Rozhodčí: Gabriele Gava
Nejlepší hráč: Joel Obi

INTER (4-4-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 18 Poli (Castaignos 77'), 19 Cambiasso, 20 Obi (Faraoni 66'); 22 Milito (Zarate 63'), 7 Pazzini; (12 Castellazzi, 23 Ranocchia, 17 Palombo, 9 Forlan). Trenér: Claudio Ranieri.

Atalanta Bergamo (4-4-2): 47 Consigli; 77 Raimondi, 32 Ferri, 5 Manfredini, 6 Bellini (Stendardo 86'); 7 Schelotto, 21 Cigarini, 17 Carmona, 11 Moralez; 18 Carrozza (Ferreira Pinto 77'), 89 Marilungo (Gabbiadini 54'); (78 Frezzolini, 10 Bonaventura, 44 Cazzola, 90 Tiribocchi). Trenér: Stefano Colantuono

Po faulu na Pazziniho krátce po rozehrání rohového kopu nařídil rozhodčí penaltu. Diego Milito však poslal k tyči slabou střelu, kterou gólman vyrazil.

Štěstí měli Interisté v 79.minutě, když skluz Lúcia na Gabbiadiniho sudí neodpískal. Hosté měli kopat penaltu a zřejmě by tak zápas vyhráli. Lúcio by tím pádem zkazil již druhý zápas po sobě. Po jeho zaváhání Inter dostal rozhodující branku od Marseille v Lize mistrů a vypadl.

Joel Obi

Inter neporazil v lomabardském derby Atalantu ani na podruhé v sezoně. První zápas skončil remízou 1-1.

Bídně hrající Inter prohlubuje svojí krizi. Po vyřazení od Marseille se nezadařilo ani v Serii A. Nerazzurri doma pouze remizovali 0:0 s Atalantou. Šance přitom měli, tu největší spálil Diego Milito - nedal pokutový kop.

Výhodu penalty měl Inter už ve 22. minutě, kdy Bellini fauloval ve vápně Pazziniho. Milito ale selhal, míč sice namířil přesně k tyči, ale Consigli jeho úmysl vystihl a penaltu zlikvidoval na rohový kop. Inter si chtěl co nejrychleji vše vynahradit, Obiho dobrá rána šla nad břevno. Svěřenci trenéra Claudia Ranieriho měli více ze hry a Atalantu do žádných větších šancí nepouštěli, svojí převahu ale nedokázali brankově vyjádřit a to platilo i o druhém poločasu.

V 62. minutě měl na kopačce vedoucí gól hostující Gabbiadini, Julio Cesar ale svůj tým podržel a měl velkou zásluhu na průběžném nerozhodném výsledku 0:0. S přibývajícím časem se Interu zmocňovala herní křeč, ne a ne si vytvořit pořádnou šanci a skórovat.

Jedenáct minut před koncem se Atalanta dožadovala pokutového kopu, provinil se stoper Lúcio. Rozuzlení zápasu se nekonalo ani v dlouhém pětiminutovém nastaveném čase. Inter znovu nedokázal doma vyhrát, dnes pouze remizoval s Atalantou 0:0.