláně přešel na druhou stranu - k úhlavnímu rivalovi Interu. "Bylo to velmi těžké, protože to bylo stejné město a jiné barvy, ale tvrdě jsem pracoval a věděl jsem, že je to moje příležitost připojit se k úřadujícím mistrům Itálie," řekl Calhanoglu. "Když pak tým, ke kterému jsem se připojil, nevyhrál Scudetto a můj starý klub ano, lidé se chovali, jako by to byla moje chyba. V Interu jsem ale velmi šťastný a podpora fanoušků mi velmi pomáhá. V Miláně jsem hrál čtyři roky, ale na tribunách nikdy nikdo neskandoval mé jméno, zatímco za Inter se to děje pokaždé, když se jen rozcvičím."

Tehdy prohlásil, že přestoupil, aby získal Scudetto, takže se pak přirozeně stal terčem posměchu po té, co Rossoneri sami tento titul získali.

Konflikt s Ibrahimovičem? Švéd byl při oslavách spatřen, jak skanduje urážky na adresu Calhanoglua, zatímco příznivci mávali nafukovací pannou v dresu tureckého internacionála. "Je to čtyřicetiletý muž, ne osmnáctiletý, takže v jeho věku bych takové věci nedělal. On je prostě rád středem pozornosti. V této sezoně nepřispěl ke Scudettu, skoro nehrál, ale stejně udělá všechno pro to, aby byl středem pozornosti," řekl na to Hakan. "Kromě toho je to on, kdo mi vždycky zavolá, pozve mě na večeři nebo na projížďku na motorce. Psal o mně i ve své knize. Musel něco napsat, jinak by to byly jen prázdné stránky. Upřímně řečeno, je lepší se tím nezabývat."

Calhanoglu přesto prožil v Interu pozitivní sezonu, když ve 46 soutěžních zápasech vstřelil osm gólů a na 13 jich svým novým spoluhráčům nahrál. Nerazzurri vyhráli italský pohár i superpohár. V obou případech porazili Juventus v prodloužení finále. "Inter je mnohem silnějším týmem než AC Milán," zdůraznil. "Prohráli jsme derby, které se náhle změnilo v 75. minutě poté, co jsme byli já a Ivan Perišič vystřídáni. Vedli jsme 1:0 a pak prohráli 2:1, takže trenér k porážce přispěl a já jsem mu to i řekl. V semifinále Coppa Italia jsme AC Milán porazili 3:0. Tak to je," dodal.

Zlatan Ibrahimovic a Hakan Calhanoglu byli v Miláně blízkými přáteli, ale po posledním rozhovoru Calha pro Tivibu Spor jejich vztahy klesly na úplné dno. Zde je příběh o tom, jak jejich přátelství skončilo. Ibra a Calhanoglu se spolu stýkali, když hráli za Rossoneri. V černočervené polovině Milána strávili rok a půl, než turecký reprezentant před rokem přestoupil do Interu jako volný hráč. "Ibra je vůdce a šampion na hřišti. Mimo hřiště je to velmi milý a zábavný člověk a panuje mezi námi velké přátelství," řekl Calhanoglu v červnu 2020 pro Sportmediaset. "Jsem sice mladší, ale často spolu vtipkujeme a on mi radí." Měsíc před tímto rozhovorem byla dvojice spatřena poblíž jezera Como při projížďce na motorce.

Calhanogluův přesun na druhou stranu města však Ibru naštval a od té doby pro svého bývalého spoluhráče nemá hezká slova. "Musíme mu poděkovat za to, co Milánu dal, a popřát mu do budoucna jen to nejlepší," napsal Ibra ve své poslední knize Adrenalin. "Zní to hrozně, když to řeknu, ale Calha využil tragické situace. Bývalá hvězda Interu Eriksen zkolaboval během zápasu Dánska s Finskem, takže Inter potřeboval hráče na tento post a podepsal Hakana. Před touto událostí nedostal žádnou nabídku od Interu ani od žádného jiného týmu."

Nebyl to jediný případ, kdy si Ibra rýpl do svého bývalého spoluhráče a kamaráda. Minulý měsíc během slavnostního průjezdů milánských autobusů podněcoval útočník milánské fanoušky, aby "poslali Hakanovi vzkaz". V důsledku toho se fanoušci Rossoneri zaměřili na tureckého internacionála a jeho matku urážlivým skandováním.


Zdroj: football-italia.net/Tivibu Spor


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 01/06/22 - Inter má scudetto! Junioři vyhráli ligu primavery, slaví i Čech Grygar
Další článek: 02/07/22 - Oficiálně: Henrikh Mkhitaryan další posilou Interu Milán
3193


Diskuze

178


 
Související články
Hakan Çalhanoğlu začínal svou kariéru v Německu
Hakan Calhanoglu o svém životě