Všechny kategorie

Pondělí 23.ledna 2017
V prvním kole mládežnické ligy se Interu do cesty postavilo Palermo, tehdy vyhráli černomodří doma 2:0. Teď, ve čtrnáctém kole, měl sicilský celek šanci na odvetu v domácím prostředí. Už ve 21. minutě ale otevřel skóre nechytatelnou hlavičkou Pinamonti po centru Miangueho. O pouhé dvě minuty později už byl rozdíl dvoubrankový. Akci rozvinul na pravé straně Pinamonti, vysunul Souarého a ten ještě patičkou našel zakončujícího Rovera nabíhajícího z druhé vlny. Deset minut po změně stran zvýšil na 3:0 Rivas, když vybojoval míč ve středu pole a tvrdou ranou z 25 metrů přepálil domácího gólmana. O něco později pak Cagnano pálil do tyče. V samém závěru přidal svou druhou branku šikovný Rivas, který si poradil s obranou soupeře a střelu umístil po zemi k vzdálenější tyči. Inter tedy zůstává na čele své skupiny.

Palermo 0:4 INTER
Branky: Pinamonti (21'), Rover (23'), Rivas (55', 90+4')
INTER: Di Gregorio; Mattioli, Gravillon, Vanheusden, Miangue (Cagnano); Rover (Putzolu), Carraro, Rivas, Danso; Pinamonti, Souaré (Bollini)

center>
Pondělí 16.ledna 2017
Moussa Souaré byl hlavní postavou utkání mládežnické ligy mezi Interem a Janovem. Guinejský útočník otevřel skóre v 19. minutě, když využil špatné rozehrávky stoperů soupeře. Zvýšit pak mohl Rivas, ale z voleje pálil jen do tyče. O dvě minuty později se opět dostal k slovu Souaré: z úhlu dokázal podruhé překonat gólmana Faccioliho a poslal tak týmy do šaten za stavu 2:0. Do třetice se Souaré trefil chvíli po změně stran. Rivas udělal černou práci na levém křídle, následně dokázal odcentrovat a Moussa už jenom doklepl míč do odkryté brány. Čtvrtou branku pak mohl přidat Rivas, ale i podruhé jeho střelu zpoza vápna zastavila tyč. Janov pak přišel o vyloučeného Quainiho, což ho definitivně připravilo o možnost zápas zdramatizovat. Nerazzurri tedy pohodlně zvítězili a vyhřívají se na čele skupiny C.

INTER - Janov 3:0
Branky: 19´, 43´ a 48´ Souaré
ČK: Quaini (J)

Sestava: Di Gregorio – Mattioli (Putzolu), Gravillon, Vanheusden, Miangue – Emmers (Rover), Awua, Carraro, Rivas – Pinamonti (Valietti), Souaré.

Pondělí 9.ledna 2017
Mladíci ani na třetí pokus v této sezoně nedokázali zdolat AS Řím. V prvním zápase semifinále poháru totiž podlehli Římanům 1:0. O jedinou branku utkání vstřelil ještě v první půli Tumminello. Šanci na nápravu budou mít černomodří v domácí odvětě 25. ledna.

ROMA-INTER 1-0
Branky: Tumminello (37')
INTER: Di Gregorio; Mattioli, Gravillon, Vanheusden, Miangue; Awua (46' Rivas), 4 Carraro, 8 Zonta; 10 Emmers (85' sh Piscopo); 11 Bakayoko (66' Belkheir), 9 Pinamonti.

Pátek 23.prosince 2016
Liga pro mladíky v roku 2016 skončila, ale před Vánoci čekala na borce ještě jedna výzva. Ve čtvrtfinále poháru se jim ve středu postavila do cesty silná Atalanta. Ta se už v deváté minutě dostala do vedení zásluhou Zambatara, který z bezprostřední blízkosti zužitkoval centr z levé strany. Stejný hráč o několik minut později orazítkoval břevno. Ještě do přestávky ale domácí otočili. Nejprve se černomodrým povedlo po faulu rychle rozehrát a Emmers umístil balon přesně k tyči. V samém závěru první půle pak Pinamonti vysunul Zontu, a ten chladnokrevně zakončil - 2:1. Na začátku druhého dějství potáhl akci Bakayoko, pak naservíroval balon Pinamontimu, ale ten poslal balon do nebes. V 61. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Bastoni. Ke konci utkání už Atalantě nezbývalo nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku, čehož využil Rivas, který se s balonem dostal až do vápna, odkud střelou po zemi překonal Talienta. Dvoubrankový rozdíl už domácí udrželi do závěrečného hvizdu a v lednovém semifinále hraném na odvětu se můžou těšit na AS Řím.

INTER 3:1 Atalanta
40' Emmers, 45+2' Zonta, 85' Rivas - 9' Zambataro
ČK: 61' Bastoni (Atalanta).

Sestava: Di Gregorio - Mattiioli, Gravillon, Lombardoni, Miangue - Emmers (Awua), Zonta, Carraro, Rivas (Piscopo) - Bakayoko, Pinamonti.

Pondělí 19.prosince 2016
Junioři v posledním kole kalendářního roku 2016 cestovali do Boloni. Po celé utkání měli hosté víc z hry, ale skórovat se jim povedlo až ve druhé půli. Postaral se o to Belkheir prudkou střelou zpoza pokutového území. Rossoblu měli pak na kopačce vyrovnávací branku, šanci ovšem nevyužili. V nadstaveném čase se k přímému kopu postavil ostrostřelec Pinamonti a pěknou střelou kolem zdi stanovil konečné skóre duelu na 0:2. Nerazzurri stráví Vánoce na předních místech tabulky a do akce se vrátí 14. ledna zápasem s FC Janov.

Bologna 0:2 INTER
78' Belkheir, 93' Pinamonti

Di Gregorio - Mattioli, Gravillon, Vanheusden (Carraro), Miangue - Zonta, Awua (Bollini), Rivas - Bakayoko, Pinamonti, Piscopo (Belkheir).

Neděle 11.prosince 2016
Kluci z Primavery přivítali v mládežnické lize vrstevníky z Frosinone. Dvojice opor Vanheusden a Pinamonti dostali volno, ale i tak dokázali soupeře přesvědčivě zdolat poměrem 4:0. Domácí vedli už po dvou minutách zásluhou nekompromisně proměněného pokutového kopu z kopačky Bakayoka. Tento rychlý útočník potvrdil svou výtečnou formu o půl hodiny později, kdy využil špatné rozehrávky hostů a pohodlně překonal gólmana. V druhé půli byl gólový rozdíl znovu navýšen a opět po chybě hostů. Brankář Galantini totiž neudržel v rukou centrovaný balon a ten zapadl do sítě. Tečku za duelem dal Piscopo pěknou střelou z přímého kopu. Předposlední Frosinone tedy odešlo z Milána naprázdno a černomodří se dotáhli na druhé místo tabulky skupiny C.

INTER 4:0 Frosinone
2' (pen) a 32' Bakayoko, 58' Galantini (vl.), 74' Piscopo.

Sestava: Di Gregorio - Mattioli (Valietti), Gravillon, Lombardoni, Sala - Rivas, Awua (Emmers), Carraro, Bollini (Piscopo) - Bakayoko, Souaré.

Neděle 4.prosince 2016
Pro odehrání desátého kola ligy nemusel Stefano Vecchi se svým týmem cestovat daleko. V sobotu byl totiž na programu duel v Bergamu s místní Atalantou. Už v šesté minutě naservíroval Bakayoko po uvolnění se na pravé straně míč Pinamontimu, který pohodlně otevřel skóre. O půl hodiny později byla k vidění navlas stejná akce, jenomže Pinamonti tentokrát z malého vápna trestuhodně přestřelil. V 55. minutě opět potáhl akci Bakayoko, nicméně už pak nehledal spoluhráče, ale pěkně umístěnou přízemní střelou z hranice pokutového území zvýšil na 0:2. Domácím se přece jenom povedlo snížit zásluhou Caponeho, který neváhal napřáhnout z dvaceti pěti metrů. To už ale běžela devadesátá minuta a na větší zdramatizování průběhu utkání nezbyl domácím čas. Nerazzurri si tedy zapsali veledůležité tři body a v tabulce přeskočili právě dosud třetí Orobici.

Atalanta 1:2 INTER
90' Capone - 6' Pinamonti, 56' Bakayoko.

Sestava: Dekić - Mattioli, Gravillon, Lombardoni, Miangue - Zonta, Awua (Carraro), Gnoukouri, Rivas (Cagnano) - Bakayoko, Pinamonti.

Čtvrtek 1.prosince 2016
Po vydřeném víkendovém vítězství v lize čekal uprostřed týdne na kluky z Primavery další náročný duel. V osmifinále poháru přivítali Udinese. Po bezbrankové první půli otevřel Vanheusden i se štěstím skóre z pokutového kopu. Byl to pro něj premiérový zásah v černomodrém dresu. Hosté srovnali o osm minut později zásluhou pohotového Djouloua. Stav zůstal do devadesáté minuty nezměněn, a tak následovalo prodloužení. V něm poslal domácí do vedení jejich nejlepší střelec Pinamonti. Ten samý hráč o deset minut později našel krásným lobem Bakayoka, který s lehkostí zakončil a nerazzurri tak vedli o dvě branky. V samém závěru přinesla spolupráce této dvojice další branku, což definitivně pohřbilo naděje hostů na postup do dalšího kola. Ve čtvrtfinále se Inter střetne se silnou Atalantou.

Sestava: Dekić - Mattioli, Gravillon, Vanheusden, Cagnano - Danso (Rivas), Carraro, Zonta - Emmers (Pinamonti), Butić (Bakayoko), Bollini.

INTER 4:1 Udinese
53' Vanheusden (pen.), Pinamonti 97', 108' a 117' Bakayoko - 61' Djoulou.

Pondělí 28.listopadu 2016
V devátém kole mládežnické ligy cestoval Inter na Sardínii, aby tam odehrál souboj s Cagliari. Začátek utkání byl pro hosty jako z noční můry. Už ve třetí minutě inkasovali po hlavičce Camby a o sedm minut později stáhl stopér Vanheusden domácího útočníka řítícího se na bránu. Okamžitě viděl červenou kartu a zbývajících osmdesát minut tak dohrávali černomodří v deseti mužích. O šance ovšem hosté ani tak nouzi neměli. Jednu stoprocentní spálil v 63. minutě nejlepší střelec ligy Pinamonti. O chvíli později už ale Gravillon dokázal srovnat hlavou po rohovém kopu. O dalších šest minut už nerazzurri vedli. Gólman Dekić rozehrál dlouhým výkopem a balon se dostal až k Bakayokovi, který se s tím nemazal, rozběhl se na bránu a nekompromisně propálil brankáře Bizziho. Další branka už nepadla a mančaft Stefana Vecchiho získal tři body i přes hodně nepříznivý vývoj v první půli.

Cagliari 1:2 Inter
3' Camba - 67' Gravillon, 73' Bakayoko
ČK: 10' Vanheusden

Sestava: Dekić - Gravillon, Vanheusden, Lombardoni - Zonta, Emmers (Pinamonti), Carraro, Rivas, Cagnano - Bakayoko (Valietti), Butić (Mattioli).

Úterý 8.listopadu 2016
V sedmém kole mládežnické ligy Primavera TIM porazil v sobotu Internazionale výběr Ternany 4:1. Kluky kvůli povinnostem Stefana Vecchiho u A-týmu dočasně vedl Daniele Bernazzani. Do vedení je poslal hned v úvodu Pinamonti bezpečně proměněnou penaltou po stáhnutí na zem dravého Bakayoka. Terni následně srovnalo po hlavičce po rohovém kopu. Vedení navrátil Interu opět Pinamonti, když se ocitl v malém vápné úplně sám. Vítězství pak zpečetili po centrech z levé strany důrazní Gravillon s Belkheirem. Černomodří okupují s osmnácti body druhou pozici tabulky společně s AS Řím a Virtus Entellou. Na vedoucí Atalantu, která jako jediná dosud neprohrála, ztrácí jeden bod.

Ternana 1:4 Inter
Branky: 49' Roscioli - 5' (pen), 57' Pinamonti, 79' Gravillon, 86' Belkheir

Sestava: Di Gregorio – Gravillon, Lombardoni, Miangue – Bakayoko (N´Diaye), Awua, Carraro, Cagnano – Danso (Bollini) – Pinamonti, Belkheir (Butić).

Neděle 30.října 2016
V pátek se na Stadio Olimpico v Římě střetlo místní AS s Interem, aby se rozhodlo o držiteli trofeje pro vítěze Superpoháru výběrů do 19 let. Nerazzurri měli vlkům co oplácet, tři týdny zpátky totiž v lize právě s nimi prohráli zatím jediné utkání sezony 2:0. Už v sedmé minutě mohli jít hosté do vedení, ale Pinamontiho zázračně vychytal Crisanto. V 37. minutě šli zásluhou Marchizzu domácí do vedení, když i se štěstím proměnil pokutový kop nařízený po faulu Gravillona. Další branku přidal Tumminello po zhruba hodině hry po tom, co Awua ztratil míč ve středu pole. Stejný hráč se trefil i o třináct minut později, když dokonale umístěnou hlavičkou nedal Di Gregoriovi šanci. Tečku za utkáním dal Keba v samém závěru. Domácí tedy vyhráli rozdílem třídy, což je vzhledem na vyrovnanost utkání obzvláště kruté pro kluky kolem Stefana Vecchiho. To po souboji uznal pro Sportitalia i kapitán giallorossi De Santis: „ Výsledek je trochu zavádějící, Inter dlouho držel jen jednogólové manko. Kdy jsme pochopili, že vyhrajeme? Za stavu 3:0“. Římský výběr zvedl nad hlavu trofej a potvrdil, že v Itálii patří v posledních letech mezi nejlepší.

ROMA 4:0 INTER
Marchizza (37'), Tumminello (62', 75'), Keba (87').
Inter: Di Gregorio; Gravillon, Vanheusden (79' Mattioli), Lombardoni (64' Bollini); Bakayoko, Zonta, Awua, Rivas, Miangue; Pinamonti, Butic (56' Belkheir).
Neděle 23.října 2016
Výběr mladíků bere v šestém kole ligy už popáté všechny body. Jedinou branku utkání s Crotone vstřelil Andrea Pinamonti. Ve dvanácté minutě měli velkou příležitost hosté z Kalábrie, ale Di Gregorio ji skvělým zákrokem zneškodnil. Od té chvíle převzali iniciativu domácí, ale době organizováni hosté drželi čisté konto až do 54. minuty. Po ruce Giannotiho byl odpískán pokutový kop, který Pinamonti s přehledem proměnil. Byla to pro něj osmá branka sezony, což z něj dělá nejlepšího střelce soutěže. Skóre se už neměnilo a tak tohle vydřené vítězství znamená pro Vecchiho družinu dosavadní bilanci 5-0-1. V pátek na ní čeká Superpohár, kde se coby vítěz poháru utká s úřadujícími mistry AS Řím.

INTER 1:0 CROTONE
Branky: 54' Pinamonti (pen.)
Sestava: Di Gregorio – Gravillon, Vanheusden, Andreolli (Lombardoni) – Bakayoko, Zonta, Awua, Danso (Bollini), Rivas – Pinamonti, Belkheir (Cagnano).

Úterý 18.října 2016

Inter je neuvěřitelně úspěšný ve výchově. Hned čtrnáct jeho hráčů reprezentuje své země ve výběrech do 16 nebo 17 let. Nicola Tintori, Davide Bettella, Nicholas Rizzo, Lorenzo Gavioli, Davide Grassini, Elia Visconti a Davide Merola se připravují s Itálii na kvalifikaci na Euro do 17 let. Slovinsko budou ve stejné kvalifikaci reprezentovat Elian Demirovic a Maj Roric, Srbsko Stefan Stankovič. Do italského výběru do 16 let, který se v přátelském utkání střetne s Polskem, byli povoláni Giacomo Pozzer, Michael Ntube, Christian Duse a Edoardo Vergani.

Neděle 16.října 2016
Mladíci přivítali v pátém kole ligy vrstevníky z Pisy. Domácí potvrdili roli favorita a vyhráli vysoce 8:1, přičemž byl vidět zejména Pinamonti, který se coby letošní tahoun útoku trefil hned třikrát. Za zmínku stojí také to, že si v první půli zahrál i uzdravující se stoper Marco Andreolli. Kluci vedení Stefanem Vecchim tak mají po pěti kolech na kontě dvanáct bodů.

Inter 8:1 Pisa
3' Carraro, 31' Belkheir, 40', 41', 49' Pinamonti, 60' Bollini, 81' Emmers, 90' Rivas - 18' Lupoli (pen).
Sestava: Di Gregorio; Gravillon, Andreolli (Cagnano), Lombardoni; Bakayoko, Zonta (Bollini), Carraro, Danso, Rivas; Pinamonti, Belkheir (Emmers).
Středa 5.října 2016
Doteď stoprocentní výběr kluků do 19 let v nedělním čtvrtém ligovém kole poprvé klopýtl. Stejně jako A-tým nastoupil v Římě proti místnímu AS. Do vedení šli giallorossi ve 12. minutě proměněným pokutovým kopem po ruce Vanheusdena. Ještě v první půli ale sudí Zingarelli vytáhl první z celkem tří červených karet. Viděl jí domácí Soleri za loket ve Vanheusdenově obličeji. Inter si vytvářel hodně šancí, jenomže jich nedokázali proměnit a navíc Awua s Piscopem byli před koncem utkání posláni předčasně do šatny. V nastavení uzavřel brankou z brejku tento nervózní duel Frattesi.

Roma 2:0 Inter
12' Marchizza (pen), 92' Frattesi
ČK: Soleri – Awua, Piscopo
Sestava: Di Gregorio – Gravillon, Vanheusden (Piscopo), Lombardoni – Zonta, Emmers (Butić), Awua, Rivas, Cagnano – Bakayoko, Pinamonti (Souaré)

Sestřih:
Neděle 25.září 2016
Na čele skupiny C soutěže Campeonato Primavera se po třech kolech drží svěřenci trenéra Vecchiho. Nerazzurri zatím navíc neinkasovali jedinou branku. Po vítězstvích nad Palermem 2:0 a Salernitanou 5:0, udolali v sobotu i Entellu. O jediný gól se postaral Pinamonti, pro kterého je to už čtvrtá branka sezony.

Inter 1:0 Vritus Entella
3' Pinamonti
Sestava: Di Gregorio – Gravillon, Vanheusden, Lombardoni – Zonta, Rivas (Carraro), Awua, Piscopo (Emmers), Cagnano – Pinamonti, Gaydu (Bakayoko)
Pondělí 12.září 2016
Soutěž výběrů do 19ti let o víkendu odstartovala sezonu 2016/17. Inter v prvním kole narazil na Palermo. Nerazzurri zvítězili 2:0, když po bezbrankové první půli v 76. minutě skóroval Pinamonti a o dvě minuty později také Belkheir. Trenér Vecchi po utkání neskrýval spokojenost: „V první půli jsme měli problémy, ale v té druhé jsme se zvedli. Pinamonti je dobrý, vytváří hodně nebezpečných situací. Teď se soustředíme na utkání se Salernitanou, ale každopádně jsme stále připraveni v případě potřeby poskytnout de Boerovi nějaké hráče.“

Sestava: Di Gregorio – Mattioli, Vanheusden, Lombardoni – N´Diaye (Piscopo), Zonta, Awua, Rivas, Cagnano – Bakayoko (Belkheir), Pinamonti (Carraro)

Čtvrtek 25.srpna 2016

Portál fcinternews.it informoval, že v úterý se k mládeži nerazzurri připojily tři noví hráči. Jedná se o forvarda Karla Butiče ze Zadaru, středopolaře Lapa Toccafondiho z Prata a Danila Capitania z Virtus Bergama. První jmenovaný, ročník 1998, minulou sezonu nastoupil v chorvatské druhé lize k 29 utkáním a vsítil šest branek.

Pondělí 25.července 2016

V neděli dospěl Evropský šampionát hráčů do 19 let konající se v Německu ke svému závěru. Ve finále sice Francie nedala Itálii šanci, ale příznivci Interu mají přesto důvod na radost. Federico Dimarco coby jediný zástupce černomodrých ve výběru Squadry azzurry nastoupil k pěti ze šesti zápasů a byl v nich pořádně vidět: vstřelil čtyři z pěti branek týmu na turnaji! Třikrát proměnil penaltu a jednou nádherně zakroutil balon z přímého kopu. Federico (ročník 1997) svoji fotbalovou vyspělost prokázal již při hostování v Ascoli v minulé sezoně, teď bude vypomáhat v Empoli.

Pondělí 11.července 2016
Zajímavý rozhovor s ředitelem mládeže
11/07/16 - 11/07/16 - Na oficiálních stránkách klubu se objevilo interview s Robertem Samadenem, který má pod palcem mládežnické kategorie. Pro Inter Channel popsal kromě svého nadšení ze setrvání Stefana Vecchiho na pozici trenéra Primavery a množství mladíků zapojených do předsezonní přípravy A-týmu také změny v mládežnickém systému. Jeho myšlenky vám přinášíme přeložené do češtiny.

Středa 1.června 2016
Primavera si o titul nezahraje
01/06/16 -
Rey Manaj
01/06/16 - Pro kluky z Primavery byl včerejší semifinálový souboj s AS Řím konečnou zastávkou této sezony. Na stadionu Sassuola podlehli žlutočerveným po penaltovém rozstřelu.

V první půli dostal Inter do vedení Baldini, ale Tumminello dvěma brankami vývoj zvrátil. V 90. minutě byl ovšem při průniku do vápna stáhnutý na zem aktivní Manaj a pískala se penalta. Tu dokázal sám proměnit a poslal souboj do prodloužení. V něm už po několika sekundách poslal stejný hráč černomodré do vedení, když bleskovou akci zakončil výstavní bombou pod břevno. O necelých dvacet minut později ale ve skrumáži vyrovnal argentinský supertalent Ponce a tak jako ve čtvrtfinále musel rozhodnout rozstřel.

V šestém kole kopů ovšem zaváhal Baldini a Římané se těšili z postupu do finále, kde si o titul zahrají s vítězem utkání FC Turín – Juventus.

Inter – AS Řím 3:3 (5:6 ppk)

24' Baldini, 90' (P), 91' Manaj - 39', 50' Tumminello, 108' Ponce

Sestava Interu: Radu – Gyamfi, Gravillon, Popa, Miangue (Pinamonti) – Zonta (Bakayoko), Bonetto, de Micheli – Baldini, Manaj, Kouame (Correia)

Neděle 29.května 2016
Zatímco A-tým má už svou sezonu za sebou, výběr do 19 let vstoupil do klíčového období soutěže. V pátečním čtvrtfinále finálové fáze hraném v Modeně Inter zdolal Palermo a zajistil si místo v semifinále, ve kterém se potká s vítězem klání Virtus Entella – AS Řím. Strhující utkání bylo rozhodnuto až po pokutových kopech. Po devadesáti minutách a stavu 2:2 se odehrálo prodloužení, ve kterém oba týmy přidali po jednom gólu. V penaltách byli všichni exekutoři černomodrých na rozdíl od soupeřových úspěšní a postoupili. Zajímavostí je, že během utkání nebyli ani jednou ve vedení a dvakrát nastřelili tyč. Za zmínku stojí také fakt, že Rey Manaj proměnil v branku dva ze tří střel mezi tři tyče. Nadále tedy ukazuje, že by mohl být platný i ve velkém fotbale.

Inter – Palermo 3:3 (5:3 ppk): 11', 80' Manaj, 105' Kouame - 6' Ferchichi, 78', 95' Lo Faso.

Sestava Interu: Radu - Gyamfi, Gravillon, Della Giovanna (Pinamonti), Miangue – Delgado (Bakayoko), Zonta, De Micheli - Baldini, Manaj, Correia (Kouame)
Neděle 1.května 2016
Výběr do 19ti let zdolal venku AC Milán poměrem 2:0 a kromě výhry v derby ho může těšit i jistá účast ve vyřazovací čtvrtfinálové finálové fázi ligy. Hosté se dostali do vedení v 42. minutě zásluhou Baldiniho. O malou chvíli později dostali rossoneri možnost srovnat pokutovým kopem, ale Radu výtečně zasáhl. Na začátku druhé půle byl vyloučen domácí gólman Livieri, když zastavil Manaje. Druhý gól přidal v samém závěru střídající Pinamonti.

Základní sestava Interu: Radu; Gyamfi, Popa, Della Giovanna, Miangue; Zonta, De Micheli, Bonetto, Baldini; Manaj, Correia.
Čtvrtek 14.dubna 2016
Trofej Primavera TIM Cupu pro mladíky Interu
14/04/16 -
14/04/16 - Mládež Internazionale slaví cenný úspěch. V 44. ročníku poháru pro výběry do 19 let se probojovali přes Cesenu, AS Řím a Lazio až do finále. V něm narazili na Juventus a po vítězstvích 1:0 v Turíně a 2:1 v Miláně pozvedli tenhle pohár nad hlavy znovu po deseti letech.

Úterý 29.března 2016
Výběr do 19 let titul z turnaje Viareggio neobhájí. V semifinále mladíci nestačili na Palermo, když po katastrofické první půli prohrávali už 0:3. Gyamfi a Correa sice později snížili, vyrovnat se ale černomodrým nepodařilo. Nejlepším střelcem nerazzurri se stal Correa s pěti zásahy.

Torneo di Viareggio patří mezi nejpřestižnější mládežnické turnaje v Evropě. Koná se v Toskánsku od roku 1949. V minulém ročníku Inter zvítězil a navíc si ocenění pro nejlepšího hráče turnaje odnesl útočník Bonazzoli, který už ale patří Sampdorii. Inter získal prvenství celkově sedm krát, nejúspěšnější AC Milán devětkrát.
Středa 23.března 2016

Primavera Interu (pouze hráči do 19 let) dnes porazila klub Ujana 5:0 a na slavném mládežnickém turnaji Viareggio cup postoupila do čtvrtfinále, kde se utká s Fiorentinou. V základní skupině skončil Inter druhý, když prohrál se Speziou 1:3 a porazil APIA Tigers 5:0 a Akademija Pandev 4:0.

Čtvrtek 11.února 2016
Primavera Interu zdolala v semifinálovém dvojzápase italského poháru obhájce titulu Lazio Řím. Po vítězství v hlavním městě 1:0 nastoupili černomodří v odvětě v domácím prostředí za hustého deště. Na rozmáčeném hřišti se urodila remíza 2:2, která díky výhře v prvním zápase stačila na postup. Bylo přitom potřeba dotahovat nepříznivý stav, když dokázalo Lazio v rozmezí dvou minut dvakrát skórovat. Oba góly vstřelil Rey Manaj, pro kterého to byly premiérové zásahy v černomodrém dresu. Mladíkům vypomohl také Gnoukouri, který se také v této sezóně objevuje v nominaci áčka.

Svěřenci Stefana Vecchiho se ve finále setkají s Juventusem, který postupuje přes Fiorentinu. S celkem z Turína se naši mladíci utkají 18. března venku a doma 8. dubna.

V odvěte nastoupil Inter v sestavě: 1 Radu - 2 Gyamfi, 5 Gravillon, 6 Popa, 3 Miangue - 7 Zonta, 8 Gnoukouri, 4 Bonetto -11 Bakayoko, 9 Manaj, 10 Baldini.
Úterý 15.prosince 2015

Primavera Interu v neděli vyhrála své městské derby. AC Milán porazila 2-0. Branky vstřelil Correia ve 36.minutě a v 94.minutě Pinamonti. Tým vedený koučem Stefano Vecchim má po dvanácti kolech o 9 bodů víc než jeho rival. Na první příčku, kde je Cagliari, ztrácí ze třetí pozice dva body. Právě proti Cagliari budou hrát dnes muži osmifinále poháru. Do kádru trenéra Manciniho se pro tento zápas vešel z primavery 18letý rumunský obránce Stefan Razvan Popa.

Přejít na stránku číslo:
2 3 4 5 6
Mládež Interu Milán

Nejstarší mládežnické výběry v Itálii se označují jako Primavera a hrají v nich hráči do 20 let (s několika výjimkami). Nejvyšší soutěž hrají všechny celky Serie A a Serie B rozdělené do 3 základních skupin po 14 týmech. Po základní části následuje pro 16 nejlepších play off. Liga se oficiálně jmenuje Campionato Nazionale Primavera – Trofeo Giacinto Facchetti.

Další mládežnické kategorie jsou:
Do 17 let: Campionato Allievi Nazionali
Do 15 let: Campionato Giovanissimi Nazionali
Do 13 let: Campionato Esordienti Regionali Professionisti
Do 11 let: Campionato Pulcini
Fanklub Interu Milán
Přihlaste se do českého oficiálního fanklubu Cechia Nerazzurra a staňte se pravými fanoušky. Získejte dárky a řadu výhod jako je možnost získat vstupenky na zápasy a účastnit se společných výjezdů. Členství je roční a stojí 650 Kč pro seniory a 300 Kč pro juniory. Od 1.10.2020 je příspěvek dražší o 100 Kč / 4 eura. Letošní dárky od CCIC: Kosmetická taštička, gumový náramek, klíčenka a popsocket. Od Cechia Nerazzurra navíc propiska a plastová kartička s rozpisem zápasů v Serii A a ještě nějaké překvapení.
Více informací na cechianerazzurra.com, facebooku nebo na emailu.