Rozhodčí: Andrea Romeo
Nejlepší hráč: Joel Obi

INTER (4-2-1-2-1): 12 Castellazzi; 13 Maicon, 6 Lucio, 23 Ranocchia, 55 Nagatomo; 14 Guarin, 19 Cambiasso; 20 Obi; 11 Alvarez (Zarate 66'), 10 Sneijder (Poli 80'); 7 Pazzini (Milito 60'). (21 Orlandoni, 2 Cordoba, 37 Faraoni, 9 Forlan). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Cesena (4-4-2): Antonioli; 77 Ceccarelli (Djokovic 85'), 28 Benalouane, 25 Von Bergen, 2 Rodriguez, 16 Comotto (Martinho 65'); 7 Santana, 5 Guana, 18 Parolo; 10 Mutu (Lolli 75'), 9 Iaquinta.(88 Ravaglia, 13 Rossi, 17 Malonga, 24 Arrigoni). Trenér: Mario Beretta

Inter je tři kola před koncem na vysněné 3.pozici spolu s dalšími čtyřmi týmy. V konečné tabulkce rozhoduje o pořadí minitabulka ze vzájemných zápasů. V té jsou nerazzurri v současnosti druzí, bez šance být první. Musí tak doufat, že Neapol aspoň ještě jednou ztratí a sami si připíší jen samá vítězství. V dalším kole jedou do Parmy, v nedělí hostí AC Milán a končí na Laziu.

Přímí soupeři o Ligu mistrů ztráceli body ve vzájemných zápasech. Neapol remizovala s AS Řím a doposud osamocené Lazio na třetí příčce prohrálo v Udine.

Kapitánem byl tentokrát Esteban Cambiasso. Javier Zanetti je stále zraněný a Dejan Stankovič byl v trestu za žluté karty.

Na poslední chvíli došlo ke změně v brance. Kvůli problémům s loktem nenastoupil Julio Cesar, nahradil ho Luca Castellazzi.

Diego Milito, nejlepší kanonýr týmu, zůstal překvapivě na lavičce a v základní sestavě se na jeho místě objevil Giampolo Pazzini. Italský útočník se však brankově neprosadil. V jedné stoprocentní šanci selhal.

Nerazzurri byli v zápase lepším týmem, klasicky však inkasovali jako první po brejku soupeře. Střelu Ceccarelliho nešťastně tečoval Nagatomo.

Dvě minuty po brance Ceseny, vyrovnal tečovanou střelou i Joel Obi. Dvacetiletý odchovanec nerazzurri vstřelil svoji premiérovou branku. Celkově to byl jeho 48. soutěžní zápas.

Rozhodující druhý gól přišel po několika šancích. Neprosadil se Milito, vyražený míč nedostal do sítě napoprvé ani Zarate. Povedlo se mu to až po té, co ho znovu centrem našel Guarín. Osamocený Zarate hlavičkoval z malého vápna přesně.

Joel Obi

Hrálo se teprve dvanácté vzájemné utkání mezi Interem a Cesenou na San Siru. Hosté vyhráli pouze jednou, v roce 1975 1-0. třikrát se hrálo nerozhodně.

Inter v posledních 11 zápasech prohrál pouze jednou, s Juventusem. Čtyřikrát skončil zápas remízou.

Inter Milán doma opět zvítězil a už se bodově dotáhl na třetí Neapol. Nerazzurri měli v zápase s Cesenou velkou převahu, ale po brance Ceccarelliho museli skóre otáčet. To se povedlo díky brankám Obiho a Zarateho, skvělá série Andrey Stramaccioniho tak pokračuje.

Tým pod vedením Andrea Stramaccioniho ještě neprohrál.

Domácí fotbalisté moc dobře věděli, že je případný tříbodový zisk výrazně přiblíží účasti v Lize mistrů a podle toho se také zařídili. Převaha Interu byla od samého počátku enormní, ale už jak bývá zvykem, přicházela jedna spálená šance za druhou. Jako první si nevyužitou šanci připsal Nagatomo, když jeho střelu vyrazil výborný Antonioli. Brankář Ceseny se musel v zápase hodně ohánět a byl jednoznačně nejvytíženějším hráčem hostí. Po Alvarezově nepříjemné ráně nemusel zasahovat, neboť ta šla mimo. Obrovskou šanci spálil ve 21. minutě Giampaolo Pazzini, Maicon byl před Antoniolim sám a akci ještě vyšperkoval na lépe postaveného Pazziniho, jenže ten napálil Antonioliho a bylo po šanci.

I nadále se útočilo na jednu branku, ale Antonioli ne a ne kapitulovat. Maicon z dalšího pokusu střílel vedle a totéž platilo i o přímém kopu Wesleyho Sneijdera. Nizozemský záložník za chvíli znovu hrozil, jeho střelu k tyči fantasticky zlikvidoval Antonioli a brankář Ceseny si o minutu později vyšlápl i na hlavičku Pazziniho. A do konce prvního poločasu ještě jednou Antonioli. Lúcio tvrdě vypálil a Antonioli obličejem brance zachránil. Chvíli byla opora Ceseny otřesena, ale nic vážnějšího to nebylo.

Po změně stran začala překvapivě aktivněji Cesena. Z rychlého brejku pálil nad Iaquinta a v 53. minutě tentýž hráč napálil v obrovské šanci břevno. Bylo to důrazné varování pro defenzívu Nerazzurri a ta si z toho ponaučení nevzala. Jen čtyři minuty poté totiž přesně vystřelil na zadní tyč Luca Ceccarelli a míč skončil v Castellazziho síti - 1:0 pro Cesenu.

Odpověď domácích však byla blesková. Nenápadná střela Obiho změnila po teči jednoho z hostujících směr a brankář Antonioli byl bez šance - 1:1. Inter následně znovu ožil a opět se tlačil dopředu. Nápor Milánských nemohla Cesena vydržet a osmnáct minut před koncem skutečně podruhé inkasovala. Po sérii jasných šancí se hlavou prosadil Zarate a strhl vedení na stranu Interu - 2:1. Stramaccioniho svěřenci se definitivně uklidnili a do konce zápasu mohli přidat další branky. To se nakonec nestalo, ale Inter může slavit důležité vítězství.