Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-4-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 23 Ranocchia, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso, 29 Coutinho (Obi 46'); 7 Pazzini (Forlan 82'), 22 Milito (Stankovic 89'). (12 Castellazzi, 11 Alvarez, 25 Samuel, 28 Zarate.). Trenér: Claudio Ranieri.

Cesena (4-3-2-1): 1 Antonioli; 16 Comotto, 25 Von Bergen, 2 Rodriguez, 6 Lauro (Benalouane 88'); 18 Parolo, 5 Guana, 77 Ceccarelli (Ghezzal 68'); 10 Mutu, 8 Candreva; 7 Eder (Bogdani 67'). (88 Ravaglia, 4 Ricci, 17 Malonga, 23 Djokovic). Trenér: Daniele Arrigoni.

Postřehy
Další kvalitní výkon a výhra s čistým kontem znamenají posun v tabulce již na 5.místo. Inter minulou sobotu porazil doma Fiorentinu 2-0. v úterní dohrávce vyhrál v Janově 1-0 a teď v Ceseně stejným výsledkem. Za 8 dní tak zíslal 9 bodů, což je více než za prvních 10 prvních zápasů v Serii A.

V tomto utkání měl ale i štěstí. V závěrečných 10 minutách byli domácí v tlaku a nerazzurri podržel skvělými zákroky brankář Julio Cesar.

Po menších zranění si zahráli Dejan Stankovič a Andrea Ranocchia. Ten překvapivě naskočil hned do základní sestavy. V druhém poločase zkazil rozehrávku a domácí se málem z rychlého přečíslení dostali do vedení, sám Ranocchia to však skvěle napravil když skóroval hlavou po Maiconově centru z přímého kopu. Ten byl nařízen za faul na Nagatoma.

Tradiční poločasové střídání tentokrát "odnesl" Coutinho, který hrál na křídle. Nahradil ho Joel Obi.

Statistiky a rekordy
Inter v Ceseně hrál po dvanácté a znovu zde neprohrál. Na kontě má 8 výher a 4 remízy.

Ranieri navazuje na své prosincové úspěchy. V tomto měsíci se mu s jeho týmy nejvíce dařilo. Má průměr 1,85 bodu na zápas.

Nerazzurri vstřelili v 14. soutěžním zápase venku aspoň jednu branku.

Inter nedostal v Serii A gól již 343 minut.

Inter se pomalu zvedá z prachu, dere se do popředí tabulky a ukazuje, že se s ním stále ještě musí počítat. Cesena obdržela jen jednu branku, ta ale rozhodla.

Pod Claudiem Ranierim zažíval Inter Milán zvláštní chvíle. Když už se zdálo, že nebezpečí je zažehnáno, přicházela další špatná zpráva. Také vinou zranění klíčových osobností, smůlou nebo ztrátou formy se stávalo, že se Inter začal pohybovat ve vodách pro něj velmi neobvyklých. To vše Ranieri vyslechl, přestál a slíbil nápravu. A jeho tým zase začíná zvolna šlapat předním celkům tabulky na paty.

Inter se snažil už od začátku, střílel na bránu mnohem častěji než soupeř. V první půlhodině utkání to byli například Yuto Nagatomo, jenž přestoupil v lednu právě z Ceseny, nebo do formy vracející se záložník Thiago Motta. Se svou trochou do mlýna přispěchal také Phillipe Coutinho, střela mladého Brazilce se ale také mezi tři tyče Antonioliho brány nevešla.

Za domácí se zkoušel prosadit Eder, ale ani on další branku na svůj účet nepřidal. Po půlhodině hry se Cesena mohla dostat do překvapivého vedení. Těsně vedle tyče střílel pravou nohou Marco Parolo, nicméně neměl správně seřízena mířidla a bezbrankový stav tedy trval. Nezměnil to ani pokus smutně vypadajícího Diega Milita.

Po změně stran Inter tlačil domácí v jasné snaze skórovat, Maicon našel svým přesným centrem nabíhajícího Giampaola Pazziniho a střelec 'Nerazzurri' měl možnost otevřít skóre. Zakončení se mu ale nepovedlo. Stejné dvojici hráčů se nepovedla akce ani o pár minut později.

Když se hrálo hodinu, Inter udeřil. Často kritizovaný Andrea Ranocchia si naběhl na centr Maicona a poslal svůj celek do vedení - 1:0 pro hosty.

Pazziniho střela mířila nad bránu Antonioliho, Ghezzal dalekonosnou ranou Cesara nepřekonal. O pět minut později se podobným stylem neprosadil ani Antonio Candreva. Stankoviče v závěru utkání vychytal Antonioli a tak si Inter do Milána odváží cenné tři body.