Nejlepší hráč: Andrea Poli

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 6 Lucio, 26 Chivu (Nagatomo 70'); 5 Stankovic, 19 Cambiasso, 18 Poli (Forlan 62'); 11 Alvarez (Pazzini 46'), 10 Sneijder; 22 Milito. (12 Castellazzi, 17 Palombo, 20 Obi, 23 Ranocchia). Trenér: Claudio Ranieri.

Novara (4-4-2): 1 Ujkani; 4 Lisuzzo, 30 Centurioni, 28 Garcia; 15 Dellafiore (Morganella 14'), 17 Porcari (Pesce 46'), 23 Radovanovic, 10 Rigoni, 3 Gemiti (Paci 65'); 27 Jeda; 29 Caracciolo. (31 Fontana, 9 Rubino, 12 Gabriel Silva, 77 Rinaudo). Trenér:Emiliano Mondonico

Teplota lehce pod bodem mrazu znovu mnoho diváků od návštěvy stadionu odradilo. Sešlo se jich na San Siru pouhých skoro 22 tisíc.

Poslední tým tabulky vyhrál nad milánským týmem již podruhé, na podzim doma zvítězil 3-1. Za celou sezonu si přitom zatím připsal pouhé tři výhry.

Inter je znovu v krizi. Před čtrnácti dny prohrál v Lecce, které bylo v té době předposlední. Ve třech z posledních čtyř zápasů nedokázali nerazzurri vstřelit branku a prohráli. V tom čtvrtém remizovali s Palermem 4-4.

Rozhodčí v prvním poločase nezapískal jasnou penaltu po faulu Porcariho na Poliho v pokutovém území.

Inter měl mnoho šancí, ale brnaku vstřelit nedokázal.

V závěru napálil Sneijder břevno a Pazzini měl ve stoprocentní šanci smůlu, když zamířil doprostřed brány, kde se štěstím zkrotil míč brankář.

Fotogalerie Serie A, 23.kolo -> Inter - Novara - zobraz všechny fotky

Empoli-Inter

Array

Matteo Politano

Bída Interu Milán se opět prohlubuje. Svěřenci trenéra Claudia Ranieriho senzačně nestačili ani ve druhém zápasem na poslední Novaru a doma jí tentokráte podlehli 0:1. O jedinou branku utkání se postaral Andrea Caracciolo. Interu pak v závěru nepomohla ani přesilovka po vyloučení Radovanoviče.

Po celý zápas byl Inter lepším týmem, jenže ze své převahy nedokázal nic vytěžit. Novara předvedla takticky hodně povedený výkon a zvláště v defenzívě byla k nepřekonání. První poločas se nesl ve znamení kontroly míče Interu, domácí se tlačili dopředu, ale nic kloudného nebyli schopni vymyslet. V nezáživné první části utkání byl nejdiskutovanějším momentem odzbrojující skluz Garcii na Poliho. Inter se po něm dožadoval pokutového kopu, ale rozhodčí vyřkl správný verdikt a penalta se nekopala.

Divácky byl mnohem zajímavější druhý poločas. Milito si v šestnáctce posunul balón doprava, ovšem zamířil pouze do náruče Ujkaniho. Střelecky se nedařilo i Sneijderovi, jenž z hranice vápna hodně přestřelil. Inter sice ovládal hru, ale nedokázal překonat obranný val soupeře. Lúcio v těžké pozici zase trefil jen dobře postaveného Ujkaniho. Bohužel pro Nerazzurri přišel v 56. minutě trest, Caracciolo zamířil přesně k tyči a brankář Julio Cesar se mohl natahovat, jak chtěl. Byla to sice ojedinělá šance Novary, avšak hned gólová - 1:0 pro Novaru.

Stankovič se následně snažil o něco podobného, ale jemu na rozdíl od Caracciola scházela přesnost. Průběh hry se nezměnil ani s příchodem Diega Forlána. Inter nadále držel míč na svých kopačkách, ale ke kýženému vyrovnání to nevedlo. Čtvrthodiny před koncem hodně přestřelil Forlán a okamžik na to musel Cesar vyrážet střelu Morganelly.

V závěru zápasu přišli hosté o Radovanoviče, jenž uviděl druhou žlutou kartu. Novara nadále držela senzační výsledek, ale pravdou je, že měla i dost štěstí. Po další Sneijderově ráně se otřáslo břevno a už v nastaveném čase spálil obrovskou tutovku Pazzini. Uvnitř vápna okamžitě vypálil, ale Ujkaniho ani v tomto případě nepřekonal. Závěrečný hvizd sudího rozpoutal obrovskou radost hráčů hostí, ti i napodruhé v letošní sezoně dokázali Inter porazit.