FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Adriano vyhrál jarní Zlatý míč Interu 2004/2005
23/06/05 -

23/06/05 - V pořadí 8.anketa Zlatého míče Interu, ve které hlasujete vy, čtenáři serveru fcintermilano.com, byla doposud ze všech nejnapínavější. První čtyřku nejlepších dělí necelých 40 bodů. Navíc i pátý Cambiasso se jednu chvíli držel na první příčce, postupem času ze souboje o cenu odpadl. Naopak vítěz Adriano byl spíše vzadu a až dva góly vstřelené ve finále Italského poháru Římu se odrazili na hlasech těch z vás, kteří jste hlasovali až po tomto zápase. Abych se přiznal, doufal jsem, že Adriano nevyhraje. V jarní sezóně totiž prakticky vůbec nic nepředvedl. Hlasování však zřejmě ovlivnil fakt, že hlasovali i ti, kteří dění v Interu až tak důkladně nesledují.

Naopak druhý Obafemi Martins zářil. Hlavně díky zraněním Adriana a Vieriho se dostával velmi často do základní sestavy, což se naplno projevilo na jeho sebevědomí. Anketa tak doposud zná jen dva vítěze, v obou případech jde o střelce. Nejprve se pětkrát za sebou radoval Christian Vieri, nyní završil čistý hattrick Adriano.

Třetí skončil právě donedávna jediný držitel Zlatého míč Interu - Christian Vieri. Oproti Adrianovi měl lepší jaro než podzim. Jako čtvrtého jste zvolili Juana Sebastiana Veróna, kterého občas trápilo zranění a pátého záložníka Estebana Cambiassa. Mladý Argentinec byl spolehlivou oporou, do které se vkládali oprávněně velké předpoklady. Když už někdo hlasoval pro tohoto hráče, velmi často ho dával na první místo, což například u o 39 bodů lepšího Veróna zdaleka neplatilo. Stejný počet bodů jako Cambiasso dostal první obránce Ivan Cordoba. Kapitán Javier Zanetti byl "až" sedmý. Velmi špatně v porovnání s podzimem dopadl Dejan Stankovič. "Drak" byl po polovině sezóny s přehledem a zaslouženě druhý hned po Adrianovi, jaro se mu ale vůbec nepovedlo, vypadl úplně z formy a skončil osmý.

pokračování...  


Vzestup udělal útočník Julio Cruz. Také on vydělal na zranění Vieriho, Adriana a Recoby. Zatímco na podzim od vás nedostal ani bod, teď to bylo 35 bodů a 9.místo. Desítku uzavírá Siniša Mihajlovič. Veterán ze Srbska a Černé Hory si za své přímáky a snad i bránění vysloužil 22 bodů. Jedenáctý je překvapivě Edgar Davids. Právě u něho se jasně projevila neznalost některých hlasujících. Davids na jaře nastoupil jen do čtyř utkání, naposledy přitom v polovině února.

Až dvanáctý a obrazně řečeno mimo hřiště se základní jedenáctkou je gólman Francesco Toldo. I tak je to vylepšení oproti podzimnímu 16.místu. Z dalšího pořadí je zajímavých jen šest bodů a 16.místo pro Kilyho Gonzalese. Argentinský křídelník byl přitom velmi kladně hodnocen v závěrečné čtvrtině sezóny. Z posledních 15 zápasů sezony hrál 14-krát v základní sestavě a do další sezóny počítá Mancini právě s ním a ne s van der Meydem. O bod méně Kily dostal Marco Materazzi. Jeho kolega ze stoperské dvojice Cordoba zaujal mnohem více, stejně tak i Mihajlovič, s kterým se většinou střídal. Přesto je 17.místo se 40 zápasy přehnané. Podle počtu odehraných minut patří italskému reprezentantovi šesté místo. Další šokem je počet bodů u Ze Marii. Také on měl jako Kily skvělý závěr sezony a Adriano s Vierim si nemohli jeho centry vynachválit. A kolik dostal bodů? Vůbec nic...Stejně jako člen základní jedenáctky Favalli.

Celkem bylo započítano 62 platných hlasů. Dva hlasy nebyly uznány

8. Zlatý míc Interu 2004-05 (jaro)
fcintermilano.com
1Adriano154
2Obafemi Martins140
3Christian Vieri129
4Juan Veron116
5Esteban Cambiasso77
6Ivan Cordoba77
7Javier Zanetti73
8Dejan Stankovic41
9Julio Cruz35
10Siniša Mihajlovic22
11Edgar Davids12
12Francesco Toldo11
13Cristiano Zanetti10
14Alvaro Recoba7
15Andy Van Der Meyde6
16Kily Gonzales6
17Marco Materazzi5
18Belozoglu Emre4
19Francesco Coco2
20Fabian Carini1
21José Ze Maria0
22Alberto Fontana0

Na závěr jsem zařadil mých pět nejlepších borců jara.

Zlatý míč Interu 2004-05 (jaro)
Lp
1Obafemi Martins
2Juan Veron
3Esteban Cambiasso
4Ivan Cordoba
5Christian Vieri


Zdroj: -


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 19/06/05 - Van der Meyde je na odchodu
Další článek: 24/06/05 - Zlatý míč Interu 2004/05 má Adriano
532


Diskuze

202


 
Související články
Podzimní Zlatý míč vyhrál s přehledem Adriano
Zlatý míč Interu 2004/05 má Adriano