Inter doufá, že trest bude Lukakovi zrušen
05/04/23 - Inter doufá, že druhá žlutá karta, kterou dostal Romelu Lukaku po svém pozdním vyrovnávacím gólu v prvním semifinále Coppa Italia proti Juventusu, bude zrušena, protože se domnívá, že jeho oslava byla špatně pochopena jako provokace fanoušků Juve. Poté, co Lukaku v úterý večer v 95. minutě uklidil svou penaltu, byl viděn, jak zvedá prst ke rtům, což bylo považováno za gesto, kterým se snažil umlčet příznivce Bianconeri. Není to však poprvé, co Lukaku tímto způsobem slavil. Stejné gesto totiž předvedl i poté, co během nedávné mezinárodní přestávky vstřelil svůj první gól za Belgii proti Švédsku. Rozhodčí Davide Massa oslavu vyhodnotil jako provokaci příznivců Juve a následně se rozhodl ukázat Lukakuovi druhou žlutou kartu v zápase. Během pozápasové tiskové konference Simone Inzaghi prohlásil, že doufá, že Lukakuova druhá žlutá bude smazána kvůli tomu, že ze strany rozhodčího došlo ke zjevnému nedorozumění ohledně oslavy. Inzaghi poukázal na podobný incident z října 2022, kdy byl za nepochopenou oslavu během zápasu Atalanta - Udinese (2:2) napomenut bývalý útočník Ademola Lookman z Premier League. Lookmanova žlutá však při té příležitosti nebyla odvolána, a proto je pravděpodobné, že se Inter bude muset ve druhém semifinále na San Siru na konci dubna obejít bez Lukakua.

Tag:   Romelu Lukaku

Úterý 04/04/23 21:00, Italský pohár, Semifinále 1.z
JUVENTUS1:1INTER