FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
Pondělí 11.prosince2023
Inzaghi vysvětlil Frattesimu, proč si v sobotu nezahrál
Simone Inzaghi: “Ano s Frattesim jsem během zápasu mluvil. Od začátku utkání jsem si nebyl jistý, zda ho nasadím, protože ho budeme potřebovat v úterý. Pak jsem viděl vývoj utkání, šel jsem za ním a řekl mu, ať zůstane klidný, protože ho budu potřebovat v Lize mistrů.” “Je to pro nás důležitý hráč, který je navíc členem národního týmu, což hodně dokazuje. Má k sobě velkou konkurenci v podobě základních kamenů Barelly a Mkhitaryana, a to není jednoduché, ale on zůstává hlavou klidný a soustředěný.” “Určitě s ním nepočítám na pozici wingbacka. Potřebuji ho na jeho pozici ve středu hřiště, tam je nejdůležitější. Napravo máme Dumfriese a Cuadrada, což jsou oba skvělí hráči. A pak tu máme univerzálního Darmiana, a to je štěstí každého trenéra mít takového hráče.”
Neděle 10.prosince2023
Éra Simoneho Inzaghiho
Po dlhých, dlhých rokoch sme mladému, nádejnému špičkovému trénerovi dopriali čas a podržali ho aj v ťažkých chvíľach, a to prináša svoje ovocie. Prakticky všetky talianske média sa zhodujú na tom, že takýto futbal nehral Inter ani s ešte silnejšími kádrami, ktoré v minulosti malo.
Sobota 9.prosince2023
Serie A: Inter - Udinese 4:0
Inter předvedl nejlepší výkon v sezoně a porazil v 15.kole Serie A Udinese 4:0. V tabulce jsou stále na první příčce. Udinese nemělo od začátku šanci, černomodří byli aktivnější, hostům ani nepůjčovali míč, hráli v rychlosti, atraktivní fotbal a vytvořili si i spoustu šancí. Vyprodané San Siro si sice na první gól muselo počkat až do 37.minuty, kdy se z penalty trefil neomylný Calhanoglu. Pak ale přišly v rychlém sledu další branky Dimarca a Thurama. V závěru druhého poločasu se dočkal dalšího gólu i kapitán a nejlepší střelec soutěže Lautaro Martinez.
Dnes proti Udinese
V 15. kole Serie A hostíme šestnácté Udine. Nerazzurri musí opět zareagovat na výhru Juventusu, který včera porazil doma Neapol. Právě výhra nad úřadujícím mistrem ligy je i náš poslední skalp a zároveň se jednalo o jeden z nejlepších zápasů dosavadní sezóny. Udine zatím v tomto ročníku nezáří. Jejich jediná výhra v lize ze 14 kol ale přišla právě na San Siru, když zde před měsícem zdolali AC Milán. Jinak tým trenéra Cioffiho sbírá body opravdu po troškách. Navíc Inter doma vyhrál s Udine ve všech posledních pěti zápasech. Inter, který dnes mj. nastoupí v dresech se speciálním logem sponzora, má problémy se složením obrany. Zranění jsou Pavard, Bastoni, De Vrij a Dumfries. Ani soupeř nevyužije všechny hráče. Deulofeu, Brenner, Davis, Semedo jsou také zranění. Pravděpodobné sestavy: INTER: Sommer - Darmian, Acerbi, Carlos - Cuadrado, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco - Thuram, Lautaro UDINE: Silvestri - Perez, Kabasele, Ferreira - Ebosele, Samardžić, Walace, Payero, Zemura - Success, Thauvin
Pátek 8.prosince2023
Tabulka střelců Serie A
Lautaro Martínez - Inter Milán - 13 (1 pen.) Domenico Berardi - US Sassuolo - 7 (2 pen.) Olivier Giroud - AC Milán - 7 (3 pen.) Giacomo Bonaventura - ACF Fiorentina - 6 Andrea Colpani - AC Monza Brianza - 6 Romelu Lukaku - AS Řím - 6 Nicolás González - ACF Fiorentina - 6 (1 pen.) Matías Soulé - Frosinone Calcio - 6 (1 pen.) Victor Osimhen - SSC Neapol - 6 (2 pen.) Hakan Çalhanoğlu - Inter Milán 6 (4 pen.)
Inter je v tomto kalendářním roce nejlepší
Inter Milán zaznamenal od začátku roku nejvyšší počet bodů mezi kluby Serie A. Za ním skončil i držitel scudetta SSC Neapol, která měla na konci minulé sezony před černomodrými v tabulce náskok 18 bodů. Partenopei utrpěli minulý víkend od Interu porážku 0:3. Nerazzurri v minulé sezoně nezažili oslnivé ligové tažení a v tabulce skončili až třetí. Místo toho svěřenci Simoneho Inzaghiho prokázali, že jsou pohárovými experty, když podruhé za sebou získali Coppa Italia a italský superpohár. Dostali se také do finále Ligy mistrů, kde však nestačili na Manchester City. Inter chce v tomto ročníku hlavně titul a je na správné cestě, neboť po 14 kolech aktuálně vede tabulku s 35 body. Celkově Inzaghiho tým nasbíral v Serii A v roce 2023 nejvíce bodů, alespoň před závěrečnými zápasy roku 2023. Podle údajů společnosti Opta nasbírali Nerazzurri za celý rok 77 bodů, což je více než kterýkoli jiný klub v lize. Navíc letos nasbírali více vítězství než všichni jejich soupeři ze Serie A. Disponují také nejvyšším počtem gólů v lize. Navíc se Inter v této sezóně může pochlubit gólovým rozdílem +26. Jak vysvětluje zdroj, jedná se o nejvyšší číslo, které kdy klub ve své historii zaznamenal po prvních 14 kolech kampaně.
Středa 6.prosince2023
Průměrně na Inter chodí doma 73 100 diváků
Na domácí zápasy Interu Milán na San Siru chodí v této sezoně v průměru přes 73 000 diváků. Upozorňuje na to tištěné vydání milánského deníku Gazzetta dello Sport, které přinesl server FCInterNews. Deník poznamenává, že Nerazzurri mají nejvyšší domácí návštěvnost v Serii A. Jednou z věcí, která zůstala v této sezóně konstantní, je úroveň podpory fanoušků, na kterou se Inter může spolehnout. Ta je pokračováním trendu z několika posledních sezón. Samozřejmě k tomu přispěl i relativní úspěch, který Nerazzurri zaznamenávají na hřišti.
Pár zraněných a Inzaghi má na pravé straně potíže
Benjamin Pavard je zraněný z dřívějška, trápí ho koleno. Francouz se vrátí nejdříve v zápase proti Laziu koncem tohoto měsíce. Je to hráč, který hraje na pravé straně obrany. Díky tomu v posledním měsíci byl při absenci bývalého fotbalisty Bayernu Mnichov Matteo Darmian první volbou na pravém kraji obranné trojice. Po Dumfriesově zranění se však situace komplikuje. Darmian není jen náhradou za Pavarda v zadní trojici. Bývalý veterán Manchesteru United a Turína může na pravém křídle zastoupit i Dumfriese. Za Dumfriese však může zaskočit i Juan Cuadrado, který přišel v létě na volný přestup. Na papíře je bývalý křídelní hráč Juventusu a Chelsea vhodným náhradníkem nebo dokonce konkurencí pro jeho start. Ale Cuadrado má v této sezoně spoustu vlastních problémů s kondicí i bolavými achilovkami. Zatímco kolumbijský reprezentant netrpěl žádným vážnějším zraněním, přetrvávající problémy s achilovkami ho vyřadily z řady zápasů a zpochybnily jeho schopnost odehrát celých devadesát minut. Proto bude mít Darmian při Dumfriesově absenci v několika zápasech pravděpodobně více povinností na pravém křídle. A protože čtyřiatřicetiletý hráč nemůže být na dvou místech najednou, nastávají problémy. De Vrij si v této sezoně několikrát zahrál na pravém kraji obrany. Jednatřicetiletý bývalý veterán Lazia a Feyenoordu to tam pokryl zdatně. Nyní je však de Vrij také na několik zápasů mimo hru. Proto to bude pravděpodobně Yann Bisseck, kdo v příštích týdnech dostane na tomto postu více minut. Německý obránce do 21 let stále není hotovým článkem. Inter tak bude muset doufat, že Bisseck ve svých nadcházejících vystoupeních ukáže skutečnou vyzrálost. Mezi Bisseckem, Darmianem a Cuadradem by měl mít Inter v příštích týdnech v týmu dostatek prostředků na pokrytí pravého středního obránce a pravého záložníka. Návrat Pavarda by pak měl situaci zjednodušit. Ale minimálně do doby, než se Francouz vrátí, budou Nerazzurri držet palce Darmianovi, aby zůstal fit.

Alessandro Bastoni je po zranění zpět, začne na lavičce
Obránce Interu Milán Alessandro Bastoni bude o sobotním zápase Serie A proti Udinese na lavičce náhradníků. Vyplývá to z dnešního tištěného vydání milánského deníku Gazzetta dello Sport. Čtyřiadvacetiletý hráč vynechal poslední tři zápasy, které Nerazzurri odehráli po návratu z listopadové reprezentační přestávky. Chyběl v zápasech venku s Juventusem a Neapolí v Serii A a s Benfikou v Lize mistrů. Italského reprezentanta trápilo zranění lýtka. Toto zranění si přivodil při tréninku během reprezentační přestávky s Itálií. Bývalý obránce Parmy a Atalanty se dnes opět zapojil do tréninku. Návrat Bastoniho je pro Inter jistě dobrou zprávou hned v několika směrech. Návrat čtyřiadvacetiletého hráče může poněkud zmírnit krizi Interu způsobenou zraněními v obraně. V neděli proti Neapoli musel Carlos Augusto hrát v tříčlenné záloze, aby se Francesco Acerbi mohl přesunout do středu po zranění Stefana de Vrije. Levý obránce Bastoni je první volbou na levé straně, pokud je fit. Bastoni se však do základní jedenáctky hned tak nevrátí, píše Gazzetta. Ital bude potřebovat ještě nějaký čas, aby se dostal do plné zápasové kondice.
Tři hráči by měli brzo prodloužit smlouvy
Lautaro Martinez dokončuje prodloužení smlouvy s Interem a podle listu La Gazzetta dello Sport Nerazzurri doufají, že novou smlouvu s útočníkem oznámí do prvního týdne roku 2024. El Toro je připraven zavázat svou budoucnost Interu podpisem nové smlouvy minimálně do června 2028, uvádí deník. Útočníkův agent již několik týdnů jedná s řediteli Nerazzurri a podle zprávy jsou obě strany na pokraji dohody. Lautaro si díky nové smlouvě na Stadio Meazza přijde na 7 milionů eur za sezonu a stane se tak nejlépe vydělávajícím hráčem klubu.Podle listu Gazzetta je Inter přesvědčen, že prodloužení Lautarovy smlouvy oznámí do 6. ledna 2024. Útočníkův zástupce Alejandro Camano nedávno prohlásil, že jeho klient by mohl v Interu zůstat "do konce života". Generální ředitel Interu Beppe Marotta v posledních měsících několikrát zopakoval, že Lautaro chce u Nerazzurri pokračovat. Šestadvacetiletý útočník, vítěz mistrovství světa 2022 s Argentinou, je s 13 góly ve 14 ligových vystoupeních aktuálně nejlepším střelcem Serie A. Celkově v dresu Interu nastřílel 117 gólů v 257 zápasech. Podle listu La Gazzetta dello Sport trenér Simone Inzaghi očekává, že jeho dva klíčoví hráči Henrikh Mkhitaryan a Federico Dimarco uzavřou nové smlouvy během vánoční přestávky. Mkhitaryan by si měl zachovat svůj současný plat 3,9 milionu eur čistého za sezonu, k čemuž mu pomohly uzavřené podmínky při přestupu z AS Řím. Ještě se uvidí, zda půjde o dvouletou smlouvu, nebo roční s opcí na prodloužení do června 2025. Co se týče Dimarca, křídelní obránce a oblíbenec fanoušků se může těšit na zdvojnásobení svého platu na 4 miliony eur plus bonusy do června 2028, přičemž součástí není žádná výstupní klauzule. Stejný článek však znovu naznačuje, že složitější situace je u Denzela Dumfriese. Už dříve jsme psali o tom, že Nizozemec požaduje vyšší plat přes 5 milionů eur za sezonu a klub mu není ochoten vyjít vstříc. To je o dobrý 1 milion eur více než nabídka, kterou předložil Inter, a vzhledem k tomu, že o nizozemského internacionála má zájem mnoho klubů v Premier League, nebylo by velkou ztrátou ho příští léto prodat. Jednání budou pokračovat po Vánocích. Sedmadvacetiletý křídelní záložník má smlouvu do června 2025 a v roce 2021 byl získán z PSV Eindhoven za pouhých 14,25 milionu eur. Jeho tržní cena podle serveru Transfermarkt je dvojnásobek této částky.

Porti Udinese v dresech Transformes
V nasledujúcom domácom zápase proti Udinese nastúpime v špeciálnych dresoch inšpirované logom Transformes. Jedná sa o marketingovú spoluprácu s našim sponzorom Paramount+. San Siro bude v sobotu opäť CELÉ vypredané! Túto sezónu máme namierené k rekordným číslam, pretože naša láska voči našim farbám je nekonečná.
Úterý 5.prosince2023
Marotta: Nejlepší nákup? Matteo Darmian
Marotta: “Najlepší nákup za malé peniaze? Matteo Darmian. Jednoznačne. S Ausiliom sme jeho prestup dohodli za maličké peniaze, a on svoju hodnotu tu výrazne zvýšil. Je to jeden z hráčov ktorých najviac obdivujem, za jeho serióznosť, schopnosti a hodnôt ktorých sa drží. Matteo je naoaj vzorom. Ukázal jeho kvality a hodnotu bez toho aby mu média dávali akýkúkoľvek pozornosť.”
Pondělí 4.prosince2023
Serie A: SSC Neapol - Inter 0:3
Po velmi kvalitním výkonu Inter šokoval fanoušky Neapole, když jejich tým pod Vesuvem porazil 3-0. Domácí nehráli vůbec špatně, Inter byl ale ještě lepší. První gól Thurama neplatil pro těsný ofsajd. I tak nerazzurri první poločas vyhráli, když se krásnou dalekonosnou ranou trefil Calhanoglu. V druhém poločase přidal po pěkné akci druhý gól Nicolo Barella a pět minut před koncem stvrdil výsledek Thuram. Po 14 odehraných kolech tak Inter zůstává v tabulce Serie A první.
Čtvrtek 30.listopadu2023
Sánchez: První poločas jsme jim darovali
Alexis Sánchez: “Len mužstva s víťaznou mentalitou dokážu v Champions League otočit po polčase výsledok 3-0 na 3-3. Champions League je iná ako Serie A, tu musíš byť neustále na pozore. Po polčase sme si povedali že toto sa deje našou vinou, nie ich zásluhou. Na ihrisko sme sa vrátili stým, že tento zápas neprehráme. Dokázali sme opäť že sme tím plný šampiónov. “ “Tlak z dôležitej penalty? Som zvyknutý bojovať a hrať o dôležité vecí, nerobí mi to problém. Chcem vyhrávať všetko, poznáte ma, čím viacej hrám, tým sa cítim lepšie.”
Středa 29.listopadu2023
Liga mistrů: Benfica Lisabon - Inter Milán 3:3
Inter měl dvě kola před koncem základní skupiny Ligy mistrů jistotu postupu do osmifinále. Trenér Inzaghi díky tomu mohl v náročném programu pošetřit hráče. Tím, že však nenechal v sestavě kámen na kameni, překvapil všechny. Z častěji používaných jmen v základní jedenáctce si diváci mohli na dresech přečíst jen jmenovky hráčů Darmiana, Acerbiho a De Vrije. V brance byl poprvé Audero, v záloze nechyběl Klaassen či Asllani a v útoku Arnautovič s Alexisem Sánchezem. Obavy fanoušků z velkých změn se vyplnili záhy. Domácí se po chybách v obraně dostali rychle do vedení a v 34.minutě dokonce bývalý hráč Interu Joao Mario dokončil hattrick. Inter byl zralý na ručník, kouč však zachoval chladnou hlavu a o přestávce nikoho nevystřídal. Hráči se obdivuhodně zvedli. Arnautovič vstřelil gól a v 58.minutě ranou z voleje Davide Frattesi snížil na rozdíl jediného gólu. Inter to dostalo do laufu. V 67.minutě přišlo první střídání na plac šel Thuram, Barella a Cuadrado. Uběhlo 5 minut a na Thurama se pískala penalta, kterou bezpečně proměnil Alexis. Domácí ke konci zápasu dostali červenou kartu a Inter tak závěr zápasu dohrával většinu času s míčem na kopačkách. V nastaveném čase mohl rozhodnout Barella, ale trefil jen tyč.
Prezident Steven je s lidmi ve vedení klubu nadmíru spokojen
Matteo Barzaghi (SportMediaset): “Prezident Steven Zhang je nadmieru spokojný s prácou celého vedenia a managmentu, spoločne v priebehu rokov vytvorili silný blok čo prinieslo svoje želané výsledky. V Interi už pár rokov panuje absolútna stabilita. Po predĺžení zmluvy Giuseppeho Marottu sa budú bezprostredne riešiť aj zmluvy ďalších členov vedenia, Zhang chce aby táto časť Interu zostala absolútne nedotknuteľná.”
Úterý 28.listopadu2023
Pokud Dumfries neprodlouží smlouvu, bude zřejmě v létě prodán
Inter Milán se bude příští léto snažit prodat křídelního záložníka Denzela Dumfriese, pokud se mu nepodaří přesvědčit ho, aby podepsal prodloužení smlouvy. Tvrdí to italský zpravodajský portál FCInter1908. List uvádí, že Nerazzurri nebudou vynakládat velké finanční prostředky na to, aby si Nizozemce udrželi. V současné době má Dumfries s Interem smlouvu do konce června 2025. Sedmadvacetiletý hráč má stále stejnou čtyřletou smlouvu, kterou podepsal při svém příchodu z PSV. Přišel do Interu v létě 2021 jako rovnocenná náhrada za Achrafa Hakimiho po odchodu Maročana do Paris Saint-Germain za velké peníze. Inter určitě nebude chtít, aby Dumfries v klubu zůstal, aby po skončení smlouvy mohl odejít zadarmo. Proto je cílem Nerazzurri uvázat si ho novou smlouvou. Podle FCIN1908, ať už se jedná o kohokoliv, Inter nebude rozbíjet bank, aby si Dumfriese udržel. Klub spíše učiní to, že hráči nabídne podle svého uvážení rozumnou nabídku. S touto nabídkou na stole bude čekat. Pokud bude ochoten nabídku Interu přijmout, pak si klub křídelního hráče rád ponechá. Pokud však ne, dá se předpokládat, že Inter bude chtít Dumfriese příští léto prodat. Nerazzurri by za prodej 27letého hráče chtěli částku ve výši přibližně 30-35 milionů eur. O jeho služby mají zájem kluby z Premier League. Uvidíme však, jaké nabídky se objeví. A pokud jde o náhradu za Dumfriese v případě jeho prodeje, Inter má jasnou představu, má jim být Tajon Buchanan z Clubu Bruggy.
Hráči Interu i Juventusu se museli sprchovat až doma
Problém s topným systémem na Allianz Stadium v neděli znemožnil hráčům Juventusu a Interu, aby se po zápase osprchovali. Hráči Interu se tak museli umýt až doma v Miláně, informuje pondělní tištěné vydání deníku La Gazzetta dello Sport.
Experti: Faul se před gólem Interu nestal
Zatímco někteří fanoušci Juventusu a deník Tuttosport naznačují, že vyrovnávací gól Interu v podání Lautaro Martineze neměl být uznán, experti na rozhodčí jsou přesvědčeni, že k faulu na Federica Chiesu nedošlo. Matteo Darmian vybojoval ve středu pole míč zpět od Chiesy a založil tak akci Interu, která vyústila v gól. Turínský deník tvrdí, že rozhodčí a VAR pochybili, když Darmianovo zákrok neposoudili jako faul za úder loktem do Chiesovy tváře. Server DAZN však ukázal opakované záběry z několika úhlů, které potvrzují, že Darmianova ruka byla natažena přes Chiesovu hruď a nikdy se nedostala do kontaktu s jeho obličejem. Expert na rozhodčí DAZN Luca Marelli také souhlasil s tím, že VAR by neměl zasahovat, protože se jednalo o fyzický souboj, ale ne o loket. Poznamenává také, že Juan Cuadrado si za svůj výpad na Filipa Kostiće nezasloužil červenou kartu, protože se k míči dostal jako první, takže to byla nanejvýš žlutá, kterou ve skutečnosti dostal.
Simone Inzaghi je s bodem spokojený
První gól padl po té, co Vlahovič ve středu hřiště obral Denzela Dumfriese o míč a rozjel protiútok s Chiesou. "Vzhledem k tomu, jak to dopadlo, bod bereme. Proti Juventusu je velmi těžké skórovat, zvláště když se ujal vedení. Je jasné, že jsme si měli počínat lépe a Vlahoviče při tom gólu pohlídat," řekl Inzaghi pro DAZN. "Tým zůstal koncentrovaný, vstřelili jsme skvělý vyrovnávací gól. Ve druhém poločase jsme toho moc nevytvořili, ale proti silnému Juventusu, který je zaslouženě druhý v tabulce, bod bereme. Chtěli jsme sem přijet a vyhrát, ale vzhledem k tomu, jak se věci vyvíjely, je bod pozitivní." Už to je pokrok oproti minulé sezóně, kdy Inter v Serii A prohrál doma i venku a v semifinále Coppa Italia porazil své úhlavní rivaly. "Tým udělal to, co musel. V minulé sezoně jsme odehráli velmi podobný zápas, ve kterém jsme si skutečně vytvořili čtyři nebo pět opravdu jasných šancí a nakonec jsme zápas prohráli. Do Turína jsme přijeli s cílem kontrolovat držení míče. Proti nim je velmi těžké skórovat." Hosté ve druhém poločase převzali větší kontrolu a zápas zakončili s 66% držením míče. "Čekali jsme, že Juventus bude vzadu a čekat na protiútok, a to se také stalo. Věděli jsme, že můžeme najít Henrikha Mkhitaryana a Nicolò Barellu mezi liniemi, ale bylo to složité. O přestávce jsem Barellovi řekl, aby se příliš nestahoval, protože Juve už nás netlačilo tak vysoko a bylo na vlastní polovině." "Očekávali jsme, že Juve bude osobně hlídat Hakana Calhanoglua, ale to se nestalo. Samozřejmě je ale těžké poslat přihrávku dopředu, když Juve brání tak těsně." Inter čeká náročný program, čekají ho výjezdy do Benfiky a Neapole, ale rotace v týmu nebude tak rozsáhlá, jak by si Inzaghi přál. "Chybí někteří hráči, Bastoni, Pavard a Sanchez, zatímco Dumfries se vrátil z mezinárodních povinností se zraněním. Nebýt těchto zranění, asi bych se rozhodl jinak, ale musíme hrát každých 48-72 hodin a kluci jsou nám vždy k dispozici. Doufám, že Sanchez bude na Lisabon připraven."

Juan Cuadrado proti Juventusu zaujal
Gazzetta dello Sport: “Po zápase v Turíne sa Inter uvtrdil v tom, že sa mu do kádru vrátila nová zbraň. Inzaghi konečne videl na ihrisku toho hráča, ktorého od vedenia bezprostredne pýtal. Posledné dva mesiace strávené liečením zranenia zanechali pochybnosti, ale Juan Cuadrado sa v jeho návrate ukázal vo vynikajúcej forme a s veľkou motiváciou. V tých ťažkých, uzavretých zápasoch môže jeho byť jeho príchod na ihrisko veľmi dôležitým faktorom. Jeho rýchlosť a schopnosť obiehať hráčov môžu byť Interu veľmi užitočné na ceste za druhou hviezdou.”
Zielinski oznámil v Neapoli, že smlouvu neprodlouží
Guarro (calciomercato.com): “Piotr Zielinski oznámil vedeniu Neapolu že nemá v pláne podpísať s klubom novú zmluvu, ide o definitívne rozhodnutie. Záujem už prejavujú viacere kluby a predovšetkým Inter, ktorý si ho má v pláne zaradiť medzi priority.”
Sommer: Naše defenziva je klíčem herního systému
Yann Sommer: “S Juventusom to bol veľmi taktický zápas, mal som dojem že ani jedna strana nechcela veľmi riskovať. Koniec koncov, aj jeden bod je pre nás prijateľný výsledok. Bolo veľmi dôležité dať rýchly vyrovnavajúci gól, pretože Juventus sa dokáže dokonalo uzavrieť.” “Pre mňa ako brankára je úžasné hrať za chrbtom takejto obrany. Naša defenzívna je kľúčom nášho herného systému. Musíme inkasovať čo najmenej gólov. Ani dnes si súperi nedokázali vytvoriť mnoho šancí, to akí sme kompaktní v obrane je fantastické.”
Dumfriesovi se proti Juventusu nedařilo
Záložník Interu Milán Denzel Dumfries je za nevýrazný výkon proti Juventusu kritizován. Jak upozorňuje L'Interista, v hodnocení hráčů v tomto zápase napříč italskými médii dostal sedmadvacetiletý hráč velmi průměrné známky. Dumfries nastoupil na své obvyklé místo v základní jedenáctce Interu. Příležitostí k tomu, aby Dumfries mohl vyběhnout dopředu do volného prostoru a tradičně podpořit své spoluhráče, však příliš nebylo. Juventus mu to nedovolil. Bianconeri bránili organizovaným a disciplinovaným kompaktním blokem a proto bylo potřeba více fines k tomu, aby se tým mohl dostat do ofenzivy. Dumfries se sice snažil, ale měl problém se zpracováním míče. Právě kvůli němu dovolil domácím skórovat, když se pokoušel hrudí srazit dlouhý pas od brankáře Interu Yanna Sommera. Jeho pokus však nebyl dostatečně přesný a dal útočníkovi Bianconeri Dušanu Vlahovičovi šanci zasáhnout a vybojovat ho. Byl to právě Srb, kdo se v tomto souboji prosadil a nakonec i vstřelil branku.
Neděle 26.listopadu2023
Serie A: Juventus - Inter 1:1
Ve 13.kole Serie A bylo na programu italské derby a navíc duel prvního celku tabulky s druhým. Utkání začalo zostra, Inter většinu času držel míč ve své moci a čekal na chybu soupeře. Bohužel byl to právě on, kdo chyboval a Juventus hned z první a vlastně jediné nebezpečné akce za celý zápas skóroval díky Vlahovičovi. Stačilo 6 minut a bylo vyrovnáno. Po skvělé akci Thuram-Martinez, skóroval Argentinec. Začalo se tedy zase od začátku. V druhém poločase už to byla hodně taktická a nezáživná hra. Žádné stoprocentní šance nepřišly a tak zápas skončil smírně 1-1. Nerazzurri tak nadále vedou ligu o 2 body.
Čtvrtek 23.listopadu2023
Marotta: Žádné posily v lednu zřejmě nepřijdou
Beppe Marotta na DLA Piper Sport Forum 2023 sdělil, že není pravděpodobné, že by klub v lednu měl přivést nové posily. "Zaprvé je těžké najít uprostřed sezony dobré příležitosti. A zadruhé jsme již Inzaghimu poskytli silný a kompletní tým. Máme také minimální počet zraněných. Např. Cuadrado trpí delším zraněním, ale to je běžná součást sezony," poodhalil Marotta.
Úterý 21.listopadu2023
Davide Frattesi o neproměněné šanci za Itálii
Italský záložník Davide Frattesi vysvětlil, jak klubový fotbal v Interu ovlivnil jeho zakončení v kvalifikačním zápase proti Ukrajině. Azzurri věděli, že jim k zajištění účasti na EURO 2024 v létě příštího roku stačí bod, a ten na neutrálním trávníku v Leverkusenu získali, když remizovali 0:0. Mezi největší šance zápasu patřila ta Frattesiho, kterého v souboji jeden na jednoho vychytal Anatolij Trubin. "Přemýšlel jsem o nákopu, ale pak jsem si vzpomněl, že když jsme se utkali s Benfikou v Lize mistrů, Trubin vždycky vyletěl s roztaženýma nohama, tak jsem se mu to snažil dát pod nohy. Bohužel jsem se nedostal do správného úhlu," řekl záložník Interu pro RAI Sport. Díky Frattesiho dvěma gólům porazila Itálie v září na San Siru Ukrajinu 2:1, díky čemuž měla lepší vzájemnou bilanci. "Věděli jsme, že pokud se nám v první hodině nepodaří prolomit nerozhodný stav, bude to hodně těžké. Ukrajina pak udělala z utkání fyzicky náročnější zápas, byli jsme pod tlakem, ale celkově to byl dobrý výkon. Důležitý byl postup z kvalifikace." V nastaveném čase došlo málem k obrovskému průšvihu, když se zdálo, že Bryan Cristante zastavil Mychajla Mudryka v pokutovém území nedovolěně. Rozhodčí nepískl a ani VAR faul neodhalil. "Nepřijde mi to tak jednoznačné. Z jednoho úhlu to vypadá, že se ho dotkl, z druhého se sotva škrábli," řekl Frattesi.
První podcast o Interu Milán v Česku a na Slovensku!
Fanynky a fanoušci Interu Milán, sportovní nadšenci, rádi bychom Vám představili počin prvního podcastu o Interu Milán - Nerazzurri Talks. Jedná se o pilotní díl a věříme, že v případě zájmu o další díly budeme podcast posouvat a vylepšovat. Tak či tak předem děkujeme za jakýkoliv relevantní feedback. Děkujeme a přejeme příjemný poslech. Naše facebooková stránka FC Inter Milán CZ/SK. Podcast si můžete poslechnout na YOUTUBE nebo SPOTIFY.