ZPRÁVY
Všechny kategorie

WEB
 
Čtvrtek 29.února 2024

Inter znovu vyhrál a v tabulce Serie A má po 26 zápasech náskok 12 bodů. Alessandro Bastoni z toho má velkou radost a vysvětluje, jak důležitý byl Simone Inzaghi ve změně způsobu hry Interu, jak se všichni stali pohyblivější a pro soupeře nepředvídatelnější.

"Říkáme to už delší dobu, finále v Istanbulu nám hodně dalo, co se týče sebevědomí, jednoty a touhy se tam zase vrátit. Jsme rádi, že můžeme společně tvrdě pracovat a společně těchto cílů dosáhnout," řekl Bastoni pro DAZN. "Tuto cestu jsme začali před několika lety, mnozí z nás společně dozrávali, zatímco ještě před pěti lety jsme nebyli připraveni hrát o určité cíle."

"Víme, jak důležitá je síla týmového celku. V minulé sezoně jsme měli příliš mnoho porážek, takže toto je vítězství pro trenéra, hráče a všechny, kteří v těžkých chvílích zůstali jednotní."

Bastoni byl vždycky něco jako tvůrce hry v hloubi pole, ale v posledních letech se on i ostatní středoví obránci začali pravidelněji prosazovat i křížnými přihrávkami, což je poměrně nepředvídatelná zbraň. "Je to něco, na čem pracujeme. Inzaghi v tom byl velmi důležitý, protože já jsem ze začátku nebyl tak pohyblivý. Všichni musíme být koncentrovaní a není snadné najít někoho jako Mkhitaryana, který se dostane hlouběji do obrany, nebo Lautaro Martineze, který se spojí se středem hřiště. Všichni se pohybujeme a snažíme se nechávat jen velmi málo záchytných bodů."

Bastoni byl dostal v závěru žlutou kartu a protože je to jeho pátá v sezoně, bude v příštím zápase Serie A povinně odpočívat.

Neděle 25.února 2024

Inter vyhrál v Lecce a nadále s přehledem vede Serii A. Trenér Inzaghi je však neustále na pozoru. "Stále se můžeme zlepšovat. Čekají nás tři nejdůležitější měsíce sezóny. Můžeme být jen spokojeni s tím, jak se věci vyvíjejí, ale nyní se musíme soustředit na Atalantu a obecně postupovat zápas od zápasu. Bude to těžké a vzhledem k tomu, že zápasů je tolik, doufáme, že se do nich zapojí co nejvíce hráčů."

"Tajemstvím tohoto Interu je tvrdá práce. Se svým realizačním týmem pracuji už více než deset let, známe se stále dobře a hodně na sobě pracujeme. Klub se nás vždy snaží podpořit a máme hráče, kteří projevují skutečnou ochotu. Pro mě je opravdu uspokojující, když vidím, jak se všichni snaží být k dispozici. Stačí se podívat na dnešní góly s přispěním Audera, Bissecka a Asllaniho. Lautaro si vede velmi dobře a musí v tom pokračovat. Prožívá pozoruhodnou cestu a trenér se může považovat za šťastného, když má k dispozici takového hráče."

"Lecce bylo ošemetným soupeřem, zejména na jeho půdě a po našem zápase s Atléticem. Co se týče Sancheze a Arnautoviče, nepotřeboval jsem poslední dva zápasy, abych se v nich ujistil. Sanchez byl dnes skvělý. Ukázal, že je šampion, i když nedal gól. Gól si však zasloužil. Dnes jsme měli šest hráčů mimo hru, což pro trenéra není snadné, ale naším cílem je i nadále vyhrávat. Kluci musí zůstat soustředění."

Středa 14.února 2024

Trenér Interu Milán Simone Inzaghi a obránce Francesco Acerbi by mohli být potrestáni za své prohřešky v zápase proti AS Řím. Nerazzurri zvítězili v Římě 4-2. V průběhu utkání však došlo k několika kontroverzním incidentům. Acerbi vstřelil úvodní gól a poté ukázal prostředníček části římských příznivců, kteří na něj pokřikovali "zemřeš".

Co se týče Inzaghiho, ten si odpykával jednozápasový zákaz za žluté karty a utkání sledoval z tribuny. Pozápasový komentář obránce Interu Alessandra Bastoniho však naznačil, že trenér měl s mužstvem videohovor, když v poločase prohrávalo.

Prokuratura FIGC proto zahájila vyšetřování obou případů. V úterý dorazil do tréninkového centra klubu v Appiano Gentile prokurátor a vyslechl Acerbiho i Bastoniho - druhého jmenovaného jako svědka. Pokud jde o údajný Inzaghiho telefonát, zdá se, že chybí důkazy ohledně zahrnutí taktických pokynů, vysvětluje La Gazzetta dello Sport. Zdá se, že 47letý trenér měl pro své hráče pouze slova povzbuzení. Proto by v jeho případě stačila pokuta, jak zdroj očekává.

Pokud jde o Acerbiho, ten údajně uznal vinu a za své obscénní gesto se omluvil. Stejně jako jeho trenér tak i italský obránce pravděpodobně dostane pokutu, čímž se vyhne suspendaci. Nicméně pětatřicetiletý hráč pravděpodobně přijde o páteční střetnutí se Salernitanou kvůli lehkému svalovému zranění.

Inzaghi bude doufat, že bude mít klíčového obránce opět k dispozici pro úterní střetnutí Ligy mistrů proti Atléticu Madrid.

Pátek 9.února 2024

Všimli ste si že hra Interu pod Simone Inzaghim sa stáva novým predmetom štúdií?

Hoci na papieri nastupujú Nerazzurri pravidelne vo formácii 3-5-2, pričom v defenzívnej časti ihriska prechádza k preskupeniu na 5-3-2 a do napadánia rozohrávky súpera sa zapájajú aj hlboko stiahnutí útočníci, nejde vôbec o defenzívnu taktiku.

Ako sme už neraz spomínali aj v našom podcaste Nerazzurri Talks, jeden aspekt v ktorom inak dominantný Inter zaostáva je individuálny driblink. V súbojoch 1 na 1 sa nachádza Inzaghiho družina medzi poslednou päticou v rámci Serie A. Nastáva tak problém s vytváraním prečíslení na polovici súpera. Inzaghi však dokázal túto slabinu pretaviť na silnú stránku hry.

Svojich zverencov totiž naučil absolútne sa sústrediť na kombinácie s veľkou rotáciou pozícii. Do moderného futbalu tak implementoval niektoré koncepty pozičnej hry z predošlej dekády. Najzaujímavejšia je ofenzívna fáza, do ktorej sa vo väčšine prípadov zapájajú takmer všetci obrancovia.

Ako môžete vidieť na obrázku, pri gólovej akcií, ktorá predchádzala gólu v sieti Juventusu, boli po boku útočníkov obaja krídelní obrancovia a tiež pravý a ľavý stopér. Krásna ukážka moderného, totálneho futbalu.

Čtvrtek 8.února 2024

Disciplinární komise Serie A potvrdila kouči Interu Simone Inzaghimu trest na jeden zápas. V duelu proti Juventusu viděl od rozhodčího již pátou žlutou kartu, což znamená distanc.

Pondělí 5.února 2024

Skvělý týmový výkon Interu proti Juventusu na San Siru a vítězství, které vzešlo z tvrdé práce Nerazzurri, vyzdvihl Simone Inzaghi v pozápasovém rozhovoru: "Je to jen jedno vítězství, jeden krok na cestě, protože před námi je ještě dlouhá cesta, Juventus a AC Milán neustoupí ani o píď. Byl to skvělý večer před výjimečným publikem. Zápas byl nadále otevřený díky zákrokům Szczesného, ty při šancích Arnautoviče a Barelly byly neuvěřitelné. Viděl jsem, že se tým soustředil a za 95 minut jsme jim dovolili jen jeden brejk, Sommer zůstával ve střehu, i když měl velmi klidný večer. Museli jsme se zakopat a vydržet až do konce, ale tým to zvládl dobře, už sedm měsíců pracuje velmi dobře."

"Před námi jsou ještě čtyři intenzivní měsíce a spousta zápasů, ve kterých musíme pokračovat. V lize jsme vyhráli 18 z 22 zápasů: to je vynikající bilance, ale máme jen o čtyři body více než Juventus a AC Milán také není daleko za námi. Dnes večer je těžké hledat chyby na týmu, výsledek byl nakonec těsný, protože je podržel brankář. Stále máme na čem pracovat, sednu si, podívám se zpětně a zanalyzuji zápas, abych pochopil, v čem se můžeme zlepšit. Cílem je přenést si toto přesvědčení i do Evropy. Liga mistrů je velmi důležitá a my se chceme pokusit zopakovat loňský výkon."

"Klaassena jsem nasadil, protože, jak už jsem řekl, zaslouží si více herního času; ve své kariéře vstřelil více než 100 gólů a je to opravdu dobrý chlapík."

Pondělí 29.ledna 2024

Inter zvítězil ve 22.kole Serie A na horké florentské půdě 1-0 a přestože měl kvůli superpoháru odložený zápas, vede nadále tabulku. Trenér Simone Inzaghi musí být spokojený. "Poté, co jsme šli do vedení, jsme měli mnoho příležitostí, kde jsme si mohli počínat lépe," připomněl kouč první poločas, v kterém jeho hráči neproměnili několik velkých šancí."

"Ve druhém poločase jsme si měli mnoho brejku, kde obvykle prokazujeme větší kvalitu. Nemohu mužstvu nic vytknout. Vedeme si zatím dobře. Víme, že každý zápas je těžký, včetně toho dnešního. Prostě berme každý zápas tak, jak přijde, protože je to důležité a intenzivní období. Tým do toho dal hodně a teď bude mít dva dny odpočinku, protože si to zaslouží. Věděli jsme, že Florencie je pro nás důležitou zastávkou."

"Asllani si dnes vedl dobře. Pro trenéra je štěstí mít takového hráče. Odehrál skvělý zápas. Jsem rád, že na Lautarovu branku nahrál."

Příští neděli je na programu Derby d`Italia. "Proti Juventusu to bude zápas dvou týmů, které jsou na výborné vlně. Narazíme na tým, kterému se daří. Musíme se na něj dobře připravit. Je to odveta. Tentokrát hrajeme doma před našimi fanoušky, kteří jsou pro nás velmi důležití," řekl Inzaghi.

Čtvrtek 25.ledna 2024

Oslavy zisku třetí Supercoppy v řadě byly hojné a tým to rozhodně ještě více stmelilo a dodalo potřebnou důvěru před asi nejtěžší částí sezóny, která nám již několikrát podkopla nohy.

Už nyní v neděli nás čeká Fiorentina, kde bude muset Inzaghi nuceně sáhnout do sestavy. Lehčí svalové zranění trápí Bastoniho, který sice trénuje, ale nevypadá to, že by mohl odehrát celé utkání. Volno dostal Dumfries, kvůli rodinným důvodům. Možná tedy poprvé uvidíme na hřišti novou posilu Buchanana, jehož taktická připravenost prý každým tréninkem stoupá.

Hlavním problémem je ale absence Calhanoglua a Barelly kvůli kartám. Místo nich by měli od začátku nastoupit Frattesi a Asllani, kteří mimochodem prý představují nerozlučnou kamarádskou dvojici, tak snad to půjde vidět i na hřišti.

4. února nás pak čeká veledůležitý domácí zápas proti Juventusu.

Úterý 23.ledna 2024

Inter rozhodl o výhře ve finále superpoháru nad Neapolí až v nastaveném čase. Trenér Inzaghi si pochvaloval přínos střídajících hráčů. "Podali nám pomocnou ruku a musí tak činit až do konce sezony."

Inzaghi vyhrál superpohár již popáté jako trenér, což se nikomu před tím ještě nepodařilo. "Čím to je? Mám několik tajemství," řekl kouč. "Chce to skvělý tým, jaký mám v Interu a jaký jsem měl v Laziu. Tento formát byl něco trochu nového. Finále jsme měli dva dny po semifinále. Byli jsme trochu unavení, ale největší zásluhu na tom mají kluci. Musím svému týmu pogratulovat. Hrát finále šedesát hodin po semifinále je pro nás něco nového."

A co se týče zápasu, Inzaghi řekl: "Řekněme, že obdiv zaslouží i Neapol. Odehráli skvělý zápas, bojovali jako lvi, když šli do deseti. Je jasné, že pak je pro ně prohra v devadesáté minutě zklamáním."

Trenér Interu také reagoval na odchod legendárního bývalého italského útočníka Gigiho Rivy. "Jednoznačně to byl blesk z čistého nebe," řekl sedmačtyřicetiletý kouč. "Dozvěděli jsme se to až v šatně," dodal. "Měl jsem to štěstí, že jsem ho znal. Byl to skvělý charakter, který nám bude velmi chybět. Upřímnou soustrast jeho rodině."

Trenér Interu Milán Simone Inzaghi uznal, že Nicolo Barella udělal v zápase s Neapolí chybu, za kterou teď bude pykat celý tým. V dalším ligovém zápase totiž nebude moct nastoupit. "Věděl, že je jednu kartu od stopky a přesto dostal zbytečnou žlutou kartu," řekl kouč. Barella zápas tradičně hodně prožíval, Když mu byl ale zapískán faul na záložníka Neapole Jense Cajusteho, jasně dal najevo, že s rozhodnutím sudího nesouhlasí. Ten si to jeho gestikulaci nenechal líbit a ohodnotil ji žlutou kartou.

Zbytečnou kartou. Barella tak znovu potvrdil svou pověst hráče, který na hřišti občas ztrácí nervy, což je na škodu. "Je to špičkový hráč, který se musí v určitých aspektech zlepšit," řekl Inzaghi s narážkou na občasné výlevy šestadvacetiletého hráče na hřišti. "V tu chvíli nám to v dalším zápase ztížil," pokračoval trenér. "Oproti posledním dvěma letům se zlepšil, ale stále se musí zlepšovat více."

Proti Fiorentině nebude hrát ani suspendovaný Calhanoglu.

Pondělí 22.ledna 2024

Simone Inzaghi bude přemýšlet o změnách v sestavě. Inter po výborném výkonu vyřadil v semifinále superpoháru Lazio, ale protože na odpočinek před finále s Neapolí má jeho tým pouze necelé tři dny, bude vážně přemýšlet o náhradnících. Někteří jeho hráči podle jeho slov jsou trochu únavení.

V pátečním semifinálovém nenechal Inzaghi odpočívat žádného z klíčových hráčů. Sedmačtyřicetiletý trenér tak poslal na trávník v podstatě nejsilnější možnou základní sestavu, což se pozitivně odrazilo na výkonu a výsledku zápasu. Nerazzurri ale čeká těžký zápas proti úřadujícímu italskému mistrovi Neapoli. Partenopei budou mít mezi zápasy jeden den odpočinku navíc. Inter má před sebou řadu důležitých zápasů, kromě Serií A ho čeká i Liga mistrů, a tak je důležité i šetřit síly.

"Po dnešním tréninku budu moudřejší," řekl trenér v neděli dopoledne. "Budu muset vyhodnotit hráče, kteří proti Laziu odehráli více minut. Zítřek? Je to finále, ty často rozhodují klíčové momenty. Bude to proti týmu, který je italský a má velkou kvalitu. Takže budeme muset odehrát skvělý zápas." A o tom, co očekává od Neapole, Inzaghi řekl: "Byl to tým, který byl skvělý v držení míče. A teď se trochu proměnil."

"Nevím, jak Mazzarri postaví svůj tým na zítřejší zápas," řekl trenér Interu. "Už v lize měnil rozestavení. Ale myslím, že nejvíc bude záležet na motivaci."

"Vítězství? Bylo by to potřetí v řadě," poznamenal trenér Nerazzurri. "Předtím se to podařilo jen AC Milánu."

Sobota 20.ledna 2024

Dan King (anglický novinár): "Včera mohli v Saudskej Arábii konečne naživo vidieť, čo to znamená hrať naozajstný futbal. Z môjho pohľadu, najlepšie predvedenie formácie 3-5-2 v histórií futbalu."

Čtvrtek 11.ledna 2024

Tuttosport: Trenér Interu Simone Inzaghi nikdy neměl lepší druhou půlku sezóny než tu první. Nerazzurri nasbírali dosud 48 bodů, což je skvělý počin. Podobně úspěšně se týmu vedlo i v sezóně 2021/22. V této fázi, tedy po devatenácti zápasech měl Inter na kontě 46 bodů. Druhá půlka sezóny ale přinesla "jen" 38 bodů a titul bral AC Milán.

V Laziu zažíval Inzaghi podobné příběhy. Například během začátku sezóny 2019/20 to vypadalo, že klub z hlavního města je potenciální uchazeč o titul. Ve své nejlepší druhé polovině sezóny na Stadio Olimpico však Inzaghi dokázal posbírat maximálně 34 bodů.

Dokáže se 47letý kouč tentokrát vyhnout tomuto poklesu?

Čtvrtek 28.prosince 2023

Inter hraje poslední zápas kalendářního roku 2023 zítra od 19:45 na stadionu Marassi. "Bude to těžký zápas, protože FC Janov je ve velmi dobré formě, má kvalitní hráče a trenéra, který si vede opravdu dobře," řekl Inzaghi oficiálním stránkám Interu. "Musíme hrát s mimořádnou intenzitou."

Janov už tento měsíc pozlobil Juventus, s kterým remizoval 1:1, díky čemuž se Inter odpoutal na čele tabulky na čtyři body. Svěřenci Alberta Gilardina v této sezóně porazili také Lazio, Řím a Sassuolo, zatímco s Neapolí uhráli remízu 2:2.

"Je jasné, že naše taktické zásady zůstanou stále stejné. Janovu se vrací několik důležitých hráčů, uvidíme, jak budou rozestaveni," dodal kouč.

Interu kvůli zranění stále chybí Lautaro Martinez, Federico Dimarco a Juan Cuadrado, ale do základní jedenáctky by se měl vrátit Benjamin Pavard. "Rotace mužstva je důležitá a nesmí být pro nás vnímána jako problém, zejména v období, kdy je tolik zápasů blízko sebe. Po prvních 17 zápasech jsme s našimi výsledky spokojeni, ale čeká nás ještě dalších 21 zápasů a musíme pokračovat ve skládání dobrých statistik v útoku i obraně."

Pro Inter se jedná o poslední zápas v tomto kalendářním roce, neboť v uplynulých 12 měsících Inzaghi zvedl nad hlavu Coppa Italia, Supercoppa Italiana a dostal se do finále Ligy mistrů. "Byl to uspokojivý rok 2023, získali jsme několik trofejí a zahráli si motivující finále Ligy mistrů. Je dobré nezapomínat na to, čeho jsme dosáhli, ale na rok 2024 se díváme s velkými ambicemi a nadšením."

Pondělí 18.prosince 2023

Inzaghi: "Bude to fascinujúce osemfinále, dve veľké mužstva s dvoma nádhernými štadiónmi ktoré určite ponúknu skvelú atmosféru. Teším sa lebo Inter pokračuje v hraní tak dôležitých zápasov v Európe, musí to byť pre nás formalita. Atletico Madrid je silný tím, za posledných 10 rokov hralo finále dva krát a v tejto súťaži ma veľkú tradíciu. My však niesme o nič horší, chceme ďalej snívať a priniesť našim fanúšikom ďalšie úspechy aj na európskej scéne. Budeme bojovať ako o život."

"Mimochodom, trénerom Atletica je Simeone, ktorého poznám veľmi dobre a mám sním skvelý vzťah. Veľa sme spolu odohrali a vyhrali. Som rád že sa môžme pri tejto príležitosti stretnúť."

"Naša pozornosť je však teraz smerovaná na nasledujúci mesiac: máme veľa dôležitých ligových zápasov a do toho aj Coppa Italia a Superpohár. Súťaže v ktorých sme úradujúci majstri a ktoré chceme opäť dominovať. Potom budeme myslieť na tento dvojzápas: budú to tvrdé boje, ale súper nás nájde pripravených."

Trenér Interu Milán Simone Inzaghi tipuje, že se v osmifinále Ligy mistrů utká jeho tým s Manchesterem City. Nerazzurri se kvalifikovali do play off poté, co ve své základní skupině skončili na druhém místě. Pondělní los je proto postaví proti jednomu z vítězů skupiny. Interisti by se tak mohli střetnout s Cityzens v repríze finále z minulé sezony a zdá se, že by to byl scénář, který by se Inzaghimu líbil. Na otázku, kterého soupeře by si přál vylosovat, kouč Interu odpověděl, že očekává úřadující evropské šampiony. "Myslím, že dostaneme Manchester City. Ale uvidíme, co se stane," řekl šéf Nerazzurri v pozápasovém rozhovoru pro DAZN po výhře nad Laziem. "Všechny týmy jsou velmi silné. Každý z nich by byl těžkou zkouškou."

Čtvrtek 14.prosince 2023

Náš tréner je spoločne s Guardiolom a Spallettim vo finálnej trojici, ktorá bude bojovať o FIFA THE BEST COACH.

Středa 13.prosince 2023

GdS pripomenuli umiestnenie Interu v posledných sezónach UCL. Jedine s trénerom Inzaghim sme postúpili do play off. Pamätáte ešte na ten pocit, keď sme s Contem nedokázali ani len postúpiť zo skupiny v roku 2020?

V sezóne 2010/11 sme v osemfinále narazili na Bayern a teda na nášho súpera z finále. Vtedy sme uspeli. Čo takto sa pokúsiť o reparát a zdolať Cityzens?

Úterý 12.prosince 2023

Simone Inzaghi prozradil, že když žádal Beppeho Marottu o získání Hakana Calhanoglua ředitel Nerazzurri mu odpověděl, že s tureckým záložníkem jsou již v kontaktu.

V roce 2021 nahradil Christiana Eriksena, který měl během zápasu Dánsko - Finsko na EURO 2020 zástavu srdce. Calhanoglu přišel do Interu jako volný hráč z AC Milán v létě 2021 poté, co odmítl podepsat novou smlouvu s Rossoneri.

Inter jmenoval Inzaghiho trenérem jen o několik dní dříve, aby nahradil Antonia Conteho, který s ním získal scudetto.

"V den Eriksenova problému jsem volal Marottovi a Pierovi Ausiliovi, protože se objevily zprávy, že Calhanoglu v Miláně nezůstane," řekl Inzaghi na pondělní tiskové konferenci, kterou citoval server FcInter1098.

"Řekli mi, že už ho kontaktovali, takže jsme ho chtěli všichni. Podepsali jsme ho, aby hrál jako střední záložník, ale po zranění Marcela Brozoviče jsem ho v některých trénincích vyzkoušel tvůrce hry. Už po několika zápasech potvrdil, že tam může hrát. Je to důležitý hráč s kvalitami playmakera."

Devětadvacetiletý Calhanoglu vstřelil v této sezoně v 18 zápasech ve všech soutěžích osm gólů a připsal si dvě asistence.

Celkově se v dresu nerazzurri trefil 20krát ve 113 vystoupeních. Letos v červenci podepsal s Interem prodloužení smlouvy do června 2027. Turecký trenér Vincenzo Montella nedávno hvězdu Nerazzurri pochválil a řekl, že je nejlepším záložníkem v Serii A a "možná i na světě".

Pondělí 11.prosince 2023

Inter si připsal domácí vítězství 4:0 nad Udinese a s 38 body je v čele tabulky Serie A. "Jsem s výhrou spokojen, protože Udinese je lepší, než napovídá jeho postavení v lize," řekl po zápase trenér Simone Inzaghi. "Věděli jsme, že budeme muset dobře zvládat držení míče a neroztahovat se po hřišti. Kluci dobře četli hru od první do 94. minuty. Bylo to skutečné týmové úsilí a výborný výkon. Musíme se soustředit sami na sebe. Je správné si tyto večery užít. Jsme si vědomi, že před tak fantastickým publikem se musíme snažit hrát vždy takto, naši fanoušci si to zaslouží. Teď musíme dál pracovat, protože nás v úterý čeká důležitý zápas a musíme se zotavit fyzicky i psychicky. Ne všechny zápasy se vyvíjejí stejně, ale máme útočníky, kteří nám opravdu pomáhají. I když se nám momentálně daří, za rohem hrozí nebezpečí."

Simone Inzaghi: “Ľudia tvrdia že je to najlepšie hrajúci Inter za posledných 30 rokov? Pre mňa ako trénera je vidieť Inter hrať tento futbal radosť pre oči a dôvodom na pýchu. Musíme ale zostať nohami pevne na zemi, byť stále plne koncentrovaní, názory ľudí sa menia veľmi rýchlo. Po prvej remíze sa bude rozprávať iným spôsobom. My vieme aký je náš cieľ a taktiež to, že nás čaká ešte dlhá cesta plná prekážok.”

Neděle 10.prosince 2023

Po dlhých, dlhých rokoch sme mladému, nádejnému špičkovému trénerovi dopriali čas a podržali ho aj v ťažkých chvíľach, a to prináša svoje ovocie. Prakticky všetky talianske média sa zhodujú na tom, že takýto futbal nehral Inter ani s ešte silnejšími kádrami, ktoré v minulosti malo.

Pondělí 13.listopadu 2023

Trenér Inzaghi pre DAZN: "Kto je favoritom na zisk Scudetta? Nemám rád tieto otázky. Sľubujeme, že sa pokúsime zostať v hre o titul, v čo najviac zápasoch. Pokiaľ ide o favorita, vieme, že sú tu dobre vybavené tímy, ktoré nás momentálne považujú za favoritov kvôli tomu, ako hráme. Určite nie sme najbohatší. So mnou sme na troch prestupových trhoch dosiahli zisk 120 miliónov, zisk 30 miliónov a tento rok trh sme na nule napriek finále Ligy majstrov."

Středa 8.listopadu 2023

Simone Inzaghi na včerejší tiskové konferenci: “Zítra musí všechno skvěle fungovat. Výborná technika, klidná mysl a skvělá fyzička budou rozhodující faktory. S hráči už jsme to probírali a budeme potřebovat z nich dostat to nejlepší.”

“Dostane Bisseck svůj čas? Od začátku sezóny pracuje velmi dobře. Je to mladý hráč, který však v tréninku ukazuje kvality a má předpoklad ještě růst. Problém máme ovšem napravo. O Dumfriesovi jsem mluvil s lékaři a ještě nevím jestli je připravený začít od začátku. Nabízí se automaticky Darmian, ale i Carlos Augusto umí hrát vpravo. Musím to ještě zhodnotit.”

“Frattesi zítra určitě nastoupí. Musím ale vybrat další dva do středu zálohy. I Klaassen si zaslouží svůj prostor na hřišti vzhledem k jeho tvrdé práci v tréninku.”

“Sánchez bude určitě hrát od začátku, protože si to za svou práci zaslouží. Zítra se jen rozhodnu jestli s Lautarem nebo s Thuramem.”

Neděle 1.října 2023

Trenér Simone Inzaghi zhodnotil zápas v Salernu, kde Inter díky Lautarovi vyhrál 4-0: "Je to velmi důležité vítězství. Měli jsme skórovat už v prvním poločase po řadě slibných situací. Ve druhém poločase jsme byli lepší mimo míč. Na přípravu na zápas jsme měli den a půl, ale hráči ukázali skutečnou vůli. Mám mnoho zkušených hráčů, kteří vědí, jak takové zápasy hrát. V prvním poločase jsme je pustili do několika příležitostí a také jsme si měli počínat lépe, ale po přestávce jsme byli lepší. Chceme odehrát co nejvíce zápasů jako v minulé sezoně, to je náš cíl. Hrát tak často je těžké, ale musíme v tomto směru pokračovat. Lautaro byl fantastický, stejně jako celý tým. V útoku si 55 minut vedl velmi dobře Sanchez, výborný byl i Thuram. Lautaro má za sebou fantastický vstup do sezóny a dnes přišla řada na jeho odpočinek, ale vždycky dával stabilně góly a musí v tom pokračovat. Stal se naším kapitánem a stále více se cítí jako lídr. Vždy dobře pracoval a využíval své zkušenosti. Je to někdo, kdo vyhrál spoustu trofejí a denně dobře pracuje v Appianu."

Pondělí 25.září 2023

"Byli jsme trpěliví a hráli jsme opravdu dobře. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale nedokázali jsme žádnou z nich proměnit, a pak jsme v posledních 15 minutách prvního poločasu trochu polevili," řekl trenér Simone Inzaghi o zápase v Empoli. Inter zde nakonec vyhrál 1-0 a nadále vede bez ztráty body tabulku Serie A.

"Ke druhému poločasu jsme ale přistoupili správně a Dimarcův gól nám k tomu pomohl. Arnautovič? V příštích dnech provedeme testy. Je to jediná špatná zpráva dne, protože když nastoupil, vedl si dobře. Cítil něco v ohybači, musíme počkat a uvidíme," řekl kouč o zranění hráče. Inter musel posledních pár minut dohrávat v deseti hráčích.

"Pavard? Na pravé straně si vedl opravdu dobře. On a Matteo hráli skvěle. Pavard přišel velmi motivovaný a dokonale zapadl do způsobu, jakým chceme hrát. Uvědomujeme si jeho hodnotu pro nás. Je to skvělý nákup a musí pokračovat v tom, co dělá. Řešení směrem dopředu? Arnautovič - to je velká ztráta. Víme, jak důležité je mít čtyři útočníky, abychom mohli rotovat. Samozřejmě budu muset věci vyhodnotit: máme Klassena a Mkhitaryana, kteří mohou hrát výše na hřišti v roli druhého útočníka, ale počkáme si na Arnautovičův návrat. Je tu také Sensi, další hráč, který nám bude užitečný směrem dopředu. Inter nepotřebuje vysílat žádné zprávy, ligovou sezonu jsme začali dobře, ale odehráli jsme jen pět zápasů." "Všechno se může rychle změnit. Musíme si udržet stejnou motivaci a koncentraci, ale do konce sezony zbývá ještě spousta zápasů a my prostě musíme zůstat ve hře. Jsem velmi spokojen. Hráči vědí, že budeme potřebovat všechny, a všichni jsou motivovaní. Jsou si vědomi, že mě musí donutit přemýšlet na každém tréninku. Každý chce hrát tak, aby pomohl Interu dosáhnout jeho cílů."

Trenéra Inzaghiho během zápasu proti Empoli u lavičky Interu nešlo zastavit. Trenér Nerazzurri na ní nestrávil ani vteřinu. Neustále chodil nahoru a dolů po technické zóně, a když byl výsledek stále 0:0, často chytal míč, aby jeho hráči mohli co nejdříve pokračovat ve hře. V jednu chvíli se v polovině prvního poločasu rozčílil na své záložníky, zejména na Davideho Frattesiho, který ztratil míč ve středu hřiště, což vedlo k protiútoku Empoli. Rozlítíla ho i žlutá karta Francesca Acerbiho. Když rozhodčí Matteo Marcenaro obránce potrestal, Inzaghi vypadal velmi rozzuřeně a schytali to i členové personálu vedle něho. Jeho výkřiky byly občas slyšet i z novinářské lóže, a to navzdory hlučnému skandování fanoušků Interu v sektoru hostů. Inzaghi byl zkrátka k nezastavení, stejně jako se zdá být k nezastavení jeho Inter.

Pondělí 18.září 2023

Simone Inzaghi: "Jsem nesmírně rád za celou naši rodinu, že jsme derby zvládli takovým stylem. Máme opravdu velkou radost. Měl jsem z toho zápasu obavy, protože jsme v kompletní skupině začali trénovat tři dny před utkáním, když někteří měli v nohách ještě reprezentační zápasy. Ale před kluky smekám, protože mi znovu ukázali touhu, jak moc chtějí vyhrát tyto zápasy. Dnes není vhodné mluvit o jednotlivcích, dnes musím vyzvednout celý tým."

"Velmi důležitá nyní bude šířka kádru, protože nás čekají zápasy každé tři dny. Všichni, kteří jsou v týmu svou šanci dostanou. Z nových posil zatím hrál hlavně Sommer a Thuram, ale na hřišti uvidíme všechny. Kluky na tréninku sleduji, každý pracuje poctivě a správná rotace nyní bude důležitá."

"Marotta a Ausilio chtěli Thurama podepsat už v zimě. Mluvil jsem i s Deschampsem, který ho chválil. Je to skvělý kluk s velkým srdcem. Okamžitě si ho v týmu všichni zamilovali. Ta krásná branka jen potvrdila jeho kvalitu."

"Asllanimu se daří dobře a měl by v tom pokračovat. Byl o něj velký zájem, ale my si ho chtěli ponechat k výměně za Calhanoglua. Je to určitě hráč s velkým potenciálem."

"Start sezóny nám vyšel skvěle, ale jsme teprve na začátku. Čeká nás velmi náročné období a my musíme pokračovat v tom, co jsme už začali."

Fanklub Interu Milán
Přihlaste se do českého oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra a staňte se pravými fanoušky. Získejte dárky a řadu výhod jako je možnost získat vstupenky na zápasy a účastnit se společných výjezdů. Členství je roční a stojí 650 Kč pro seniory a 300 Kč pro juniory. Od 1.10.2020 je příspěvek dražší o 100 Kč / 4 eura. Letošní dárky od CCIC: Kosmetická taštička, gumový náramek, klíčenka a popsocket. Od Cechia Nerazzurra navíc propiska a plastová kartička s rozpisem zápasů v Serii A a ještě nějaké překvapení.
Více informací na cechianerazzurra.com, facebooku nebo na emailu.
Simone Inzaghi