1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
10.kolo 29/10/11 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   63.613
Venku:  19.596
Dom.max: 78.072
Ven.max: 22.473

28' Maicon - 12' Vucinic, 33' Marchisio
Asistence: Sneijder
Žluté karty: Chivu 59', Sneijder 65' - Bonucci 22', Vidal 45', Chiellini 54', Pepe 55', Pirlo 67'
Nejlepší hráč: Giampaolo Pazzini

INTER (4-3-1-2): 12 Castellazzi; 13 Maicon, 6 Lucio, 26 Chivu, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Obi (Stankovic 64'); 10 Sneijder (Alvarez 78'); 28 Zarate (Castaignos 46'), 7 Pazzini. (21 Orlandoni, 2 Cordoba, 22 Milito, 42 Jonathan). Trenér: Claudio Ranieri.

Juventus (4-1-4-1): 1 Buffon; 26 Lichtsteiner, 19 Bonucci, 15 Barzagli, 3 Chiellini; 21 Pirlo; 7 Pepe, 22 Vidal (Pazienza 89'), 8 Marchisio, 14 Vucinic (Del Piero 84'); 32 Matri (Estigarribia 70'). (30 Storari, 11 De Ceglie, 17 Elia, 18 Quagliarella). Trenér: Antonio Conte

Postřehy
Inter vstoupil do zápasu velmi dobře, branku ze svých šancí však vstřelit nedokázal.

První gól přišel na druhé straně. Nagatomo byl příliš daleko od Lichtsteinera na své straně a dovolil mu tak poslat míč před bránu. Zde Lúcio zaspal při hlídání Matriho, který dokázal vystřelit. Castelazzi střelu skvěle vyrazil jenže přímo k Vučiničovi. Reprezentant Černé Hory nezaváhal a poslal míč pod břevno. Inter vyrovnal zásluhou Maicona. Po přihráce Sneijdera napálil míč s pomocí lehké teče přesně k tyči. Buffon na změnu směru zaregovat nestačil.

Pazzini nastřelil těsně před druhou brankou Juventusu po centru Maicona hlavou břevno.

Další hrubá chyba v obraně přišla ve 33.minutě. Marchisio si narazil s Matrim, lehce se tím zbavil Chivua a přesnou střelou k tyči poslal bianconeri znovu do vedení.

Ve 40.minutě se měla po faulu Castellazziho kopat penalta. Brankář by po odpískání zřejmě viděl i červenou kartu.

V přestáve překvapivě stáhl Ranieri Zarateho a na trávník poslal nezkušeného mladíka Castaignose. Ten se však za celých 45 minut nedokázal nijak prosadit a v jedné slušné šanci nedokázal ani vystřelit.

Nejlepším hráčem domácích byl Giampolo Pazzini. Dokázal zpracovat hodně těžké přihrávky, hlavně výkopy od brankáře, podržet míč a i vystřelit. Často však jeho střelu protihráči stačili zblokovat. Velmi dobře hrál také kapitán Javier Zanetti. Slušně pak Maicon a Castelazzi. Naopak nejhoršími na hřišti byli Nagatomo, Obi a Chivu.

V zápase si natáhl sval Maicon a pár zápasů bude muset vynechat.

Zápas mezi 78 tisíci diváky sledovali na stadionu i členové českého fanklubu Cechia Nerazzurra.

Fotogalerie Serie A, 10.kolo -> Inter - Juventus Turín - zobraz všechny fotky

Melo a Pazzini

Giampaolo Pazzini

Milito a Pazzini

Statistiky a rekordy
Juventus zůstal v Serii A neporažen na prvním místě tabulky.

Juventus odklidil z cesty dalšího velkého protivníka, v derby d’Italia dokázal zvítězit na hřišti milánského Interu 2:1 a vedle pokračující neporazitelnosti ho i nadále může těšit vedení v tabulce Serie A. Naopak domácí tým zůstává hodně dole a teoreticky by po nedělním programu mohl figurovat na sestupové příčce.

Do šlágru kola ovšem vstoupili o poznání lépe Nerazzurri a navrátilec do turínské branky Buffon musel hned předvést dobrý zákrok proti střele Pazziniho. Jeho spoluhráč Cambiasso poté soupeřovu svatyni o kousek minul, ve dvanácté minutě se ale již skóre měnilo a k mírnému překvapení na druhé straně. Po centru z pravé strany ještě Matriho skvěle vychytal Castellazzi, jenže míč se dostal k Vučinićovi a ten svojí dorážkou div neprotrhl síť - 0:1.

Hrálo se poměrně otevřené klání a v osmadvacáté minutě se Inter dočkal vcelku zaslouženého vyrovnání. Sneijder posunul míč do pokutového území Maiconovi, který Buffona nachytal střelou do bližšího horního růžku - 1:1. Branka ve vlastní síti ale s Juventusem příliš nehnula a o pět minut později již byli hosté opět o krok napřed. Marchisio si pěkně narazil s Matrim a z hranice pokutového území zamířil přesně k pravé tyči - 1:2.

Stará dáma byla na koni a málem jí bylo ještě více hej, krátce před poločasem totiž spadl v pokutovém území Marchisio v souboji s Castellazzim, píšťalka sudího Rizzoliho ale zůstala němá a penalta se nekopala. Pojistka znovu mohla přijít krátce po změně stran, Vučiniće ale vychytal Castellazzi, který v domácí svatyni slušně zaskakoval za zraněného Césara.

Další příležitost měli rovněž hosté, se střelou Pirla si ale bez potíží poradil Castellazzi, který pak přestál i tutovku střídajícího Del Piera, jehož zakončení branku minulo. Utkání se pak začalo kouskovat, a jelikož Inter už dokázal vyprodukovat jen nepřesnou střelu Pazziniho, mohou cenné tři body slavit Bianconeri.Část textu převzata z www.eurofotbal.cz se souhlasem autora.