Příprava: Inter - Egnatia 4:2
13/08/23 - Inter v generálce na úvodní zápas Serie A až díky povedenému závěru porazil albánský tým Egnatia 4-2. Zápas se hrál ve Ferraře a soupeř se velmi brzo dostal do vedení. Nerazzurri si vypracovali mnoho šancí, ale neproměnili je a tak poločas prohráli 0-1. Vyrovnání zařídil v 55.minutě Barella, ale nerozhodný stav dlouho netrval. Po ruce Lautara v pokutovém území měli Albánci penaltu, kterou proměnili. Inter měl stále převahu, střelecké pokusy však chytil brankář nebo hráči v bílých dresech netrefovali bránu. Až po hromadném prostřídání 8 hráčů, kdy se na trávník dostal i gólman Audero, přinesli noví hráči rychlejší tempo. Lautaro v 80.minutě po centru od Bissecka hlavou vyrovnal, o 8 minut později po faulu na svou osobu pak skóroval znovu a Inter vedl 3-2. Finální tečku výsledky dal mladíček Stabile, kterého našel přesnou přihrávkou Correa. Branky: 55' Barella, 79' Lautaro, 82' pen. Lautaro, 90' Stabile - 6' Dwamena, 68' pen. Medeiros INTER (3-5-2): 1 Sommer (77 Audero 73'); 36 Darmian (31 Bisseck 73'), 6 De Vrij (44 Stabile 83'), 95 Bastoni; 2 Dumfries (17 Cuadrado 73'), 23 Barella (21 Asllani 73'), 20 Calhanoglu ( 5 Sensi 73'), 22 Mkhitaryan (16 Frattesi 73'), 32 Dimarco (19 Lazaro 73'); 9 Thuram (11 Correa 73'), 10 Lautaro (49 Sarr 83'). Lavička: 12 Di Gennaro, 44 Stabile, 49 Sarr, 50 A. Stankovic. Trenér: Simone Inzaghi. EGNATIA (3-5-2): 1 Sherri; 77 Lila, 13 Malota, 19 Xhemajli; 26 Memolla, 6 Aleksi, 17 Zejnullai, 11 F. Medeiros (27 Isgandarli 75'), 16 Ndreca (28 Ahmetaj 83'); 9 Paulauskas (82 Kasa 75'), 7 Dwamena (5 Janku 83'). Lavička: 12 Dabjani, 44 Fangaj, 29 Musta, 8 Mellugja, 18 Mihana. Trenér: Edlir Tetova.

Tag:   Lautaro Martínez   Emil Audero